رفتن به مطلب

کمک برای تغییر پیوندهای یکتا بدون داشتن ارور 404

پست های پیشنهاد شده

سلام

یک سایت فیلم و سریال دارم

حدود 500 مطلب داره

تو تنظیمات اولیه ای که انجام دادم پیوندهای یکتا را بر روی روز و نام قرار دادم

به خاطر یک سری دلایل و بروزرسانی سریال ها مجبورم پیوندهای یکتا را بر روی عدد و نام قرار بدم

ولی اگر تغییر بدم تمامی ایندکس های سایت در گوگل به 404 تبدیل میشن

کسی راه حلی بلد که بشه ادرس های قبلی را حفظ کرد و ادرس های جدید را با نام و عدد منتشر کرد؟

لینک به ارسال

نحوه تغییر پیوند یکتا در وردپرس

برای اینکار وارد مدیریت وردپرس بشید گزینه تنظیمات / پیوندهای یکتا در اینجا گزینه نام نوشته رو فعال کنید مثل تصویر زیر

سپس روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید , یک کد برای شما ظاهر میشه که باید این کد رو به فایل .htaccess در هاست اضافه کنید دلیل اضافه کردن این کد این است که تنظیمات روی وردپرس شما اعمال شود در غیر اینصورت به برای صفحات سایت شما خطای  404 ظاهر می شود. کد مربوطه مانند کد زیر است

1
2
3
4
5
6
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

فایل .htaccess در روت سایت شما قرار داره یعنی پوشه public_html باید این فایل داخل این پوشه باشه , اگر شما این فایل رو ندارید می تونید ایجاد کنید , کدی که در قسمت تغییر پیوند یکتا براتون نمایش داده میشه رو به این فایل اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید .

موفق باشید./

لینک به ارسال
در در 4/9/2016 at 16:48، mk-73 گفته است :

برای اینکار وارد مدیریت وردپرس بشید گزینه تنظیمات / پیوندهای یکتا در اینجا گزینه نام نوشته رو فعال کنید مثل تصویر زیر

سپس روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید , یک کد برای شما ظاهر میشه که باید این کد رو به فایل .htaccess در هاست اضافه کنید دلیل اضافه کردن این کد این است که تنظیمات روی وردپرس شما اعمال شود در غیر اینصورت به برای صفحات سایت شما خطای  404 ظاهر می شود. کد مربوطه مانند کد زیر است

1
2
3
4
5
6
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

فایل .htaccess در روت سایت شما قرار داره یعنی پوشه public_html باید این فایل داخل این پوشه باشه , اگر شما این فایل رو ندارید می تونید ایجاد کنید , کدی که در قسمت تغییر پیوند یکتا براتون نمایش داده میشه رو به این فایل اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید .

موفق باشید./

با سلام

از پاسخی که دادین ممنونم

با این کد باید ادرس های قدیمی به آدرس های جدید ریدایرکت بشن

ولی مشکل اساسی من ایندکس های گوگل هستن و گوگل در سرچ کنسول ارور 404 ثبت میکنه

و یک سوال دیگه اینکه با این کد ادرس هایی که داخل سایت مپ هستند نیز ویرایش میشوند؟

لینک به ارسال

سلام

یه جا خوندم که وردپرس های تازه خودشون توانایی ری دایرکت کردن نشونی های گذشته به نشونی های پیوند یکتای نو رو دارن. من برای خودم آزمایش کردم و دیدم کار می کنه :) شما هم آزمایش کن.

خطاهای گوگل به دلیل ثبت دوره ای هست. می بایست تا دوره دیگه صبر کنی تا یواش یواش گوگل از خطاها کم کنه یا این که دستی دونه دونه پاک کنی.

حتما پس از دگرگونی پیوند یکتا، سایت مپ رو دوباره بساز.

لینک به ارسال
در در 4/11/2016 at 18:18، DariushGreat گفته است :

سلام

یه جا خوندم که وردپرس های تازه خودشون توانایی ری دایرکت کردن نشونی های گذشته به نشونی های پیوند یکتای نو رو دارن. من برای خودم آزمایش کردم و دیدم کار می کنه :) شما هم آزمایش کن.

خطاهای گوگل به دلیل ثبت دوره ای هست. می بایست تا دوره دیگه صبر کنی تا یواش یواش گوگل از خطاها کم کنه یا این که دستی دونه دونه پاک کنی.

حتما پس از دگرگونی پیوند یکتا، سایت مپ رو دوباره بساز.

به خاطر راهنمایی که کردین ممنون

اینطوری باشه بعد از تغییر پیوندهای یکتا تا مدتی هم شاهد افت بازدید خواهم بود

اگر امکانش باشه لینک های قبلی تغییر نکن و فقط لینک های جدیدی که میزارم از پیوند یکتای جدید استفاده کنند خوب میشه

لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، emperatoor73 گفته است :

به خاطر راهنمایی که کردین ممنون

اینطوری باشه بعد از تغییر پیوندهای یکتا تا مدتی هم شاهد افت بازدید خواهم بود

اگر امکانش باشه لینک های قبلی تغییر نکن و فقط لینک های جدیدی که میزارم از پیوند یکتای جدید استفاده کنند خوب میشه

خواهش می‌کنم

آره

مگر این‌که هر روز کمین کنی به محض دیدن خطا سه سوته پاکش کنی

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...
در در 4/9/2016 at 16:08، emperatoor73 گفته است :

سلام

یک سایت فیلم و سریال دارم

حدود 500 مطلب داره

تو تنظیمات اولیه ای که انجام دادم پیوندهای یکتا را بر روی روز و نام قرار دادم

به خاطر یک سری دلایل و بروزرسانی سریال ها مجبورم پیوندهای یکتا را بر روی عدد و نام قرار بدم

ولی اگر تغییر بدم تمامی ایندکس های سایت در گوگل به 404 تبدیل میشن

کسی راه حلی بلد که بشه ادرس های قبلی را حفظ کرد و ادرس های جدید را با نام و عدد منتشر کرد؟

سلام دوست عزیز؛

این مراحل رو طی کنید:

استفاده از افزونه سئو وردپرس

اگر که از افزونه سئو وردپرس یا همون Yoast Seo استفاده می کنید کار برای شما آسان تر بوده و هیچ نیازی به اعمال تغییرات و انجام تنظیمات خاصی برای اینکه بتونید تا کاربران را به ساختار جدید از پیوند یکتا هدایت کنید نخواهید داشت. اگر از افزونه سئو وردپرس استفاده می‌کنید این افزونه قادر خواهد بود تا کاربرانی را که به پیوند یکتای قدیمی و یا همون لینک قدیمی مطالب سایت هدایت شده‌اند را به صورت ریدایرکت 301 به پیوند یکتای جدیدی که در وردپرس ساخته‌اید هدایت کند.

در این صورت دیگه با خطای 404 در وردپرس مواجه نخواهید شد و هر زمان هم که شما اقدام به تغییر ساختار پیوند یکتا در وردپرس کنید این افزونه همچنان قادر خواهد بود تا مطالب را بر اساس آی‌دی اونها شناسایی کرده و کاربران را از پیوند یکتای قبلی که دیگه وجود نداره و در واقع کاربر را به صفحه 404 هدایت میکنه به ساختار جدیدتری از پیوند یکتا منتقل کنه بدون اینکه در رتبه و سئو سایت شما تاثیر منفی بگذارد.

استفاده از ریدایرکت 301 با فایل htaccess.

اما راهکار دوم برای رفع خطای 404 پس از تغییر پیوند یکتا وردپرس کمی پیچیده است و پیشنهاد می‌کنم تا جایی که میتونید از همون روش اول که افزونه سئو وردپرس در اختیارتون قرار میده استفاده کنید، چرا که این افزونه تقریبا مورد استفاده همه قرار میگیره و اگر شما ازش استفاده نمیکنید حتما نسبت به نصب و فعال سازی اون اقدام کنید. اما اگر که به هر دلیلی تمایلی به استفاده از افزونه ندارید میتونید با استفاده از فایل htaccess. که در هاست شما قرار داره این مشکل را در 5 مرحله رفع کنید که در ادامه  به توضیح مراحل این کار می پردازم.

مرحله اول: تنظیم ساختار پیوند یکتا و URL های سایت

در مرحله اول ابتدا به صفحه تنظیمات> پیوندهای یکتا در پیشخوان وردپرس وارد شده و سپس یک اسکرین شات از ساختار انتخابی و تنظیماتی که در این صفحه وجود دارد را بگیرید، چرا که در مراحل بعدی به آنها احتیاج خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با پیوندهای یکتا مقاله آموزش کار روی تنظیمات وردپرس را بررسی کرده و به بخش پیوندهای یکتا مراجعه کنید.

رفع خطای 404 پس از تغییر پیوند یکتا وردپرس

در این مرحله اگر از ساختار پیوند یکتای پیشفرض وردپرس یعنی پیوند یکتای ساده استفاده می‌کنید احتیاجی به طی کردن مراحل دوم و چهارم ندارید، چرا که وردپرس به صورت خودکار تغییر مسیر بر روی لینک ها را در این نوع ساختار انجام میده و تنها باید مراحل سوم و پنجم را اعمال کنید که برای رفه خطای 404 وردپرس بعد از تغییر پیوند یکتا لازم هستند.

علاوه بر این یه فایل نوت‌پد باز کرده و در یک ویرایشگر ساده چند مورد از لینک مطالب را به صورت تصادفی کپی کرده و در اون قرار بدین تا بعد از اتمام کار ببینید که به درستی مراحل را طی کردید یا نه، برای این منظور پیشنهاد می‌کنم بین 5 تا نهایتا 10 مورد از آدرس نوشته‌های خودتون را در این فایل قرار بدین تا بعد از اتمام مراحل مطمئن شوید همه لینک‌های مطالب به درستی و در حالت 301 به ساختار جدید ریدایرکت خواهند شد.

مرحله دوم: ساخت کدهای تغییر مسیر کاربران

برای این منظور میتونید از ابزاری که وبسایت رسمی افزونه سئو وردپرس برای ما قرار داده استفاده کنید. پس به آدرس https://yoast.com/research/permalink-helper.php مراجعه کرده و سپس فرمی که در این سایت مشابه تصویر زیر به شما نشون داده میشه را بر اساس اطلاعات سایت خودتون وارد کنید.

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید اطلاعات فرم را به ترتیب زیر پر کنید:

• در فیلد اول آدرس سایت خود را به صورت کامل وارد کنید، اگر از https:// یا http:// و www هم استفاده می‌کنید وضعیت اون را مشخص کنید.
  • در فیلد دوم در صورتی که وردپرس شما بر روی یک پوشه نصب شده و به عبارتی همون حالت وبلاگ را داره آدرس اونو وارد کنید. در اینجا چون وردپرس ما بر روی مسیر https://mizbanfa.net/blog نصب شده پس باید آدرس پوشه /blog/ را در این فیلد وارد کنیم. اما اگر وردپرس شما بر روی دامنه اصلی و یا ساب دامنه نصب شده نیازی نیست تا در این فیلد چیزی قرار بدین.
  • در قسمت سوم هم ساختار قبلی پیوند یکتا خودتون را مشخص کنید. در اینجا پیوند یکتای من روی ماه و نام نوشته قرار داره که اونو انتخاب کردم. اگر از هر نوع پیوند یکتا استفاده می‌کنید کافیه تا اونو مشخص کنید. با استفاده از گزینه Custom هم میتونید تا پیوند یکتای سفارشی که استفاده کردید را وارد کنید.

حالا روی دکمه نارنجی رنگ Create Redirect کلیک کنید تا به صفحه بعد هدایت شده و کدی مشابه تصویر زیر به شما ارائه شود.

همونطور که مشاهده می کنید در اینجا گفته شده تا ساختار پیوند یکتای خودتون را به نام نوشته تغییر دهید و سپس کد ارائه شده را در فایل htaccess. قرار دهید.

مرحله سوم: تغییر پیوند یکتای وردپرس

حالا وارد پیشخوان وردپرس شده و مجددا به مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا مراجعه کرده و نوع ساختار پیوند یکتای سایت خودتون را روی نام نوشته تعیین کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات که در انتهای صفحه قرار داره کلیک کنید.

بعد از تغییر این مرحله همچنان پیوندهای یکتا شما با خطا مواجه خواهند شد و باید مرحله‌ی نهایی برای ریدایرکت کاربران را قراهم کنید.

مرحله چهارم: افزودن کد به فایل htaccess. و اجرای آن

به هاست خود مراجعه کنید و سپس برای ویرایش فایل htaccess. به قسمت File Manager هاست مراجعه کنید. بنابراین بعد از ورود به هاست روی گزینه File Manager که در بخش Files قرار داره کلیک کنید.

بعد از اینکه وارد فایل منیجر هاست شدید به مسیر public_html مراجعه کرده و سپس به مسیری که وردپرس در اونجا نصب شده مراجعه کرده و به دنبال فایل htaccess. مراجعه کنید. اگر این فایل را در هاست مشاهده نمی‌کنید روی دکمه Settings که در بالا سمت راست مشاهده می‌کنید کلیک کرده و گزینه Show Hidden Files را برای نمایش فایل‌های مخفی فعال کرده و در نهایت روی دکمه Save کلیک کنید تا فایل htaccess. به شما نمایش داده شود.

حالا روی فایل htaccess. راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید تا به صفحه ویرایش این فایل هدایت شوید. حالا کدی که در مرحله دوم با استفاده از ابزاری که در سایت Yoast قرار داره دریافت کردید را درست بعد از عبارت END WordPress# قرار داده و فایل htaccess. را ذخیره کنید.

مرحله پنجم: تست و نتیجه نهایی

حالا که فایل htaccess. را ذخیره کردید عملیات با موفقیت انجام شده و نوبت به تست اون میرسه، بنابراین همونطوری که در مرحله اول گفتم فایل نوت پد که حاوی لینک‌های قبلی بوده و از قبل اون را تهیه کردید را باز کرده و آدرس‌ها را در مرورگر وارد کنید و به اون مراجعه کنید، خواهید دید که به آدرس نوشته‌ها در ساختار جدید هدایت خواهید شد.

موفق باشید

منبع میزبان فا

ویرایش شده توسط chetorir
حذف لینک ها
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...