رفتن به مطلب

ایجاد لینک کوتاه مطلب ( سفارشی )

پست های پیشنهاد شده

سلام ، وقت بخیر

من برای ایجاد لینک کوتاه اومدم از تابع خوده لینک کوتاه استفاده کردم ولی پایین مطلب ی نوشته اومد که حاوی لینک بود ، قطعا توو فایل ترجمه اینکار انجام شده ،من اگر بخوام لینک کوتاه مطالبم به این صورت بشه امکانش هست ؟؟

http://www.perspolisred.com/484

یعنی ? و p و = حذف بشه ، امکانش هست ؟؟؟ توو یکی از سایت ها دیدم این مورد ولی راهش رو بهم نگفتن ،،، ممنون میشم راهنماییم کنید ...

ویرایش شده توسط nazanin123
لینک به ارسال

سلام

از چه تابعی برای لینک کوتاه استفاده کردین؟

سلام و وقت بخیر

از تابع زیر استفاده کردم

<?php the_shortlink(); ?>

لینک به ارسال

درود

برای این کار ها راه زیاده یکیش این کد:

<?php echo esc_url( home_url( '/' ) ) . get_the_ID(); ?>

که البته بعدا باید از REWRITE RULES ها برای ترجمه و تبدیل آدرس استفاده کنید.....

لینک به ارسال

درود

برای این کار ها راه زیاده یکیش این کد:

<?php echo esc_url( home_url( '/' ) ) . get_the_ID(); ?>

که البته بعدا باید از REWRITE RULES ها برای ترجمه و تبدیل آدرس استفاده کنید.....

سلام ، ممنون ، ولی اینکه چجوری =p? که دقیقا بعد از آدرس صفحه اصلی میاد رو چجوری حذف کنم ، با کدی که شما دادین لینک کوتاهی که تولید میشه میخوره به 404 ، =p? رو چجوری از لینک کوتاه مطالبم حذف کنم؟؟؟

لینک به ارسال

درود

کد زیر را در فایل htaccess موجود در ریشه سایت کپی کنید تا باعث ریرایت شدن آدرس تولیدی به آدرس قابل درک برای وردپرس شود:

RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/([0-9]+)$
RewriteRule ^(.*)$ http://wp.local/?p=%1 [L]

فراموش کردم بگم به جای wp.local هم آدرس خودتونو بنویسید.

ویرایش شده توسط Shakhi
لینک به ارسال

یه توضیح هم من به پاسخ دوستمون اضافه کنم

این رو در نظر داشته باشید از هر طریقی که اینکار رو انجام بدید چون اینکار در واقع باعث ایجاد دو نوع پیوند یکتا برای سایتتون می شه، با بالا رفتن ترافیک سایت ممکنه استفاده بالای منابع برای سایتتون مشکل درست کنه در حالیکه توی اون شرایط دیگه نمی تونید به راحتی کد رو حذف کنید و به حالت فعلی برگردید چون گوگل از اون پیوندها هم ایندکس درست کرده و ایندکس هاش به 404 می خورند

لینک به ارسال

یه توضیح هم من به پاسخ دوستمون اضافه کنم

این رو در نظر داشته باشید از هر طریقی که اینکار رو انجام بدید چون اینکار در واقع باعث ایجاد دو نوع پیوند یکتا برای سایتتون می شه، با بالا رفتن ترافیک سایت ممکنه استفاده بالای منابع برای سایتتون مشکل درست کنه در حالیکه توی اون شرایط دیگه نمی تونید به راحتی کد رو حذف کنید و به حالت فعلی برگردید چون گوگل از اون پیوندها هم ایندکس درست کرده و ایندکس هاش به 404 می خورند

ضمن عرض سلام

من متوجه نشدم ، شما میفرمایید شورت لینک.های خوده وردپرس مناسب هستند ( domin.com/?p=123) .... و ایجاد شورت لینک های دلخواه باعث بالارفتن مصرف منابع میشه ؟؟؟ درسته ؟؟؟

اگر اینطوره من دست نزنم

لینک به ارسال

ضمن عرض سلام

من متوجه نشدم ، شما میفرمایید شورت لینک.های خوده وردپرس مناسب هستند ( domin.com/?p=123) .... و ایجاد شورت لینک های دلخواه باعث بالارفتن مصرف منابع میشه ؟؟؟ درسته ؟؟؟

اگر اینطوره من دست نزنم

بله مصرف رو بالا می بره حتی تغییر پیوند یکتا هم تو سرعت لود موثره و اگه به ساختار اصلی دست نزنید سایت سریعتر لود می شه گرچه این تغییر سرعت خیلی محسوس نیست

اما اضافه کردن ساختارهای جدید با توجه به اجرای دستور ری دایرکت که باید سرور تحلیل و اجراش کنه در دراز مدت و بالا رفتن ترافیک سایت تاثیر خودش رو نشون می ده

لینک به ارسال

بله مصرف رو بالا می بره حتی تغییر پیوند یکتا هم تو سرعت لود موثره و اگه به ساختار اصلی دست نزنید سایت سریعتر لود می شه گرچه این تغییر سرعت خیلی محسوس نیست

اما اضافه کردن ساختارهای جدید با توجه به اجرای دستور ری دایرکت که باید سرور تحلیل و اجراش کنه در دراز مدت و بالا رفتن ترافیک سایت تاثیر خودش رو نشون می ده

متشکرم ، باتوجه به مسائل مذکور از طرف شما از لینک کوتاه پیش فرض وردپرس استفاده میکنیم ،

چجوری این لینک کوتاه رو در singl فراخوانی کنیم ؟؟؟ توو نت راه های مختلفی مطرح شده که بعضا عجیب و.غریب هستن از کد زیر هم کمک میگیرم بصورت لینک فارسی ظاهر میشه ( لینک کوتاه نوشته )

<?php the_shortlink(); ?>

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...