رفتن به مطلب

مشکل دو ستونه بودن خبر و رتبه ALEXA

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید

جسارتا من یک سایت دارم که 2 ستون داره.یک ستون اون مخصوص خبرهای تاپ هست که تقریبا دیر به دیر به روز میشه و یک ستون اون مربوط به خبرهای معمولی که هر روز به روز میشه با 2 الی 3 تا خبر.

اما در کمال تعجب روز به روز رتبه ی سایت من در ALEXA داره بالا میره و بالاتر.

فکر کنم سایت آلکسا داره بر اساس ستون اخبار تاپ بهم رتبه میده.

نمیشه کاری کرد که رتبه سایت بر اساس ستون اخبار معمولیم باشه ؟

لازم به ذکر است سئو سایت من بر اساس سایت http://chkme.com که تست میکنم 95% هست و بازدیدهام هم 10 هزار هست

کسی این مشکل براش پیش نیومده بتونه راهنماییم کنه ؟

لینک به ارسال

آلکسا بر اساس بازدید تمام سایت رتبه را تغییر می دهد و فرق نمی کند که شما چه تغییری در قالب خود بدهید

لینک به ارسال

تا اونجايي كه من ميدونم رتبه الكسا بر اساس بازديد هست و هرچه بازديد كمتري داشته باشيد الكساي بالاتري خواهيد داشت

و سايت chkme هم بر اساس معيار هاي خودش به سايت امتياز ميده !

لینک به ارسال

خوب بازدید ده هزار عدد فکر کنم بازدید خوبیه و سئو 95 هم فکر کنم مطلوب باشه !

اما اینی که من میبینم هر روز داره 100 تا به رتبه ی آلکسا اضافه میکنه..!

پیشنهادی چیزی ندارید برای این موضوع ؟

لینک به ارسال

بازدید نسبت به روز های قبل بهتر میشه یا بدتر؟

یک میلیون هم بازدید باشه اگر روز بعدش بدتر شه ممکنه الکساش بدتر شه پس این ملاک نیست

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام مجدد به همه ی دوستان

ببخشید پست رو بالا میارم

اما امروز دیگه مطمئن شدم کهواقعا این مشکل وجود داره.

من وقتی خبرهای بخش ویژم رو به روز میکنم آلکسام پایین میاد ، اماوقتی پست های شاخه ی معمولیم رو به روز میکنم و شاخه ی ویژه دیر آبدیت میشه آلکسام بالا میره.

برام عجیبه.

چون من سایتم سئو 100% داره اما همچنان آلکسام بالاست و سایتی که سئو 3% داره بازدید عمومی کمی هم داره آلکساش پایینتر از منه

لطفا راهنمایی بفرمائید

لینک به ارسال

شما میگید پوسته از نظر سئو مشکلی نداره.

پس مطمئن باشیدمشکل از پوسته نیست که پستهای یک دسته رو انتشار بدید زتبه بالا و پایین بشه.

شما توی گوگل آنالیز هم سایت رو ثبت کنید و مانیتورش کنید. همچنین توی گوگل وبمستر تا نقاط ضعف و قوت سایت و ورودی ها رو بهتر مشخص کنید.

لینک به ارسال

ضمن تشکر از شما

دستوراتتون رو قبلا انجام داده بودم

اما باور کنید یه مشکلی هست

من بیش از 4000 مطلب دارم توی وردپرسم اما نمیدونم دوستان دیگه که فقط سه الی 4 ماهه که وارد این عرصه شدن چرا با مثلا 100 تا پست رتبه آلکساشون میرسه به 30000 !!!!

خوب آدم شاخ در میاره !

لینک به ارسال

ببینیداصلا نبایدآلکسا رو عامل مهمی بدونید. مثلا فکر میکنید الکسای همین انجمن الان چند هست؟ ورودی گوگل اینجا خیلی بالا هست و بازدید کننده جدید هم بیشتر از 70% در ماه داراه اما الکسای اینجا خیلی وقت هست تکون نمیخوره. بهتره به فکر ایندکس شدن در گوگل و جذب بازدیدکننده باشید.

آدرس سایتتون رو هم برای آنالیز اینجا قرار بدید خوب هست.

لینک به ارسال

آلکسای اینجا 146 هزار هست.آقا ما برسیم به زیر 500 هزار کلامون رو میندازیم بالا.ایندکس مطالبم هم وقتی پست ارسال میکنم هی ... یکی دو ساعت بعد تیتر رو سرچ میکنم توی گوگل نشونش میده.اما مشکل دقیقا همینه که روز به روز داره آلکسام میره بالا.خیلی مشکل عجیبیه ! آدرس سایت هم این هست.

مثلا همین الان ییهو 800 تا اومد رو آلکسام.

ویرایش شده توسط amir1909
لینک به ارسال

شاید توصیه های آدرس های زیر به شما کمک کنه:

http://www.alltechbuzz.net/2012/06/how-to-increase-alexa-rank.html
http://www.marketingscoop.com/improve-alexa-ranking.htm
http://www.wikihow.com/Improve-Google-Page-Rank-and-Alexa-Ranking

لینک به ارسال

آقا به جان خودم الان یه خبر زدم تو بخش ویژه سایتم ییهو بعد از چند دقیقه 100 تا از رتبه ی آلکسام کم شد !!!!

مـــن دارم شــــــــــاخ در میارم !! :blink:

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز کافیه یک جستجو در همین انجمن بکنید میبینید که همه ی دوستان و حتی خودِ من و حتی در همین تاپیک بهتون گفتن که الکسا فقط و فقط از روی ip رتبه میده

حالا سایتتون یه صفحه خالی باشه یا میلیون ها خط نوشته باشه فرقی نمیکنه

حالا وقتی شما میگی وقتی مطلب ویژه میزاری این نشون میده یا کاربرها از rss خوان استفاده میکنن که شما وقتی خبر ویژه میزاری میان و از سایتت بازدید میکنن

یا اینکه وقتی یه خبری میزاری تو اون بخش فقط کاربرها اونو میرن میخونن و تجهی به بخش دیگه ندارن

الکسا نه با قالب کاری داره نه با نوع مطلب نه صفحه و نه هیچ چیز دیگه

فقط و فقط ip رو توجه میکنه

موفق باشید

لینک به ارسال

تغییرات لحظه‌ای چندان مهم نیستند

مخصوصا در الکسای بالا

الکسا 1000تایی هم در روز کم میشه

مهم اینه که شما پیوسته الکساتون رو بهبود بدید ، هر چند کم

لینک به ارسال

الکسا نه با قالب کاری داره نه با نوع مطلب نه صفحه و نه هیچ چیز دیگه

فقط و فقط ip رو توجه میکنه

موفق باشید

بله حق با شماست.من سعی میکنم قبل از ارسال مطلب قبلش خودم درموردش تحقیق کنم و بعدش پست بدم ! درباره ی این موضوع هم تحقیق کردم اما هیچ کدام از جوابها جواب من نبودن برای همین این بخش رو ایجاد کردم.اما اینجا چندتا سوال پیش میاد برای آدم.

1-چرا سایتی که فقط 3 ماهه داره فعالیت میکنه آلکساش زیر 1 میلیون میاد اونم فقط با چهل پنجاه تا پست ! من که 5000 پست دارم !!!

2-چرا وقتی ستون ویژه رو هر وقت کار میکنم آلکسام بهبود پیدا میکنه ؟ مثلا من چند روز گیر دادم و به شدت خبرها رو ویژه کار میکردم و به شدت آلکسام بهبود پیدا کرد اما وقتی ستون معمولی رو کار میکنم و ویژه رو دیر به دیر کار میکنم آلکسام بالا و بالا تر میره !

3-من rss رو جوری پیاده سازی کردم که همه ی خبرها رو نشون بده نه خبرهای ستون خاص

اینا سوالهایی هست که داره روی نرو من رژه میره ! وگرنه همه جا گفتن آلکا کارش فقط IP هست !

ویرایش شده توسط amir1909
لینک به ارسال

سلام

ببین دوست عزیز جواب سوال هات توی فروم چند بار فقط خود من دادم الآن با گوشی هستم نمیتونم جستجو کنم و آدرس بدم ببینی

حالا باز میگم بدن :

1 - سایتی که 3 ماه باشه یا 1 هفته باشه یا 10 ساله باشه فرقی نمیکنه به مدت سنِ سایت و به راحتی و با کمی هزینه میشه بیاریش جزء 10 سایت اول ایران

نمونش سایت فیس نما که تو 24 روز اولش اومد رتبه 11 ایران فقط و فقط با تبلیغ پاپ آپ

2 - تو پست قبلی گفتم ممکنه کاربران فقط به اون قسمت توجه کنن و ...

3 - ربطی به تنظیم شما نداره مثلن منی که کاربر هستم میام فقط rss مربوط به یک موضوع رو از سایت شما میگیرم و اونو دنبال میکنم

همونطور که مرتضی و دوستان گفتن به الکسا اصلن اهمیت نده چون مثل بقیه کارا تو نت ایران روی اصول درست و صحیح خودش کار نمیشه

موفق باشی

لینک به ارسال

سلام

الکسای سایت به دو موضوع مربوطه یکی سایت شماست که از سئوی مناسب به روز کردن مرتب عدم کپی برداری و مولد بودن مطلب تشکیل می شه و دوم مقدار جستجو کنندگانی که به سایت شما هدایت شدند و نتیجه ی آنالیز گوگل از مقدار و نحوه ی بازدید از سایت که موضوع دوم 50% به سایت برمی گرده و 50% به شانس

مثلا من ممکنه در جستجوی یک مشکل این انجمن را بیابم و وقتی وارد شدم بجز سئوال حاضر پاسخ ده ها سئوال دیگه رو هم بیابم و در نتیجه ساعت ها وقتم را در این سایت بگذرانم و چندین بار وارد و خارج بشوم این که سایت تونسته من رو به عنوان مخاطب جذب کنه خیلی مهمتر از اینه که من وارد این سایت شدم

حالا فکر کنید اینجا بای پشتیبانی واقعی یک سایت کپی کار بود که برای هر مطلبش صدها تگ جور واجور تعریف می کرد در مرحله اول شاید زودتر از این سایت گوگل من رو بهش هدایت می کرد ولی چون قاعدتا من حاضر به تلف کردن وقتم نبود خیلی سریع صفحه را می بستم و چون دنبال پاسخ بودم دوباره به گوگل می رسیدم این اتفاق به سرعت باعث افت سایت می شد

حالا شما ببینید برای جذب و نگه داری مخاطب در سایتتون چه کرده اید امکاناتی از قبیل مشارکت و ایجاد بحث های مختلف بین کاربران عضو گیری های غیر اجباری و پاسخ های منطقی مدیران سایت به ارباب رجوع مهمترین آیتم های رشد سایت و افت رتبه آلکسا هستند

لینک به ارسال

حالا شما ببینید برای جذب و نگه داری مخاطب در سایتتون چه کرده اید امکاناتی از قبیل مشارکت و ایجاد بحث های مختلف بین کاربران عضو گیری های غیر اجباری و پاسخ های منطقی مدیران سایت به ارباب رجوع مهمترین آیتم های رشد سایت و افت رتبه آلکسا هستند

ممنون از راهنمایی های عالی.خیلی عالی بود و ایده های خوبی به آدم میده.اما با توجه به اینکه من سایتم خبری هست فقط خبر رو منتشر میکنم و همچنین چون خودمون خبر میزاریم و کپی رو بسیار کم کار میکنیم و یا در صورت لزوم استفاده کلا با تیتر جدید و متن جدید تغییر میدم.

لازم به ذکر است اصلا عضویت نداریم و کاربرها فقط میتونن نظر ارسال کنند.

لینک به ارسال

معمولا در این سایت ها از افزونه های خبر رسانی استفاده می شه که پاسخ های بعدی به نظرات را به ایمیل کاربران می فرسته

1. از اینگونه افزونه ها استفاده کنید

2. سعی کنید با ارسال پاسخ برای نظرات و یا ایجاد فضای تقابل اندیشه های مختلف ایجاد بحث های ادامه دار کنید

3. از ارسال ایمیل های بی مورد و تبلیغاتی اجتناب کنید تا کاربران به ایمیل های سایتتان اهمیت دهند و آنها را بخوانند

لینک به ارسال
  • 4 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...