رفتن به مطلب

پیغام گوگل در مورد فایل robots

samaram

پست های پیشنهاد شده

دو سه تا مقاله های سایتم جایگاه اول گوگل رو داشتند

چند روز پیش ساختار لینک های سایتم رو از آی دی پست به نام پست تغییر دادم. (تعداد مقالات ایندکس شده ام کم بود و قبل از توسعه سایت باید اینکارو انجام میدادم)

بعدش تو سایت yoast خوندم که در صورت تغییر پیوند یکتا از آی دی به نام پست کد فلان رو به فایل htaccess اضافه کنید. اینکارو کردم.

بعدش تو گوگل وب مستر تولز از قسمت fetch as google یکی از اون سه تا مقاله که رتبه اول گوگل دارن رو fetch کردم. وقتی اون پایین در یک سطر این لینک رو گذاشت، جلوش وضعیت رو Blocked نشون داد

حالا سوالی که دارم اینه که:

1- گوگل کی ساختار جدید لینکهامو ایندکس میکنه؟

2- راهی برای زودتر ایندکس شدن لینک های با ساختار جدید هست؟

3- توی گوگل وقتی اون مقاله ای که گفتم در گوگل وب مستر تولز جلوش fetch نوشته رو سرچ میکنم، همچنان رتبه اوله. منتها ساختار لینک به همون شکل قدیمه(آی دی پست) و زیرش نوشته: به دلیل robots.txt این سایت، توضیحی برای این نتیجه وجود ندارد

4- بقیه لینک های سایتم در گوگل باز نمیشن. در واقع وارد اون صفحه سایتم میشن که نوشته: این مطلب وجود ندارد!

و در نهایت الان همه چی قاطیه حس میکنم. نمیدونم چه اتفاقی افتاده و باید چیکار کنم! دوستان نیاز به یه راهنمایی کامل دارم. ممنون میشم بزرگواری کنید راهنماییم کنه

اینم محتوای فایل robots

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin
Disallow: /wp-admin
Disallow: /wp-includes
Disallow: /wp-content/plugins
Disallow: /wp-content/cache
Disallow: /wp-content/themes
Disallow: /trackback
Disallow: /feed
Disallow: /comments
Disallow: /category/*/*
Disallow: */trackback
Disallow: */feed
Disallow: */comments
Disallow: /*?*
Disallow: /*?
Allow: /wp-content/uploads[/color][/font][/b]
[b][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#545454]# Google Image
User-agent: Googlebot-Image
Disallow:
Allow: /*[/color][/font][/b]
[b][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#545454]Sitemap: http://www.***.ir/sitemap.xml

ویرایش شده توسط samaram
لینک به ارسال

متشکر از راهنماییتون

ببینید این خط کدی بود که سایت yoast بهم داد:

RedirectMatch 301 ^/(\d+)$ http://***/?p=$1

الان ساختار فایل htaaccess به این صورته:

# BEGIN WordPress
RedirectMatch 301 ^/(\d+)$ http://***.ir/?p=$1
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

الان اون خط که اضافه کردم رو حذف کنم پس؟ اون خط چه کاری انجام میده دقیقا؟

الان دو تا سوال دیگه با وضعیت جدید ایندکس های سایتم برام پیش اومده:

الان بعضی لینک های سایت با ساختار جدید(یعنی نام فایل) در گوگل ایندکس شدن. ولی شکل لینک سایت در گوگل به این شکله:

mysite.ir/tag/آموزش-فتوشاپ

پس اون tag چیه دیگه؟

اما بعضی لینک ها همچنان با ساختار قدیم یعنی آی دی پست تو گوگل نشون داده میشن و زیرشون هم نوشته به دلیل تنظیمات robots توضیحاتی موجود نمیباشد

لینک به ارسال

با سلام .

پاسخ سوالاتون :

حالا سوالی که دارم اینه که:

1- گوگل کی ساختار جدید لینکهامو ایندکس میکنه؟

2- راهی برای زودتر ایندکس شدن لینک های با ساختار جدید هست؟

3- توی گوگل وقتی اون مقاله ای که گفتم در گوگل وب مستر تولز جلوش fetch نوشته رو سرچ میکنم، همچنان رتبه اوله. منتها ساختار لینک به همون شکل قدیمه(آی دی پست) و زیرش نوشته: به دلیل robots.txt این سایت، توضیحی برای این نتیجه وجود ندارد

4- بقیه لینک های سایتم در گوگل باز نمیشن. در واقع وارد اون صفحه سایتم میشن که نوشته: این مطلب وجود ندارد!

1- گوگل لینک های جدید را بین 2 هفته تا یک ماه ایندکس میکند . چرا اینقد دیر ؟ به این علت که سایت شما تازه تاسیس میباشد .

2 - بله راهی هست . پیشنهاد میکنم که لینک های قدیمی را توسط ریداکت 301 به صفحه جدید منتقل کنید . این کار تمام رتبه , بازدید و.... رو از لینک قدیم به لینک جدید منتقل خواهد کرد . و در نهایت از شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید .

3 - پیشنهاد میکنم تا دیر نشده از ریداکت 301 استفاده کنید تا همچنان در رتبه اول گوگل بمانید .

4- لینک های جدید وارد صفحه ارور 404 میشود .

تمامی آموزش ها در امضا بنده موجود است . ( سایت زیر یک سایت بروز و عالی در ضمینه سئو میباشد . و مدیر سایت بسیار کمک به بنده کرده است . و در حال حاضر من جز تیم پشتیبان هستم .)

ویرایش شده توسط icseo.ir
لینک به ارسال

الان من باالاخره نفهمیدم باید برای مشکل اصلی چیکار کنم!

اینکه اون خطای فایل روبوت برای چیه؟ من که فایل روبوت رو دوباره به گوگل وب مسترواردکردم و تست هم کردم. تازه اون تاپیکی که گوگل براش بجای توضیح، عبارت خطای فایل روبوت میده رو هم دوباره فتچ کردم. اما همچنان خطا رو داره نشون میده تو گوگل. آیا باید منتظر ایندکس دوباره ی گوگل باشم تا این خطا بره؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...