رفتن به مطلب

سوال و راهنمایی حقوقی در مورد سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام عیدتون مبارک

بنده یک سوال حقوقی داشتم. قضیه اینکه ما تقریبا پنج ماه پیش یک سایت رو خریدیم به ارزش سه میلیون تومان از یه دوست که بهش اعتماد هم داشتم. ولی فرصت انتقال دامنه و تغییر اطلاعات در هاست نشد بعدا هم ما یک سفری داشتیم چند مدت طول کشید و بیشتر هم چون به اون دوست مون اعتماد داشتم زیاد نگران قضیه نبودم

اما دیروز فهمیدم اطلاعات سایت به هاست دیگه منتقل شده و اطلاعات سایت رو هاست بنده پاک شدن با این اوضاع به دامنه هم دسترسی ندارم در نیک .

تنها راه پیش روی بنده فقط شکایت کردنه . به نظرتون میشه شکایت کرد؟ ایا با شکایت کردن به جایی میشه رسید؟ چندمدت طول میکشه؟

منتظر راهنمایی های دوستان هستم.

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

خب شما در صورتی میتونی فقط شکایت رو به جایی برسونی که مدرکی داشته باشی. در غیراین صورت و با توضیحات شما کاملا بی فایده ست

لینک به ارسال

مدارک فقط یه شماره موبایل دارم ازش و موقع خرید هم یه اس ام اس خواستم برام فرستاد با متن سایت رو کامل با دامنه و هاست در قبایل دریافت مبلغ به بنده واگذار کرد که پاک کردم ولی میشه پرینتش درارود

.

با این میشه به جایی رسید؟

لینک به ارسال

مدارک فقط یه شماره موبایل دارم ازش و موقع خرید هم یه اس ام اس خواستم برام فرستاد با متن سایت رو کامل با دامنه و هاست در قبایل دریافت مبلغ به بنده واگذار کرد که پاک کردم ولی میشه پرینتش درارود

.

با این میشه به جایی رسید؟

بازم من بعید میدونم با این بشه کاری کرد. این سوال شمارو فکر کنم همون سامانه ایرنیک میتونه بهتر جواب بده بهتون. اما تا جایی که من میدونم در صورتی که مدرک رسمی در قبال واگذاری از ایشون همراه با ثبت در جایی به همراه امضا و اثر انگشت نباشه بعیده بشه کاری کرد. با ایرنیک موضوع رو مطرح کن حتما پاسخ میدن

لینک به ارسال

سلام. اگر مدارکی دال بر انجام خرید داشته باشید میتونید از طریق شکایت به پلیس فتا ماجرا رو پیگیری کنید. ولی اگر به هاستینگتون بگید احتمالا بکاپ قدیمی از فایل ها داشته باشن و اینکه نام شخص رو هم با هوایز میتونید پیدا کنید.

البته چون زمان گذشته اصلا طرف شما میتونه ادعا کنه اصلا اطلاعی نداره و سایت شما رو هک کردنه!

لینک به ارسال

ایرانیک چی بگم ؟ انتقالی انجام نشده که بخوام از طریق ایرانیک پیگیر باشم. خریت خودم

خب به هاستینک نمیتونم بگم بکاپ بده طرف اومده ایمیل رو تو هاستینگ فراموشی رمز داده و رمز جدید رو زده من الان به هاست هم دسترسی ندارم چون پنل هم ندارم

من الان هیچی دسترسی به دامنه و هاست ندارم. فقط میتونم شکایت کنم اونم اینجا مطرح کردم ببینم ارزش داره؟ اصلا میتونم کاری از پیش ببرم

من از طرف شماره موبایل دارم ممکن به اسم خودش باشه. بازم نمیشه؟

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

درود...واقعا شما 3 میلیون پول یه دامنه دادی اونم بدون منتقل کردن اطلاعات به دامنه شخصی شما؟

عجب...ببخشید اینو گفتم ها یعنی اینقدر ساده لوح بودی طرف از تو سو استفاده کرد؟

شما که توی مدت سفر بودی چرا همون موقع که پول دامنه و سایت دادی اطلاعات را منتقل نکردید؟

توی مجازی هیچ دوستی نمیشه اعتماد کرد یعنی ساده لوح بودی که به دوست اعتماد کردید...

ببخشید اینو گفتم....

زمانی می خوای از طرف شکایت کنید اطلاعات نظیر دامنه فرد و همچون اطلاعات نظیر انتقال پول به فرد که هنگام خرید دامنه رخ داده رو داشته باشید...

پلیس فتا برای پیگیری فرد کلاهبردار اینترنتی به اطلاعات زیادی نیاز داره که بتونه طرف رو شناسایی کنه...

عذر می خوام که جمله ای که گفتم...

موفق باشید...

ویرایش شده توسط IranCyber
لینک به ارسال

ساده لوح نیستم. ولی به کسی که ازش سایت رو خریدم اعتماد داشتم ما زیاد باهم همکاری داشتیم . اطلاعات شخص رو میشه از هویز دامنه دراورد و مبلغ رو هم کارت به کارت کردم به ایشون (به اسم صاحب دامنه).

اینم کافی نیست؟

فکر کنم توی این جندماه سایت رشد خوبی داشته و همین باعث این کار شده

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

ایرانیک چی بگم ؟ انتقالی انجام نشده که بخوام از طریق ایرانیک پیگیر باشم. خریت خودم

خب به هاستینک نمیتونم بگم بکاپ بده طرف اومده ایمیل رو تو هاستینگ فراموشی رمز داده و رمز جدید رو زده من الان به هاست هم دسترسی ندارم چون پنل هم ندارم

من الان هیچی دسترسی به دامنه و هاست ندارم. فقط میتونم شکایت کنم اونم اینجا مطرح کردم ببینم ارزش داره؟ اصلا میتونم کاری از پیش ببرم

من از طرف شماره موبایل دارم ممکن به اسم خودش باشه. بازم نمیشه؟

با شماره موبایل و پرینت نمیشه کاری کرد. کسی نمیتونه فراموشی رمز رو بزنه و رمزش رو درست کنه برا خودش ، چون رمز جدید فقط باید از ایمیل شما تایید شه.

منظور من از مطرح کردن با ایرنیک یه جور مشاوره در مورد همین سوال شما بود که آیا میشه شکایت کرد و شکایت راه به جایی میبره یا خیر. اونا در این مورد مشاوره میدن به شما

لینک به ارسال

ساده لوح نیستم. ولی به کسی که ازش سایت رو خریدم اعتماد داشتم ما زیاد باهم همکاری داشتیم . اطلاعات شخص رو میشه از هویز دامنه دراورد و مبلغ رو هم کارت به کارت کردم به ایشون (به اسم صاحب دامنه).

اینم کافی نیست؟

فکر کنم توی این جندماه سایت رشد خوبی داشته و همین باعث این کار شده

مبلغی که کارت به کارت کردید نیز پرنیت کنید حتما باید داشته باشید...

اطلاعات دامنه که هنوز طرف تغییر نداده رو پرینت کنید...

خب این دوتا نیز فعلا به پلیس فتا مراجعه کنید و نشون بدید تا ببین چه جوابی میاد....

همین طور که ما در عصر جدید زندگی می کنیم اعتماد کردن به دوستی واقعا سخت شده مثلا مدتی با تو کار کنم نمی تونی به من اعتماد کنید و برعکس منم نمی تونم...

لینک به ارسال

تشکر دوست عزیز حتما این کارها رو انجام میدم. درسته من یه اشتباهی کردم و تاوانش هم میشه این اما به هرحال فکر نکنم این مبالغ ارزش خراب کردن اعتماد و دوستی ها باشه.

نمیدونم طرز فکر برخی ها چجوریه. انسانیت و احترام گذاشتن به انسان ها خوب چیزیه.

لینک به ارسال

فکر نکنم پلیس فتا هم کاری براتون انجام بده چون انتقال پول تنها دلیل نمیشه!!!!طرف خیلی راحت میتونه بزنه زیر همه چیز

لینک به ارسال

نه نا امید نباشید وجه پرداختی سند رسمی به حساب میاد و قابل پیگیریه. اما خوب زمان و هزینه میبره ازتون.

مثلا اگر پیگیر بشید شدید پلیس به همین راحتی از طرف معامله شما(دریافت کننده وجه) نمیگذره که با یه دلیل واهی بتونه دورتون بزنه.

اما اگر بگه اره فروختم ولی الان من نبردمه هکش کردن اون وقته که دیگه کارتون کمی سخت میشه. ولی در این صورت هم پلیس میتونه هاست و اطلاعات سایت رو براتون پس بگیره از طرف

لینک به ارسال

تشکر دوست عزیز حتما این کارها رو انجام میدم. درسته من یه اشتباهی کردم و تاوانش هم میشه این اما به هرحال فکر نکنم این مبالغ ارزش خراب کردن اعتماد و دوستی ها باشه.

نمیدونم طرز فکر برخی ها چجوریه. انسانیت و احترام گذاشتن به انسان ها خوب چیزیه.

عزیز...این واقعیت اعتماد به دوست واقعا سخت شده...

انسانیت و احترام گذاشتن دیگه تمام شده همین اتفاقاتی که توی ایران می افته کسی به کمکت نمیاد اینکه نمیشه گفت کمک کردن و احترام به انسانیت

لینک به ارسال

ممنون از همگی

بله به هرحال اون پولی که از من رفته کم و بیش با کار کردن برمیگرده ولی اعتماد و دوستی ها واقعا ارزش بالاتری دارن

نمیگم ناراحت نیستم . اما بیشتر ناراحتیم از اینکه یه دوست بهم خیانت کرده. شاید این اشتباه باعث بشه در اینده بهتر از فرصتام استفاده کنم.

منم بیشتر بخاطر هزینه ش میترسم که برای پیگیری شکایت خرج کنم ولی اخرش نتونم سایت رو پس بگیرم.

لینک به ارسال

سلام

اینجا هیچ کسی به شما نمیتونه پیدا کنه

این نظر من:

برو سریع به پلیس فتا ی شهرستان تون و جریان کامل بگو اونا خودشون کارشونو خوب بلد هستن

مشخصات طرف هم که داری

میتونی از دامنه هو یز بگیری و تمام

شماره تلفن

ادرسو فلان

دلیل برا اثبات تغیرر ایمیلتنا در پنل هاستینگ و همچنین رمز مجدد و اینا

اما من موندم شما دامین خریدی بعدش یوزر پس چنچ نزدی؟ایمیل عوض نکردی؟

اخه شما دامین خریدی ربطش به هاست چیه؟

من خدایی موندم

اگر میخواهین راهنمایی شین باید دقیق همه چیز را توضیح بدین نه به من به پلیس فتا

یاعلی.

لینک به ارسال

قصدم از مطرح کردن سوال این بود که ببینم میشه از طریق شکایت کاری کرد همین

یورز و پسورد عوض کردم اما ایمیل رو تغییر ندادم .گفتم همه ی اینا برمیکرده به درک نادرست من از اعتماد بیش از حدم.

تشکر از همه ی دوستان .انشالله سایت برمیکرده

لینک به ارسال

نکته اول: حکمت 114 نهج البلاغه: هرگاه نيكوكاري بر روزگار و مردم آن غالب آيد، اگر كسي به ديگري گمان بد برد كه از او عمل زشتي سر نزده، ستمكار است، و اگر بدي بر زمانه و مردم آن غالب شود، و كسي به ديگري خوش گمان باشد، خود را فريب داد.

نکته دوم: هیچ مدرکی لازم نیست به جز اینکه شما به ایشون پول دادید. شما میتونید شکایت حقوقی کنید که حتما باید توسط وکیل دادگستری ارائه بشه. هزینه داره که بعدش میتونید از خوانده بگیرید. شما میتونید از عبارت "قرارداد شفاهی" در متن خواسته استفاده کنید.

لینک به ارسال

دوستان همه چیز رو گفتن

فقط یه نکته در مورد انتقال پول کارت به کارت

طرف میتونه بگه قبلاً بهت پول قرض داده - چون این مورد برای یکی از بستگان من پیش اومده بود و قاضی حق رو به کلاهبردار داد (البته کلاهبردار یه قسم الکی هم خورد).

کلاً کارت به کارت سند رسمی حساب نمیشه -- کاش چک می دادی و توش می نوشتی بابت چیه

در هر صورت شانست رو امتحان کن و برو پلیس فتا شهرتون

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...