رفتن به مطلب

چگونه حجم تصاویر را کم کنیم؟

پست های پیشنهاد شده

راه های زیادی واسه کم کردن حجم تصاویر تست کردم. اما جواب درست و حسابی نگرفتم

1- تصاویر jpg رو با چه روشی میشه بدون افت کیفیت کم حجم کرد؟

میخوام مثل این بشه: http://www.zoomit.ir/media/k2/items/cache/882f4cf5d44bda72cda00d2d44667b30_XL.jpg

2- چرا تصاویری که در فتوشاپ میسازم بعد از ذخیره کیفیت ندارن؟ حتی کیفیت رو روی بالاترین رزولوشین میزارم اما بازم متن ها قابل خواندن نیست؟

مشکل از چیه؟

3- اگه یه لپ تاپ HD باشه و دیگری 4k وقتی توی فتوشاپ یه تصویر میسازی کیفیت تصویر ساخته شده اونا با هم فرق داره یا فقط در نمایش تصاویر با هم تفاوت دارن؟

ویرایش شده توسط سیدرضا بازیار
لینک به ارسال

برای حجم اولین مورد فرمت هست که بهترین فرمت برای حجم کم jpg هست

مورد بعدی سایز هست که خیلی واضح هر چه سایز کمتر باشد حجم کمتر است

مورد بعدی رزولوشن هست ، یعنی تعداد پیکسل در اینچ که هر چه بیشتر باشد کیفیت عکس بالا تر و حجم بیشتری پیدا میکند

مورد بعدی خود عکس هست که چه میزان طیف رنگ در آن قرار گرفته باشد ، مثلا اگر یک عکس از یک دیوار سفید بگیرید یک حجم ثابت دارد و اگر روی آن دیوار یک تابلو رنگی بزارید و دوباره ازش عکس بگیرید حجم متفاوتی خواهد داشت

لینک به ارسال

مورد بعدی رزولوشن هست ، یعنی تعداد پیکسل در اینچ که هر چه بیشتر باشد کیفیت عکس بالا تر و حجم بیشتری پیدا میکند

چطوری این رو بالا ببرم؟ کدام سخت افزار باعث بالا رفتن اون میشه؟

من یه صفحه سفید میسازم و یه متن توی اون مینویسم و عرض رو 600px میزارم. حجم تصویر حدود 300 پیکسل میشه و متن اصلا کیفیت نداره

لینک به ارسال

برای تغییر رزولوشن در برنامه gimp باید از منو Image گزینه Scale image را انتخاب و resolution عکس را تغییر دهید ، من فتوشاپ ندارم !

برای کیفیت و حجم عکس به هیچ سخت افزار خاصی نیاز نیست مگر اینکه بخواهید یک عکس را رندر بگیرید که اون فکر نمیکنم به کار شما بیاد.

برای داشتن متن مناسب و با کیفیت در عکس باید همین رزولوشن را تغییر داد که میزان استانداردش 72 در اینچ است

لینک به ارسال

اول اینکه از نرم افزار Photoshop استفاده کنید و موقع ذخیره ازSave For Web استفاده کنید

بعد از اون با برنامه های کاهش دهنده حجم عکس حجمش رو بیشتر کم کنید

در نهایت هم خود وردپرس یه کم حجم رو کم می کنه

فکر می کنم با این روش عکسی که حدود 1 مگابات حجم داره تا 100 کیلوبایت برسه

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

من از سایت tinypng استفاده میکنم که بدون افت کیفیت حجم رو کاهش میده   البته افزونه هم داره

من به صورت دستی حجم تصاویر رو توی این سایت کم می کنم چون افزونه کمی سرعت سایت رو پایین میاره

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

مطمئناً افزونه های دیگر هم هست. یادم می آید چند سال پیش آنها را امتحان کردم و به نظر من بهترین افزونه در زمینه کاهش حجم تصاویر  WP Smush بود و از آن زمان به بعد تنها از این افزونه استفاده می کنم.

البته من ابتدا تصاویر را با فتوشاپ بهینه کرده و پس از آپلود، با  WP Smush هم کمی دیگر بهینه می شوند.

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...
در در 8/29/2015 at 12:36، WPRahnama گفته است :

اول اینکه از نرم افزار Photoshop استفاده کنید و موقع ذخیره ازSave For Web استفاده کنید

بعد از اون با برنامه های کاهش دهنده حجم عکس حجمش رو بیشتر کم کنید

در نهایت هم خود وردپرس یه کم حجم رو کم می کنه

فکر می کنم با این روش عکسی که حدود 1 مگابات حجم داره تا 100 کیلوبایت برسه

میشه این نرم افزار رو نام ببرید؟ چون من با فوتشاپ درستش میکنم و بعد با افزونه WP SMUSH

در ضمن من افزونه WP SMUSH رو نصب کردم ولی تصاویر شاخص رو چرا بهینه نمیکنه به صورت خودکار؟ من الان میرم سایت gtMatrix همش به بهینه نبودن تصاویر شاخص سایتم گیر میده - چیکار کنم؟ دستی بهینه کردن خیلی سخته - دردسر هم داره - خیلی هم وقت میگیره.

لینک به ارسال

سلام

برای کم کردن حجم تصاویر 2 پیشنهاد میشه داد

اول؛ اگه وردپرسی هستید از افزونه WP SMUSH استفاده کنید

دوم؛ می تونید از ابزار آنلاین بسیار قدرتمند استفاده کنید https://compressor.io/compress

* حجم تصاویر رو به اندازه قابل توجهی کاهش میده و کیفیت رو در بهترین حالت نگه میداره

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...
در در 12/26/2016 at 14:13، md3848 گفته است :

میشه این نرم افزار رو نام ببرید؟ چون من با فوتشاپ درستش میکنم و بعد با افزونه WP SMUSH

در ضمن من افزونه WP SMUSH رو نصب کردم ولی تصاویر شاخص رو چرا بهینه نمیکنه به صورت خودکار؟ من الان میرم سایت gtMatrix همش به بهینه نبودن تصاویر شاخص سایتم گیر میده - چیکار کنم؟ دستی بهینه کردن خیلی سخته - دردسر هم داره - خیلی هم وقت میگیره.

یکی از راحت ترین کار ها اینکه 

روی عکس راست کلیک کنی از گزینه اوپن ویت گزینه paint رو انتخاب کنی

بعد کافیه فقط دکمه ترکیبی ctrl+s رو بزنی

بدونه افت کیفیت و سریع

لینک به ارسال

راستش حوصله خوندن همه جواب های دوستان رو نداشتم ! 

برای بالا بردن رزولوشن عکس در فتوشاپ کلیدهای ترکیبی Alt+Ctrl+i رو بگیرید و در پنجره ی جدید! رزولوشن رو به دلخواه تنظیم کنید! معمولا رزولوشن برای عرض روی 3000 کیفیت خوبی از jpg در خروجی میده. که البته حجم عکس دیگه بستگی به افکت ها و المان هایی داره که شما در عکس ازش استفاده کردید. 

یه پیشنهاد: شما میتونید خروجی عکستون رو svg بگیرید و هرکجا در وب از این عکس استفاده کردید به هر اندازه که خواستید اون رو زوم کنید بدون افت کیفیت و با بالاترین کیفیت ممکن و البته با پایین ترین حجم ممکن (در حد چند کیلوبایت)

ویرایش شده توسط logomaster
لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...