رفتن به مطلب

تغییر ساختار دسته بندی و حذف سئو سایت

webmaster403

پست های پیشنهاد شده

با سلام

بنده یه سایتی دارم که با بعضی از لینک های دسته بندی ها تو صفحه اول گوگل هستش.

حالا من میخوام یه دسته بندی جدید درست کنم و اون دسته بندی هایی که مورد نظرم هست رو انتقال بکنم زیر دسته بندی ، دسته بندی جدیدم. یعنی یه دسته بندی ایجاد کنم به نام new-category و چندتا دسته بندی قبلیم مثل old-category انتقال به زیر new-category همچنین با اینکار میخوام سئوی هم حفظ بشه.

من اینکارو به صورت تستی تو ساب دامین انجام دادم.

لینک دسته بندی قبلیم:

mysite.com/old-category

لینک دسته بندی جدید ایجاد شده:

mysite.com/new-category/old-category

مشکلم اینه که الان بجای اینکه فقط لینک دومی بالا بیاد هر دوتاشون بالا میان. این از لحاظ سئو باعث مشکل duplicate میشه.

یعنی باید تک تک دسته بندی هام رو ریدایرکت کنم؟

به نظرتون چیکار کنم؟

البته همونطور که گفتم تو ساب دامین تست کردم و روی ساب دامین افزونه سئو اینا رو هم نصب نکردم که ببینم اون چه تاثیری میذاره!

لینک به ارسال

سلام

چرا بجای ایجاد دسته جدید ، slum ( نامک ) دسته قبلی رو ویرایش نمیکنید؟

نامک رو به آدرسی که میخواید تغییر بدید و بعد با کد htaccess یا افزونه Redirection کل لینک های دسته رو ریدایرکت 301 کنید

لینک به ارسال

نکته: ایندکس شدن صفحات دسته بندی اشتباهه و در صورتیکه گوگل ازش گزارش دریافت کنه رتبه سایت رو پایین می آره

برای هر مطلب منتشر شده فقط باید یک ایندکس در گوگل وجود داشته باشه و اون هم برگه اصلی نوشته است(فلسفه ایجاد ایندکس توسط گوگل)، گرچه تشخیص برگه های موسوم به بایگانی هنوز درست انجام نمی شه ولی به هر حال اشتباهه و هر آن ممکنه گوگل آپدیتی برای شناسایی و تفکیک این صفحات قرار بده

پیشنهاد می کنم با افزایش متاهای صفحات سینگل پیجتون و noindex کردن صفحات بایگانی مثل دسته بندی ها باعث بشید که سایتتون درست ایندکس بشه و ایندکسهاش معتبر و دائمی باشند.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در ۱۳۹۴/۹/۱۸ ه‍.ش. at 22:41، miladabbasi گفته است :

سلام

چرا بجای ایجاد دسته جدید ، slum ( نامک ) دسته قبلی رو ویرایش نمیکنید؟

نامک رو به آدرسی که میخواید تغییر بدید و بعد با کد htaccess یا افزونه Redirection کل لینک های دسته رو ریدایرکت 301 کنید

دسته قبلی رو ویرایش نکردم من.

فقط یه دسته بندی جدید ایجاد کردم و دسته قبلی شد زیر مجموعه ،دسته جدیدم.

فکر میکردم لینک دسته بندی قبلی الان که شده زیر مجموعه دسته جدیدم لینکش تغییر میکنه و لینک قبلی نمیاره.

مشکلم اینه که الان لینک قبلی هم مونده و با اون هم بالا میاد و با این لینک جدید هم همون صفحه دسته بندیم بالا میان.

لینک به ارسال
  • 5 سال بعد...

سلام، روز بخیر، ممنون میشم سوال من رو که البته یک مقدار تخصصی هستش هم پاسخ بدید.
در وب سایت فروشگاهی که بک لینک ها بر روی صفحه دسته بندی ها قرار دارد،
در صورت حذف یک محصول ناموجود از دسته بندی آن، در حالی که لینک مستقیم محصول فعال و از آن لینک در دسترس است.
1-آیا رتبه آن محصول دچار افت می شود؟
2-چه در رتبه تصویری و چه در رتبه متنی؟
3-در کل چه اتفاقی رخ میدهد؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...