رفتن به مطلب

مشکل کپی رایت سایت راست چین و مارکت وردپرس

SinaPeyk

پست های پیشنهاد شده

شما همه رو به توپ بستی که.

دوستان میگن این کار درست نیست!

هست آیا?

شما برید یه قالب طراحی کنید و مثل قالبای این شرکتابزارید برا فروش! خب حالا یکی بیاد این قالب شمارو برداره یکمی تغییر بده و شروع کنه بفروشه!

آیا چون ما تحریم هستیم، حق دزدی هم داریم? آخه دوست خوب من که انقدم دلت پره از این دوستان! شما در نظر بگیر که ما تحریم نیستیم، حالا اینکه بیایم و این قالب هارو برداریم بعد فارسی کنیم بفروشیم درسته? حالا که تحریمیم دیگه حق داریم دزدی کنیم و مردم هم شریک دزدی خودمون کنیم?

بعد از این تاپیک، من به 270 نفر از کاربرا که قالب رو فروخته بودم تعهد خودم رو برا اپدیت ادامه میدم اما با مدیر سایت صحبت کردیم و تا الان حدود 70 تا از قالب های تم فارست رو خریدیم الکی که این درامد حلال شه، و تا الان باور کنید که چقدر ضرر کردیم و در استانه این هستیم که با کاربرا هماهنگ کنیم و سایت رو تعطیل.

اما ما به وظیفه انسانیمون عمل کردیم. هیچ مرجعی نمیگه دزدی حلاله. اما اگرم گفت زر زده نه فتوا

لینک به ارسال

دوست عزیز شما فقط جواب این سوالمو بده من قانع میشم:

مگه مدیر همینجا نمیگه نال کردن بده اَخه فلان بهمان؟

چرا خودش از آی پی بورد نال شده استفاده می کنه؟ بابا بخدا این از اصول پایه ای "اعتقاد داشتن به چیزی" هست. شما در صورتی می تونی به چیزی معتقد باشی که به اون مسئله پایبند هم باشی.

از طرفی اون آغای سایت روکش خودش داره قالب نال شده می فروشه بعد میاد اینجا پیرهن جررر میده که باید کمپین بسازیم، بساطشونو جم کنیم:

http://rokesh.ir/professional-wordpress-theme-divi

طرف نتونسته مثل مارکت وردپرس درآمد 100 میلیونی داشته باشه، از اونجایی که حسوده نمی تونه موفقیت بقیه رو ببینه، یهویی با نال کردن مخالف شده.

مدیر مارکت وردپرس حرف قشنگی زد. گفت این پولی که فروشنده ها می گیرن به خاطر قالب نیست و فقط پوله ترجمه و راست چین کردن رو میگیرن. اگر پول قالب رو هم میگرفتن با دلار امروز بایستی 350 تومن برای هر قالب بگیرن نه 30 تومن!!!

بهرحال منم بعضی از فروشنده هاشونو میبینم هیچ کاری نکردن، قالب پیشفرض راستچینه، فارسی هم نکردن و گفتن خریدار باید به سلیقه خودش فارسی کنه. اینو قبول دارم. مثل این:

http://marketwp.ir/products/sahifa-wordpress-theme

لینک به ارسال

من برخی از نظرهاتون رو خوندم

به نظر من استفاده از قالبهای خارجی هیچ مشکل شرعی نداره !

زمانی بود که خارجیا اومدن کلی کتابهای خطی و با ارزش ما رو بردن و به نام خودشون زدن اون موقع کجا بودید سنگ این خارجیا رو به سینه نزنین !

اینکه ما از قالبهای اونا استفاده میکنین یا فارسی میکنیم شما چه راه حل جایگزین میدین؟ آیا دارین؟

کسانی که ادعای مسلمونی میکنن همین قران و کتاب و جا نمازتون رو خارجیا میزنن همین کامپیوتری که با هاش کار میکنی خارجیا زدن همین ویندوزی که استفاده میکنی و پول رایتش میدی مایکروسافت راضیه؟

1000 تومن میدی و ته دلت میگی حلاله ! میدونی با همین فتوشاپ ماهی 1 میلیون طراحی میکنی و فقط پول راتش دادی اصلن میدونی چقدر می ارزه؟ آیا طراح فتوشاپ راضیه؟

تمام کتابهای دعا ما با همین نرم افزارهای دزدی طراحی میشن آیا اینطور نیست؟ نگین ما لایسنس خریدیم فلان کردیم حالا دوتا سه تا ارگان بیان بر فرض یه انتی ویروس چیزی بخرن این در مقابل دزدی که ما ازشون می کنیم ناچیزه!

شما فکر میکنی مراجع نمیدونن صد البته میدونن چرا فتوا نمیدن اقا هرچی کتاب هست باید با سیستم عامل لینوکس ملی که شریف زحمت فارسی کردنش کشیده و حلاله طراحی بشه؟

اصلن ما چند تا استاد و نظریه پرداز مخ تو کامپیوتر داریم شاید به ده نفر نرسن

فرض کن قبول کنیم کا ما دزدیم حالا میخاییم مشکل حل کنیم

اولن کامپیوترها تون جمع کنین و از خونه بندازین بیرون منتظر باشین تا دویست سال دیگه یه ایرانی یه کامپیوتر ملی بهتون بده

خیلی از اختراعات ملی ما بومی سازی اختراعات خارجیا بوده ایا اونها راضین ؟

چرا شما که مهندس و فهمیده هستین این حرفها رو میگین ؟ من میدونم دلتون از کجا پره از درامد میلیونی این وبسایتها !

منم خودم طراحم یه پروژه میگیرم چند برابر هزینه میگیرم اخرش صدتا باگ داره راحت هک میشه و مشکلات دیگه کجای اسلام گفته کسی که کار بلد نیست کار قبول کنه؟

چه جوری نون بخورم؟ اولن کلاسهای مطمئنی نیست که منو به سطح حرفه ای برسونن ! کلی هزینه برنن این کلاسها؟ پس باید چیکار کنم ؟ میام یه قالب از این وب سایتها دانلود میکنن و فارسی میکنم و زندگیم میگزرونم

اشکال شرعی نداره حلال هم هست

در خصوص پلیس هم عرض کنم هر کشور قوانین خاص خودش داره اگه کسی از سایت شما کپی کنه مجرمه ولی استفاده از نرم افزارهای خارجیا چون تابع ما نیستن مجازه مگه اینکه منع قانونی داشته باشه یا خطر هک و .. باشه

فرض کن بگین خود ایرانیها طراحی میکنن دراونصورت چندتا طراح دارین که بتونن اینجوری طراحی کنن تمومتون وقتتون گذاشتین فقط اینجا پست بزنین و هی اعصابتون خورد کنین من کاری ندارم من کلی از این سایتها که شما میگین دزد بهشون استفاده بردم کلی مطالب اموزشی گذاشتن در شرایطی که ما را تو دنیا منزوی کردن چرا شما هم به این مساله دامن میزنین؟

من صدتا ایه و حدیث براتون میارم چرا هی مغلطه می کنید؟

کدومتون ادعای طراح بودن دارین بگین نمونه کار بدین تا بگم از کدوم قالب خارجی استفاده کردین چرا هی به بحث دامن میزنین؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------

خلاصه بحث : ترجمه قالب حلاله

شاید فروش اصل قالب حروم باشه اینو نمیدونم

استفاده از فتوشاپ و ویندوز و هر نرم افزار اجنبی ها حلاله اونها این علم از ما دزدیدن --وقتی کتابها بوعلی سینا و رازی و هزاتا دانشمند ما رو دزدیدن کی اعتراض کرد اصلن اروپا و امریکا علمش از ایران و اسلام هست که مجانی دانشمندان و کتابهای ما را بردن هنوزم میبرن و هزینش ندادن

وقتی پولهای ما رو تو هزارتا بانکشون بلوکه کردن میراث فرهنگی ما رو بردن ناموس ما رو بردن شماها کجا بودید پس الکی .. .نزنید

هرکی میخاد بیاد باهاش بحث میکنم ولی خدا لعنت کنه هرکی بخواد الکی شبهه بندازه و بحث به را بندازه

دوستان محترم سایتها یاد شده میتونن ازتون بخاطر این تهمت شکایت کنن من کی تو این سایتها نیستم ولی این حق رو دارن

شما بینید یکی میاد ویندوز فارسی میکنه و میفروشه ایا کارش حرومه چرا یه ذره فکر نمیکنید همش حرافی می کنید.

لینک به ارسال

http://www.pasokhgoo.ir

من از این سایت پرسیدم

گفتن فقط اگه کشور حربی مثل امریکا اسرائیل فرانسه انگلیس و ... باشه فروش و کپی محصولات اینا هیچ مشکلی نداره(البته طبق نشر مرجه تقلیداقای مکارم)

بعدشم ما تا جایی که میدونم بیشتر از این کشورها کپی می کنیم

شرکت ها و یا سازمان هایی که به کفار در حال جنگ با مسلمانان مثل امریکا، اسرائیل و انگلیس یا به محاربین کمک می کنند و یا به عمل آنها راضی و خوشحال می شوند در حکم محارب هستند

حالا حسابش بکنید ببینیند چنتاشون میشن محارب؟

لینک به ارسال

دوست من آیا اینجا کسی قصد توهین به دوست دیگه ای رو داشته خدایی نکرده؟ راحت حرفتون رو بزنید! شاید به نظر شما من زر میزنم اما کلاه خودتون رو قاضی کنید.

نفت ما رو بردن ، تاریخ مارو بردن، فرهنگ مارو بردن (کدوم فرهنگ!؟؟. همین فرهنگی که اجازه میده دزدی رو با دزدی جواب بدیم؟) دانشمندان و ناموس مارو بردن،

خب حرف شما درست. ما هم از این به بعد شروع کنیم پی ناموس خارجیا رفتن. (البته اونا فقط ناموس دارن ، فرهنگ و نفت و تاریخ ندارن که ما بریم سراغش و بدزدیمش)

پیامبر ما میگه : شما ببین که چه میگوید نگاه نکن به این که ، که میگوید.

اگر دوستان اینجا خودشون در سایتای دیگه این کار رو میکنن و اینجا این تاپیک رو زدن ، خب کار اون هام اشتباست (ما نباید اشتباه کنیم، ما چیکار به اونا داریم)

کسی سنگ خارجیا رو به سینه نزده!!

ما از تمام طراحان و متخصصان حمایت کردیم اینجا (چه ایرانی و چه خارجی)

من خودم طراحی میکنم با فتوشاپ و نرم افزارهای دیگه درامد خوبی دارم ! اما حتما نسخه اورجینال این نرم افزارها رو خریداری میکنم!!

ایران اگر بخواد این قانون کپی رایت رو اجرا کنه که فرداش فلج میشه. اما کار ما از پایه و اساس اشتباه بوده و سخت میشه جبرانش کرد. تحریم ظالمانه رو حق داریم دور بزنیم اما کپی رایت بحث ماست نه تحریم

• امتیاز 1
لینک به ارسال

سلام مجدد به همگی ، قصد دخالت بیشتر در این تاپیک رو نداشتم چون قبلاً حرف های خودم رو زده بودم ، ابتدا باید به تهمت آقای @11880-aleeresa پاسخ بدم که این انجمن از نسخه نال استفاده نمیکنه و IPB خریداری شده هست (این قبلاً در همین تاپیک مطرح شده ، یعنی ایشون حتّی به خودشون زحمت ندادن که پست های قبلی رو بخونن) ، همچنین کلیّه حرکات این گروه حداقل تو این مدّتی که من دارم باهاشون همکاری میکنم کاملاً مثبت و موافق و در حیطه قوانین جمهوری اسلامی و کپی رایت هست.

+ کسی به این سایت ها حسودی نمیکنه ، دوستان عزیز اگر قرار به حسودی بود هزاران هزار سایت دارن درآمد میلیونی کسب میکنن در حیطه وب و دنیای مجازی! مسلماً ما اگر قصد حسادت داشتیم به سایت هایی حسودی میکردیم که ده ها برابر این سایت ها درآمد دارن ، هرچند اگر برخی دوستان دارن از درآمد این سایت ها مینالن اینکه یه سری آدمی که هیچی از وب نمیدونن (منظورم با مارکت وردپرس یا مارکت خاصی نیست ، در کل دارم میگم ، برخی از این مارکت ها سازنده هاشون واقعاً افراد حرفه ای هستن ولی در کلیّت این افراد حتّی توانایی پاسخگویی به سؤالات ساده وردپرس رو ندارن) دارن حقّ کسایی رو میخورن که توانایی علمیشون رو دارن ، ولی خب من به این خاطر به اون ها انتقاد وارد نمیکنم ، پول اون ها حلالشون ، از شیر مادرم براشون حلال تر.

حالا چرا واژه دزد رو به کار میبریم؟ دلیلش رو قبلاً هم گفتم من به محصولات خارجی کاری ندارم ، محصولات ایرانی چی؟ این ها هم تحریمیم و فلان و فلان که میفروشنشون؟ چرا حق الزحمه نمیدن به طرّاحشون؟

حالا روی سخنم با دومین کاربری هست که توی این تاپیک وارد شده و تازه واردم هست ، ابتدا ورودتون رو خوش آمد میگم (حالا به هر دلیلی هست)

آقای @11883-mryadegar دوست عزیز.

چرا دارید احتراماً خزعبلات میبافین؟ این بحث ما چه ربطی داره به دانشمندی که کتابش رو ارائه داده؟ اون دانشمند اگر میخواست بقیّه ازش استفاده نکنن که مغز خر نخورده بود که بره کتابش رو بنویسه! اون داره مینویسه که بقیّه ازش استفاده کنن ، این خارجیا ها هم اگر استفاده کردن و ما نکردیم از بی عرضگی من علی زینلی هست! این کار چه ربطی به اون داره جناب؟ اون دانشمنده کتاب نوشته ارائه داده به جهان! نگفته که اوّلش فقط ایرانیا ازش استفاده کنن؟! گفته؟ این چه حرف بی ربطیه دیگه مهندس! از شما بعیده! مثل این میمونه که حالا چون codex وردپرس یا w3schools رو فلان سایت نوشته ما دیگه استفاده نکنیم! از شما بعیده یه همچین حرفی :|

یه حرف دیگه هم دارم! آقا چرا همه چیز رو سیاسی میکنین برادر من؟ مگه اون کسی که فلان سایت خارجی رو ساخته داره موشک میفروشه؟ مگه اون رئیس جمهوری آمریکایی؟ اونم یه شهروند یا یه شرکته! حالا چون ملیّتش آمریکایی هست که دلیل نمیشه که ما بگیم یه همچین چیزی رو! این حرفا واقعاً تو قرن 21 جای تعجّب داره گفتنش! یعنی من چون ایرانیم کلّ جهان باید بسیج بشن که من رو نابود کنن؟

بعدشم بحث اینجا حمایت از برنامه نویس ها هست! ما میخوایم که اتمسفر و اکسیژن کثیفی و آلوده و بدون آینده ای که الآن ما برنامه نویس ها داریم تنفّس میکنیم پاکسازی بشه! یه برنامه نویس چطوری میتونه آینده داشته باشه؟

چطور اون یارو که میخواد ماشین بسازه ، ماشین خارجی رو 10 برابر میکنن قیمتش رو یه سری ماشین ها رو اجازه ورود بهش نمیدن! هر جنسی میخوای بیاری تو ایران قیمتش میره بالا به بهانه حمایت از تولید داخلی! حالا این وسط ما اضافی هستیم؟ ما این وسط تولید نمیکنیم؟ ما این وسط کار نداریم؟ زندگی نداریم؟ کسی که برنامه نویسی رو یاد میگیره به امید کار و بازار کار میاد یاد میگیره! اگر قیمت 350 هزار تومنیش رو بکنن 700 هزار تومنم.

کدوم ترجمه قالبی چند میلیون میرزه برادر عزیز من؟ بر میدارن 2 تا text-align:left رو میکنن text-align:right اونم نمیگردن ببینن کجاست با notepad++ میزنن find and replace بعد یه direction:rtl هم میدن که کلّ قالب چپه میشه نمیفهمی اصلاً چی شده و یه فایل ترجمه رو میدن به google translate که اصلاً اون فارسی نیست! انگلیسیش رو آدم بهتر میفهمه!

این میرزه که 100 نفر قالب رو بخرن 40 هزار تومن؟ چرا خودتون رو دارین گول میزنین؟

مشکل ما اینکه نمیفهمیم طرّاح یعنی چی! نمیفهمیم برنامه نویس یعنی چی! نه احترامی نه عزّتی نه درآمدی ، بعد اون یارو که قالب رو میده به یه ژنراتور راحت از اونور میگیرش باید 1 میلیون تومن درآمد داشته باشه از یه قالب؟ اصلاً آقا حلالش! قبول آقا ، ما حسودیم! اون باید این درآمد داشته باشه.

ولی یکم کلاه خودتون رو قاضی کنین! ببینین که اگر قیمت اون قالب 350 هزار تومن باشه از گمرگ ایران بگذره چند صد هزار تومن میشه :)

هرکی قالب خوب میخواد باید پولش رو بده هرکی هم نمیخواد از قالب های رایگان اینترنت حساب کنه!

حرصم زمانی در میاد که زیر قالب صحیفه نوشته Designed By FelanSite! خب مرتیکه تو کجای این رو طرّاحی کردی؟ میشه بگی؟ اون تیکه هایی هم که برنامه نویس اصلی طرّاحی کرده بوده گند زدی توش! این رو همتون میدونین! اگر یه قالب دانلود کنین از این سایت ها میبینین که فرق Demo اصلی و انگلیسیش با چیزی که شما دانلود میکنین چه همه زیاده!

حداقل اگر اسم این ترجمه است پس این کلمه Designed چیه ؟ اگر اسمش ترجمه است چرا کپی رایت اصلی رو زیرش نمینویسن؟

شما چون خودتون جزو اون دسته از افراد هستین من زیاد باهاتون بحث نمیکنم ، فقط خدا نکنه که حقّ یک ایرانی رو بخورین :) چون اونموقع دیگه علما و مراجع قاضی نیستن ، شمایین و خداتون.

**************** Removed *************************

حالا بازم از دانشمند ها صحبت کنین ، آفرین ، چقدر استدلال جالبی ، ممنون که موجبات شادی دوستان انجمن رو فراهم میکنید.

روزتون خوش.

• امتیاز 3
لینک به ارسال

بعد از صحبتای آقای زینلی دیگه میشه حرافی ، دوستان همه صحبت ها و تاپیک ها رو بخونید بعد نظر رو اسپم کنید. (تمام جزییات رو دوستمون گفتن)

حالا شما اگه حرف دیگه ای داری بزن. اگه نداری این صفحه الان صفحه 11 این تاپیکه :)

• امتیاز 1
لینک به ارسال

جالبه یه سری افراد این‌جا در این بحث صرفاً برای این شرکت می‌کنن که کار اشتباه و غلط خودشون رو توجیه کنن و با دست‌گرفتن اون توجیه و بدون توجه به پاسخ‌های بعدش، کار خودشون رو ادامه میدن.

1. ما این‌جا جمع نشدیم که بگیم وردپرس پارسی خوبه و همه بدن یا بلعکس، ما این‌جا بحث می‌کنیم که چرا کار سایت‌های راست‌چین و مارکت وردپرس، مصداق بارز دزدی هست، بنابراین در بحث‌های خودتون دقت کنید که تلاش نکنید از آب گل‌آلود ماهی بگیرین و با فرافکنی، به وردپرس پارسی تهمت بزنید.

2. ما این‌جا در پی گناهکار خوندن کسی نیستیم، چون به عقیده من خطاب‌کردن گناهکار یا درستکار بودن یک انسان بالغ، از افراد معمولی مثل ما اصلاً نباید سر بزنه. بحث ما در این تاپیک صرفاً اثبات دزدی بودن/نبودن این کارهاست و چون فعلاً این مسئله به نتیجه مشخص نرسیده، در نتیجه نمی‌تونیم به مدیرای این سایت‌ها تهمت دزدی بزنیم.

3. توجیه یه سری از دوستان برای کار مارکت و راست‌چین این هست که اونا درواقع دارن پول فارسی‌سازی خودشون رو میگیرن، اما به این نکته توجه نمی‌کنن که اونا پولی که برای خرید اون قالب دادن رو فقط برای استفاده یک‌نفر پرداخت کردن، نه هزارنفر. البته اگه مارکتی از لایسنس Extended هر محصول استفاده کنه، شخصاً در خرید اون محصول من اشکالی نمی‌بینم.

4. عده‌ای دیگه از دوستان برای توجیه دزدی خودشون، به گذشته یا حال میرن و به بهانه‌هایی مثل تحریم، دزدی خارجی‌ها از ما، حمله اون‌ها، تهاجم فرهنگی و هزار و یک بهانه دیگه، سعی می‌کنن دل ناراضی خودشون رو راضی کنن و دزدی خودشون رو حلال و یه جورایی غنیمت جلوه بدن. حال اون که غنیمت فقط در جهاد تن‌به‌تن و از افراد طرف مقابل به دست میاد، نه از کل مردم کشور مقابل. پیامبر اسلام یا هر فرد دیگه (حتی افرادی که ما امروز اونا رو لعن و نفرین می‌کنن) وقتی به یک شهر حمله می‌کردن، هیچ‌وقت ناموس و مال افراد معمولی شهر رو به عنوان غنیمت نمی‌بردن.

هیچ‌جای کتاب الهی هم نوشته نشده که شما آزادید ناموس و مال هر کسی رو ببرید (خداوند در سوره احزاب قرآن همه چیز را در این مورد شفاف توضیح داده).

به طور خلاصه، طراح قالب خارجی که با من و شما وارد جنگ نشده (خیلیاشون اصلاً اگه بدونن ایران کجا هست)، بلکه سیاستمدارهای اون کشور هستن که با کشور ما اونم نه مستقیم و نه واضح و نه اصلاً مطمئناً وارد جنگ شدن (کو جنگ :D )

5. ما در مورد درآمد سایت‌هایی مثل مارکت و راست‌چین و امثالهم بحث نمی‌کنیم، به مال و منال کسی هم حسودی نمی‌کنیم (بچه که نیستیم) چون خودمون به اندازه کافی اعتبار و فرصت شغلی برای درآمد حتی بیش‌تر از این سایت‌ها هم داریم. ناراحتی که باعث شده ما اینجا بحث کنیم از این هست که این درآمد میلیونی، معلوم نیست حلاله یا حرومه. چون به نظر من طبق فتوای مراجع هم نمیشه پیش رفت (کدوم مرجعی رو میشناسید که طراح و برنامه نویس وب‌سایت باشه؟ :D )، در نتیجه میمونه عقل و تفکرمون و ما در این بحث شرکت می‌کنیم که نظر دوستان دیگه رو هم ببینیم و متفق‌القول یه تصمیم اساسی بگیریم.

موفق باشید.

• امتیاز 2
لینک به ارسال

دوست عزیز شما فقط جواب این سوالمو بده من قانع میشم:

مگه مدیر همینجا نمیگه نال کردن بده اَخه فلان بهمان؟

شما مشخصه دارین رو هوا حرف میزنین.

بهتره کلا حرفی نزنین چون حرفهاتون برای من نوعی خنده داره.

اصلا در حدی نیست که آدم بیاد بهشون جواب بده...

من به شما ثابت میکنم سیستم اینجا خریداری شده هست.

شما به من ثابت کن من نال شده استفاده می کنم......

شما هنوز اینقدر مثل بچه ها فکر میکنین که بحث کپی رایت رو به حسادت میزنین.

احتمال چوب قیاس شخصیتون برای خودتون همین هست که فکر میکنین دیگران هم مثل شما هستن.

واقعا حرف دیگه ای نیست به شما زده بشه....

اکانت بعضی دوستان هم ساختگی هست و مشخصه برای چه بحثی توی این تاپیک اومدن :) :)

هر جای یهم کسی توهینی میکنه پای خودش هست.

جوابگوی صحبت هر شخص هم خودش هست نه انجمن.

دوستان به این موارد توجه داشته باشین.

• امتیاز 2
لینک به ارسال

در جواب دوستمون mryadegar هم فقط باید گفت که قیاس مع الفارق هست.

شما صفحات قبلی رو بخونین به همه نوشته شما جواب داده شده.

بحث حربی بودن هم برای شخص هست نه کشور دیگه خودتون تا اخرش برید...

فقط برای دوستان جدیدی که زحمت نکشیدن باقی نوشته ها رو بخونن:

بنده به شخصه نرم افزارهایی که استفاده یکنم با لایسنس و یا freeware هستن.

همون ویندویز که خیلی ها میگن رو بله لایسنس دارم، گرفتنش هم ساده و ارزون هست.

سیستم اینجا لایسنس داره.

موفق باشید

لینک به ارسال

والا منم با صحبت دوستم موافقم با وجود اومدن سایت های همکاری در فروش هیچ توجهی به طراح اصلی قالب نمیشه و فقط صرفا همین که قالب کامل باشه در سایت تایید میشه و اصلا طراح قالب براشون مهم نیست و فقط کسب درآمد براشون مهمه

من خودم طراحی قالب وردپرس هستم و جدیدا یک سایت زدم که طرح هامو برای فروش قرار دادم ولی با وجود سایت های همکاری در فروش اولا کاسبی من کاملا کساد شده و کسی نمیاد قالب های اختصاصی که براشون زحمت کشیدم بخره و دوما میترسم یکی بخره و همونو بره دوباره بزاره تو مارکت ها و خودش پول حروم از قالب من کسب کنه!!!

واقعا متاسفم...

لینک به ارسال

خوب کاربر میره 60 ت میخره و با این کار برنامه نویسی ایران نابود میشه ! توی تایپیک های بعدی کامل جواب همه رو میدم !

حرفتون درست . فرض کن تمومه این سایتها رو ببندیم دیگه همه مجبورن آش طراح ایرانی را بخورن میشه شبیه خودرو که 20 میلیون ارزون ترینش پاهات در میاد هیچ انتخابی نداری در صورتیکه همین خودرو تو کشور های خراجی ممکنه 5 میلیون بفروشیم تازه ازمونن نمیخرن!

اگه من طراحم عرزه دارم یه طرح میزنم در حد تم فارست قیمتش میارم پایین در تعداد زیاد پولش در میاد متاسفانه ما این کار هم بلد نیستیم

ما حتی اگه یه چیز رایگان بزاریم برا دانلود هزارتا اشکال تو سورسش قرار میدیم بیشتر اوقات یه سورس ناقص میزاریم تو وب - تو یه انجمن سوال میپرسیم هیچکی جواب نمیده من بارها تو انجمنهای برنامه نویس و ... سوال گذاشتم ساده هم بوده برخی اوقات متوسط یا سخت کسی حاضر نشده جواب بده چرا ما ایرانیا اینجوری هستیم خاجیه میاد یه برنامه را با سورس کاملش با هلپ و هزار نکته رایگان میزاره بعد کنارش از تبلیغات پول در میاره ما مییام همون محصول خارجیه رو دانلود میکنیم به قیمت گزاف میفروشیم

حرف برخی بچه ها را قبول دارم ما قالب انگلیسی را نال شده ترجمه شده از سایت ایرانی می خریم بعد میبینیم با گوکل ترجمه شده و مناشب نیست این فاجعه است این میشه کلاه برداری

من نظرم اینه که ما طراحهها بریم سراغ رقابت آزاد . تا کی میتونیم دروازه ورودی کشور ببندیم (آقا بی زحمت جلو واردات یه ده سال بگیر من بار خودم ببندم محصولات بی کیفیت خودم بفروشم!)

البته طراحهای خوش ذوق هم کم ندازیم بچه های گلی که طرح میزنن و درامد خوبی هم دارن(احترامشون به جاست)

از یه بعد دیگه هم به قضیه نگاه کنیم تا وقتی که طرح حرفه ای یه سایت خارجی با 50 تومن به فروش میره کدوم طراح به خودش اجازه میده وقت بزاره همه میگن بیخیال خارجیه طرح میزنه من استفاده کنم بهتره این دلیل هم داره چون ما استاد و مربی خوب نداریم

من خودم یه پکیج خریدم کلی تبلیغ روش شده بود در مورد وردپرس ولی نتیجه ای که میخاستم نگرفتم

چند سال پیش نتونسیتیم سیستم عامل ملی فارسی بیاریم بالا و کلی هزینه ملی هم حیف و میل شد ما حتی نتونستیم چندتا نرم افزار قوی بین المللی ارایه بدیم هنوز یه برند معتبر نداریم همش میگیم اپل چی داد ایفون چی و ...ویندوز چی اومد اصلن خود ما برنامه نویسها حاضریم گوشی ایرانی بخریم؟ خودتون بزارین به جا خریدار البته خریدارهای ایرانی هنوز به کار برنامه نویسهای ایرانی ایمان دارن

-------------------------

خلاصه بحث که خودمم نفهمیدم چی شد.

1- بحث کپی محصولات خارجی ما رو تنبل بار میاره ما با این روند هیچگاه تو دنیا حرفی برای گفتن نداریم شدیم مصرف کننده صرف و مترجم کار خارجیا

2- اگه درب واردات بسته بشه بازم من طراح بیشتر ضرر میکنم ببینیند کدوم طراحه که طرح از شاتر استوک و.... نگرفته باشه ما متاسفانه از خودومون هیچی نداریم ما حتی چند تا طراح طراز اول که گرافیک طراحی کنن نداریم من در ماه سه تا چهارتا طراحی بهم میخوره اگه همین قالبا نباشن یا خودم باید طراحی کنم با کلی باگ یا باید بدم یکی طراحی کنه 5 میلیون بگیره! اخه ما قیمتهامون نجومی اند پس چی گیر من بیاد من میام از طرح خارجیه استفاده میکنم من حتی خودمم میتونم ترجمه کنم ولی ارزش وقت گذاشتن نداره حسابش بکنید یک هفته وقتم میگیره یه ترجمه مگه مرض دارم وقتم هدر بدم پولش میدم همین سایتها وقتم میزارم رو امنیت و .. سایتم چه اشکال داره شصت تومن هم گیر یه بدبخت بیاد شما نگاه نکنید به خودتون که بچه سرمایه دارین همه تو تهران تو پر قو بزرگ شدین طرف برنامه نویس و متجم قالب هست به نون شبش محتاجه چه اشکال داره یه نونی ازتون به اونها برسه

3-این وسط برخی کلاهبردارها هم پیدا میشن که رو قالب خارجی کاری نمیکنن و با قیمت پایین هم میفروشن ولی خریدار بعد از خرید اول دیگه طرفشون نمیره و این شکست بدی به شایت فروشنده هست و ارزشش میاد پایین

4- برخی بچه ها میگن واردات تعطیل بشه تا ما برنامه نویسها بتوینم کار کنیم طرح بزنیم (مثل صنعت خودرو ) شاید این حرفشون منطقی باشه ولی من فکر میکنم بازم اولین نفر ما طراحان و برنامه نویسان ضرر می کنیم. در بهترین شرایط که کپی رایت هم قبول کنیم هیچکی باز نمیتونه نرم افزارهای گرون اونها رو بخره و عملن منزوی میشیم

لینک به ارسال

خلاصه بحث که خودمم نفهمیدم چی شد.

1- بحث کپی محصولات خارجی ما رو تنبل بار میاره ما با این روند هیچگاه تو دنیا حرفی برای گفتن نداریم شدیم مصرف کننده صرف و مترجم کار خارجیا

2- اگه درب واردات بسته بشه بازم من طراح بیشتر ضرر میکنم ببینیند کدوم طراحه که طرح از شاتر استوک و.... نگرفته باشه ما متاسفانه از خودومون هیچی نداریم ما حتی چند تا طراح طراز اول که گرافیک طراحی کنن نداریم من در ماه سه تا چهارتا طراحی بهم میخوره اگه همین قالبا نباشن یا خودم باید طراحی کنم با کلی باگ یا باید بدم یکی طراحی کنه 5 میلیون بگیره! اخه ما قیمتهامون نجومی اند پس چی گیر من بیاد من میام از طرح خارجیه استفاده میکنم من حتی خودمم میتونم ترجمه کنم ولی ارزش وقت گذاشتن نداره حسابش بکنید یک هفته وقتم میگیره یه ترجمه مگه مرض دارم وقتم هدر بدم پولش میدم همین سایتها وقتم میزارم رو امنیت و .. سایتم چه اشکال داره شصت تومن هم گیر یه بدبخت بیاد شما نگاه نکنید به خودتون که بچه سرمایه دارین همه تو تهران تو پر قو بزرگ شدین طرف برنامه نویس و متجم قالب هست به نون شبش محتاجه چه اشکال داره یه نونی ازتون به اونها برسه

3-این وسط برخی کلاهبردارها هم پیدا میشن که رو قالب خارجی کاری نمیکنن و با قیمت پایین هم میفروشن ولی خریدار بعد از خرید اول دیگه طرفشون نمیره و این شکست بدی به شایت فروشنده هست و ارزشش میاد پایین

4- برخی بچه ها میگن واردات تعطیل بشه تا ما برنامه نویسها بتوینم کار کنیم طرح بزنیم (مثل صنعت خودرو ) شاید این حرفشون منطقی باشه ولی من فکر میکنم بازم اولین نفر ما طراحان و برنامه نویسان ضرر می کنیم. در بهترین شرایط که کپی رایت هم قبول کنیم هیچکی باز نمیتونه نرم افزارهای گرون اونها رو بخره و عملن منزوی میشیم

اتفاقات ما میگیم کپی رایت رعایت بشه و ورود طرح خارجی و رقابت طرح های داخلی خیلی هم خوبه.

ولی اینکه طرح های خارجی ها رو بیاریم و بعد خریده و یا نخریده(هر دو مورد مشکل داره) به دیگران بفروشیم به صرف اینکه زحمت فارسی سازی کشیده شده مسخره و فرقی با دزدی نداره. بهرحال مال و اموال دیگران هست.

با اینکار لظمه شدیدی به وب ایران وارد میشه مخصوا تازه کارها و اقشار و لایه های ضعیف تر وب.

• امتیاز 3
لینک به ارسال

من به شما ثابت میکنم سیستم اینجا خریداری شده هست.

شما به من ثابت کن من نال شده استفاده می کنم......

رو هوا حرف نمیزنم. ترجمه رو نگاه کردم. دقیقاً چیزی هست که توی IPBFarsi ارائه شده.

با کسی که تو ایرانه و ادعا میکنه همه چیزش لایسنس داره بحثی ندارم.

------------------------

3. توجیه یه سری از دوستان برای کار مارکت و راست‌چین این هست که اونا درواقع دارن پول فارسی‌سازی خودشون رو میگیرن، اما به این نکته توجه نمی‌کنن که اونا پولی که برای خرید اون قالب دادن رو فقط برای استفاده یک‌نفر پرداخت کردن، نه هزارنفر. البته اگه مارکتی از لایسنس Extended هر محصول استفاده کنه، شخصاً در خرید اون محصول من اشکالی نمی‌بینم.

من این حرفو نزدم. مغلطه نکن! گفتم طرف 1200 رشته رو فارسی کرده، قالب رو راستچین کرده. بیشتر از یک هفته وقت گذاشته و تلاش کرده. به نظر من حقشه از زحمتش درآمد داشته باشه.

اصلاً دوست داره این تلاشش رو به قیمت 1 میلیارد بفروشه. مطمئن باش خریدار خودش حواسش هست و نمی خره. من خودم وقتی می خوام برای مثال افزونه ای بخرم اول میرم تم فارست میبینم به صورت پیشفرض راستچین هست یا خیر. بعد نگاه می کنم چند رشته ترجمه داره. درنهایت اگر لازم داشته باشم و قیمت منصفانه بود می خرم.

------------------------

یکی از دوستان گفته بود کسایی هستن که محصولات ایرانی دیگران رو توی مارکت ها می فروشن. خودم چندتا از طراح هایی که میشناسم می دونم کار خودشون رو می فرستن. ولی اگر واقعاً کسی هست که کار یکی دیگه رو می فروشه در حالی که هیچ زحمتی براش نکشیده خدایی بی انصافیه... منم نسخه ی اورجینال نرم افزارها و فیلم های ایرانی رو تهیه می کنم. گمون نکنم کسی سر این قضیه بحثی داشته باشه.

ولی وقتی کسی یکی دو هفته وقت خودشو صرف فارسی و راستچین کردن قالب یا اسکریپتی کرده، به نظرم حقشه کارشو به رایگان بذاره تو گیت هاب یا به قیمت دلخواهش (30 هزار تومان یا 1 میلیارد تومان) بفروشه... حالا خریدار هم عقل داره و مثل من با مقایسه و استدلال محصولی رو میخره...

------------------------

یکی دیگه از دوستان هم گفته بودن که طراح های ایرانی دوست دارن با خارجی ها رقابت کنن.

این خیلی خوبه! من خودم قالب ایرانی با کیفیت ببینم حتماً می خرم چون واقعاً به سلیقه ایرانی ها هم نزدیک تر هست و این خودش یه امتیازه...

پس الان که شرایط مهیا هست خواهشاً دیگه این یه قلم جنس رو مثل ماشین و سیم کارت و میوه و... انحصاری نکنین چون فساد میاره و یهو دیدین ملت طراح های ایرانی رو مثل صنعت خودرو تحریم کردن :rolleyes:

ولی جداً این بحث تمومی نداره -_-

لینک به ارسال
رو هوا حرف نمیزنم. ترجمه رو نگاه کردم. دقیقاً چیزی هست که توی IPBFarsi ارائه شده.

با کسی که تو ایرانه و ادعا میکنه همه چیزش لایسنس داره بحثی ندارم.

توصیه میکنم کمی سطح دانشتون رو در مورد سیستم ها بالا ببرید و وقتی چیزی رو نمیدونید حرفی نزنید.

فایل ترجمه این سیستم جدای از سیستم اصلی هست. در ضمن فایل ترجمه اینجا با IPBFarsi کلی تفاوت داره. بهتره از اقای نامنی مدیر IPBFarsi کسب اطلاعات کنید تا روشن بشید. و در نهایت فقط فایل زبان هست.

شما اصلا سیستم رو نمیشناسید در مورد نال بودن یا نبودنش نظر میدید جالبه....

در ضمن بنده ادعایی دارم و براحتی اثبات میکنم، هر چیزی که لایسنس داره رو راحت میتونم نشون بدم خریداری شده، شما کلا رو هوایی دوست عزیز.... ادعاهاتون هم با دلایل نیست در جهان ارائه میدین.

دلیل درست بیارین، وقتی سیستمی نال هست لایسنی نداره، بخش ساپورت براش باز نیست.... شما میگی فایل زبان!! جالبه :blink:

من این حرفو نزدم. مغلطه نکن! گفتم طرف 1200 رشته رو فارسی کرده، قالب رو راستچین کرده. بیشتر از یک هفته وقت گذاشته و تلاش کرده. به نظر من حقشه از زحمتش درآمد داشته باشه.

اصلاً دوست داره این تلاشش رو به قیمت 1 میلیارد بفروشه. مطمئن باش خریدار خودش حواسش هست و نمی خره. من خودم وقتی می خوام برای مثال افزونه ای بخرم اول میرم تم فارست میبینم به صورت پیشفرض راستچین هست یا خیر. بعد نگاه می کنم چند رشته ترجمه داره. درنهایت اگر لازم داشته باشم و قیمت منصفانه بود می خرم.

در مورد فروش فارسی سازی من اینو قبول دارم که زحمت کشیده شده، ولی فقط باید فایل های راست چین و زبان فروخته بشه ته خود قالب و اسکریپت و... اونها مال مردم هست. خوردن مال مردم هم ....

پس الان که شرایط مهیا هست خواهشاً دیگه این یه قلم جنس رو مثل ماشین و سیم کارت و میوه و... انحصاری نکنین چون فساد میاره و یهو دیدین ملت طراح های ایرانی رو مثل صنعت خودرو تحریم کردن :rolleyes:

بازهم میگین انحصاری، شما واقعا نوشته های قبلی رو کامل میخونین؟! واقعا میخونین؟....

کجا حرف از انحصار زده شده، گفته شده مال مردم رو نفروشید، کپی رایت رو رعایت کنین، اتفاقا 100% انحصار = نابودی وب ایران....

• امتیاز 6
لینک به ارسال

خیلیا پست میزنن ولی جواب خودشون رو میدونن

به نظرم جوابشون رو ندیم سنگین تره ! D:

ویرایش شده توسط دانیال
  • امتیاز 2
لینک به ارسال

من اصلاً قصد توضیح بیشتر توی این تاپیک رو ندارم! چون واقعاً در حدّی دارم جفنگیات مییبنیم که...

ببینید تاپیک رسید به 12 صفحه ، ولی 1 حرف جدیدم زده نمیشه ، دوستان حتّی به خودشون زحمت نمیدن یه نگاهی بندازن به صفحات اوّل تاپیک ، ببینن اصلاً چی بوده قضیه تاپیک ، با چی شروع شده ، چه دفاعیاتی اومده ، چیا دفاعیات رو رد کرده.

فقط الآن که داشتم پاسخ های نه چندان مفید دوستان رو میدیدم (که با تغییر محتوایی بسیار بالایی هم همراه بوده و صحباتشون حدود 90 درجه چرخیده...) 2-3 تا پاراگراف دیدم که اشاره داشت به صحبت های من راجع به صنعت و...

دوستان عزیز من نگفتم که انحصاریش کنیم! من گفتم که:

بعدشم بحث اینجا حمایت از برنامه نویس ها هست! ما میخوایم که اتمسفر و اکسیژن کثیفی و آلوده و بدون آینده ای که الآن ما برنامه نویس ها داریم تنفّس میکنیم پاکسازی بشه! یه برنامه نویس چطوری میتونه آینده داشته باشه؟

چطور اون یارو که میخواد ماشین بسازه ، ماشین خارجی رو 10 برابر میکنن قیمتش رو یه سری ماشین ها رو اجازه ورود بهش نمیدن! هر جنسی میخوای بیاری تو ایران قیمتش میره بالا به بهانه حمایت از تولید داخلی! حالا این وسط ما اضافی هستیم؟ ما این وسط تولید نمیکنیم؟ ما این وسط کار نداریم؟ زندگی نداریم؟ کسی که برنامه نویسی رو یاد میگیره به امید کار و بازار کار میاد یاد میگیره! اگر قیمت 350 هزار تومنیش رو بکنن 700 هزار تومنم.

این یعنی چطور زمانی که یه جنس صنعتی میخواد وارد ایران بشه به هزار بهانه قیمتش چندین برابر میشه ، امّا زمانی که بحث قالب و... میشه یهویی قیمتش از 60 دلار (فکر کنم حدود 210 هزار تومن ایران یا بیشتر یا کمتر حالا ، از نرخ دلار خبری ندارم) میشه 20 هزار تومن؟ بابا خدا خیرتون بده دلاری هزار تومنم که حساب کنیم باید 60 هزار تومن به فروش برسه اون قالب!

بعد کجا دنیا گفته که کسی که قالب رو طرّاحی کرده زحمتش از کسی که ترجمه اش کرده کمتره؟ طرف PSD رو میخره یا طرّاحی میکنه کلّی فکر میکنه برنامه نویسیش میکنه مشکلاتش رو میگیره و... که خودش کم کمش به ماه میرسه ، قیمت قالبش رو میذاره 60 دلار ، بعد طرف میاد توی 1 روز راست چین میکنه و ترجمه هم میکنه بعد میذارش به 20 هزار تومن؟ بعد اگر این آدم دزد نیست! چرا زیر اون قالب مینویسه Designed By FelanSite؟ پاسخ این سؤال من رو ندادیم!

بالفرض که این آدم داره پول ترجمه اش رو میگیره قبول ، سهم طرّاح اصلی چی؟ اصلاً میگم اون طرف به قول دوستان حربی نباید بهش پول داد و باید کارش رو برداشت (نمیگم دزدی که کسی بدش نیاد) ، چرا قالب رو میفروشه 20 هزار تومن؟ بابا اون قالب حرفه ای هست! اون قالب روش چند ماه کار شده! اون قالب قیمتش بالایه! نباید فروخته بشه به 20 هزار تومن که یکی بیاد از تو بخره بفروشه به 5 هزار تومن و بعد یه مدّتم مجانیش بره تو بازار (عین تمامی قالب های دیگه که این سایت از اون سایت ارزون تر میذاره برای فروش) ، خب معلومه که یه قالب 20 هزار تومنی اون مدلی با اون کیفیت میرزه به قالب چند صد هزار تومنی که من طرّاح میخوام براش طرّاحی کنم. بالفرض کیفیت کار من در حد ThemeForest ، اوکی؟ خب قالبی که من با اون کیفیت طرّاحیش کنم که هیچوقت نمیذارمش به 20 هزار تومن که یه دزدی بیاد بدزدش بذارش واسه دانلود (نمونه این اتفّاق قبلاً توی همین انجمن افتاده) (نمیذارمش چون بازار بازاری نیست که بخواد اون قالب رو بفروشه به 30 نفر که گیر من 600 هزار تومن بیاد).

حالا بالفرض آقا 20 هزار تومن پولی خوبی بود ، بالفرض اون طرفم حربی بود سهمش رو نباید داد ، میشه بگین اون جمله لعنتی Designed By FelanSite چرا اونجایه؟ خب چرا کپی رایت اصلی رو حذف میکنی برادر من؟ تو بالفرض هزار تا کارم کرده باشی رو قالب به هیچ عنوان حق نداری اسم طرّاح اصلی رو حذف کنی! چه برسه که خودت رو بنویسی طرّاح! یعنی اگر بخوای دیگه خیلی خیلی اصرار کنی رو آوردن اسم خودت زیرش شاید کنار اون کپی رایت اصلی بتونی ریزِ ریز بنویسی فارسی شده توسط فلان سایت!

من که دیگه واقعاً گیجم... چطور بعضیا میتونن با وجود این همه دفاعیه و... یه سری حساب کاربری واسه خودشون بسازن بعد بیان از کار زشتشون دفاع کنن! حداقل برادر من اگر کار زشتی داری میکنی ، اگر دزدی داری میکنی بذار این اکسیژنی که ما توش نفس میکشیم که آلودست حداقل اعصابمون که آروم باشه! حداقل اشتباه خودت رو قبول کن و بعد بهش ادامه بده ، چرا داری بهونه بنی اسرائیلی میاری؟

جالبه...

موفّق باشید همگیتون.

• امتیاز 2
لینک به ارسال

در مورد فروش فارسی سازی من اینو قبول دارم که زحمت کشیده شده.

چه عجب یه چیزی رو قبول کردید.

شما انگار می خوای تسویه حساب شخصی کنی و انتقام بگیری. من روی سخنم فقط با شما نبود. مثال هم زدم: روکش که ادعا کرده با فروش قالب نال شده مخالفه ولی خودش هم داره می فروشه، ایمان که میگه با کپی رایت موافقه ولی ویندوزش کرکه و...

شما کلا رو هوایی دوست عزیز....

شما واقعاً مدیر اینجایی؟ بهت نمیاد

ولی حالا که مدیری میتونی هرچی از دهنت در میاد نثار کاربرای سایتت کنی.

لینک به ارسال

شما انگار می خوای تسویه حساب شخصی کنی و انتقام بگیری. من روی سخنم فقط با شما نبود. مثال هم زدم: روکش که ادعا کرده با فروش قالب نال شده مخالفه ولی خودش هم داره می فروشه، ایمان که میگه با کپی رایت موافقه ولی ویندوزش کرکه و...

شما مشکل اساسیت با طراحه ؟ یا خود درگیری ... ؟

ویرایش شده توسط دانیال
  • امتیاز 1
لینک به ارسال

دوستان عزیز من نگفتم که انحصاریش کنیم!

من هم منظورم شما نبودی. از حرف آقای مرتضی نقل قول کردم.

اصلاً میگم اون طرف به قول دوستان حربی نباید بهش پول داد.

شما میگی حرامه، طرف مقابلت میگه حربیه. اگر اینجوری پیش بریم به هیچ وجه این بحث به نتیجه ای نمیرسه.

مترجم می تونه بگه دولت کاری که من می کنم رو دزدی نمی دونه، مراجع هم حلال میدونن.

بالفرض که این آدم داره پول ترجمه اش رو میگیره قبول ، سهم طرّاح اصلی چی؟

اگر مترجم فقط ترجمه و قالب راستچین شده رو بفروشه دیگه مشکل حل شده؟

مترجم فقط ترجمه و قالب راستچین شده رو میفروشه و خریدار به انتخاب خودش یا میره محصول رو می خره یا نال شده ش رو دانلود میکنه!

مثلاً من انجمن ساز فلاریوم رو ترجمه و راستچین کردم. می تونم فقط قالب راستچین و ترجمه رو بفروشم که زحمت خودمه.

چرا زیر اون قالب مینویسه Designed By FelanSite؟

این حرف درستیه. البته شما نمی تونی بگی که همه اینکارو میکنن.

تو هر اجتماعی آدمای بی انصاف پیدا میشن... همونطور که طراح های ایرانی رو کار دیگران اسکی میرن...

لینک به ارسال

عزیزم کلا 4تا ارسال داشتی 5تاش توهین و تحقیر و تیکه بوده!!!تو اگه راست میگی خیلی حرفه ای هستی یه کاری کن

اکانتت فقط برای تشنج جو ساخته شده...

• امتیاز 2
لینک به ارسال

شما مشکل اساسیت با طراحه ؟ یا خود درگیری ... ؟

نه دوست عزیز. مشکل من انحصار طلبی بعضی از دوستان هست...

به عنوان یه مصرف کننده صحبت میکنم و حرفم اینه: اگر طراح ایرانی توان رقابت با طراح خارجی رو نداره، بایستی تلاش کنه و کیفیت کارش بالا ببره نه اینکه با بد اخلاقی بازی رو بهم بریزه.

مشکل اساسی شما چیه؟

نگران کپی رایت هستی دیگه؟ و از میون اینهمه محصول بی لایسنس که تو مملکت هست، دقیقاً نگران کپی رایت قالب های تم فارستی؟

من میگم مترجم فایل ترجمه و راستچین خودش رو بفروشه و به خریدار حق انتخاب بده تا محصول رو از فروشگاه اصلی خریداری کنه یا نال شده اش رو دانلود کنه!!!

ویرایش شده توسط aleeresa
لینک به ارسال

عزیزم کلا 4تا ارسال داشتی 5تاش توهین و تحقیر و تیکه بوده!!!تو اگه راست میگی خیلی حرفه ای هستی یه کاری کن

اکانتت فقط برای تشنج جو ساخته شده...

من به کسی توهین نکردم (بگو کجا و به کی توهین کردم؟).

اصلاً هم نیومدم که بمونم یا سر تعداد تاپیک با شما رقابت کنم.

اومدم تو بحث شرکت کنم و نظرمو بگم. اگر کاری که میکنم با قوانین انجمن مغایر باشه مدیر می تونه بن کنه.

ویرایش شده توسط aleeresa
لینک به ارسال

نه دوست عزیز. مشکل من انحصار طلبی بعضی از دوستان هست...

به عنوان یه مصرف کننده صحبت میکنم و حرفم اینه: اگر طراح ایرانی توان رقابت با طراح خارجی رو نداره، بایستی تلاش کنه و کیفیت کارش بالا ببره نه اینکه با بد اخلاقی بازی رو بهم بریزه.

مشکل اساسی شما چیه؟

نگران کپی رایت هستی دیگه؟ و از میون اینهمه محصول بی لایسنس که تو مملکت هست، دقیقاً نگران کپی رایت قالب های تم فارستی؟

من میگم مترجم فایل ترجمه و راستچین خودش رو بفروشه و به خریدار حق انتخاب بده تا محصول رو از فروشگاه اصلی خریداری کنه یا نال شده اش رو دانلود کنه!!!

قرار نیست از شما اجازه بگیریم که مدیر جایی باشیم، اینجا هم مدیر و کاربر نداره، تا جاییکه بشه سعی می کنیم کاربرمحور باشیم(کاربر واقعی نه کاربرنما)

برعکس شما بنده هر چیزی از دهنم درنمیاد، شما برگردید چیزی که قبلتر نوشتید رو از اول بخونید ببینید چی نوشتید... بنده هم توهینی به کسی نکردم. بهتره این بحث شخصی رو تموم کنید که مشخصه غرض دارید.

در مورد صحبت هاتون هم کاملا مشخصه حرفی برای گفتن ندارید و فقط برای تشنج جو این تاپیک عضو شدید، اگر واقعا کاربر هستید و برای کمک اومدید بسم الله این انجمن و اینهم کاربرایی که مشکل دارن، صرفا برای بحث اومیدد بهتره بدون ایجاد جو و تنش ادامه بدید..

فکر میکنم همه قبول دارن بحث هاتون مسخره و فقط تنش زا هست.

در مورد سوال آخرتون هم بله ما نگران کپی رایت هستیم و اگر کمی وقت صرف میکردید و قوانین رو مطالعه میکردید متوجه این موضوع میشدید که همه خروجی ها برای ما مهم هستن نه تم فارست. اما این موضوع تم فارست شده معظلی که داره به خیلی از بخشهای وب فارسی و طراح و کدنویس و... صدمه میزنه و البته از راه درست هم نیست، از راه فروش دسترنج دیگران هست.

در ضمن ر تم فارست خیلی از محصولات ایرانی ها هم برای فروش وجود داره، بهتر کمی چستجو کنید تا متوجه بشید که چه تعداد از مواردی که در همین مارکت ها داره به فروش میرسه دسترنج ایرانی هایی هست که تو تم فارست فعالیت دارن.

تذکر: اگر بازهم بدنبال ایجاد تشنج و ایجاد بحث های شخصی باشید دسترسیتون رو از این تاپیک برمیداریم.

• امتیاز 2
لینک به ارسال
  • Morteza این مورد را قفل کرد موضوع
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...