آریا فناوری

آیا لینک های نوفالو (Nofollow) بی تاثیر هستند؟

1 پست در این موضوع قرار دارد

درست است که بک لینک های نوفالو (Nofollow) اعتبار را به طور مستقیم منتقل نمی کنند اما اکنون اکثر سایت ها، کدهای آماده و سیستم های مدیریت محتوا، لینک های خروجی را به طور پیش فرض نوفالو کرده اند. حتی برنامه نویسان و طراحان وب سایت که به طور اختصاصی سایتی طراحی می کنند نیز همین گونه عمل می کنند. با این حساب، اکثر لینک ها به طور پیش فرض نوفالو هستند. آیا فکر می کنید وقتی بیش از ۷۰ درصد لینک های خروجی سایت ها نوفالو است، گوگل صرف دیدن مشخصه نوفالو، آن ها را تاثیر نمی دهد؟

آیا می دانید با این روشی که از حدود سال ۲۰۰۸ میلادی آغاز شده است (نوفالو شدن تدریجی لینک ها)، اکنون لینک فالو بسیار کم است و اکنون گوگل باید از بین تمامی بک لینک های نوفالو، سایت ها را رتبه بندی کند؟ بدون شک به این نتیجه باید برسید، که گوگل مجبور است لینک های نوفالو را نیز تحلیل کند و در رنکینگ خود تاثیر دهد. مگر می شود از انبوهی از لینک های نوفالو که کمتر از لینک های فالو در سطح وب نیستند، صرف نظر کرد و آن ها را بی تأثیر خواند؟

آیا می دانید نویسندگان زیادی وجود دارند که کاری به لینک نوفالو و فالو ندارند یا فرق این ها را نمی دانند و در سایت خود لینک هایی را معرفی می کنند؟ (سایت های خبری، آموزشی و ...)

آیا می دانید سایت های معروف و قدرتمند و یا در انجمن های پرسش و پاسخ (مثل stackoverflow.com) وقتی لینک مفیدی را معرفی می کنند، به صورت نوفالو است؟ در این سایت ها لینک صرفا به خاطر مفید بودن در یک مطلب مرتبط معرفی شده است و طبیعی ترین بک لینک ممکن است پس آیا منطقی است که گوگل صرف نوفالو بودن به آن اهمیت ندهد؟

آیا می دانید که اگر تمام بک لینک های شما فالو باشد، غیر طبیعی است و گوگل متوجه حقه شما می شود؟ مگر می شود یک سایت فقط بک لینک نوفالو یا اکثرا بک لینک های فالو داشته باشد؟ با این توضیحات بدون شک بک لینک های نوفالو، می توانند به تمام بک لینک های فالوی شما معنا و اعتبار ببخشند و آن ها را طبیعی جلوه دهند.

آیا می دانید سایت هایی که تبلیغات گسترده محیطی، تلویزیونی و اینترنتی می کنند، اکثر لینک هایی که دریافت می کنند نوفالو است و چون برندینگ قوی دارند، نیازی به Link Building ندارند؟ همین برندینگ آن ها که برایشان لینک طبیعی ایجاد کرده است، شامل لینک های نوفالوی خیلی زیادی است. اما این گونه سایت ها معمولا در رتبه یک نتایج گوگل هستند.

آیا باز هم اعتقاد دارید بک لینک های نوفالو خوب نیست و بی تاثیر است؟ <_< :huh:

منبع: آریا فناوری

1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری