رفتن به مطلب

بک آپ گیری

پست های پیشنهاد شده

دوستانی که با مشکل فضا برای گرفتن بک اپ مواجه هستند این تاپیک رو بخونند

افزونه بک آپ گیری روزانه از وردپرس بر روی گوگل درایو

منم اینکارو خواستم کنم ولی دیدم این تاپیک نوشته بود ذخیره بک اپ روی کامپیوتر منم گفتم از این روش استفاده کنم که متاسفانه پاک هاستم کامل پر شد

خب شما كاملا كار اشتباهي ميكنيد كه اول افزونه هارو ميريد و روي هاست تست ميكنيد! روي لوكال هاست و رو كامپيوتر خونگي نصب كنيد تست كنيد بعدا... ، بريد توي هاستتون تو پوشه Public_html يه فايل زيپ هست كه با نام Backwpup شروع ميشه ، اون فايل زيپ شده بكاپه كه بعد از اينكه كامل شد خودش اپلود ميكنه و از روي هاست پاك ميكنه كه متاسفانه گويا شما كامل نزاشتي كارشو بكنه ديگه پاكش نكرده همونجا ميونده! بريد دستي پاكش كنيد.. اگر اونجا نبود كنار پوشه Public_html تو هاستتون يه پوشه Backup هست توي اونم چك كنيد

چک کردم همچین فایل زیپی نبود!!!! چیکار کنم؟

لینک به ارسال

این عکس رو نگاه کنید

http://upload.tehran98.com/img1/oib3c1s86bg23dx1u3z5.jpg

در ضمن از طریق سرچ که اون بالای "فایل منیجر" هست اینو Backwpup نوشتمو سرچ کردم ولی پیدا نکرد

لینک به ارسال

خب يه كاري كن ، پوشه Tmp رو نگاه كن توي اين پوشه يه فايل با نام اين افزونه بايد باشه كه تمپروري هاي اين فايل توشه بريد اونجارو نگاه كنيد و البته توي قسمت www پوشه بكاپ رو هم ببينيد!

پوشه Trash (سلطل زباله) رو هم نگاه كنيد!

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

کارایی که فرمودید رو انجام دادم ولی نبود. سطل زباله رو هم گذاشتم دم در تا شهرداری بیاد ببره :lol: ( هرچی فایل توش بود حذف کردم) ولی فضای خالی هاستم باز پره کاملا.

حالا اگه راهی دیگه میدونید بگید انجام بدم. اگرم راهی دیگه نیست که مجبورم باز فضا بخرم. (خدا واسه میزبان هاستم خواسته)

لینک به ارسال

دوستان اگه از ابزار برون بر ی استفاده کنیم و بک آپ بگیریم ، عکس ها هم بعد از بازگردانی پک آپ بر می گردند؟

از سی پنل چطور؟

لینک به ارسال

کارایی که فرمودید رو انجام دادم ولی نبود. سطل زباله رو هم گذاشتم دم در تا شهرداری بیاد ببره :lol: ( هرچی فایل توش بود حذف کردم) ولی فضای خالی هاستم باز پره کاملا.

حالا اگه راهی دیگه میدونید بگید انجام بدم. اگرم راهی دیگه نیست که مجبورم باز فضا بخرم. (خدا واسه میزبان هاستم خواسته)

نه بابا نيازي به خريد فضا نيست اگر مطمعا هستيد كه واقعا اين حجم گرفته شده بابت اين پلاگين بوده پس تلاش كنيد رفعش كنيد نه اينكه صورت مساله رو پاك كني... توي فولدر پلاگين ها هم يه فايل كش براي خودش مسازه اين پلاگين اونجارو هم چك كنيد ! واقعا عجيبه كه فايلي نيست و فضا پر شده ، من دست كم يك ساله با اين پلاگين كار ميكنم....

دوستان اگه از ابزار برون بر ی استفاده کنیم و بک آپ بگیریم ، عکس ها هم بعد از بازگردانی پک آپ بر می گردند؟

از سی پنل چطور؟

نه اون براي نوشته هاتونه و اگر منطورتون عكس هاي بند انگشتي و يا همون تصاوير شاخصه كه بايد براي اون كار ديگه اي بكنيد (بايد بري توي پوشه wp-content و فولدر Upload رو كلا بدون دستكاري دانلود كنيد و بعدا اگر خواستيد بازيابي كنيد بايد اين پوشه رو همون جاي قبلي بازيابي كنيد تا عكساي شاخص شما باز برگرده)

لینک به ارسال

نه اون براي نوشته هاتونه و اگر منطورتون عكس هاي بند انگشتي و يا همون تصاوير شاخصه كه بايد براي اون كار ديگه اي بكنيد (بايد بري توي پوشه wp-content و فولدر Upload رو كلا بدون دستكاري دانلود كنيد و بعدا اگر خواستيد بازيابي كنيد بايد اين پوشه رو همون جاي قبلي بازيابي كنيد تا عكساي شاخص شما باز برگرده)

اگه تصاویرمون شاخص نبودند چی؟

یعنی اونایی که شاخص نیستند می پره؟

حالا یه سوال دیگه:

اگه عکس هایی که تو مطالبمون هستند در هاست ما آپلود نشده باشند.یعنی در یک آپلود سنتر آپلود شده باشند برای بک آپ گیری چیکار باید کرد؟

اگر از سی پنل full backup بگیریم هم عکس ها نمی مونند؟!!

خیلی عجیه :huh: !!! نا سلامتی اسمش فول بکاپه ها ^_^ .

لینک به ارسال

مشکل من حل شد اقای rasivell خیلی ممنون از محبتت.

یه پوشه توی پلاگین ها ایجاد شده بود که حذفش کردم

لینک به ارسال

حالا یه سوال دیگه:

اگه عکس هایی که تو مطالبمون هستند در هاست ما آپلود نشده باشند.یعنی در یک آپلود سنتر آپلود شده باشند برای بک آپ گیری چیکار باید کرد؟

ببينيد برون بري همون بكاپ از ديتابيس ه (بانك اطلاعاتي) توي ديتابيس نوشته ها و تنظيمات مختلف و ... ذخيره ميشه و در حالت معمول حجم كمي داره مثلا براي من 200 كيلوبايت ! اگر عكس ها در هاست شما نيستند همون ديتابيس كفايت ميكنه چون ادرس عكس ها توشه !

full backup هم اسمش رو خودشه از همه چي بكاپ ميگيره (ديتابيس + فايل هاي روي هاست + ايميل و ...)

فول بكاپ از همه بهتره !

لینک به ارسال

حالا یه سوال دیگه:

نه نه توجه كن: عكس هايي كه شما توي پستت توسط تصاوير شاخص ميزاري ، روي خود هاستت ذخيره ميشه! يعني كنار سايتت ، حالا اگر شما برون بري كني ، فقط نوشته ها و تنظيمات رفته بيرون ديگه (يعني هر چي تو نشته هات بوده حتي لينك عكسات) و اگر اين وسط عكساتو مثل خود ما توي يه سرور ديگه اپلود كردي و لينك دادي كه خب اصلا نگران هيچي نباش و برون بري كه كردي و باز دوباره درون ريزي كردي عكسات سرجاشه چرا چون توي هاست ديگه اي بوده و خب لينكش تو مطلبت بوده و تو اين مرحله برون بري كردن هم لينك ها تو مطلب مياد و اصلا نگران نباش 100 درصد اوكيه و عكسات سرجاشه...

حالا: ولي اگر شما عكسات رو تصاوير شاخص هستن و تو خود هاستت هستن ، بايد بري از پوشه اپلودت بكاپ بگيري ميدوني چرا؟ چون اون پوشه جز فايل هاي وردپرسه و اگر مثلا شما سايتت هك شد و تو پشه هم پاك شد و يا به هر دليلي مجبور شدي وردپرس رو دوباره نصب كني بايد بدوني كه اون پوشه نيازه بره سرجاش گذاشته بشه توي وردپرس جديدت تا بتونه توي مطالبت ظاهر بشه...

موفق باشي...

مشکل من حل شد اقای rasivell خیلی ممنون از محبتت.

یه پوشه توی پلاگین ها ایجاد شده بود که حذفش کردم

جدا حل شد؟؟! خب پس ديديد گفتم كه يه جا اين تمپروري ريخته!! توي همون پوشه بوده پس از اول ميخواستم بگما ولي راستش گفتم شايد تو روت هاست باشه! خوشحالم كه تونستم كمكي كرده باشم.. موفق باشيد

ولي جدا ميگم باهاش كار كنيد خيلي حرفه ايه سوالي بود تو انجمن مطرح كنيد انشااله جواب ميگيريد

لینک به ارسال

اگر از قسمت برون بری بخش هر محتوایی ( این شامل، نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دل‌خواه، فهرست‌ها، نوشته‌های دلخواه و دسته‌های شماست.) رو بزنیم باز هم هرچی تو مطالب هست دانلود میشه؟

بعد اگه این دکمه-یعنی هرمحتوایی- رو بزنم ، پوسته ام هم دانلود میشه؟ آخه خیلی برا سئوش زحمت کشیدم تازه یه هفنته پیش سئوش با chekme شده 100% :lol:

پس تا اینجا اینو گرفتم:

من یه بار باید از قسمت برون بری دکمه ی هر محتوایی را بزنم و دانلود کنم.بعدش باید بیام تو پوشه ی آپلود از wp-contact و اونو دانلود کنم( چون نصف عکسام تو هاستم آپلود شده و نصف دیگه اش تو پیکوفایل و میهن شیر :D ) اون نصفی که تو یه آپلود سنتر دیگه است ، همراه با نوشته ها بر می گرده ولی اون قسمت تصاویر شاخص رو باید یه بار دیگه تو وردپرس جدید و ... آپلود کنم.

در موقع باز گردانی:

باید بیام فایل منیجر بخش wp-contact اونجا یه پوشه درست کنم با نام آپلود و در اونجا پوشه ی upload رو که قبلا دانلود کرده بودم ؛ آپلود کنم.( چقدر آپلود دانلود کردم ^_^ )

یه سوال دیگه: وقتی بخوام در وردپرس جدید یا ... پوشه ی upload رو آپلود کنم ، از قبل یه دونه پوشه با نام آپلود بوده.اون رو باید پاک کنم تا پوشه ی upload جدید کار کنه؟

لینک به ارسال

ببينيد برون بري همون بكاپ از ديتابيس ه (بانك اطلاعاتي) توي ديتابيس نوشته ها و تنظيمات مختلف و ... ذخيره ميشه و در حالت معمول حجم كمي داره مثلا براي من 200 كيلوبايت ! اگر عكس ها در هاست شما نيستند همون ديتابيس كفايت ميكنه چون ادرس عكس ها توشه !

full backup هم اسمش رو خودشه از همه چي بكاپ ميگيره (ديتابيس + فايل هاي روي هاست + ايميل و ...)

فول بكاپ از همه بهتره !

اگه فول بک آپ بگیرم ، عکس هایی که تو هاستم آپلود کردم بک آپ گرفته میشه.خوب این خوبه.

ولی اون عکسی هایی که تو نوشته هام هست و تو هاست من نیست چی؟ اون ها هم میاد؟

لینک به ارسال

اره بايد اون پوشه Upload قبلي رو پاك كني اين يكي رو كه قبلا برش داشتي رو جاش بزاري

درمورد قالبت هم بايد بري اونو دستي برش داري چون اون برون بري ديگه قالبت رو برات بيرون بري نميكنه كه :D

لینک به ارسال

اگه فول بک آپ بگیرم ، عکس هایی که تو هاستم آپلود کردم بک آپ گرفته میشه.خوب این خوبه.

ولی اون عکسی هایی که تو نوشته هام هست و تو هاست من نیست چی؟ اون ها هم میاد؟

پوسته چی؟ پوسته هم بک آپ گرفته میشه؟

لینک به ارسال

دوست عزیر وارد هاستت بشو و محتویات درون روت هاستت رو زیپ کن دانلود کن از دیتابیس خروجی بگیر بعد در هر هاستی دیگه که خواستی فایل زیپ رو اپلود کن بعد دیتابیس بساز و بک اپ دیتابیسی که گرفتی رو ایمپورت کن تموم شد رفت

لینک به ارسال

اره ديگه دوست خوبم ببين من چند بار جواب شمارو دادم!!! نزديك 10 بار دوست عزيزم فقطم يه سوال رو داري ميپرسي و منم هر بار دارم جواب ميدم!

1- اول برون بري كن تا همه نوشته ها+ عكس هايي كه توي يه هاست ديگه است توي نوشته هات بكاپ گرفته بشه

2- يا يه فول بكاپ بگير كه كل هاستت رو داشته باشي كه شامل قالب و همينطور پوشه اپلود هستش و يا نه برو جدا جدا پوسته و پوشه اپلودت رو باهم دانلود كن

اين دوتا كارو بكن و تمام.. اميدوارم ديگه متوجه شده باشي :D

لینک به ارسال

مرسی

ببخشید خیلی اذیتتون کردم.آخه مسئله چند صد تا مطلب و عکسه.من بار ها آدرس عکس هام رو عوض کردم و برای همین خیلی روی این مورد حساس شدم. :(

آخه شما درک نکردید که چند صد تا عکس رو انتقال بدی از یه هاستی به هاست دیگه چقدر طول می کشه که ( یکی به یکی!!!!!!!! <_< )تازگی ها هم هاستم مشکل پیدا کرده بود و من مشکل بک آپ داشتم .

بازم ممنونم ازتون.

لینک به ارسال
آخه شما درک نکردید که چند صد تا عکس رو انتقال بدی از یه هاستی به هاست دیگه چقدر طول می کشه که ( یکی به یکی!!!!!!!! <_< )تازگی ها هم هاستم مشکل پیدا کرده بود و من مشکل بک آپ داشتم .

زیپشون کن بعد بگو مدیر سرور یه wget بزنه برات همش منتقل میشه .

یا نه خودت بصورت 20 مگ 20 مگ توی هاست زیپش کن بعد از این استفاده کن .

لینک به ارسال

مشكلي نداره محمد حسين ، توجه كردي كه هم بنده و هم دوستان با حوصله راهنماييت كرديم ديگه اميدوارم مشكلت حل بشه دوست خوبم :)

متشكرم رضا جان :D

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...