رفتن به مطلب

سوال در مورد وردپرس شبکه

webmaster403

پست های پیشنهاد شده

با سلام

بنده میخوام یک سایت وبلاگدهی با وردپرس بزنم. ولی تو بعضی از معایبش شنیدم و یکمی میترسم که شکست بخورم. قبلا یک وبلاگدهی داشتم که به خاطر مصرف منابع زیاد سایتم بسته شد.

1. میخواستم بدونم مصرف منابع وردپرس شبکه چقدر هستش؟ بعضی ها میگن وردپرس منابع زیادی مصرف میکنه!
  2. اصلا وردپرس شبکه برای وبلاگدهی چیز خوبی هستش یا ریسکش بالاست؟
  3. کسایی که با وردپرس شبکه کار کردن لطفا تجربه خودشون رو بگن؟ تا بفهمم چه معایب و مزایایی داره؟
  4. کلا تو وردپرس چه امکانات و پلاگین هایی باعث سنگینی دیتابیس و لود میشه؟

البته اینم بگم من طراحی قالب حرفه ای و پلاگین رو به صورت مبتدی بلدم و سعیم رو خواهم کرد مهارتم رو زیاد بکنم که به کسی وابسته نباشم. و بعضی از پلاگین هاش رو میخوام پولی بخرم. ولی باز به خاطر شکست قبلیم میترسم.

لینک به ارسال

من سال‌ها تجربه کار با سرویس وبلاگ‌دهی بر پایه‌ی هسته‌ی وردپرس رو داشتم. گام نخست اینه که شما یه سرور داشته باشین برخی کاربران گمان می‌کنند با یه هاست کوچولو می‌تونن کارشونو راه بندازن برای همین با گسترش کار دچار چالش میشن. پایگاه داده یکی از چیزهاییه که همیشه برای کسانی که می‌خوانم از این سرویس بهره بگیرند نگران کننده هست ولی با بهینه‌سازی پایگاه داده (با افزونه‌های این کار و نیز به صورت دستی) میشه این نگرانی رو برطرف کرد. این روشنه که اسکریپتی مانند بلاگفا چیزی نداره که بخواد مانند وردپرس با این همه ویژگی به سرور فشار بیاره.

من پس از چند سال در این زمینه بهتون میگم که بهترین سرویس برای راه‌اندازی سرویس وبلاگدهی وردپرسی (اگر بخواین بهترین ویژگی‌ها رو به کاربران) بدین وردپرسه. ولی اگر تنها دنبال این هستین که سرویس دهی بکنین تا کاربران بنویسن و دنبال پرداخت هزینه‌های سنگین هم نیستین دورش رو خط بکشین.

از سوی دیگه کار با وردپرس مولتی سایت نیاز به دانش برنامه‌نویسی و آشنایی کامل با وردپرس داره و این کار رو به تنهایی نمی‌تونین انجام بدین پیشنهاد می‌کنم یه گروه راه بندازین و هر کسی کاری رو انجام بده

لینک به ارسال

من سال‌ها تجربه کار با سرویس وبلاگ‌دهی بر پایه‌ی هسته‌ی وردپرس رو داشتم. گام نخست اینه که شما یه سرور داشته باشین برخی کاربران گمان می‌کنند با یه هاست کوچولو می‌تونن کارشونو راه بندازن برای همین با گسترش کار دچار چالش میشن. پایگاه داده یکی از چیزهاییه که همیشه برای کسانی که می‌خوانم از این سرویس بهره بگیرند نگران کننده هست ولی با بهینه‌سازی پایگاه داده (با افزونه‌های این کار و نیز به صورت دستی) میشه این نگرانی رو برطرف کرد. این روشنه که اسکریپتی مانند بلاگفا چیزی نداره که بخواد مانند وردپرس با این همه ویژگی به سرور فشار بیاره.

من پس از چند سال در این زمینه بهتون میگم که بهترین سرویس برای راه‌اندازی سرویس وبلاگدهی وردپرسی (اگر بخواین بهترین ویژگی‌ها رو به کاربران) بدین وردپرسه. ولی اگر تنها دنبال این هستین که سرویس دهی بکنین تا کاربران بنویسن و دنبال پرداخت هزینه‌های سنگین هم نیستین دورش رو خط بکشین.

از سوی دیگه کار با وردپرس مولتی سایت نیاز به دانش برنامه‌نویسی و آشنایی کامل با وردپرس داره و این کار رو به تنهایی نمی‌تونین انجام بدین پیشنهاد می‌کنم یه گروه راه بندازین و هر کسی کاری رو انجام بده

دوست عزیز ممنون از پاسختون.

بنده به خیلی چیزهاش فکر کردم. خیلی مطالب راجع به بهینه سازی پایگاه داده و فشار به سرور خوندم. حتی خودم سعی دارم 3 تا سرور با امکانات مختلف برای اینکار در نظر بگیرم. یکی برای خود وردپرس یکی برای پایگاه داده و یکی هم برای فایل های آپلود کاربران.

آشنایی کامل با وردپرس دارم و آشنایی متوسط با پلاگین نویسی هم دارم و به مرور زمان دارم سطحم رو ارتقاء میدم. بعضی از امکانات سایت پولی خواهد بود.

فقط میترسم طوری بشه که مثلا تعداد وبلاگ های فعال به بالای 1000 رسید هزینه تامین سرور خودش 1میلیون یا بیشتر بشه. آیا این امکاناش هست؟(البته من امکانات سایت رو بیش از حد هم نمیخوام زیاد باشه و موارد بهینه کردن رو هم در نظر خواهم داشت)

ویرایش شده توسط webmaster403
لینک به ارسال

نه جای نگرانی نیست مطمئن باش اگر نیاز به کمکی بود من این‌جا هستم و پاسخ میدم به شرطی که عنوان تاپیکتون رو درست بزنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...