رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان :)

من یک مشکلی در فارسی سازی قالب دارم.

قالبی که دارم ، فایل ترجمه ش (Po.) ، در حالت عادی دارای متا هایی مانند __ , e_ نیست...!

و وقتی هم یکی از کادر های ترجمه رو برای ترجمه وارد می کنم ، و سیو میکنم ، انجام نمیشه...!

همه کار ها رو هم درست پیش میرم. (مثلا فایل ترجمه انگلیسی رو تغییر میدم زبانش رو و Save as میزنم و به fa_IR.po سیو می کنم..*)

دست به کار شدم و فایل های ترجمه پیش فرض قالب رو پاک کردم و در Poedit ، برای قالب فایل ترجمه ساختم.

پس از اینکه در بین فایل های PHP ، جست و جو کرد و متا های ترجمه رو برای ترجمه شدن پیدا کرد ، اولش ارور چند تا ارور داد.
چند تا ارور داده که متن ارور همه شون ، این رو نوشته ::

Empty msgid.  It is reserved by GNU gettext:
gettext("") returns the header entry with
meta information, not the empty string.

---------------------------------------------------------------------

کاری به این ارور ها نداشتم و ادامه دادم.

چون فایل رو به زبان English ایجاد کرده بودم ، با دکمه Alt + Enter که همون تنظیمات اصلی میشن ، فایل رو تغییر دادم و زبان رو فارسی کردم و...

کار ها تموم شد و دو تا از عبارت های انگلیسی رو فارسی کردم و سیو کردم .
رفتم و رفرش کردم صفحه رو دیدم ، هیچ تغییری در ترجمه ایجاد نشده. همونه که بود!

--------------------------------------------------------------------------

ضمن اینکه ، فایلی که به دست خودم درست شد و اون هم کار نکرد ، دارای متا بود که خودش پیدا کرده بود.
در صورتی که فایل پیش فرض قالب ، اصلا متا نداشت.

---------------------------------------------------------------------------

الآن من چیکار کنم؟ :wub:

لطفا دوستانی که میتونند ، به من کمک کنند.

با تشکر

لینک به ارسال

شما باید نخست قابلیت ترجمه را به قالب خود اضافه کنید( با استفاده از  دو تابع __ و e_ ). تا زمانی که این قابلیت رو به قالب اضافه نکنید ، نمیتونید با ساخت فایل زبان قالب رو ترجمه کنید! در واقع توابع ذکر شده فایل زبان رو فرا خونی میکنن. 

البته راه دومی هم هست که پیشنهاد نمیشه ، و اونم ترجمه متون به طور مستقیم و بدون نیاز به فایل زبان و قابلیت ترجمه قالبه.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، asareza گفته است :

شما باید نخست قابلیت ترجمه را به قالب خود اضافه کنید( با استفاده از  دو تابع __ و e_ ). تا زمانی که این قابلیت رو به قالب اضافه نکنید ، نمیتونید با ساخت فایل زبان قالب رو ترجمه کنید! در واقع توابع ذکر شده فایل زبان رو فرا خونی میکنن. 

البته راه دومی هم هست که پیشنهاد نمیشه ، و اونم ترجمه متون به طور مستقیم و بدون نیاز به فایل زبان و قابلیت ترجمه قالبه.

سلام دوست عزیز:

این قالب ، کاملا دارای تابع های __ . e_ هست . اگر نبود ، هنگام جست و جو چیزی پیدا نمیکرد...!

لطفا یه کی کمکم کنه ، خیلی مهمه

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

همونطور که در اینجا اشاره شد، باید ابتدا پلاگین یا قالب، قابلیت ترجمه رو داشته باشه و باید حتما فایل ترجمه به پلاگین معرفی شده باشه!

مثلا کد زیر یا چیزی شبیه این، باید در فانکشن قالب یا فایل اصلی افزونه قرار داشته باشه.

<?php load_theme_textdomain('wp-pagenavi-style', get_template_directory() . '/lang/wp-pagenavi-style-fa_IR'); ?>

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...