رفتن به مطلب

سرفايل ها در قالب ها و نسخه HTml

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستا

وقتي قالبي اماده ميكنيم ، در ابتداي اون بايد نسخه Xml و html و زبان و.. رو بنويسيم كه وقتي با نرم افزار هايي نظير دريم ويور و.. طراحي كنيد خب مساله مشخص هستش و به صورت اتوماتيك ميوفته اين قسمت ولي وقتي دستي از 0 خودتون نوشته باشيد بايد خودتون اين قسمت رو وارد كنيد! خب سوال بنده اينجاست كه از كجا نسخه و مدل و... رو متوجه بشيم و قرار بديم! منظورم از اينكه از كجا متوجه بشيم اينه كه اينجا توي لينك زير چند نمونه و مدل معرفي كرده كه شخصا نميدونم كدامش براي چه نوعي هستش!! اگر ميشه بنده رو راهنمايي كنيد ممنون ميشم

http://www.w3.org/QA/2002/04/valid-dtd-list.html

لینک به ارسال

ساده اس،

هر مدل مربوطه به هر نسخه از HTML مثلن:

<!DOCTYPE HTML>

برای HTML5 هست و

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

برای نسخه HTML4

لینک به ارسال

خب مساله اينجاست كه تشخيص اينكه كدامه مهمه!! من با Html5 اشنايي ندارم و خب قالبي هم كه دارم اماده ميكنم رو از Html ي كه بلدم دارم استفاده ميكنم! حالا از كجا بدونم كدومشه !! :unsure:

لینک به ارسال

کدی که شما میزنی پیش فرض روی بیس 4.01 هست.

در نسخه 5 تگ های جدید اضافه شده مثلا header - footer - article و...

تشخیص نسخه از روی همین کدهاست.

لینک به ارسال

اوكي پس من هموني كه دوستمون گفتن رو استفاده ميكنم!

فقط يه مشكلي هست! وقتي من اين كد رو ميزارم روي قالبم ، مطالب خود به خود ميان و به تگ A رنگ دلخواه ميدن!!! درحالي كه من ميخوام مثلا سفيد باشه ولي ديفالتش يه چيز ديگه ميشه عوض ميشه ! مثلا رنگ متن مشكيه و Hover دادم بهش كه ماوس روش رفت قرمز بشه! كه سالمه و درست ولي تا اين تگ نسخه رو اضافه ميكنم ديگه اون رنگ پيش فرضم كه مشكي بود مشكي نيست و يه چيزي بين ابي و بنفش ميشه!! چيكارش كنم؟

لینک به ارسال

پیش فرض این رنگ هست.

در استایل باید تغییر بدید و آدرس دهی کنید.

لینک به ارسال

خب توي استايل براي هر كدام ميام قرار ميدم كار نميكنه! چطور ميتونم مثلا بگم كل سايت پيش فرضش چي باشه و يا همين استايل اين قسمت دقيقا چي ميشه؟

لینک به ارسال

نه ، ميدوني دقيقا مشكل من چيه: مشكل اينه كه فونت ها پيش فرض رنگ مشكي دارن، من ميام ميگم هاورشون طوري باشه كه وقتي ماوس ميره روش قرمز بشه براي مثال،‌ و خب لينكشون ميكنم، تا اينكه لينك ميشه تغير رنگ ميده و پيش فرضش ميشه آبي رنگ و فقط Hover ي كه من تعيين كردم درست كار ميكنه!! حالا ميخوام كاري كنم كه توي كل فايل هاي من يعني همه جاي قالب ، وقتي متني رو مثلا لينك ميكنم ديگه رنگ پيش فرضش عوض نشه و ابي رنگ نشه...

لینک به ارسال

خوب باید استایل سراسری تعریف بشه. برای مثال هم :

* a {
color: green;
}

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...