رفتن به مطلب

كدوم آماردرسته؟

پست های پیشنهاد شده

باسلام

من آماربازديد وبسايتم را با پلاگينWP-Statistics

اندازه گيري مي كنم ولي حالا كه آمارگير وبگذر را استفاده مي كنم اصلا دوتايي اونها بهم نميخوره!!!

پلاگين امروز صبح زده بازديد:120

وبگذر:10

كدوم درست تر هستش؟؟

فهميده بودم كه وبگذر اسمپرها را حساب نمي كنه،يعني من اينقدر اسمپرداره سايتم؟

لینک به ارسال

دوست عزیز شما میتونید برای تست از ده آمارگیر استفاده کنید .

میبینید تقریبا آمار هیچ کدوم با دیگری توافق نداره و این میتونه به خاطر مسایل متفاوتی باشه .

تقریبا پلاگینهای php آمار ارسالیها به دیتابیس رو میتونند ببینند ولی آمارگیرهای جاوا اسکریپتی مثل وبگذر و های استت باید توی صفحه لود بشن و بعد از لود شدن اونم وقتی که جاوا اسکریپت فعال باشه (دربرخی موارد) آمار رو حساب میکنند .

در نهایت این خود شما هستید که باید آمار دقیق رو حدس بزنید.

لینک به ارسال

پلاگين WP-Statistics فعلا مشكلاتي داره كه قراره تا يه مدت ديگه بروزرساني بشه ...

وب گذر رو هم اصلا پيشنهاد نمي كنم چون هم سرعت لود سايت رو پايين مياره هم قسمتي از بازديد هارو بدليل دان بودن نميشمره !

مي تونيد از histat يا persianstat استفاده كنيد

لینک به ارسال

histatخوبه؟

تازه داره اسمش را مي فهمم!

امكاناتش چطوريه؟

ممنون از اينكه معرفي كردي،سايت دومي هم كم و بيش مثل وب گذر هستش!

لینک به ارسال

به صورت کلی سیستم آمارگیرهایی که از هاست و ترافیک خودشون استفاده می کنند و با آی فریم به سایت شما وصل می شند اینگونه است که در مقاطع زمانی گوناگون مثلا هر 75 دقیقه حدود یک دقیقه آمار سایت را استخراج می کنند و باقی را حدس می زنند و حتی آی پی بازدیدکنندگان نیز معمولا خیلی واقعی نیست و با استفاده از اطلاعات روز های قبل سایت + آمار همان یک دقیقه در 75 دقیقه + تعدادی آی پی رندم و تصادفی گزارشی را برای کاربران محیا می کنند مگر اینکه شما که سایت را ثبت کردی بر روی سایت خدمات دهنده آن لاین شوی و بخشی را که برای آمار نمایش زنده است فعال کنی

البته گرفتن آمار صحیح و دقیق اینقدر ترافیک اشغال کن و تاثیرگذار در سرعت هست که معمولا سایت داران قیدش را می زنند چون بجز دانش آماری خاصیتی هم ندارد

لینک به ارسال

histatخوبه؟

امكاناتش چطوريه؟

خودم استفاده نكردم ولي از خيلي از دوستان تعريفشو شنيدم !

به صورت کلی سیستم آمارگیرهایی که از هاست و ترافیک خودشون استفاده می کنند و با آی فریم به سایت شما وصل می شند اینگونه است که در مقاطع زمانی گوناگون مثلا هر 75 دقیقه حدود یک دقیقه آمار سایت را استخراج می کنند و باقی را حدس می زنند و حتی آی پی بازدیدکنندگان نیز معمولا خیلی واقعی نیست و با استفاده از اطلاعات روز های قبل سایت + آمار همان یک دقیقه در 75 دقیقه + تعدادی آی پی رندم و تصادفی گزارشی را برای کاربران محیا می کنند مگر اینکه شما که سایت را ثبت کردی بر روی سایت خدمات دهنده آن لاین شوی و بخشی را که برای آمار نمایش زنده است فعال کنی

البته گرفتن آمار صحیح و دقیق اینقدر ترافیک اشغال کن و تاثیرگذار در سرعت هست که معمولا سایت داران قیدش را می زنند چون بجز دانش آماری خاصیتی هم ندارد

با اين قسمت از متن كه ميگيد بعضي از بازديد ها به صورت رندوم مياد و آي پي واقعي نيست موافق نيستم !

مثلا من خودم از پرشين استت يوز ميكنم و توي يه روز خودم (عمدي) با سرچ گوگل وارد سايتم ميشم و اونجا به صورت دقيق نمايش ميده با چه كلمه اي وارد شدم حتي با پر.و.كسي هاي مختلف هم وارد ميشم آي پي همه رو درست ميگه و همه اين ها رو هم چند بار امتحان كردم . پس رندوم نيس !!!

لینک به ارسال

خودم استفاده نكردم ولي از خيلي از دوستان تعريفشو شنيدم !

با اين قسمت از متن كه ميگيد بعضي از بازديد ها به صورت رندوم مياد و آي پي واقعي نيست موافق نيستم !

مثلا من خودم از پرشين استت يوز ميكنم و توي يه روز خودم (عمدي) با سرچ گوگل وارد سايتم ميشم و اونجا به صورت دقيق نمايش ميده با چه كلمه اي وارد شدم حتي با پر.و.كسي هاي مختلف هم وارد ميشم آي پي همه رو درست ميگه و همه اين ها رو هم چند بار امتحان كردم . پس رندوم نيس !!!

عرض من مجموعه ای از آی پی ها بود مسلما این ابزارها هوشمند تر از آنچه ما می شناسیم هستند و می توانند اتفاقاتی مانند آی پی ادمین ر ا که مرتب با آن سر و کار دارند یا حتی آی پی کاربران دائمی را شناسایی کن و برنامه را به ورود آنها حساس کنند اما اینکه فرض کنیم در هر دقیقه یکبار لود می شوند اصلا غیر ممکن است و باز باید چند آی پی رندوم رو چاشنی کنند

لینک به ارسال

histatخوبه؟

امكاناتش چطوريه؟

سلام

اگر نمیخواید از سرویس گوگل استفاده کنید میتونید از histats استفاده کنید که تقریبن تمامی امکانات رو داره و آمارش هم تقریبن دقیق هست فقط تنها مشکلی که داره گاهی وقت ها به حالت تعمیرات میره ولی زیاد نیست و به چشم نمیاد

لینک به ارسال

http://www.google.com/analytics/

البته بايد با اي پي غير ايراني ثبت نام كنيد ولي بعدش ديگه مهم نيست اي پي چي باشه !

لینک به ارسال

اگه آمار دقیق می خوایین و دوست دارین که سرورتون رو هم زیادی به فشار نندازین و دیتابیستون رو بی خودی حجیم نکنین از آمار گیر هایی که بصورت افزونه نصب می شن استفاده نکنین و از آمارگیر هایی همچون های استت و گوگل استفاده نمایید بهتره و وب گذر رو هم پیشنهاد نمی کنم چون خیلی کم پیش میاد که مشکل نداشته باشه

لینک به ارسال
  • 6 ماه بعد...

از اسمشون مشخص هست :)

اولی برای آنالیز و وورودی ها و بازدید ها و مشخصات اینچینین هست و دومی برای مدیریت روی سایت و آدرس ها و ایندکس و موارد مرتبط با مدیریت سایت و نگهداری اون هست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...