رفتن به مطلب

تغییر پیوند یکتا بدون 404

پست های پیشنهاد شده

من می خواهم برای هر بخشی از سایتم یک نوع پیوند یکتا داشته باشم مثلا برای پست ها پیوند با post شروع شود و ... حالا یک افزونه پیدا کردم به نام Advanced Permalinks اما پس از تغییر پیوند یکتا پیوند یکتای قدیمی از بین می رود و 404 می دهد حال چگونه می توانم پیوند های یکتا را تغییر دهم بدون اینکه پیوند یکتای قدیمی از بین برود؟

راستی من قبلا تصمیمی به تغییر پیوند یکتا نداشتم و در گوگل لینک هایی که مربوط به پیوند یکتا هایی که حال می خوهم از آنها استفاده کنم را حذف کردم چگونه این لینک ها را دوباره به گوگل بازگردانم؟

لینک به ارسال

تغییر پیوند یکتا مسلما باعث ایجاد خطای 404 میشه. وقتی شما پیوند جدید ست میکنید پیوند قبلی از بین میره و درسته.

وقتی از گوگل حذف میکنید باید دوباره از طریق گوگل آدرس ها شناسایی و اضافه بشه.

لینک به ارسال

خوب چگونه می توانم لینک هایی را که حذف کردم را دوباره به گوگل بشناسانم؟

لینک به ارسال

بهتره در نقشه سایتتون این ادرس ها رو وارد کنید چون فکر نکنم راه مستقیمی برای فرستادن به گوگل باشه.

لینک به ارسال

گوگل بر اساس جستجو (به شرط اینکه مراحل ثبت نام انجام شده باشند) خودش ایندکس مطالب رو درست می کنه که پروسه ی زمان بریه چون تا مدتی هنوز از ایندکس های قبلیش استفاده می کنه و با این سرعت ممکنه متوجه صفحه 404 نشه

اگر ساختار پیوند یکتا را توسط خود وردپرس تغییر دهید یا اگر بلد باشید در htaccess تغییر را کد کنید در واقع صفحات در هر دو آدرس باز می شوند و مشکلی نخواهید داشت و الا فکر کنم بهترین راه این باشه که از طریق robots.txt خواندن صفحات فعلی را برای موتورهای جستجو ببندید که با آدرس های جدید درگیر بشند ولی مدت کوتاهی زمان خواهد برد تا ورودی فعلی رو دوباره بدست بیارید

لینک به ارسال

در بخش لینک های حذفی گوگل لینکی هم دیده می شود با عنوان Reinclude به نظر شما کار ساز است؟

لینک به ارسال

دکمه Reinclude ایندکس دوباره این آدرس ها رو زودتر انجام میده.

لینک به ارسال

برای لینک هایی که مدت بیشتری از حذفشون می گذره این لینک دیگه فعال نیست!!

لینک به ارسال
  • 9 ماه بعد...

سلام

من مدت 3 ساله که از ساختار پیش فرض پیوند یکتا استفاده کردم و الان با توجه به مسائل مربوط به سئو میخوام ساختارو به اسم پست تغییر بدم.

حالا کلی گشتم و به نتایجی رسیدم گفتم قبل از اعمال با شما دوستان مشورت کنم.

من این کد رو به فانکشنم اضافه کردم :

function redirect_all_404s() {
global $wp_query;
if ($wp_query->is_404) {
wp_redirect(get_bloginfo('wpurl'),301);exit;
}
}
add_action('wp', 'redirect_all_404s', 1);

البطه این تغییرات رو رو یه ساب دامین تست اعمال کردم تا اول از نتیجه مطمعن بشم بعد رو سایت اصلی بزارم.

حالا با وارد کردن آدرس قبلی تو ساب دامین به جای ارور 404 میاد و ریدایرکت میشه به آدرس جدید و مشکلی پیش نمیاد.

من روزانه حدودا 2000 تا ورودی از گوگل دارم و اگر بعد از تغییر پیوند یکتا دوباره سایت مپو بسازم و صبر کنم تا گوگل لینکا رو جابجا کنه و از اکانت گوگلم برم و از وب مستر تولز بزنم که سایت مپ جدیدو دوباره بخونه ، آیا بعد از طی شدن این روند چند روزه و وجود کد بالا تو فانکشن مشکل خاصی برای ورودی های گوگلم پیش نمیاد ؟

ورودی که از سایتهای دیگه دارم شاید حدودا 100 تا در روز نباشه و اون هم که ریدایرکت میشه.

در صورت تغییر تو ساختار پیوند به حالت جدید آیا باید تو تنظیمات افزونه سایت مپ و All In One Seo Pack تغییراتی اعمال کنم یا خیر.

کلا اگر ممکنه بهترین راهکارو برای دادن کمترین مبزان تلفات بدبد.

لینک به ارسال

یک سوال دیگه

تو فایل robots.text این متنو نوشته :

#Begin Attracta SEO Tools Sitemap. Do not remove

sitemap: http://cdn.attracta.com/sitemap/2731469.xml.gz

#End Attracta SEO Tools Sitemap. Do not remove

الان به نظرم میاد که نباید به این صورت باشه! ( البطه قبلا ندیده بودمش که بدونم قبلا احتمالا چی توش نوشته بوده)

لینک به ارسال

سلام

من مدت 3 ساله که از ساختار پیش فرض پیوند یکتا استفاده کردم و الان با توجه به مسائل مربوط به سئو میخوام ساختارو به اسم پست تغییر بدم.

حالا کلی گشتم و به نتایجی رسیدم گفتم قبل از اعمال با شما دوستان مشورت کنم.

من این کد رو به فانکشنم اضافه کردم :

function redirect_all_404s() {
global $wp_query;
if ($wp_query->is_404) {
wp_redirect(get_bloginfo('wpurl'),301);exit;
}
}
add_action('wp', 'redirect_all_404s', 1);

البطه این تغییرات رو رو یه ساب دامین تست اعمال کردم تا اول از نتیجه مطمعن بشم بعد رو سایت اصلی بزارم.

حالا با وارد کردن آدرس قبلی تو ساب دامین به جای ارور 404 میاد و ریدایرکت میشه به آدرس جدید و مشکلی پیش نمیاد.

من روزانه حدودا 2000 تا ورودی از گوگل دارم و اگر بعد از تغییر پیوند یکتا دوباره سایت مپو بسازم و صبر کنم تا گوگل لینکا رو جابجا کنه و از اکانت گوگلم برم و از وب مستر تولز بزنم که سایت مپ جدیدو دوباره بخونه ، آیا بعد از طی شدن این روند چند روزه و وجود کد بالا تو فانکشن مشکل خاصی برای ورودی های گوگلم پیش نمیاد ؟

ورودی که از سایتهای دیگه دارم شاید حدودا 100 تا در روز نباشه و اون هم که ریدایرکت میشه.

در صورت تغییر تو ساختار پیوند به حالت جدید آیا باید تو تنظیمات افزونه سایت مپ و All In One Seo Pack تغییراتی اعمال کنم یا خیر.

کلا اگر ممکنه بهترین راهکارو برای دادن کمترین مبزان تلفات بدبد.

دوست عزیز خیالتون راحت باشه اصلا نیازی به این کارا نیست.

شما چون از ساختار پیشفرض پیوند یکتا استفاده میکردین اگه به هر ساختار دیگه ای تغییر بدین هیچ ارور 404 ی بوجود نمیاد.(میتونید امتحان کنید)

چون همیشه با ساختار اصلی هست که پست ها شناخته میشن.

لینک به ارسال

همونطوری که اشکان عزیز هم گفتند ساختار اصلی همه پیش فرضه و تغییر ساختار پیوند یکتا تاثیر منفی در گوگل نداره و هیچ لینکی به 404 نمی خوره بی خودی هم کدهای ری دایرکت و اینها را به قالبتون تزریق نکنید

فایل robots.txt رو هم دستکاری نکنید سایت مپ را هم دستکاری نکنید همه کارهای لازم از طریق htaccess باید انجام شه که وردپرس خودش انجام می ده

تغییر ساختار معنیش حذف ساختار پیش فرض نیست در جستجوی خود گوگل هم موثر نیست اما بعضی از ربات ها آدرس را قبل از post title می خونند و مقدار نه چندان قابل توجهی در بازدید اثر می گذاره

لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...

بعد از تغییر پیوند یکتا برای ایجاد نشدن 404 افزونه زیر رو نصب کنید .

http://wordpress.org/plugins/change-permalink-helper/

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...
در در 8/18/2013 at 19:13، imanfakhar گفته است :

همونطوری که اشکان عزیز هم گفتند ساختار اصلی همه پیش فرضه و تغییر ساختار پیوند یکتا تاثیر منفی در گوگل نداره و هیچ لینکی به 404 نمی خوره بی خودی هم کدهای ری دایرکت و اینها را به قالبتون تزریق نکنید

فایل robots.txt رو هم دستکاری نکنید سایت مپ را هم دستکاری نکنید همه کارهای لازم از طریق htaccess باید انجام شه که وردپرس خودش انجام می ده

تغییر ساختار معنیش حذف ساختار پیش فرض نیست در جستجوی خود گوگل هم موثر نیست اما بعضی از ربات ها آدرس را قبل از post title می خونند و مقدار نه چندان قابل توجهی در بازدید اثر می گذاره

سلام لطفا کمک کنید سئو سایتم کلا داره از دست میره جدیدا دچار یک مشکل جدید شدم و اون هم تغییر خود به خود پیوند یکتا مطالب است به گونه ای که هر روز به صفحات 404 اضافه میشه کسی میدونه این مشکل از چی است و چگونه حل میشه دیروز یک صفحه تولید کردم گوگل ایندکس کرد امروز 404 شد لینک اصلی این بود https://banoyeirani.com/1396/06/05/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عکس/    که گوگل ایندکس کرده بود خود به خود شده بود  یه چیزی شبیه https://banoyeirani.com/1396/06/05/13960605/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عک/ دوباره دستی ویرایش کردم این یک دونه رو اما کلی 404 دارم که اصلا نمیدونم چی شده از ورد پرس 4.8 استفاده میکنم

لینک به ارسال

سلام لطفا کمک کنید سئو سایتم کلا داره از دست میره جدیدا دچار یک مشکل جدید شدم و اون هم تغییر خود به خود پیوند یکتا مطالب است به گونه ای که هر روز به صفحات 404 اضافه میشه کسی میدونه این مشکل از چی است و چگونه حل میشه دیروز یک صفحه تولید کردم گوگل ایندکس کرد امروز 404 شد لینک اصلی این بود https://banoyeirani.com/1396/06/05/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عکس/    که گوگل ایندکس کرده بود خود به خود شده بود  یه چیزی شبیه https://banoyeirani.com/1396/06/05/13960605/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عک/ دوباره دستی ویرایش کردم این یک دونه رو اما کلی 404 دارم که اصلا نمیدونم چی شده از ورد پرس 4.8 استفاده میکنم

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، alishada84 گفته است :

این کار خیلی آسانه

برو به آدرس https://yoast.com/research/permalink-helper.php 

و گزینه‌های مد نظر را وارد کن

کدی که بهت می‌ده به فایل htaccess  اضاف کن

سلام مرسی از پاسختون فقط منظور شما را از گزینه مد نظر متوجه نشدم امکان دارد کمی بیشتر راهنمایی کنید سپاس

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، مهران گفته است :

سلام مرسی از پاسختون فقط منظور شما را از گزینه مد نظر متوجه نشدم امکان دارد کمی بیشتر راهنمایی کنید سپاس

متاسفم من بد فهمیدم

این روشی که من گفتم برای تغییر ساختار پیوند یکتاست، نه برای حل تغییر خودکار پیوند یکتا

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، alishada84 گفته است :

ببین دوباره پیوند یکتا را تنظیم کن ببین جواب نمی‌ده

از تو تنظیمات خود وردپرس بایستی بشه

بله این کار را کردم وارد تنظیمات پیوندهای یکتا شدم و دوباره ذخیره کردم مشکل حل نشد جدیدا پوسته عوض کردم و در این جریان چند افزونه را از کار انداختم بعد مدتی کوتاه متوجه افت سئو شدم در کنسول دیدم نزدیک 1000 ارور 404 دارم با بررسی متوجه شدم افزونه برندهای ووکامرس url تولید کرده  و غیر فعال شده آن افزونه را فعال کردم ارورها طی چند روز و با بررسی دوباره ربات گوگل 160 تا شد و کاهش پیدا کرد ولی دوباره شروع به رشد کرد الان متوج نیستم این لینکها به چی اشاره داره ...تا اینکه مقاله جدیدی تولید کردم مقاله فردا آن روز ایندکس شد و در صفحه دوم گوگل بود ولی با ارور 404 مواجه بود در سایت کنترل کردم و دیدم مسیر لینک در نوشته ها خود به خود تغییر کرده این مورد را دستی ویرایش کردم اما علت را هنوز نفهمیدم امروز سایت را از نظر بدافزار  و ویروس و هک تست کردم هم خودم هم مدیر سرور هیچ چیزی پیدا نشد کلا گیج شده ام و هر روز دارم ضربه بیشتری میخورم 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...