رفتن به مطلب

نصب و کانفیگ php روی nginx در Centos

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان کسی می دونه چجوری میشه از طریق محیط SSH روی وب سرور انجینکس Php راه اندازی کرد؟؟

چه دستوراتی باید وارد بشه؟؟

روش استاندارد، که مشکلی پیش نیاد.

اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

لینک به ارسال

سلام .

بهترین کار به نظر من نصب یک کنترل پنل هستش حتی اگر شده ازین رایگان ها !

سنت اوس هست یا دبیان یا ... ؟

دایرکت ادمین یا سی پنل نال شده هم هستند ...

اگرم میخواین بدون کنترل پنل کار کنین بهترین کار نصب php-fpm در کنار nginx هستش .

ویرایش شده توسط majidmajid0098
لینک به ارسال

سلام .

بهترین کار به نظر من نصب یک کنترل پنل هستش حتی اگر شده ازین رایگان ها !

سنت اوس هست یا دبیان یا ... ؟

دایرکت ادمین یا سی پنل نال شده هم هستند ...

اگرم میخواین بودن کنترل پنل کار کنین بهترین کار نصب php-fpm در کنار nginx هستش .

سیستم عامل Centos هستش که الان Nginx روش نصب و کانفیگ شده بدون مشکل داره کار میکنه

حالا میخوام برای اینکه بتونم چندتا اسکریپت روش پیاده کنم، php روش نصب کنم.

کنترل پنل نمیخوام، اگه امکان داره بدون کنترل پنل و از طریق محیط SSH توضیح بدید عالی میشه...

لینک به ارسال

سلام .

تا جایی که بنده متوجه شدم شما میخواین چنتا دامین اضافه کنینو تو یک سرور بدون کنترل پنل به صورت دستی دامین هارو ادد کرده و استفاده کنید .

اول باید php-fpm رو نصب و به اینجینکس متصل کنید .

اموزش : https://www.digitalo...ack-on-centos-6

برای اینکه بهتر متوجه بشین دستورات اضافه کردن دامین در اپاچی رو هم میگم که به این صورت هستش :

<VirtualHost "majid.yekmizban.com:80">
ServerName "majid.yekmizban.com"
ServerAlias "www.majid.yekmizban.com"
DocumentRoot "/home/yekmizban"
ServerAdmin "webmaster@majid.yekmizban.com"
UseCanonicalName "Off"
</VirtualHost>

اینجا دامنه ما majid.yekmizban.com هستش که پوشه مربوطش home/yekmizban/ هستش .

حالا برای اضافه کردن در nginx

بعد دامین رو باید در فایل nginx.conf اضافه کنید به صورت زیر :

# nginx configuration server_name majid.yekmizban.com www.majid.yekmizban.com; root /home/yekmizban;

توجه فرمایید که احتمال میدم 90 درصد حتی اگر سایتتونم بالا بیاد به مشکل زیادی میخورین ... چون کلا اینجینکس کانفیگ شده هم برای استفاده برای چند سایت به مشکل میخورین و احتمالا با ارور های 501 یا 503 مواجه میشین !

چه برسه به کانفیگ نشده که کانفیگ nginx یک پروسه طولانی داره که اخرشم جالب در نمیاد تنها قدرتش تو سرعت و مقاومت در برابر اتک هستش که خیلی معایب دیگه هم داره که سر صحبت رو باز نمیکنم تا به حاشیه کشیده نشه تاپیک .

البته ذکر کنم اگر در هندلر cgi بالا بیارین nginx رو و fast cgi رو وقت بزارین و متناسب با سرورتون کانفیگ کنین عملکردی باور نکردنی خواهید دید منتها کسی حاضر نیست وقت بزاره و کانفیگ کنهو و غیره

پیش نهاد بنده به شما نصب اپاچی + اینجینکس هستش یا لایت اسپید

منتها شما گفتین nginx و من نمیگم بد هستش ولی میگم تجربه بنده بود که پیشنهاداتمو دادم که ولی همون nginx هم بد نیست منتها اگر وقت بزارین ...

موفق باشید

ویرایش شده توسط majidmajid0098
لینک به ارسال

سلام .

تا جایی که بنده متوجه شدم شما میخواین چنتا دامین اضافه کنینو تو یک سرور بدون کنترل پنل به صورت دستی دامین هارو ادد کرده و استفاده کنید .

اول باید php-fpm رو نصب و به اینجینکس متصل کنید .

اموزش : https://www.digitalo...ack-on-centos-6

برای اینکه بهتر متوجه بشین دستورات اضافه کردن دامین در اپاچی رو هم میگم که به این صورت هستش :

<VirtualHost "majid.yekmizban.com:80">
ServerName "majid.yekmizban.com"
ServerAlias "www.majid.yekmizban.com"
DocumentRoot "/home/yekmizban"
ServerAdmin "webmaster@majid.yekmizban.com"
UseCanonicalName "Off"
</VirtualHost>

اینجا دامنه ما majid.yekmizban.com هستش که پوشه مربوطش home/yekmizban/ هستش .

حالا برای اضافه کردن در nginx

بعد دامین رو باید در فایل nginx.conf اضافه کنید به صورت زیر :

# nginx configuration server_name majid.yekmizban.com www.majid.yekmizban.com; root /home/yekmizban;

توجه فرمایید که احتمال میدم 90 درصد حتی اگر سایتتونم بالا بیاد به مشکل زیادی میخورین ... چون کلا اینجینکس کانفیگ شده هم برای استفاده برای چند سایت به مشکل میخورین و احتمالا با ارور های 501 یا 503 مواجه میشین !

چه برسه به کانفیگ نشده که کانفیگ nginx یک پروسه طولانی داره که اخرشم جالب در نمیاد تنها قدرتش تو سرعت و مقاومت در برابر اتک هستش که خیلی معایب دیگه هم داره که سر صحبت رو باز نمیکنم تا به حاشیه کشیده نشه تاپیک .

البته ذکر کنم اگر در هندلر cgi بالا بیارین nginx رو و fast cgi رو وقت بزارین و متناسب با سرورتون کانفیگ کنین عملکردی باور نکردنی خواهید دید منتها کسی حاضر نیست وقت بزاره و کانفیگ کنهو و غیره

پیش نهاد بنده به شما نصب اپاچی + اینجینکس هستش یا لایت اسپید

منتها شما گفتین nginx و من نمیگم بد هستش ولی میگم تجربه بنده بود که پیشنهاداتمو دادم که ولی همون nginx هم بد نیست منتها اگر وقت بزارین ...

موفق باشید

عزیز سرور دانلود هستش اصلا بحث دامین نیست که! دامین نمیخوام اضافه کنم گفتم پی اچ پی :D

این لینک رو دیدم قبلا منتها الان برای من Nginx نصب هستش و فقط میخوام پی اچ پی رو اضافه کنم. برا همین یکم سر در گم شدم!

و یه سوال :

نصب پی اچ پی و مای اس کیو ال باعث میشه مصرف منابع سرور بالا بره؟؟ فشاری به سرور میاره؟؟

روی پی اچ پی میخوام فقط یه اسکریپت دایرکتوری فایل نصب کنم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...