رفتن به مطلب

آیا از یک سیستم مدیریت محتوای پرمیوم استقبال میشه ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

از عنوان همه چی مشخصه .

ساده تر بگم ، اگه تیمی یک سیستم مدیریت محتوای خوب رو ارائه بده و برای جبران هزینه ها م خارج ، کل سیستم یا بخشی از اون (مثل ماژولها) بصورت پرمیوم(پولی) ارائه بشه آیا از طرف کاربرها استقبال میشه ؟

میخوام نظر کاربرهای نهایی رو بدونم ، لطفاً شرکت کنید .

لینک به ارسال

سلام

تجربه شخصی : برای خیلی از پروژه ها -> خیر

اگر بشه با یکسری شرکتها و موسسات قرار داد ببندی خیلی خوب جواب میده ولی در حالت کلی توی ایران این موارد فقط با داشتن رابطه جواب میده.

اما اگر عمومی بخوای کار بشه باید خیلی سخت کار کنی. ساپورت قوی. آپدیت های مرتب. البته فراموش نشه بهتره که بخش رایگان رو بصورت کدباز ارائه کنی. اینجوری خیلی کار بیشتر معرفی میشه(تجربه شخصی)

در کل ایده بزرگ کار سنگین میطلبه. اگر یک تیم قوی پشت این سیستم نباشه کلا محکوم به شکست میشه.

لینک به ارسال

با تشکر از شما آقا مرتضی .

یکی از دوستان پیشنهاد دادن ، میخوام این تاپیک رو بررسی کنیم .

سیستم بصورت عمومی ارائه میشه و کد باز هست به یقین .

اما میگن مثلاً ماژولهای اضافی سیستم مثل نظرسنجی ، فرم ساز و ... بصورت اشتراک ارائه بشه .

سیاست ارائه سیستم نیوک لرن رو بررسی کردم ،‌تقریباً خوب جواب داده ، میشه گفت جواب میده تا حدودی اما در چه مدتی ، خدا میدونه :(

امیدوارم دوستان شرکت کنند در این بحث .

لینک به ارسال

خوب نیوک لرن برپایه نیوک هست و ارائه اشتراک ماژول یاپوسته ها جواب میده.

مثلا برای وردپرس سایت wpmudev همین نوع اشتراک پرمیوم داره.

اینها بیس آماده و کدباز داشتن و فقط براشون ماژول و پوسته نوشته و ارائه شده که خیلی زمان و هزینه براشون نداشته.

اما نوشتن از بیس یک سیستم و ارائه ماژول و بعد جبران هزینه، اینجا هست که کار کمی سخت میشه.

لینک به ارسال

سلام

از عنوان همه چی مشخصه .

ساده تر بگم ، اگه تیمی یک سیستم مدیریت محتوای خوب رو ارائه بده و برای جبران هزینه ها م خارج ، کل سیستم یا بخشی از اون (مثل ماژولها) بصورت پرمیوم(پولی) ارائه بشه آیا از طرف کاربرها استقبال میشه ؟

میخوام نظر کاربرهای نهایی رو بدونم ، لطفاً شرکت کنید .

خوب شما حساب کنید همین وردپرس و جوملا خیلی از امکانات و ماژولهاش رایگان هست. شما باید آنقدر فرمهای و ماژولهای خوبی ارائه بدهید که کاربر راضی باشه قید رایگان بزنه و پول خرج کنه.

از همه مهمتر این هست که مازولهایی درست کنید که در هیچ کدام از متن بازها وجود ندارند.

همچین تیم قوی که بتونه سیستم مدیریت محتوا ارائه کنه به نظر شخصی من بهتره که وبسایت نویسی تیمی را انجام بدهند. مخصوصا با افت ارزش پول ایران دنبال مشتری خارجی باشید که الان راحت می تونید وارد بازار رقابت جهانی شوید.

یک سایت چند زبانه و سایت بسیار مجهز برای خودتون .

لینک به ارسال

سلام ،

من كار هاي زيادي كردم كه به شكست محكوم شده ، بنده عضو انجمن كار افرينان كشور هستم از سال 88 كه توي يه فراخوان وارد اين ارگان شدم و دوره هاي فوق مدرن و حرفه اي برگزار شد كه بانك مركزي هزينه هاشو ميداد و بعدش ما وارد اين ارگان شديم و كاراي زيادي هم كرديم ولي من بخاطر رشته ام و علاقه شديدم به كامپيوتر وارد حوزه هاي ديگه نشدم! تجربه زياد بوده ولي بزار يه چيزي بگم:

سيستم مديريت محتواني وردپرس رو در نظر بگير كه شما توي سايتت هستي و يك لخظه پيامي مياد مبني بر اينكه اقا بايد اپديت كني!! به همين سادگي ! شايد بخواي اب بخوري بايد بلند شي و بري از بخچال زحمتش رو بكشي و بريزي تو ليوان ولي اون لحظه حتي ساده از اب خوردن سايتت رو اپديت ميكني! اصلا ميدوني كه درستش كرده!!!؟؟ امنيتش دست كي بوده؟ چقدر هزينه شده؟؟ نه و راحت هستي و خب يكدفعه شب تو خواب يه رويا ميبيني و صبحش به سادگي پلاگينش رو نصب ميكني اونم با چند كليك ساده و هر چي ميخواي داره! حالا جوملا ، مووبل تايپ تو تو پروژش بودم و يا نيوك مشهد تيمم بودم و ميدونم چيه و هم چنين دروپال و سيستم هاي اين چنيني كه حد نداره!!! حالا شما حساب كن چي ميخواي بسازي و وقت بزاري كه در حد اينا باشه!

الان تو دانشگاه خودمون سر كلاس طراحي وب جدا بدون تعريف ميگم اوني كه از همه وارد تر بود بنده بودم چون زمينه داشتم ولي ميخوام با اين حرفم به نكته اي اشاره كنم، چند روز پيش متوجه شدم كه يكي از بچه ها كه به خدا 24 ساعته اويزون بنده بود رفته با برنامه اي به نام ارتيستر نشسته داره براي 4 تا شركت واقعا بزرگ داره قالب اماده ميكنه و جوملا رو اديت كرده و به نام خودش داره ميده و كلي هم پول گرفته !!!! خب ببين اينم يه سيستم زد در عرض چند روز و شمام ميخواي زحمت نوشتن از 0 اين سيستم رو به خودت بدي و اگر روراست باشيم نميشه گفت كه در حد اين متن باز ها ميشه در اورد!!

به نظر بنده بايد روي مسائل ديگه اي وارد بشي و وقت بزاري، يادمه يه شركت خيلي خوب بود و الانم هست اسمش يادم نمياد متاسفانه ، يه سيستم مديريت محتوا با ASP داشتن 18 ميليون تومان بود!!! خب ببين اين مطمعا باش بيش از 1 نفر بوده و حد اقل همينقدر و يا 2 برابرش هزينه كرده كه اين رو ساخته و اينكه ايا كسي ازش ميخره؟؟؟ بله ميخريدن از روزنامه همشهري گرفته تا شركت نفت ولي مساله اينجاست اون شركت بودن و بازارياب داشتن!

نكته مهمي هست تو بحث كارافريني كه از من بشنو و فراموشش نكن: زمان خيلي مهمه و اين خيلي مساله كليدي هستش كه شما در چه زماني وارد چه حوزه اي بشي...... شايد الان انساني باشه كه دست به كيبورد بشه واقعا چيزي بيافرينه كه از يونيكس گرفته تا سون ، به گرد پاش نرسن ولي ايا ميتونه بيل گيتس دوم بشه؟؟ خير ، بيل گيتس در زمان مناسب وارد حوزه اي نيازمند و به نوعي تشنه شد كه تونست خلاء رو تامين كنه!

(ايا واقعا داشتن يك سيستم مديريت محتواي جديد در اين دوران تكنولوژي ها و فراواني ها يك نيازه؟؟ )

نكاتي كه دوستان عزيز و همكارانمون بهش توجه نميكنن رو من اينجا ميگم كه همه بشنوند:

روند توليد سيستم در كشور ما: ايده پردازي - طراحي و ساخت - فروش = شكست

روند توليد سيستم در كشور هاي توسعه يافته: نياز سنجي - بازاريابي يا همان پرس و جو - ايده پردازي - طراحي و ساخت= تامين نياز و موفقيت

مهندسان كشور ما ايده ميدن درست ميكنن بعد ميرن ميفروشن و تحقيق ميكنن متوجه ميشن اي بابا اصلا اين نياز جامعه نبوده و اضافه هم هست ولي اين درحاليه كه توي كشور هاي صنعتي جهان دقيقا برعكسه و اول نياز يه جامعه+ فرهنگ + و همه مسائل برسي ميشه خلاء پيدا ميشه و با توجه به اون ايده پردازي ميشه و خلاء پر ميشه ....

(همين الانش دارن سر اين 4 تا سيستم رايگان دعوا ميكنن كه كدام بهتره و اگر مرتضي جان هم بگن متوجه ميشي شايد تعدا كثيري از دوستان در طول روز از اين سيتم به اون سيستم چنج ميكنن!! چه برسه به اينكه بيان روي يه سيستم داخلي تمركز كنن / پس فرهنگ..........)

حرفم رو به پايان ميارم با اين جمله:

به راستي كه يك سيستم مديريت محتواي جديد توي كشور ما يك خلا نيست ، نه كشور ما بلكه كل جهان.... ;) اميدوارم سخنانم كمكت كرده باشه

لینک به ارسال

سلام

اول از همه دوستان برای شرکت کردن در این بحث بسیار تشکر میکنم .

پاسخها رو میدم.

خوب شما حساب کنید همین وردپرس و جوملا خیلی از امکانات و ماژولهاش رایگان هست. شما باید آنقدر فرمهای و ماژولهای خوبی ارائه بدهید که کاربر راضی باشه قید رایگان بزنه و پول خرج کنه.

فکر کنم همین مساله آپدیت و مشکلات امنیتی سیستم های موجود دلیل کافی باشه تا شرکت ها از سیستمهایی با تضمین امنیت استفاده کنن .

لایسنس gpl رو یک بار دیگه مطالعه کنید .

(ايا واقعا داشتن يك سيستم مديريت محتواي جديد در اين دوران تكنولوژي ها و فراواني ها يك نيازه؟؟ )

میشه هم گفت آره هم گفت نه .

یه بهتر بگم وجود یک سیستم مدیریت محتوای تائید شده و بروز نیازه .

بحث تحلیل سیستم های مدیریت محتوای فعلی رو من خیلی وقته دارم انجام میدم اما نه اینکه بخوام نصب کنم و ...

وردپرس از ساختار مهندسی شده چند سال قبل داره هنوز استفاده میکرده و نتیجه فعلیش اینه تنها تغییرات فعلی که انجام میده فیکس باگ ها و جزئیات هست و در هیچ ورژنی ما تغییرات کلی رو توی هسته نمیبینیم . چون اصلاً نشدنیه !

وردپرس فعلاً در مقابل اسم خودش قرار گرفته .

اگه بخواد مثل جوملا برخورد کنه و به کل هسته رو تغییر بده با این همه پلاگین و تم که با ساختار جدید قابل تطبیق نیست چیکار کنه و اگرم بر همین روش فعلی ادامه بده ، قطعاً آینده خوبی نخواهد داشت . (میبینید که دارن بال بال میزنن و از مردم کمک میخوان برای پیاده سازی یک ایده جدید در حقیقت دارن ذهنیت مردم رو برای یک تغییر بررسی میکنن )

در مورد جوملا هم که میبینید الان چند ورژنه شده که هر کدومش هسته متفاوتی از نسخه های قبل داره .

شروع یادگیری جوملا و انتخاب اون برای کار حرفه ای واقعاً فاجعه است !

MT رو هم ول کن .

الکسیس توی نسخه جدیدش تغییرات زیادی ارائه داده اما باز هم قابل استفاده نیست .

دروپال رو نمیدونم (از ساختارش خوشم نمیاد !)

زوپس و سایر سیستم ها کاملاً‌جدای از جریان نیاز جامعه دارن میرن جلو .

نیوک که ...

و اما سیستمی که زیاد مورد توجه قرار نمیگیره jaws . فوق العاده ساختار منظم و فوق العاده بیشتر از سیستم های موجود نظم و برنامه نویسی خوبی داره اما چون استفاده از اون نیازمند داشتن اطلاعات متوسط به بالاست شاید باعث کم توجهیش شده .

بهرحال لزوماً سیستمی که محبوبیت زیادی داره ، قدرت نداره !

من خودم از وردپرس استفاده میکنم اما ...

در کل میخوام اینو بگم .

چند تا دانشجو میخوان سیستمی رو ارائه بدن که هدفش درآمد و درآمدزایی نیست (فقط جبران هزینه ها) ، چه بسا به رایگان هم منتشر شد !

اونطور که من فهمیدم ، سیستم به عنوان یک هسته منعطف ارائه میشه که ماژول های سیستم برطبق نیاز نصب و استفاده میشن خود این باعث میشه از امکاناتی که نیاز نیست استفاده نیشه وسیستم سریع عمل کنه .

بعدم هم هدف اصلی گروه کاربری مصرف کننده نیست بلکه گروه کاربری توسعه دهنده رو مورد نظر داره . یه چیزی توی مایه های CMF

انعطاف هسته هم به این صورت هست که میشه با افزودن ماژول از اون بعنوان یک انجمن یا یک بلاگ یا یک فروشگاه و ... استفاده کرد .

در کل نتیجه نهایی چیزی از آب در میاد شبیه بخش محتوایی وردپرس + ساختار توسعه jaws !

acl سیستم بصورت حرفه ای ارائه میشه چیزی که توی جوملا هست و توی وردپرس خبری از اون نیست -_-

معماری سیستم هم MVC هست که حتی توی ماژول ها هم رعایت میشه .

در کل هدف نهایی اینه کاربرای ایرانی رو به ماهیگیری تشویق کنیم . نه اینکه ماهی بدیم دستشون فقط به صرف اینکه مصرف کننده سیستم هستن !

خب با این وجود باز هم ارائه چنین سیستمی اشتباه هست ؟

لینک به ارسال

سلام

تاپیک خیلی خوبیه

رضا جون ببین الآن گفتی وردپرس هستش با همون چند سال پیش هست و .... اما خب میبینی که هنوزم که هنوزه داره به تمامی نیازها پاسخ میده و هر کاری بخوای میتونی کنی

خود وردپرس چیزی نداره و سادست و همین ساده بودنش تونسته اون رو محبوب کنه و افزونه هاش که قدرت اصلی اون هستن

حالا به فرض شما میای یه سیستم خیلی قویتر از وردپرس مینویسی اما میتونی یه همین اندازه موفق باشی ؟

وقتی نوشتی برای مثال من یا بقیه کاربرا میایم یاد بگیریم و بعدش بیایم فروم بزنیم و پشتیبانی کنیم ؟

با حرفت موافقم اینکه چیزی که محبوبه قدرت نداره ، اما انصافن وردپرس قدرتش بیشتر از محبوبیتشه ( حداقل از نظر من )

من تا به حال ندیدم وردپرس توی موضوعی ناتوان باشه !

سیستم مدیریت محتوا به احتمال 98% شکست میخوره هم تجربه داشتم هم اینکه دیدم خیلی هارو که اینکارو کردن

اما بهتره به جای وقت گذاشتن روی سیستم مدیریت محتوای این چنینی که باید با بزرگای اونا رقابت کنی ، بری سراغ سیستم های جداگونه که 100% نیازش حس میشه

مثلن سیستم های کوچیک مثل فروش اکانت یا سستم های مدیریت کاربری یا مدیریت مشتری و مدیریت سرور و خیلی چیزای دیگه که مخاطب خاص خودش با درآمد خیلی بالا داره

هم میتونی از پشتیبانی هم ماژول هم قالب هم ...... درآمد هم داشته باشی

لینک به ارسال

سئوی وردپرس حرف نداره .نوشته را میذاری می بینی نیم ساعت دیگه رفته تو گوگل ;) . جوملا اصلا به پای وردپرس در این مورد نمیرسه. تو جوملا می خوای یک کار را انجام بدی باید ساعتها وقت بذاری. تو وردپرس با یک کلیک :)

باید بهتر از وردپرس درست کنی. تازه مهمتر از شروع یک کار ادامه آن هست . حتی در یک مقطعی بتونید جلو برید اگه ادامه ندید یا به هر حال سستی کنید از دنیای اینترنت حذف می شوید.

بعد هم حساب کن الان سیستم آماده هست و آماده ارائه اونهم رایگان.من خودم برای سایتی که خیلی برام مهمه ازش استفاده نمی کنم . حساب این را بکن که انجمن ساز آپی برد که خیلی هم خوبه تنها مشکلی که من در استفاده از اون داشتم ارائه پشتیبانی قوی بود. پشتیبانی نه چندان قوی این انجمن ساز با اینکه قویتر و بهتر از وی بولتین هست باعث شده مردم کمتر به سراغ آن بروند.

لینک به ارسال

خیر اشتباه نیست و بنظر من باید همیشه دنبال بهترین بود.

اگر سیستمی بیاد که بهتر از سیستم های حاظر کار کنه بشخصه بهش کوچ میکنم.

همین عدم وجود یک سیستم کامل هست که باعث میشه خیلی از کارها رو جدای از سیستم های مدیریت محتوا انجام بدیم.

لینک به ارسال

سنگ بزرگ در دستان بزرگ

درسته که برای شروع باید یه سیستم خیلی قوی به نظر برسه که بیشتر کاربرها رو مجذوب خودش کنه

اینکه به نظرم بخوای برای استارت پروژه اون رو برابر با سیستمهایی بدونی که خیلی مطرح هستند و به قولی کاربر پسندن یه اشتباه بزرگه الان تو همه این سیستم ها بیشتر از صدها نفر به عنوان داوطلب دارن برای گسترشش تلاش میکنند در کل منظورم این هست که این مسائل با گذشت زمان قابل حله (پیشرفت و کیفیت پروژه) مگه برای گسترش خود وردپرس در اوایل اومدنش جزء افراد تیم وردپرس افراد دیگه ای هم وجود داشتند ؟

در مورد بحث شروع این کار تو کشورمون فقط این رو میتونم بگم که خیلی از افراد به پروژه هایی مثل سلام و انشالله سیستم مدیریت محتوای خودت افتخار میکنن در مورد هزینه هام بهتره سیستم رایگان ارائه بشه دیگه خودت فرزند همین سرزمینی برای جبرانش هم از صد طریق میشه اقدام کرد لزومی نیست خود سیستم تجاری باشه و نکته ی آخر که خیلی خیلی خیلی مهمه نگاهت سمت کسایی باشه که مشتاق ظهور یه سیستم مدیریت محتوای کاملا" ایرانی هستند امیدوارم کسی ناراحت نشه ولی خیلی شفاف میگم اگه همچین سیستمی بود که حداقل نیازها رو رفع میکرد من هیچ وقت سمت وردپرس یا سیستم دیگه ای نمی اومدم امیدوارم که با توکل به خدا عملیش کنی {گل}

لینک به ارسال

با تشکر از دوستان .

ضا جون ببین الآن گفتی وردپرس هستش با همون چند سال پیش هست و .... اما خب میبینی که هنوزم که هنوزه داره به تمامی نیازها پاسخ میده و هر کاری بخوای میتونی کنی

خود وردپرس چیزی نداره و سادست و همین ساده بودنش تونسته اون رو محبوب کنه و افزونه هاش که قدرت اصلی اون هستن

یه نیگا به کد نویسیش بندازی خیلی چیزها دستگیرت میشه .

معماری و مهندسی وردپرس واسه 4 سال قبل یک شاهکار بود واسه امروز نه !

حالا به فرض شما میای یه سیستم خیلی قویتر از وردپرس مینویسی اما میتونی یه همین اندازه موفق باشی ؟

آخه موفقیت رو چی میخواید معنی کنید ، توی ایران که چند هزار وبسایت بر پایه وردپرس نوشته شده کدومش صرف مادی داشته برای خود وردپرس ؟؟

موفقیت از نظر من در این مورد ، رضایت 80 درصدی 100 درصد کاربران هست .

مهم نیست 10 هزار نفر استفاده کنن یا 100 نفر ، مهمه اینه اونجایی که استفاده میشه بیشترین بازدهی رو بده .

من تا به حال ندیدم وردپرس توی موضوعی ناتوان باشه !

من خیلی دیدم اما بحث ما وردپرس نیست به حاشیه نرید لطفاً .

سیستم مدیریت محتوا به احتمال 98% شکست میخوره هم تجربه داشتم هم اینکه دیدم خیلی هارو که اینکارو کردن

اما بهتره به جای وقت گذاشتن روی سیستم مدیریت محتوای این چنینی که باید با بزرگای اونا رقابت کنی ، بری سراغ سیستم های جداگونه که 100% نیازش حس میشه

خب از سوال بیرون نریم .

ارائه یک سیستم مدیریت محتوای پرمیوم با پشتیبانی ، استقبال میشه ؟

باید بهتر از وردپرس درست کنی. تازه مهمتر از شروع یک کار ادامه آن هست . حتی در یک مقطعی بتونید جلو برید اگه ادامه ندید یا به هر حال سستی کنید از دنیای اینترنت حذف می شوید.

اونجور که من میدونم هسته سیستم بهتر از سیستم های موجود هست .

دقیقاً مشکل ادامه کار هست که گفتم یه تاپیک بزنم ببینم از نظر مالی میشه روی کاربرها حساب کرد یا نه !

خیر اشتباه نیست و بنظر من باید همیشه دنبال بهترین بود.

همین عدم وجود یک سیستم کامل هست که باعث میشه خیلی از کارها رو جدای از سیستم های مدیریت محتوا انجام بدیم.

ممنون .

دقیقاً میخوایم سیستمی منعطفتر از وردپرس باشه .

خب تا اینجای کار نتیجه نهایی این شد که بگم جمع کنن بساطشون رو بیخیال بشن . ;)

اگه باز نظر امیدوار کننده ای دارید خوشحال میشم بشنوم . :)

لینک به ارسال
خیلی مهمه نگاهت سمت کسایی باشه که مشتاق ظهور یه سیستم مدیریت محتوای کاملاً ایرانی هستند امیدوارم کسی ناراحت نشه ولی خیلی شفاف میگم اگه همچین سیستمی بود که حداقل نیازها رو رفع میکرد من هیچ وقت سمت وردپرس یا سیستم دیگه ای نمی اومدم امیدوارم که با توکل به خدا عملیش کنی {گل}

ممنون .

انشاالله .

بهرحال باید اول راه تموم جوانب بررسی بشه .

ایرانی بودنش واسه بعضی ها افتخاره ، واسه بعضی ها مزیت ، واسه بعضی ها هم :ph34r:

لینک به ارسال

با تشکر از دوستان ...

ارائه یک سیستم مدیریت محتوای پرمیوم با پشتیبانی ، استقبال میشه ؟

آره اگر پشتیبانی و انعطافش طوری باشه که بتونه نیاز رو برطرف کنه من خودم اولین نفرم که سایتامو منتقل میکنم

اما سخت ترین چیز همین پشتیبانی هست که خیلی دشوار به دست میاد

لینک به ارسال

سوالم از شما اينه كه الان شما به معماري وردپرس نا اميدي و ميگي كه خوب نيست! مشكلش از نظر شما چيه كه ميخواي تامينش كني توي سيستم خودت ، مثلا MVC نيست و يا مساله ديگه اي...!!؟

در كل بايد بگم تيم وردپرس و مديران و مسئولان و برنامه نويسانش رو دست كم نگيريد كه ميدونيد اگر اراده كنن در كثري از زمان به يك سيستم مدرن توسعه اش ميدن و خب تصميم هرچي كه باشه بلاخره پلاگيناش و... رو هم كاري ميكنن جواب بده! اين رو از اين جهت نميگم كه شخصا ورپرس دارم بلكه هيچ تعصبي هم ندارم روشون ولي خب اين مساله شدنيه از ديد من براي اونا.....

گرچه كه من شخصا منعي توي اين كار شما نميبينم و خوشحال ميشم اگر يه سيتسم ديگه هم باشه و اونم تست كنم! توجه كنيد همه اينطور هستن: خوشحال ميشن اگر سيستمي باشه كه تستش كنن و شايدم اوني نباشه كه بخوان زحمت كوچ به خودشون بدن ولي باز شايد توي برنامه ها و پروژه هاي بعدي استفاده بشه...

يادمه گروه بيان ، يه سيستم زده بود اصلا عجيب بود واقعا ، فوق مدرن براي يه لحظه اشه، سيستمي با زبان پايتون بود كه تو يكي از نمايشگاها ديدمش اصلا ميشد با چند دستور توي اون يه سيستم مديريت محتوا براي نياز خودت در بياري!! جدا فوق العاده بود و تو نمايشگاها شركت هاي كشور هاي ديگه هم بهت زده شده بودن ! شخصا بودم و ديدم! 4 سال پيش بود! ولي الان برو حتي براي دانلود هم ديگه نيست و خودشون ازش براي پروژه هاشون استفاده ميكنن...

مرتضي جان ببخشيد ولي فكر نكنم كوچ به اين سادگي ها باشه براي يه سايتي كه كلي امكانات و نوشته و خلاصه مسائل ديگه داره! شما الان توي سيستم فعليت هر چي كه هست ، نظر دادن سالها كاربرانت ، كلي نوشته و متن داري و امكانات و ضمينه دلخواه مثلا و.و.......... اوه مگه يكي دوتاست! حالا ميخواي منتقل بشي ، چه فاجعه اي ميخواد رخ بده!!!؟؟ حالا توي نيوك ما يه سيستم مدرن انتقال داشتيم كه واقعا اصلا فقط 4 خط متن رو منتقل ميكرد و يا توي جوملا و...! انتقال معمولا براي سايت هاي بزرگ و رشد يافته بي معنيه

لینک به ارسال
سوالم از شما اينه كه الان شما به معماري وردپرس نا اميدي و ميگي كه خوب نيست! مشكلش از نظر شما چيه كه ميخواي تامينش كني توي سيستم خودت ، مثلا MVC نيست و يا مساله ديگه اي...!!؟

یه تاپیک جدید باز کنید لطفاً .

ر كل بايد بگم تيم وردپرس و مديران و مسئولان و برنامه نويسانش رو دست كم نگيريد كه ميدونيد اگر اراده كنن در كثري از زمان به يك سيستم مدرن توسعه اش ميدن و خب تصميم هرچي كه باشه بلاخره پلاگيناش و... رو هم كاري ميكنن جواب بده! اين رو از اين جهت نميگم كه شخصا ورپرس دارم بلكه هيچ تعصبي هم ندارم روشون ولي خب اين مساله شدنيه از ديد من براي اونا.....

بله اگه تک تک پلاگین ها و قالبهای موجود سطح نت رو ویرایش کنن میشه .

دقت کنید سایتهای زیادی از راه ساخت قالب وردپرس درآمد دارن .

اینجا فارغ از قدرت برنامه نویسی ، سیاست پیاده سازی هم تاثیر داره .

يادمه گروه بيان ، يه سيستم زده بود اصلا عجيب بود واقعا ، فوق مدرن براي يه لحظه اشه، سيستمي با زبان پايتون بود كه تو يكي از نمايشگاها ديدمش اصلا ميشد با چند دستور توي اون يه سيستم مديريت محتوا براي نياز خودت در بياري!! جدا فوق العاده بود و تو نمايشگاها شركت هاي كشور هاي ديگه هم بهت زده شده بودن ! شخصا بودم و ديدم! 4 سال پيش بود! ولي الان برو حتي براي دانلود هم ديگه نيست و خودشون ازش براي پروژه هاشون استفاده ميكنن...

بله خبر دارم .

متاسفانه برش داشتن خیلی دوست داشتم بررسیش کنم .

اینم بگم این سیستم چیزی کم نداره .

در حقیقت همینو داشته باش که کم سوادترین عضو تیم من هستم ;)

بعدم یه جورایی به اصرار من قرار شد عمومی بشه ویلا این سیستم نوشته میشه ، قضیه روی ارائه عمومی هست یا نه .

چون انتشار عمومی معایب و مزایایی داره .

یکیش اینکه توسط افراد زیادی تست میشه و مشکلاتش زودتر گزارش میشه و این باعث میشه سیستم بهتر عمل کنه .

معایبشم همیه چون سیستم باید اپن سورس باشه در نتیجه ممکنه افرادی باگ هایی رو شناسایی کنن و گزارش ندن . (هر چند نهایت امنیت سیستم تضمین میشه اما صد درصد نیست !)

اگه عمومی منتشر نشه خب ...

مرتضي جان ببخشيد ولي فكر نكنم كوچ به اين سادگي ها باشه براي يه سايتي كه كلي امكانات و نوشته و خلاصه مسائل ديگه داره! شما الان توي سيستم فعليت هر چي كه هست ، نظر دادن سالها كاربرانت ، كلي نوشته و متن داري و امكانات و ضمينه دلخواه مثلا و.و.......... اوه مگه يكي دوتاست! حالا ميخواي منتقل بشي ، چه فاجعه اي ميخواد رخ بده!!!؟؟ حالا توي نيوك ما يه سيستم مدرن انتقال داشتيم كه واقعا اصلا فقط 4 خط متن رو منتقل ميكرد و يا توي جوملا و...! انتقال معمولا براي سايت هاي بزرگ و رشد يافته بي معنيه

اگه نیاز باشه ماژولی برای انتقال نوشته میشه .

لینک به ارسال

اگه نیاز باشه ماژولی برای انتقال نوشته میشه .

دقیقا میشه با یک ماژول اینکار رو انجام داد.

کلا انتقال از راه دیتابیس خیلی ساده انجام میشه.

کافیه یک بار کدهاش نوشته بشه و برای همیشه استفاده بشه. اگر الان برای خیلی از سیستم ها انتقال درست و حسابی نیست چون ماژول مناسبی نوشته نشده.

برای مثال سیستم IPB یک ماژول انتقال داره که تقریبا همه سیستم های انجمن ساز رو به خودش منتقل میکنه.

لینک به ارسال

دوست عزیز من کامل تمام این دو صحفه را نخواندم ولی اگر طوری باشد که بتواند هم رقیب خوبی برای سیستم های مشابه باشد و همین طور پشتیبانی عالی داشته باشد ، شک نکن که حتما ازش استقبال می کنند.خوب شما بگو این سیستم که ازش صحبت می کنی چی است.

یک مشکلی که تو ایران فقط ایران وجود داره این هست که طرف مقابل فکر نمی کند که ایا این کار خوب است انجام بدهد یا نه؟ ایا نیاز جامعه هست؟از کجا باید شروع کنم؟ در واقع طرف ایرانی هیچ کدام از این سوال ها را جواب نمی دهد.وقتی که کار را انجام داد بعد متوجه می شود که چه کار احمقانه ای انجام داده.(منظور شما نیستید)

مثلا دیگر کسی نمی آید با وجود اسکریپت هایی همچون مابی بی، ویبولتین و IPB یک انجمن ساز معرفی کند چون می داند حتما شکست خواهد خورد، مگر سیستمی که معرفی می کند حتما برتری های نسبت به اینگونه اسکریپت ها داشته باشد. ولی پیشنهاد من این است که سیستم خودتان را معرفی کنید.مثلا از طریق همین انجمن یا انجمن های دیگر ، نظر سنجی بگذارید و ... تا ببینید آیا کاربران از این سیستم استقبال می کنند یا خیر.

ویرایش شده توسط alireza1375
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...