1 پست در این موضوع قرار دارد

html6_2.jpg

مفهوم HTML 5:

در این نسخه قدرت مدیریت دربرنامه های وب بر روی اجرا با حداکثر دقت و نظم وجود دارد و این کار با کد ابزارهای <header>, <menu>,<nav> , <menuitem> و ... . ممکن است.

web developer قادرند برخی از ویژگی های شاخص  HTML 5 که  شامل: آهنگ، ویدئو، ذخیره ی منطقه در حالت آفلاین و ... با اصول بهینه سازی سایت همراه کنند. همچنین HTML 5 این اجازه را به کاربران خود می دهد که از خاصیت و ویژگی نوعی از تگ ها را استفاده کنند مانند تگ link و script؛ و حتی امکان استفاده از تگ های <article> و <<section در بهترین حالت را ممکن ساخته است. تا کنون ترفند هایی زیادی ابداع نشده است که بتوان به وسیله ی آن ها به نتایج مطلوب و باب میل رسید از این جهت درهنگام استفاده باید هوشمندانه عمل کرد.

مفهوم HTML 6:

ورژن 6HTML نسخه ی اصلاح شده ی  HTML ها است که دارای NameSpaces با ساختار XML می باشد. از ویژگی های مهمNameSpaces این است که با استفاده از تگ های <logo/>< logo>  و <toolbar/>< toolbar> قادر خواهید بود امکانی فراهم کنید تا سایت قادر به شناسایی و تشخص لوگو در صفحات وب سایت باشد. همچنین  از دیگر امکانات HTML 6  این است که طراحان سایت و وب دولپرها می توانند تگ <container> را به جای <’div id =’container > بهره ببرند.

clip_image004[8]

در حالت کلی  HTML 6 دارای دو نوع تگ تکی  که اطلاعات و خصوصیات راحمل می کنند اما داده ها شامل متن نمی باشد، و تگ های زوج یا جفتی که با متن هم می توانند همراه باشند.

برخی از تگ های تکی (رفتاری) که در HTML 6 قرار دارند را با هم بررسی می کنیم که می توانند دارای namesapec   های زیر باشند:

<html:html>

<html:head>

<html:title>

<html:meta>

<html:link>

<html:a>

<html:media>

<html:body>

<html:button>

چند ویژگی که HTML6 را متمایز می کند:

قابلیت تغییر اندازه تصاویر مرورگر ها

زبان های قابل اجرا

مدیریت بهتر در کنترل اشیای ویدئویی

پیش پردازنده ها ی جایگزین

دسترسی ایمن به اطلاعات

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط kimidoonekekie
      سلام. 
      این سایت www.bama.ir آیا قابل اجرا با وردپرس هست؟
      لطفا دقیق بررسی کنید.
      امکاناتش بسیار وسیع هست. خصوصا وقتی ثبت نام کنید و جستجو کنید متوجه میشید.
      لطفا راهنمایی کنید.
    • توسط vazizi69@yahoo.com
      سلام وقت بخیر 
      دوستان لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم 
      من میخوام تو سایت وردپرسی خبری ، امکانی ایجاد کنم که کاربران تو پنل کاربری شون بتونن چند تا کلمات کلیدی بنویسند 
      و  لینک هر خبری که هر کدوم از اون کلمات کلیدی داخل متنش بود رو برای کاربر ارسال کنه 
      مثلا کاربر1 کلمه کلیدی علی دایی رو ثبت میکنه و هر پستی با کلمه علی دایی منتشر شد بهش اطلاع داده میشه 
      مثلا سریعا بعد از انتشار از طریق پیامک به کاربر اطلاع بده 
      آیا افزونه ای هست که بشه ازش استفاده کرد و به این اهداف رسید ؟
      پیشنهاد شما چیه در این باره؟
    • توسط nnmmss
      سلام
      من كاملا در وردپرس تازه كار هستم. سايتي با پوسته RealNews طراحي شده. منوهايي دارم كه داراي منو و زير منو هستند. وقتي يك نوشته را به زير منو اختصاص ميدم بعد روي منو ميروم كليه نوشته هاي زير منو را هم نشان ميدهد. مثلا من به اين صورت است
      منو1
      زيرمنو 1-1
      زير منو1-2

من اگر روي زير منو 1-1 كليك كنم فقط نوشته هاي زير منو 1-1 را نشان ميده ولي وقتي روي منو1 كليك كنم تمام نوشته هاي منو1   ,    زيرمنو1-1 و زيرمنو1-2 را نشان ميدهد. چطور ميتوانم اين موضوع را تصحيح كنم كه با كليك كردن روي منو1 فقط نوشته مربوط به منو1 را نشان دهد
    • توسط hatef
      سلام دوستان
      خسته نباشید من پسرم 15 سالشه و عاشق کامپیوتر و برنامه نویسی مخصوصا طراحی سایته. متاسفانه آموزش برنامه نویسی برای بزرگسالان زیاده اما منی که برای کودکان میخوام اصلا نیستش شما ها که همگی واردید در این زمینه آیا سایتی میشناسید که بتونه برای کودکان برنامه نویسی رو ساده و در حد خودشن یاد بده؟
      البته یکی دوتا سایت هستش برای کودکان که آموزش های زیادی دارن بعد آموزش برنامه نویسی هم دارن اما الان دقیق نمیتونم لینکشو بدم چون پیداش نمیکنم اما آدرس کلی سایتشونو میدم اگزر چک کنید هستش توش. معرفی کنید ممنون میشم.

این سایت آموزش های همه چی در مورد کودکان داره ولی لینکه برنامه نویسشو پیدا نمکینم:
      https://kodakanema.com/

این سایتم که خیلی معروفه اینم هستش.
      https://www.ninisite.com/
      یکی دیگه هم هستش اسمش فرادرسه اما نمیدونم چجوریه
      https://faradars.org/courses/fvsch9503-scratch-visual-programming-for-children
    • توسط rendesharif
      با سلام 
      24 ساعت پیش در حال آپدیت تب های وبسایت بودم که اینترنت قطع شد و هنگامی که سعی کردم دوباره وارد کنترل پنل بشم دیدم صفحات ساختار خودشون رو از دست دادن و به نحوی بصورت لایت بارگزاری میشن برای حل این مشکل چیکار میتونم بکنم آیا راه حلی هست.
      تصویر قسمت لاگین هم اضافه کردم میتونید ببینید که دیگه خبری از ساختار اصلی نیست در مابقی صفحات کنترل پنل هم به همین شکل هست