رفتن به مطلب

مشکل کپی رایت سایت راست چین و مارکت وردپرس

SinaPeyk

پست های پیشنهاد شده

ببنی امیر جان

حرفت کاملا درسته ولی فضای رقابتی باعث میشه که ترقی زیاد رو شاهد باشیم... رقابت با بازار جهانی در سایت های جهانی برای همه جهان...

البته این فقط خواب و خیال هست که ارزش پولی ایران دوباره برگرده به حالت قبل... ولی خب بحث سر اینه که بر فرض محال اگر هم بشه به نفع همه حتی طراح ها هست...

مشکل با کپی رایت خودمون هست ، مشکل برنامه نویس های ایرانی چیه که باید به خاطر این سیاست نادرست ضرب بخورن؟

مشکل نت ایران چیه که به خاطر این تصمیم اشتباه داره روز به روز ماه به ماه عقب میفته؟

صدامون هم بالآخره به یه جایی میرسه اگر تعدادمون بیشتر بشه :)

خب مرتضی جان ، مشکل ما اینکه یکی دیگه قالب صحیفه رو طرّاحی کرده! یه خارجی ، چرا ایرانیا باید سود بگیرنش به خاطرش؟

ما هم میتونیم یه سری قالب معمولی بذاریم برای فروش به 60 هزار تومن با پنل و امکانات کامل که هرکی خواست بگیره.

حالا هرکی خواست قالب اختصاصی براش طرّاحی شه بیاد یه 500 هزار تومن بده به ما!

بحث اینجاست (همونطور که امیر عزیز گفت) چرا یه نفر دیگه برنامه نویسی کنه ، بعد ایشون بیان پول رو بگیرن؟

از ما حمایت کنند تا قالب های حرفه ای + پنل + ابزارک های اختصاصی طرّاحی کنیم اون ها رو + سود درصدی ما بفروشند! چرا دارن دزدی میکنند؟

علی جان، من که گفتم اصلا در بحث کپی رایت اصلا شرکت نمیکنم... من که اولین نفراتی بودم که یه چنین تایپیک هایی رو ایجاد کردم... نمونش:

دزدی شیک و پیک پوسته ها!

من که همیشه گفتم باید در این زمینه فرهنگ سازی بشه...

من الان داشتم میگفتم که رقابت باید در فضای جهانی اتفاق بی‌افته...

• امتیاز 5
لینک به ارسال

ببنی امیر جان

حرفت کاملا درسته ولی فضای رقابتی باعث میشه که ترقی زیاد رو شاهد باشیم... رقابت با بازار جهانی در سایت های جهانی برای همه جهان...

البته این فقط خواب و خیال هست که ارزش پولی ایران دوباره برگرده به حالت قبل... ولی خب بحث سر اینه که بر فرض محال اگر هم بشه به نفع همه حتی طراح ها هست...

علی جان، من که گفتم اصلا در بحث کپی رایت اصلا شرکت نمیکنم... من که اولین نفراتی بودم که یه چنین تایپیک هایی رو ایجاد کردم... نمونش:

دزدی شیک و پیک پوسته ها!

من که همیشه گفتم باید در این زمینه فرهنگ سازی بشه...

من الان داشتم میگفتم که رقابت باید در فضای جهانی اتفاق بی‌افته...

بله مرتضی جان ، رقابت باید باشه! ولی رقابت عادلانه! خب چجوری میشه وقتی که پوسته هایی با اون امکانات رو میذارن به 10 تومن ما یه پوسته رو بسازیم به 500 تومن؟

به خاطر ارزون فروشی اون سایت ها خیلی ها دیگه اصلاً سراغ طرّاح سایت نمیان! چون از همه نوع پوسته و همه شکلش هست توی اینترنت

(ولی نمیدونن چه اشتباه بزرگی میکنن! چون این پوسته ها ذرّه ای از استاندارد برنامه نویسی و سئو بو نبردن :| )

در هر صورت نظر من اینکه آقا اصلاً کپی رایت خارج رو به خاطر نرخ ارز و اینا ول کنیم! کپی رایت خودمون رو که رعایت کنیم خب!!!

• امتیاز 4
لینک به ارسال

مرتضی جان من باید با تم فارست الان رقابت کنم نه سایت همیار ! که تم فارست به قول دوستان قالب صحیفه رو 190 ت زده ! من باید با این قیمت رقابت کنم نه با قیمتی 30 هزار تومنی که تو این مارکت های .... داره به فروش میرشه ! این رقابت نیست دیگه !

• امتیاز 4
لینک به ارسال

پس من احیانا اشتباهی این حرف هارو اینجا زدم...

امیر من فکر کردم که این حرفت:

خوب کاربر میره 60 ت میخره و با این کار برنامه نویسی ایران نابود میشه ! توی تایپیک های بعدی کامل جواب همه رو میدم !

مربوط به پاسخ به این پست هست:

تنها یک راه است. آن هم اینکه ارزش پول ایران برگردد به 12 سال پیش.که با این همتی که من می بینم در بین مسئولین است احتمال آن 100-% است.

:blink:

این اعتراض ها که میشه هیچ وقت فایده نداره و نخواهد داشت.این را به شما قول خواهم داد.ببینید به فرض محال این قانون در ایران تصویب بشه و باز هم به فرض محال فرهنگ آن در بین کاربران جا بیفته که باید از طراح اصلی این پوسته یا قالب یا افزونه خرید انجام دهند اخرش چی؟ مگه یارو چه قدر درامد داره که بخواهد این را بخرد؟مشکل

ارزش پول ما است که مسئولین دست به دست هم دادند و ارزشش را پایین آورند.

مثلا همین قالب صحیفه که دیگه همه می دانند چیه.اگر کسی بخواهد همین رو بخرد باید حدود 190.000 تومان خرج کند.خوب اگر برای کسی که فقط برای یک سایت بخواهد مشکلی نیست.ولی اگر پای برنامه نویس به این ماجرا باز بشه فقط همین قالب که نیست.افزونه هست و...... اگر بخواهد این ها همه را بخرد خوب دیگه چی برای خودش می مونه؟مگه تا چقدر می تونه قیمت طراحی سایت را بالا ببره؟

اگر چنین اتفاقی بیفته میشه امیدوار بوده که حتی اگر قانون کپی رایت هم در ایران اجرا نشه کاربران به سمت مارکت های خارجی کشیده بشوند.چون میبینه که ارزش پول خودش با اون ها که یکی است.خوب این قالب تو ایران 60000 تومان است تو مارکت اصلی 60 دلار است.خب شما خودتان را بگذارید جای این کاربر، کدام را می خرید؟

من فکر کردم تو مشکلت با اینه که ارزش پول ایران بالا بره... :D :D

چون من هرچی فکر میکنم دقیقا هممون داریم یه حرف میزنیم و هی دور خودمون دور میزنیم...

• امتیاز 3
لینک به ارسال

پس من احیانا اشتباهی این حرف هارو اینجا زدم...

امیر من فکر کردم که این حرفت:

مربوط به پاسخ به این پست هست:

من فکر کردم تو مشکلت با اینه که ارزش پول ایران بالا بره... :D :D

چون من هرچی فکر میکنم دقیقا هممون داریم یه حرف میزنیم و هی دور خودمون دور میزنیم...

100% حرف تمام مایی که اینجا جمع شدیم همین هست که باعث پیشرفت نت ایران و وضع زندگی برنامه نویسای ایرانی بشیم.

در کل همه موافق هستیم با اینکه باید کپی رایت به صورت تدریجی خصوصاً برای برنامه نویسان ایرانی اعمال بشه.

_____

حالا بریم سر مبحث زدن کمپین

• امتیاز 3
لینک به ارسال

حالا بریم سر مبحث زدن کمپین

کمپین حمایت از کپیرایت محصولات ایرانی باشه من پایم...

• امتیاز 4
لینک به ارسال

من از اول همینو گفتم شما ربطش دادین به دین که طوری نیست برین استفاده کنید چون کافرن !

من میگم آقا کاربر میخواد قالب صحیفه رو استفاده کنه بره یک راست از تم فارست بخره 190 ت چون خرید مستقیم نیست ی 10 ت هم به واسط میده به فرض پاش در میاد 200 ت !

حالا اگه برنامه نویس ایرانی یک قالب خودش نوشت گذاشت واسه فروش 100 ت دیگه به نظر مشتری یا کاربر گرون نیست !

--------------------------------------

تو صنعت ماشین ایران چی کار میکنن ماشین وارداتی رو 70% شایدم بیشتر گمرک میگیرن(که حمایت کرده باشن از تولید کننده ایرانی) که تا بیاد لب مغازه 100% رفته رو ماشین ! بعد ما مجبوریم پراید که 2 میلون هم زیادش هست رو بخریم 20 میلیون ! چون قدرت خرید اونا رو نداریم !

حالا تو کاره ما تازه بدتره ، گمرکه که نیست هیچی تازه برمیدارن ارزون تره قیمت نهایی فروشنده هم میفروشن !

ویرایش شده توسط RedPlus
  • امتیاز 6
لینک به ارسال

من از اول همینو گفتم شما ربطش دادین به دین که طوری نیست برین استفاده کنید چون کافرن !

البته من ربطی ندادم بهش! من دیدم یه سری از دوستان دارن سوء استفاده میکنند منم یکم کلمات رو شرح دادم...

• امتیاز 2
لینک به ارسال

من طراح ایرانی ام و اینهمه وقت گذاشتم تلاش کردم قالب ساختم هر قالب حدودا معادل یک ماه روزی 4-5 ساعت طول کشید طراحی اش و اشتراکی فروختم و با توجه به اینکه کپی رایت هم قفل کردم طرف با 5 - 10 هزارتومان تو انجمن های متفرقه و تو پیام های خصوصی به دیگران می فروشه عین خیالشم نیست.آخرم مجبور شدم فعلا فعالیتم رو تعطیل کنم چون هیچ جوره نمیشه جلوی دیگران گرفت

• امتیاز 8
لینک به ارسال

ایجاد کمپین حمایت از برنامه نویسان ایرانی واقعا خیلی خوبه... این کمپین ها روی فرهنگ ها خیلی خوب اثر میزاره... البته کمپین خالی کفاف نمیکنه مهم گسترش این کمپین هست...

• امتیاز 5
لینک به ارسال

حالا به نظر شما مرتضی خان مشکلی هست یا نیست استفاده بشه ؟ این جور که توضیح داده بودی حس میکنم نظرت این بود که مشکلی نیست و این کار حرام نیست !(به دلیل کافر بودن)

• امتیاز 3
لینک به ارسال
ایجاد کمپین حمایت از برنامه نویسان ایرانی واقعا خیلی خوبه... این کمپین ها روی فرهنگ ها خیلی خوب اثر میزاره... البته کمپین خالی کفاف نمیکنه مهم گسترش این کمپین هست...

من بار ها توی تاپیک ها بیان کردم ، الآنم دوباره توی تاپیک گروه وردپرس پارسی ارسال کردم ، بحث گسترش هم میتونیم از رسانه های عمومی حتّی صدا و سیما کمک بگیریم.

کم برنامه در مورد فنّاوری نداریم که فکر کنم حاضر بشن کمکمون کنن.

بحث اصلی راه اندازی این کمپین هست ، بعد از اون خیلی ها هستن که کمکمون میکنن.

تبلیغات هم هر کدوم از ما ها به 10 نفر از دوستانمون بگیم خود به خود میرسیم به 1 میلیون نفر ، کافی نیست؟

• امتیاز 5
لینک به ارسال

همه دوستان میتونن سرچ کنن حدودا بیش از 99 درصد سایت ها و شرکت های که در امریکا وجود دارد حداقل یک مسلمان در ان می باشد!

اگر نگاهی به اینترنت بیندازید می بینید که فلان ایرانی مسلمان معاون و ... شرکت های امریکایی است!

در ضمن دنبال کافر نباشید ! در کجای دین خدا امده است که حق انسان را خوردن جایز است!

پیامبر حتی به دشمنان خویش نیز احنرام می گذاشتند!

دین ما می گوید خوردن حق دیگری حرام است ! و اگر ما این را به انانی که شما کافر می نامید اثبات نماییم! از ما مسلمان تر می شوند!

ما باید به انها نشان دهیم مسلمان کیست ! نه انها به ما !

• امتیاز 4
لینک به ارسال

همه ی پست ها رو خوندم

حالا تکلیف چیه ؟

قالب هارو کجا بفروشیم ؟

در حال حاضر مشکل اینه که غیر این دو مارکت پر بازدید دیگه ای نداریم

سایت تم یاب هم هست

ولی خوب اونم درصد بالایی کم میکنه و بازدیدی هم نداره !

• امتیاز 4
لینک به ارسال
همه ی پست ها رو خوندم

حالا تکلیف چیه ؟

قالب هارو کجا بفروشیم ؟

در حال حاضر مشکل اینه که غیر این دو مارکت پر بازدید دیگه ای نداریم

سایت تم یاب هم هست

ولی خوب اونم درصد بالایی کم میکنه و بازدیدی هم نداره !

مسئله اینکه این سایت ها باید به خودشون بیان!

ما با کسی دشمنی نداریم ولی با دزدی مخالفیم

------

شاید یه مارکت زدیم به زودی

البته بازم به دلیل فروش غیرمجاز و غیراخلاقی برخی دوستان این مارکت ها هم بدون سود به زودی رها میشن

(مارکت توی برنامه های طولانی مدت انجمن هست)

• امتیاز 4
لینک به ارسال

از جمله سایت هایی که حتی از کارهای سایر دزدها کپی میکنه اسمش هست بیگ تم. خیلی جالبه، فایل های زبان رو که با po editor باز کنید میبینید فایل زبان قالب مربوط به شخص و سایت دیگه ای هست که رحمت فارسی کردنش رو کشیده.

من با خودم تصمیم گرفتم کپی رایت رو رعایت کنم و شروع هم کردم.

مطمئن باشید تا خلق اثر جدید نباشه، پیشرفت هم نیست. فارسی کردن و راست چین کردن و گپی کردن هیچ کمکی به علم ما و به وردپرس نمیکنه.

مرد باشن خودشون قالب طراحی کنن و بفروشن.

• امتیاز 3
لینک به ارسال

حالا به نظر شما مرتضی خان مشکلی هست یا نیست استفاده بشه ؟ این جور که توضیح داده بودی حس میکنم نظرت این بود که مشکلی نیست و این کار حرام نیست !(به دلیل کافر بودن)

سلام

امیر جان، اینکه نظر من چی هست اصلا مهم نیست... چون نظر من نظر منه...

ولی خب چون نظرمو پرسیدی نظرمو هم میگم: من نظرم در این زمینه کاملا با دین ست هست! یعنی اگه میگه اگه طرف کافر حربی باشه مشکلی نیست، منم میگم مشکلی نیست... من کاسه داغتر از آش نیستم... به نظر من دین عین اخلاقه.. پس هرجا کاری رو مجاز دونسته پس اون کار هم عین اخلاقه...

بازم ذکر میکنم: کافر حربی ویا ابزار دشمن در جنگ (نرم یا سخت)

• امتیاز 4
لینک به ارسال
سلام امیر جان، اینکه نظر من چی هست اصلا مهم نیست... چون نظر من نظر منه... ولی خب چون نظرمو پرسیدی نظرمو هم میگم: من نظرم در این زمینه کاملا با دین ست هست! یعنی اگه میگه اگه طرف کافر حربی باشه مشکلی نیست، منم میگم مشکلی نیست... من کاسه داغتر از آش نیستم... به نظر من دین عین اخلاقه.. پس هرجا کاری رو مجاز دونسته پس اون کار هم عین اخلاقه... بازم ذکر میکنم: کافر حربی ویا ابزار دشمن در جنگ (نرم یا سخت)

خب مرتضی جان به نظرت همه اونا کافر حربی هستن؟

یا یه سؤال دیگه ، اینایی که به قول دوستمون میان قالب فارسی میکنن و بقیه میدزدن چی؟

یا برنامه نویس های ایرانی که توی سایت های خارجی به فروش میذارن محصولاتشون رو چی؟

اگرم سایت ماله آمریکا و... باشه چون از تمام کشور ها پروژه توش مجاز هست نباید این کار رو قانونی بودنیم.

بازم تأکید میکنم طبق پست استارتر:

متاسفانه چندین تا از همین قالب هایی که تو مارکت های وردپرس ایران به فروش میرسه، طراحشون ایرانی بوده که قالب رو برای تم فارست آماده کرده!
بابا تو داری خودمون رو بدبخت میکنی! هم خودتون و هم بقیه رو

چرا خودتو؟ چون باعث میشه تلاشت رو برای یک کار حروم بزاری! اگر تلاش کنی به مولا خودت میتونی یک طراح واقعی بشی نه فارسی ساز قالب های نال شده ی دیگران!

چرا بقیه رو؟ چون داری مملکت رو بیچاره میکنی! اون کسی که چند سال تلاش کرده تا به تسلط در طراحی برسه، وقتی که تو قالب های نال شده رو با 30 تومن تو مارکت میزاری، معلومه کسی از اون خرید نمیکنه!

معلومه که با این کار، رشد علمی ایران سقوط میکنه چون انگیزه ی افراد لایق رو از بین میبری! همون نفراتی هم که اهل تلاش هستند با این کار شما انگیزه ی خوشون رو از دست دادن به خداااا

بابا داریم جوانان مملکت خودمون رو بی انگیزه میکنیم!

بابا داریم رشد و ترقی خودمون رو از بین میبریم!

نبود قانون = سوء استفاده ی افراد سودجو = بی انگیزه شدن افراد لایق = کاهش رشد و ترقی کشور = هزاران عواقب ناشی از اون

ما داریم در مورد کپی رایت داخلی ایران صحبت میکنیم ، خواهشاً بحث رو به دین و کافران و برنامه نویس های خارجی سوق ندین ، بذارین اوّل حقّ خودمون رو بگیریم.

امیدوارم بحث کمپین تا قبل از برگزاری همایش قطعی و آدرسش معلوم بشه تا توی همایش براش تبلیغات کنن (حالا اگر به صورت به زودی هم بود مسئله ای نیست)

امیدواریم تیم وردپرس در همایش ها این موضوع رو مطرح کنه و چاره اندیشی کنه.

تا الآن توی همین تاپیک 5-6 نفر اعلام آمادگی کردن.

هرکس با زدن کمپین موافق هست همینجا اعلام کنه لطفاً تا حساسیّت رو زدنش بیشتر بشه

(من موافقم = 5 نفر تا الآن)

• امتیاز 4
لینک به ارسال

سلام.من کامپیوتر نخوندم و برق خوندم الان بیکارترین رشته ی کشور همین کامپیوتره دلیلش هم نبود قانونی محکم برای جلوگیری از کپی محصولات و زحمات دیگران هست و یک فارغ التحصیل کامپیوتر رشته ی نرم افزار هیچ گونه امنیت شغلی نخواهد داشت - تا زمانی که مصوبه ای توسط مجلس تصویب نشه برای بحث کپی رایت ایجاد کمپین و ... سودی نخواهد داشت.تا زمانی توسط مجلس قانونی محکم کتبا به نهاد دولتی ناجا ارائه نشه و پلیس فتا هم مجبور به اجرای اون نشه هیچ سودی نخواهد داشت.الان طرف با 16 سال سن زحمات یکی رو کاملا به باد میده.وقتی می بینه قانونی وجود نداره البته که به خودش اجازه می ده زحمات دیگران رو نابود کنه.احتمال وضع قانونی برای کپی رایت در کشور ضعیف هست ممکنه به خاطر لغو تحریما اینکار انجام بشه ( درصدش پایینه - که اگر بشه عالی میشه ) در صورت وضع قانون کپی رایت در کشور قطعا هزینه های نرم افزارها بالا می ره و شاید اصلا خود دولت هم تمایل نداشته باشه ویندوز اورجینال بخره !

ویرایش شده توسط افشیــن
  • امتیاز 4
لینک به ارسال

خب مرتضی جان به نظرت همه اونا کافر حربی هستن؟

یا یه سؤال دیگه ، اینایی که به قول دوستمون میان قالب فارسی میکنن و بقیه میدزدن چی؟

یا برنامه نویس های ایرانی که توی سایت های خارجی به فروش میذارن محصولاتشون رو چی؟

اگرم سایت ماله آمریکا و... باشه چون از تمام کشور ها پروژه توش مجاز هست نباید این کار رو قانونی بودنیم.

علی جان اخه کجای حرف من به این معنی هست؟ من کی گفتم همشون کافر حربی هستند؟

نقل قول از خودم در اولین حرفم در این تاییک:

از نظر معارف الهی هرکس مسلمون نباشه کافر هست (این توی قرآن به وضوح مشخصه...)... اما یک حرف دیگه هم زدید که کاملا درست هست و اون که حتی اگر کافر باشه، هر کافری حکم کافر حربی رو نداره...

صرفا جهت ذکر مجدد:

کافر حربی

=

هر کسی که با خدا و مومنان به خدا و دین خدا، دشمن (آشکار) هست

...

یه جای دیگه هم توی تایپیک " دزدی شیک و پیک پوسته‌ها!"(لینکش رو الان نمیدونم چی بود تو ی پست های قبلیم بوده) هم اعتراض خودم رو به این سایت ها اعلام کردم...

در ضمن حتی بر فرض مال یکی حکم کافر حربی رو به دست اورد نباید کسی این مال رو بفروشه...

منی که فیلم ایرانی نمیبینم(دانلود نمیکنم) برای حمایت از کپی‌رایت میام اونوقت از قالب و نرم‌افزار های ایرانی کرک شده استفاده یا مجاز به استفاده میکنم؟

• امتیاز 2
لینک به ارسال
سلام.من کامپیوتر نخوندم و برق خوندم الان بیکارترین رشته ی کشور همین کامپیوتره دلیلش هم نبود قانونی محکم برای جلوگیری از کپی محصولات و زحمات دیگران هست و یک فارغ التحصیل کامپیوتر رشته ی نرم افزار هیچ گونه امنیت شغلی نخواهد داشت - تا زمانی که مصوبه ای توسط مجلس تصویب نشه برای بحث کپی رایت ایجاد کمپین و ... سودی نخواهد داشت.تا زمانی توسط مجلس قانونی محکم کتبا به نهاد دولتی ناجا ارائه نشه و پلیس فتا هم مجبور به اجرای اون نشه هیچ سودی نخواهد داشت.الان طرف با 16 سال سن زحمات یکی رو کاملا به باد میده.وقتی می بینه قانونی وجود نداره البته که به خودش اجازه می ده زحمات دیگران رو نابود کنه.احتمال وضع قانونی برای کپی رایت در کشور ضعیف هست ممکنه به خاطر لغو تحریما اینکار انجام بشه ( درصدش پایینه - که اگر بشه عالی میشه ) در صورت وضع قانون کپی رایت در کشور قطعا هزینه های نرم افزارها بالا می ره و شاید اصلا خود دولت هم تمایل نداشته باشه ویندوز اورجینال بخره !

افشین جان بحث اینجاست که بالفرضم هیچ اتفّاقی نیفته و کمپینم از نظر مسئولین دیده نشه! مهم اینجاست که ما هم بیکار ننشتسیم و تمام کاری که از دستمون بر میومد رو انجام دادیم (این همه کمپین حمایت از فلان و فلان ، آزادی کی و کی همه اش که به نتیجه نمیرسه ، مهم اینکه ما نشون بدیم این مسئله برامون مهمه)

بعدم که قرار نیست کمپین بزنیم بشینیم نگاه کنیم ببینیم کی قراره این اتفّاق بیفته ، به شخصه با نمایندگان مجلس مکاتبه خواهم داشت.

تمام دوستانم میتونن از طریق دفتر نماینده اشون با ایشون ارتباط داشته باشن و درخواست خودشون رو جهت اعلام درخواست کمپین در مجلس داشته باشند

(هممون میدونیم که احتمال برد کمپین خیلی کم هست ، ولی بازم این احتمال کم ارزش تلاش خودش رو داره ، بعدم قرار نیست که یه روزه قانون تصویب بشه)

ما الآن کمپین میزنیم شاید برای 5 ساله دیگه شایدم برای 10 ساله دیگه!

بالآخره از یه جایی باید جریان درخواست هامون شروع بشه!

چه بهتر که امروز از اینجا شروع بشه تا فردا از طریق سایت های نمیدونم سیاسی و ...

هرچی باشه تمام انجمن های برنامه نویسی هم به ما کمک میکنن و ما هممون توی یه جبهه خواهیم بود در این مورد.

هرکدوممون 10 نفرم بیاریم خیلی زود از اون چیزی که فکرش رو بکنی تعدادمون میرسه به 1 میلیون نفر (خودم همون روز اوّل 50 نفر رو میشناسم که بیارم ثبت نام کنن)

علی جان اخه کجای حرف من به این معنی هست؟ من کی گفتم همشون کافر حربی هستند؟ نقل قول از خودم در اولین حرفم در این تاییک: یه جای دیگه هم توی تایپیک " دزدی شیک و پیک پوسته‌ها!"(لینکش رو الان نمیدونم چی بود تو ی پست های قبلیم بوده) هم اعتراض خودم رو به این سایت ها اعلام کردم... در ضمن حتی بر فرض مال یکی حکم کافر حربی رو به دست اورد نباید کسی این مال رو بفروشه... منی که فیلم ایرانی نمیبینم(دانلود نمیکنم) برای حمایت از کپی‌رایت میام اونوقت از قالب و نرم‌افزار های ایرانی کرک شده استفاده یا مجاز به استفاده میکنم؟

داداش تو که از خود مایی! منظور من یه سری آدم بی شخصیّت و *** هستند که دارن اموال هموطنای خودشون رو میفروشن و به کشورشون خیانت میکنن.

_____

توی همین انجمن خیلی ها آسیب دیدن از این مارکت ها (حالا یا بن شدن به دلیل اعتراض و انتقاد ، یا هم مثل همین دوستمون پروژه اشون فروخته شده)

• امتیاز 3
لینک به ارسال

سلام. مرتضی جان اینواتو با ایرانی ها سر این تحریم اخیر مشکل رو داره . حالا من نمیدونم دلیل این که با اون آشناهای شما مشکلی نداشته چی بوده . اما من پلاگین وردپرسی ای رو فرستادمه براشون اما تاییدش نکردنه و در عوض پلاگینی که امکاناتش نصف مال من بوده رو تایید کردنه. حالا شاید کد نویسیم استانداردی که می خوان نبوده :/ ولی خیلی ها رو دیدم که فایلشونو رد کردنه.

بعد هم شما یه تیکیت به پشتیبانی بده بگو من ایرانی هستم اجازه فروش فایل هام رو تو اینواتو دارم یا نه ببین چی میگه. مهم این نیست که اکانتای ایرانی رو بن نمیکنن مهم اینه که من برای اوردن پولم توی ایران باید مبلغی علکی به یه دلال بدم. وگرنه اینواتو چرا با بانک های مجازی روسی کار نمیکنه؟ بعدم میگه اگر تو بانک های مورد قبول ما حساب ندارید یا نمیتونید پولتونو ازشون بردارید بهتره با اینواتو کار نکنید و ما هم فقط پولو به حسابی میریزیم که به نام خودتون باشه. وقتی میگم اینواتو با ایرانیا مشکل داره منظورم این نیست که هیچ راه دور زدنی نداره منظور اینه که شما رو به عنوان یه شخص عادی که اجازه فعالیت اونجا داره قبول نداره. البته اونها هم حق دارن چون تحت فشار دولت هاشون هستن.

ولی خوب وقتی امکان خرید و فروش مستقیم وجود نداره و عملا بانک های انلاین مورد قبولشون با ایرانیا کار نمیکنن تا کاربرا بتونن خرید و استفاده کنند. و از همه مهم تر خیلی از محصولات موجود توی اون مارکت فارسی یا راست چین نیستند کاربرای عادی که یه پوسته چششونو میگیره باید چکار کنن؟ حالا بحث خروج ارز و غیره که به کنار.

البته دوستان اشتباه نگیرن هدفم دفاع از مارکت های ایرانی موجود نیست و به شخصه نه قبولشون دارم نه بهشون اعتماد دارم.

به نظر من حمایت ما باید از محصولا ایرانی موجود توی مارکت های خارجی باشه. و ایرانی هایی هم که فایلشونو میفرستن اونجا توی یه فروشگاه داخلی معتبر عرضه کنن مثلا همین بازار وردپرس که قراره راه بیوفته.

با سلام

من حدود 3 سال است دارم به این سایت کار میکنم اینکه میگید با ایرانی ها مشکل دارند اصلا قبول ندارم ( خارج از همه این بحث ها مدیر عامل این شرکت یه رگش ایرانی است ) من خودم دیروز بعد از گفتن این حرف از شما باهاشون تماس گرفتم و گفتم افراد ایرانی امکان کار در بازار شما رو دارند و میتونند بدون مشکل محصولات خود رو بفروشن؟؟ تصویر پاسخ پایین تر موجوده

اما از نظر بانکی سایت envato که ایران رو تحریم نکرده سایت هایی مانند paypal - Skrill و ... ایران رو تحریم کردند پس Envato اینجا کاره ای نیست چرا؟؟

بزارید با یه مثال جواب بدم ما ایرانی ها برای فروش محصولات مجازی خودمون از درگاه بانک های ایرانی یا از سایت هایی که درگاه مجازی میدن استفاده میکنیم چون اکثر مردم ایران دارای حساب بانکی ایران هستند نه حساب ارزی پس طبیعتا باید از درگاه سایت های خودمون استفاده کنیم اما سایت مثل envato یا freelancer که اکثر کاربراشون داری حساب ارزی هستند و میتونند راحت درآمد خودشون رو نقد کنند طبیعی است که از درگاه های مجازی سایت هایی مثل paypal استفاده کنند پس از این بابت نمیشه بگیم envato با ایرانی ها مشکل داره.

اما در مورد تایید نشدن کار ها :

من خودم بارها شده که کار های ارسالیم تایید نشن اما این رو قبل از همه چیز عرض کنم سایت های themeforest و graphicriver و codecanyon نسبت به بقیه سایتاشون سختگیری بیشتری دارند وگرنه تو بقیه موارد به راحتی کار رو تایید میکنند اما در کل قبول دارم که بعضی موارد سختگیریشون بیش از حد معموله.

اما تصویر پاسخ :

t3r5_screenshot_(9).png

با تشکر

• امتیاز 7
لینک به ارسال

با سلام

من حدود 3 سال است دارم به این سایت کار میکنم اینکه میگید با ایرانی ها مشکل دارند اصلا قبول ندارم ( خارج از همه این بحث ها مدیر عامل این شرکت یه رگش ایرانی است ) من خودم دیروز بعد از گفتن این حرف از شما باهاشون تماس گرفتم و گفتم افراد ایرانی امکان کار در بازار شما رو دارند و میتونند بدون مشکل محصولات خود رو بفروشن؟؟ تصویر پاسخ پایین تر موجوده

اما از نظر بانکی سایت envato که ایران رو تحریم نکرده سایت هایی مانند paypal - Skrill و ... ایران رو تحریم کردند پس Envato اینجا کاره ای نیست چرا؟؟

بزارید با یه مثال جواب بدم ما ایرانی ها برای فروش محصولات مجازی خودمون از درگاه بانک های ایرانی یا از سایت هایی که درگاه مجازی میدن استفاده میکنیم چون اکثر مردم ایران دارای حساب بانکی ایران هستند نه حساب ارزی پس طبیعتا باید از درگاه سایت های خودمون استفاده کنیم اما سایت مثل envato یا freelancer که اکثر کاربراشون داری حساب ارزی هستند و میتونند راحت درآمد خودشون رو نقد کنند طبیعی است که از درگاه های مجازی سایت هایی مثل paypal استفاده کنند پس از این بابت نمیشه بگیم envato با ایرانی ها مشکل داره.

اما در مورد تایید نشدن کار ها :

من خودم بارها شده که کار های ارسالیم تایید نشن اما این رو قبل از همه چیز عرض کنم سایت های themeforest و graphicriver و codecanyon نسبت به بقیه سایتاشون سختگیری بیشتری دارند وگرنه تو بقیه موارد به راحتی کار رو تایید میکنند اما در کل قبول دارم که بعضی موارد سختگیریشون بیش از حد معموله.

اما تصویر پاسخ :

با تشکر

درسته

خودم هم قبلا با بخش فروششون صحبت کرده بودم

اما در مورد بحث کپی رایت بود که بعد از صحبت با چند لول از شرکتشون نهایت این شد که فعلا برنامه ای برای کپی رایت توی ایران ندارن!

علت هم مشخصه! چون ما تو ایران اصلا کپی رایت نداریم....

• امتیاز 7
لینک به ارسال
  • Morteza این مورد را قفل کرد موضوع
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...