رفتن به مطلب

مشکل utf8 نشدن فایل های پوسته

پست های پیشنهاد شده

سلام

من می خواهم فایل های پوسته را encoding in utf-8 without bom کنم

ولی وقتی با notpad++میرم به قسمت encoding و گزینه convert to utf-8 without bom و فایل را ذخیره می کنم و بعدش دوباره فایل رو باز می کنم بازم فایل Ansi میشه اگه توی اون فایل یک حرف فارسی باشه و این کار را انجام دهم فایل utf-8 without bom

و مشکلی نداره

الان چطور باید این فایل ها رو utf-8 without bom کنم؟

لینک به ارسال

کانورت رو نزنین ببینین چی میشه(حالت اول) من اینجوری تبدیل میکنم حالا بقیه رو نمیدونم..

لینک به ارسال

دوست عزيز وقتي سيو ميكنيد به حالت without bom سيو ميشه ، اين كه دوباره بازش ميكنيد و روي Ansi هستش تنظيمات پيشفرض نرم‌افزار هستش كه به اون صورت نمايش ميده ، نه فايل شما ، فايل شما به صورت without bom ذخيره شده هستش ..

لینک به ارسال

دوست عزيز وقتي سيو ميكنيد به حالت without bom سيو ميشه ، اين كه دوباره بازش ميكنيد و روي Ansi هستش تنظيمات پيشفرض نرم‌افزار هستش كه به اون صورت نمايش ميده ، نه فايل شما ، فايل شما به صورت without bom ذخيره شده هستش ..

پس چرا فایل هایی که حرف فارسی داخل فایل هست رو utf-8 without bom نشون میده و اینکه سایت http://validator.w3.org/

ارورهای پوسته رو نشون نمیده و خطای utf8 میده؟

ویرایش شده توسط mr123
لینک به ارسال

شاید سیستم شما مشکل داره!

چون من اینکار رو انجام میدم و کاملا درست کار میکنه(اصلا چیزی نیست که بخواد اشتباه باشه)

لینک به ارسال

از کجا باید فهمید که فایل به صورت utf8 ذخیره شذه یا نه؟

لینک به ارسال

از کجا باید فهمید که فایل به صورت utf8 ذخیره شذه یا نه؟

پوستتونو با هر مرورگری که لود میکنید از قسمت view یا tools قسمت Encoding ببینید روی گزینه UTF-8 هست یا نه.

index.php صفحه اصلی

singel.php ادامه مطالب

پوسته را ببینید.

لینک به ارسال

یه فایل رو پیوست کردم اگه کسی وقت داشت ممنون میشم یه utf-8 without bom کنه

شاید سیستم شما مشکل داره!

چون من اینکار رو انجام میدم و کاملا درست کار میکنه(اصلا چیزی نیست که بخواد اشتباه باشه)

یه چند تا برنامه دیگه برای encod کردن بگین که با اون برنامه ها تست کنم شاید مشکل حل شد

slider.php

لینک به ارسال

الان اینو ببینید من تغییر انکود دادم...

slider.php

لینک به ارسال
یه چند تا برنامه دیگه برای encod کردن بگین که با اون برنامه ها تست کنم شاید مشکل حل شد

http://sixrevisions.com/tools/12-excellent-free-text-editors-for-coders/

لینک به ارسال

الان متوجه شدم که فایل ها utf8 میشه و مشکلی هم نداره ولی فقط utf-8 without bom نمیشه

یه سوال

آیا برنامه notepad++ تنظیمات خاصی برای utf-8 without bom کردن داره ؟

لینک به ارسال

فایل های php اگر استاندارد باشند توشون از حروف فارسی استفاده نشده باشه می تونند utf-8 هم کانورت بشند

اروری که برای utf-8 می گیرید ممکنه مربوط به مطالب باشه چک کنید جداول دیتابیس روی چه انکدی هستند (از طریق phpmyadmin)

لینک به ارسال

فایل های php اگر استاندارد باشند توشون از حروف فارسی استفاده نشده باشه می تونند utf-8 هم کانورت بشند

اروری که برای utf-8 می گیرید ممکنه مربوط به مطالب باشه چک کنید جداول دیتابیس روی چه انکدی هستند (از طریق phpmyadmin)

ارور مربوط به فایل بود که uft8 نشده بود و با فایل پیوست شده مشکل برطرف شد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...