• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری چهارمین همایش Coder Conf و کد تخفیف برای کاربران وردپرس پارسی   20/04/97

کدرکانف هر سال در آخرین پنجشنبه مرداد با بورد‌های مختلفی برگزار می‌گردد،امسال نیز کدرکانف در همین تاریخ با حضور برنامه نویسان مطرح کشور در بورد تخصصی جاوااسکریپت برگزار خواهد شد، یک گردهمایی متفاوت با طعم Javascript. Coderconf هر سال نسبت به سال‌های گذشته با حضور برنامه‌نویسان پر رنگتر می‌شود. ما سعی کردیم هر ساله به این کنفرانس مفهوم عمیق تری ببخشیم تا از آنچه در سال‌های گذشته عرضه شده به روزتر و مفیدتر واقع شویم. امسال فرصتی خواهد بود تا با نگرشی جدید و بهبود مطالب ارائه شده، عمیقتر به این موضوع نگاه کنیم تا بجای تکرار مباحث پیشین گامی هر چند کوچک در مسیر ارتقای دانش فنی برنامه‌نویسان ایرانی برداریم. ما در Coderconf ۴ با تمرکز بر روی Javascript نیت کرده‌ایم این فرصت را در اختیار برنامه نویسان قرار دهیم تا با ظرافت و استانداردهای روز دنیا کار خود را پیش ببرند. به نظر ما امسال زمان آن فرا رسیده‌است تا این زبان را به صورت تخصصی و از ابعاد مختلف به چالش بکشیم.   دبیر علمی همایش میلاد حیدری، کدرکانف ۴ را اینگونه توصیف کرده است :اشتراک گذاری دانش بهترین راه رسیدن به جاودانگی اطلاعات است. هر ساله همایش‌های زیادی برگزار میشه که افراد شرکت‌کننده می‌توانند با افراد مجرب شبکه سازی کنند. امسال در کدرکانف سعی کردیم علاوه بر بخش شبکه سازی بین افراد بیشتر روی انتقال دانش و کیفیت ارائه ها تمرکز داشته باشیم . به قصد یک گردهمایی بلند مدت بین برنامه‌نویسان جاوااسکریپت که با هم تبادل دانش و اطلاعات کنند گردهم آییم.
      بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه برنامه‌نویسان جاوااسکریپت ایران امیدوارم در کدرکانف امسال علاوه بر شبکه سازی، از اطلاعاتی که دوستان در این همایش در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده کنید. در سایت همایش میتوانید سخنرانان و موضوع پنل همایش کدرکانف رو مشاهده کنید . علاقه‌مندان به حضور در این همایش می‌توانند با کد تخفیف wpparsi اقدام به ثبت نام در این گردهمایی کنند. سایت همایش :‌http://coderconf.org
      بلیط فروشی همایش :‌https://evand.com/events/coderconf4  

23 پست در این موضوع قرار دارد

من می خواهم برای هر بخشی از سایتم یک نوع پیوند یکتا داشته باشم مثلا برای پست ها پیوند با post شروع شود و ... حالا یک افزونه پیدا کردم به نام Advanced Permalinks اما پس از تغییر پیوند یکتا پیوند یکتای قدیمی از بین می رود و 404 می دهد حال چگونه می توانم پیوند های یکتا را تغییر دهم بدون اینکه پیوند یکتای قدیمی از بین برود؟

راستی من قبلا تصمیمی به تغییر پیوند یکتا نداشتم و در گوگل لینک هایی که مربوط به پیوند یکتا هایی که حال می خوهم از آنها استفاده کنم را حذف کردم چگونه این لینک ها را دوباره به گوگل بازگردانم؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تغییر پیوند یکتا مسلما باعث ایجاد خطای 404 میشه. وقتی شما پیوند جدید ست میکنید پیوند قبلی از بین میره و درسته.

وقتی از گوگل حذف میکنید باید دوباره از طریق گوگل آدرس ها شناسایی و اضافه بشه.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب چگونه می توانم لینک هایی را که حذف کردم را دوباره به گوگل بشناسانم؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بهتره در نقشه سایتتون این ادرس ها رو وارد کنید چون فکر نکنم راه مستقیمی برای فرستادن به گوگل باشه.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گوگل بر اساس جستجو (به شرط اینکه مراحل ثبت نام انجام شده باشند) خودش ایندکس مطالب رو درست می کنه که پروسه ی زمان بریه چون تا مدتی هنوز از ایندکس های قبلیش استفاده می کنه و با این سرعت ممکنه متوجه صفحه 404 نشه

اگر ساختار پیوند یکتا را توسط خود وردپرس تغییر دهید یا اگر بلد باشید در htaccess تغییر را کد کنید در واقع صفحات در هر دو آدرس باز می شوند و مشکلی نخواهید داشت و الا فکر کنم بهترین راه این باشه که از طریق robots.txt خواندن صفحات فعلی را برای موتورهای جستجو ببندید که با آدرس های جدید درگیر بشند ولی مدت کوتاهی زمان خواهد برد تا ورودی فعلی رو دوباره بدست بیارید

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب پس حذف کردن از ایندکس و کش گوگل چه کاره است این میان؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در بخش لینک های حذفی گوگل لینکی هم دیده می شود با عنوان Reinclude به نظر شما کار ساز است؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دکمه Reinclude ایندکس دوباره این آدرس ها رو زودتر انجام میده.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای لینک هایی که مدت بیشتری از حذفشون می گذره این لینک دیگه فعال نیست!!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متاسفانه فعلا دیگه راهی مدنظرم نیست.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من مدت 3 ساله که از ساختار پیش فرض پیوند یکتا استفاده کردم و الان با توجه به مسائل مربوط به سئو میخوام ساختارو به اسم پست تغییر بدم.

حالا کلی گشتم و به نتایجی رسیدم گفتم قبل از اعمال با شما دوستان مشورت کنم.

من این کد رو به فانکشنم اضافه کردم :

function redirect_all_404s() {
global $wp_query;
if ($wp_query->is_404) {
wp_redirect(get_bloginfo('wpurl'),301);exit;
}
}
add_action('wp', 'redirect_all_404s', 1);

البطه این تغییرات رو رو یه ساب دامین تست اعمال کردم تا اول از نتیجه مطمعن بشم بعد رو سایت اصلی بزارم.

حالا با وارد کردن آدرس قبلی تو ساب دامین به جای ارور 404 میاد و ریدایرکت میشه به آدرس جدید و مشکلی پیش نمیاد.

من روزانه حدودا 2000 تا ورودی از گوگل دارم و اگر بعد از تغییر پیوند یکتا دوباره سایت مپو بسازم و صبر کنم تا گوگل لینکا رو جابجا کنه و از اکانت گوگلم برم و از وب مستر تولز بزنم که سایت مپ جدیدو دوباره بخونه ، آیا بعد از طی شدن این روند چند روزه و وجود کد بالا تو فانکشن مشکل خاصی برای ورودی های گوگلم پیش نمیاد ؟

ورودی که از سایتهای دیگه دارم شاید حدودا 100 تا در روز نباشه و اون هم که ریدایرکت میشه.

در صورت تغییر تو ساختار پیوند به حالت جدید آیا باید تو تنظیمات افزونه سایت مپ و All In One Seo Pack تغییراتی اعمال کنم یا خیر.

کلا اگر ممکنه بهترین راهکارو برای دادن کمترین مبزان تلفات بدبد.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یک سوال دیگه

تو فایل robots.text این متنو نوشته :

#Begin Attracta SEO Tools Sitemap. Do not remove

sitemap: http://cdn.attracta.com/sitemap/2731469.xml.gz

#End Attracta SEO Tools Sitemap. Do not remove

الان به نظرم میاد که نباید به این صورت باشه! ( البطه قبلا ندیده بودمش که بدونم قبلا احتمالا چی توش نوشته بوده)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من مدت 3 ساله که از ساختار پیش فرض پیوند یکتا استفاده کردم و الان با توجه به مسائل مربوط به سئو میخوام ساختارو به اسم پست تغییر بدم.

حالا کلی گشتم و به نتایجی رسیدم گفتم قبل از اعمال با شما دوستان مشورت کنم.

من این کد رو به فانکشنم اضافه کردم :

function redirect_all_404s() {
global $wp_query;
if ($wp_query->is_404) {
wp_redirect(get_bloginfo('wpurl'),301);exit;
}
}
add_action('wp', 'redirect_all_404s', 1);

البطه این تغییرات رو رو یه ساب دامین تست اعمال کردم تا اول از نتیجه مطمعن بشم بعد رو سایت اصلی بزارم.

حالا با وارد کردن آدرس قبلی تو ساب دامین به جای ارور 404 میاد و ریدایرکت میشه به آدرس جدید و مشکلی پیش نمیاد.

من روزانه حدودا 2000 تا ورودی از گوگل دارم و اگر بعد از تغییر پیوند یکتا دوباره سایت مپو بسازم و صبر کنم تا گوگل لینکا رو جابجا کنه و از اکانت گوگلم برم و از وب مستر تولز بزنم که سایت مپ جدیدو دوباره بخونه ، آیا بعد از طی شدن این روند چند روزه و وجود کد بالا تو فانکشن مشکل خاصی برای ورودی های گوگلم پیش نمیاد ؟

ورودی که از سایتهای دیگه دارم شاید حدودا 100 تا در روز نباشه و اون هم که ریدایرکت میشه.

در صورت تغییر تو ساختار پیوند به حالت جدید آیا باید تو تنظیمات افزونه سایت مپ و All In One Seo Pack تغییراتی اعمال کنم یا خیر.

کلا اگر ممکنه بهترین راهکارو برای دادن کمترین مبزان تلفات بدبد.

دوست عزیز خیالتون راحت باشه اصلا نیازی به این کارا نیست.

شما چون از ساختار پیشفرض پیوند یکتا استفاده میکردین اگه به هر ساختار دیگه ای تغییر بدین هیچ ارور 404 ی بوجود نمیاد.(میتونید امتحان کنید)

چون همیشه با ساختار اصلی هست که پست ها شناخته میشن.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همونطوری که اشکان عزیز هم گفتند ساختار اصلی همه پیش فرضه و تغییر ساختار پیوند یکتا تاثیر منفی در گوگل نداره و هیچ لینکی به 404 نمی خوره بی خودی هم کدهای ری دایرکت و اینها را به قالبتون تزریق نکنید

فایل robots.txt رو هم دستکاری نکنید سایت مپ را هم دستکاری نکنید همه کارهای لازم از طریق htaccess باید انجام شه که وردپرس خودش انجام می ده

تغییر ساختار معنیش حذف ساختار پیش فرض نیست در جستجوی خود گوگل هم موثر نیست اما بعضی از ربات ها آدرس را قبل از post title می خونند و مقدار نه چندان قابل توجهی در بازدید اثر می گذاره

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد از تغییر پیوند یکتا برای ایجاد نشدن 404 افزونه زیر رو نصب کنید .

http://wordpress.org/plugins/change-permalink-helper/

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 8/18/2013 at 19:13، imanfakhar گفته است :

همونطوری که اشکان عزیز هم گفتند ساختار اصلی همه پیش فرضه و تغییر ساختار پیوند یکتا تاثیر منفی در گوگل نداره و هیچ لینکی به 404 نمی خوره بی خودی هم کدهای ری دایرکت و اینها را به قالبتون تزریق نکنید

فایل robots.txt رو هم دستکاری نکنید سایت مپ را هم دستکاری نکنید همه کارهای لازم از طریق htaccess باید انجام شه که وردپرس خودش انجام می ده

تغییر ساختار معنیش حذف ساختار پیش فرض نیست در جستجوی خود گوگل هم موثر نیست اما بعضی از ربات ها آدرس را قبل از post title می خونند و مقدار نه چندان قابل توجهی در بازدید اثر می گذاره

سلام لطفا کمک کنید سئو سایتم کلا داره از دست میره جدیدا دچار یک مشکل جدید شدم و اون هم تغییر خود به خود پیوند یکتا مطالب است به گونه ای که هر روز به صفحات 404 اضافه میشه کسی میدونه این مشکل از چی است و چگونه حل میشه دیروز یک صفحه تولید کردم گوگل ایندکس کرد امروز 404 شد لینک اصلی این بود https://banoyeirani.com/1396/06/05/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عکس/    که گوگل ایندکس کرده بود خود به خود شده بود  یه چیزی شبیه https://banoyeirani.com/1396/06/05/13960605/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عک/ دوباره دستی ویرایش کردم این یک دونه رو اما کلی 404 دارم که اصلا نمیدونم چی شده از ورد پرس 4.8 استفاده میکنم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام لطفا کمک کنید سئو سایتم کلا داره از دست میره جدیدا دچار یک مشکل جدید شدم و اون هم تغییر خود به خود پیوند یکتا مطالب است به گونه ای که هر روز به صفحات 404 اضافه میشه کسی میدونه این مشکل از چی است و چگونه حل میشه دیروز یک صفحه تولید کردم گوگل ایندکس کرد امروز 404 شد لینک اصلی این بود https://banoyeirani.com/1396/06/05/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عکس/    که گوگل ایندکس کرده بود خود به خود شده بود  یه چیزی شبیه https://banoyeirani.com/1396/06/05/13960605/لیست-کامل-لوازم-آرایش-عروس-و-داماد-عک/ دوباره دستی ویرایش کردم این یک دونه رو اما کلی 404 دارم که اصلا نمیدونم چی شده از ورد پرس 4.8 استفاده میکنم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقایون داداش های گلم لطفا اگر کسی آنلاین هست کمک و راهنمایی کنید آیا مشکل من میتونه از پلاگین خاصی باشه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این کار خیلی آسانه

برو به آدرس https://yoast.com/research/permalink-helper.php 

و گزینه‌های مد نظر را وارد کن

کدی که بهت می‌ده به فایل htaccess  اضاف کن

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، alishada84 گفته است :

این کار خیلی آسانه

برو به آدرس https://yoast.com/research/permalink-helper.php 

و گزینه‌های مد نظر را وارد کن

کدی که بهت می‌ده به فایل htaccess  اضاف کن

سلام مرسی از پاسختون فقط منظور شما را از گزینه مد نظر متوجه نشدم امکان دارد کمی بیشتر راهنمایی کنید سپاس

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 19 ساعت قبل، مهران گفته است :

سلام مرسی از پاسختون فقط منظور شما را از گزینه مد نظر متوجه نشدم امکان دارد کمی بیشتر راهنمایی کنید سپاس

متاسفم من بد فهمیدم

این روشی که من گفتم برای تغییر ساختار پیوند یکتاست، نه برای حل تغییر خودکار پیوند یکتا

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببین دوباره پیوند یکتا را تنظیم کن ببین جواب نمی‌ده

از تو تنظیمات خود وردپرس بایستی بشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 27 دقیقه قبل، alishada84 گفته است :

ببین دوباره پیوند یکتا را تنظیم کن ببین جواب نمی‌ده

از تو تنظیمات خود وردپرس بایستی بشه

بله این کار را کردم وارد تنظیمات پیوندهای یکتا شدم و دوباره ذخیره کردم مشکل حل نشد جدیدا پوسته عوض کردم و در این جریان چند افزونه را از کار انداختم بعد مدتی کوتاه متوجه افت سئو شدم در کنسول دیدم نزدیک 1000 ارور 404 دارم با بررسی متوجه شدم افزونه برندهای ووکامرس url تولید کرده  و غیر فعال شده آن افزونه را فعال کردم ارورها طی چند روز و با بررسی دوباره ربات گوگل 160 تا شد و کاهش پیدا کرد ولی دوباره شروع به رشد کرد الان متوج نیستم این لینکها به چی اشاره داره ...تا اینکه مقاله جدیدی تولید کردم مقاله فردا آن روز ایندکس شد و در صفحه دوم گوگل بود ولی با ارور 404 مواجه بود در سایت کنترل کردم و دیدم مسیر لینک در نوشته ها خود به خود تغییر کرده این مورد را دستی ویرایش کردم اما علت را هنوز نفهمیدم امروز سایت را از نظر بدافزار  و ویروس و هک تست کردم هم خودم هم مدیر سرور هیچ چیزی پیدا نشد کلا گیج شده ام و هر روز دارم ضربه بیشتری میخورم 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط amintoudehzaeim
      سلام
      من یک مشکلی دارم که خیلی عصبیم کرده هفته پیش کلی پول هاست دادم و بعد از کلی فکر کردن یک دامین گرفتم با نام catmusic.ir که الان داره کار میکنه و خیلی هم سریع و خوب ایندکس میداد تا اینکه بعد از چند روزی که گذشت از ثبت در گوگل وبمستر تولز چک کردم ببینم اوضاع چطور هست دیدم 404 داشت و تازه بیشتر هم شده است! اولش 4 5 تا دونه بود امروز تعدادش رسیده به 16 تا!!!!!!! یک هفته نیست سایت زدم 16 تا 404 دارم. گویا دامین کارکرده بوده و این Error ها برای دامین قبلی هست به عنوان مثال این آدرس زیر
      http://catmusic.ir/148/دانلود-موزیک-ویدیو-جدید-جاستین-بیبر-به/
      این پست را اصلا من نزدم مربوط به صاحب قبلی دامین هست که روح من هم خبر نداشته اما وقتی همین موزیک رو چک کردم دیدم برای 3 سال پیش هست این آهنگ یعنی این موزیک سه سال پیش اومده و قدیمیه زیاد کسی دنبالش نمیگرده! حالا باید چکار کنم؟ ارجاع 301 بدم به صفحه اصلی؟ یا اینکه یه پست با همین نام ایجاد کنم ارجاع بدم به پست؟ راهکار چیست؟!
      امروز ایندکس سایتم کند شد، برای همین مسئله بطوری که 9 ساعت طول کشید یکی از پست هام ایندکس شد. در حالیکه روزهای گذشته اینطور نبود. "خودم فکر میکنم برای 404 باشه" دوستان برای من خیلی مهم و حیاتیه پاسخ این سوال اگر پاسخی دارید بدین خیلی ممنون.
    • توسط Saeed Fard
      سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی
      در جهت ادامه‌ی فعالیت‌های وردپرس‌پارسی و حمایت از ما لطف کنید در شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر و فیس‌بوک ثبت‌نام و اکانت سایت وردپرس‌پارسی رو دنبال کنید و بپسندید .
      لینک اکانت‌ها
      پیشاپیش متشکریم

آپدیت:
      از طریق این لینک می‌تونید مشترک کانال ما در تلگرام بشید : https://telegram.me/wp_parsi
      همینطور یک گروه پرسش و پاسخ وابسته به وردپرس پارسی وجود داره که از طریق لینک : https://telegram.me/joinchat/A13hoTxtDQ2xRKdwuDeuVA
    • توسط mrkhandan
      درود
      ما ی فروشگاه داریم که بر اساس وزن باید قیمت تغییر کند
      مثلا قیمت هر کیلو کیک x تومان هست مشتری انتخاب کنه گه چند کیلو کیک میخواد
      ی افزونه از سایت http://woocommerce.ir/ خریداری کردیم که مشکل کد نویسی داشت و نه جواب تلفن میدن نه جواب تیکت ی مشت دزد.
    • توسط behrang1368
      سلام خدمت اساتید من یه سوالی دارم اینکه من یه سایت ورد پرسی دارم یه نفری برام طراحی کرده ولی بیشتر قسمت ها از جمله قسمت پلاگین و خیلی چیزا نیست در داشبورد مدیریتی سایت میخوام بدونم ترفندی راه حلی وجود داره من بتونم قسمت پلاگینو رو در داشبروردم ببینم ؟؟؟؟؟

• توسط hosien68
      سلام دوستان خسته نباشد . وقتتون بخیر
      من یه سایت با وردپرس دارم درست میکنم که این سایت یه سری خدمات داره که به 4 دسته کلی تقسیم میشه و هر کدوم از این 4 دسته خودش به زیرمجموعه های زیادی تقسیم میشه. در واقع میخوام این دسته بندی ها مدیریت بشه . یعنی با توجه به گزینه ای که کاربر انتخاب میکنه اون مسیری رو به کاربر نشون بده که مربوط به دسته بندی خودش هست. البته میخوام  گزینه ای که انتخاب میشه گزینه های زیرمجموعه اون به صورت ajax بیاد و صفحه لود نشه .  
      از دوستان کسی هست که منو راهنمایی کنه که به چه صورت میتونم اینو پیاده سازی کنم و یا اگه راهی یا پلاگینی هست که این کارو بشه باهاش انجام داد , ممنون میشم. مرسی
      در ضمن تو فایل pdf دسته بندی محصولاتش هست. میخوام این گزینه ها رو دسته بندی کنم
      پیوست خدمات2.pdf