رفتن به مطلب

مشکل مشغول بودن سرور

پست های پیشنهاد شده

سلام

داشتم آمار بازدید های امروز رو نگاه می کردم دیدم امروز خیلی افت داشته. تقریبا 1/10 حالت معمول شده.

در cpanel هم چک کردم.هم در بخش Cpu usage و هم در بخش virual memory usage و هم در بخش hysical memory usage نشون میده که در برخی ساعات به اوج رسیده.

توی صفحه اصلی که نگاه میکنم. میبینم تعداد ivecpu کم هست اما ivemem و ivepmem اکثرا روی خط قرمزه.

فایل htaccess رو نگاه کردم. دیدم دستورات زیر چندین بار تکرار شده:

# BEGIN WordPress

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^index\.php$ - [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]

</IfModule>

# END WordPress

با این اوصاف سایت در حال هک شدنه؟! یا مشکل دیگه ای هست؟

ممنون

لینک به ارسال

راهی برای محدود کردن تعداد کانکشن ها در هنگام دانلود وجود داره؟

بعضی سایت ها رو دیدم که این امکان رو دارند.

لینک به ارسال

ببخشید از دوباره می پرسم. این چند روز که سرچ کردم به این نتیجه رسیدم که باید ببعضی mod ها در آپاچی نصب باشه تا بشه در htaccess از اون ها استفاده کرد

کسی تجربه ای داشته؟

لینک به ارسال

شما ابتدا به پشتبان سرور یه تیکت بزن ببین شاید مشکل از سرور باشه

احتامل هم داره قالبی که نصب کردی مشکل داره در روت هاست ببین قالی به نام error.log وجود داره یا نه اگه وجود داره بازش کن ببین چه خطاهایی داری

لینک به ارسال

تعداد زیادی خطای PHP Fatal error: Out of memory هست

و بیشتر از اون این خطا از Wordfence هست:

wordpress.wp_wfNet404s doesn't exist

من بیشتر منظورم از سوال این بود که قاعدتا باید راه حل هایی باشه که در هاست های Shared سرعت دانلود یا تعداد کانکشن دانلود را برای کاربران محدود کرد. این طور نیست؟

لینک به ارسال

طبیعتا اگه سرورتون اشتاکی باشه و خیلی قوی نباشه و پهنای باند کمی داشته باشه این مشکلات بوجود میاد ولی بیشتر این خطاها فکر کنم از قالب و افزونه هایی هستش که نصب کردید

لینک به ارسال

حالا غیرفعال کردن Wordfence رو هم امتحان می کنم. این پلاگین رو بیشتر نصب کرده بودم برای جلوگیری از هک شدن سایت.

ولی جالبه واسم. توی سایت های انگلیسی هم سرچ کردم دیدم هیچ راه حل ساده ای انگار برای محدود کردن دانلود منیجر ها وجود نداره -البته بدون دسترسی به روت و چیزهایی از این قبیل !!!

ویرایش شده توسط رحیمی
لینک به ارسال

درود

دوست گرامی راه هایی برای محدودیت هست البته در هاستهای اشتراکی یه کم سخته و باید کلی کار کنید و کمی کد نویسی ( البته اسکریپت های آماده هم هستند )

ولی من نمیدونم با اینکه بارها و بارها تاکید شده که افزونه های امنیتی خودشون باعث ایجاد حفره هایی میشن و مشکلات زیادی به وجود میارن باز هم عده ای استفاده میکنن

شما این افزونرو حذف کن و افزونه های مربوط دیگه و همیشه به روز باشید من به شما شخصا تضمین میدم که مشکلی براتون پیش نیاد !

خطای out of memory هم برای محدود بودن زمان اجرای درخواست روی سرور هست که طبیعیه برای هاست های اشتراکی

ویرایش شده توسط kasra
لینک به ارسال

ممنون از شما

والله ما تو این چند سال چند بار هک شدیم. هر بار هم کلی دردسر کشیدیم تا درستش کردیم. معمولا هم وردپرس و افزونه هاش رو به روز نگه میدارم.

غیر از اون یک W3TC هست برای کش. اونم مشکل داره؟

لینک به ارسال

ممنون از شما

والله ما تو این چند سال چند بار هک شدیم. هر بار هم کلی دردسر کشیدیم تا درستش کردیم. معمولا هم وردپرس و افزونه هاش رو به روز نگه میدارم.

غیر از اون یک W3TC هست برای کش. اونم مشکل داره؟

ببینید بنده کمو بیش تو کارهای امنیتی هم تجربه داشتم و چندین سایتی که با وردپرس دارم حتی برای یک مشتری دولتی ، هیچوقت و به هیچ عنوان از افزونه امنیتی استفاده نکردم و در این چند ساله کوچیکترین مشکلی پیش نیومده به جز حملات ddoc

وردپرس به خودی خود امنیتش 99% هست در صورت به روز بودن و اگر هک میشید یا ... بیشتر عوامل سرور یا افزونه ها و حتی قالب میتونه باشه

به شخصه چندین بار دیدم که افزونه های امنیتی خودشون باعث ایجاد حفره و هک و ... میشن

این افزونه کش مشکلی نداره از مخزن دانلود کنید چون امن هستند

شما یه بار وردپرس رو پاکسازی کنید یعنی فایل های خود وردپرس رو پاک کنید و با آخرین نسخه جایگزین کنید

افزونه های غیر ضروری و به خصوص امنیتی رو حذف کنید

سطح دسترسی فایل هاتون رو و یه سری نکات برای امنیت رو در فروم هست بگردید و انجام بدید ( خیلی مهمه )

در ضمن یادتون نره در دنیای اینترنت حتی شرکت های بزرگی مثل گوگل و مایکروسافت و اپل و ... نمیگن امنیت 100% هست چون همیشه راهی برای نفوذ وجود داره ...

انشاالله که مشکلی پیش نمیاد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...