رفتن به مطلب

bootstrap یا media query ؟!

پست های پیشنهاد شده

سلام به نظرتون با کدوم یکی میشه راحت تر و سریع تر و بهتر کدنویسی انجام داد؟!من با جفتش کم و بیش کار کردم ولی هنوز حرفه ای نشدم.با کدومش شروع کنم ؟!

لینک به ارسال

بستگی به کاربردی که می خواهید ازش استفاده کنید داره.

مهم ترین کاربرد media query اون بحث ریسپانسیو بودن است.ولی در کل bootstrap راپیشنهاد می کنم. اگر برای بحث ریسپانسیو می خواهید در قسمت زیر

http://getbootstrap.com/customize/

فقط اون کاربرد مورد نیاز خود را انتخاب کنید که فایل استایل سنگین نشه.

لینک به ارسال

با سلام ، خب مسلماً نمیشه به این راحتی این 2 تا رو با هم مقایسه کرد ، media query در کل بهتر و پیشرفته تر هست به شرط اینکه شما کامل کد نویسیش کنین نه صرفاً برای یه سایز خاص یا یه سری المنت خاص

ولی خب همین شرط بالا به این معنی هست که بهتره همون bootstrap رو استفاده بکنین ، چون با media query باید تک تک سایز ها رو جداگانه تعریف کنید و براش ابعاد رو بنویسید (اگر اینکار رو بکنین قالب خیلی سبک تر میشه و اگر به CSS تسلط داشته باشید خیلی راحت تر خواهد بود)

در کل پیشنهاد میکنم اگر میخواین قالب رو از نو بسازین از bootstrap استفاده کنید که راحت تر میتونید کار کنید.

ولی اگر میخواین قالبی رو رسپانسیو کنین که 100% باید از media query های CSS استفاده کنید.

موفّق باشید.

لینک به ارسال

البته، توجه داشته باشید که Media Query مثل Bootstrap یه فریم‌ورک CSS نیست، در واقع مدیاکوئری خودش یه تکنولوژی مربوط به CSS هست که خود بوت‌استرپ هم از همون برای ریسپانسیوکردن استفاده کرده (یعنی راه ریسپانسیو بدون هیچ فریم‌ورک و فایل اضافه، همین Media Queryه)

اگه شما فقط می‌خواید یه سیستم گرید مناسب داشته باشید، شخصاً Skeleton رو بیشتر می‌پسندم:

http://getskeleton.com

موفق باشید.

لینک به ارسال

بوتسترپ علاوه بر ریسپانسیو سازی دست شما رو تو راه اندازی خیلی از امکانات دیگه مثل ، Tab ، slider ، tooltip و ...

لینک به ارسال

لینک بده پلیز

Foundation | The Most Advanced Responsive Front-end Framework from ZURB

اگه دوره آموزش ویدیویی بوت استرپ را در سایتم تمام کنم ، دوره فاندیشن رو شروع خواهم کرد

لینک به ارسال

درود...من با فریم ورک هایی که قالب رو رسپانسیو می کند راحت نیستم چرا که هنگامی فریم ورکی که کار رسپانسیو شدن قالب هستند فراخوانی می کنی در کل قالب سایت که بعد از کامل شدن کد نویسی بهم می ریزد...

در کل مدیا کوئری نسبت به فریم ورک های رسپانسیو قوی تر هستش فقط کامل سی اس اس بلد باشید که بتونید با مدیا کوئری راحت قالب در هر سایز دلخواه رسپانسیو کنید...

موفق باشید...

ویرایش شده توسط IranCyber
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...