4 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان من یک دامین دارم بنام www.downlloadha.com و من میخوام یک دامین جدید ثبت کنم مثلا : example.com خب حالا سوال دارم :

آیا میشه رتبه الکسا و پست ها و ادرس لینک ها و... دامین فعلیم رو به دامین جدیدم انتقال بدم ؟ اگر میشه از شما خواهش میکنم که یک توضیح کامل بدهید !

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود

بله امکان‌پذیره، تجربش رو داشتم، سعی می‌کنم کامل توضیح بدم براتون (دوستان لطفا اگه چیزی رو از قلم انداختم تکمیل کنین)

البته رتبه‌ی الکسا، گوگل و... به طور مستقیم بر‌نمیگردن ولی پس از مدت کوتاهی مجدد مثل دامین قبلیتون میشن (به کمک ریدایرکت 301)

1) وقتی دامین جدید رو تهیه کردید نیم‌سرور‌هاش رو به نیم‌سرور‌های هاست قبلی تغییر بدید (اگه هاست جدید تهیه نمی‌کنید)، به این ترتیب اطلاعات از طریق دامین جدید قابل مشاهده خواهند بود ولی مشکلی که به وجود میاد تغییر نکردن آدرس فایل‌ها، تصاویر و... که باید به‌روز بشن (پایین‌تر توضیح دادم باید چکار کنید).

2) دامین جدید رو به صورت Addon Domain هم در هاستتون ثبت کنید.

3) هر دو دامین رو در وبمستر (سرچ کنسول) ثبت و وریفای کنید.

4) در بخش تنظیمات عمومی وردپرس آدرس دامین جدیدتون رو وارد کنید.

5) حالا باید دامین قدیمی رو به دامین جدید ریدایرکت 301 بکنید، این کدها باید در اچ‌تی‌اکسس قرار بگیرن:

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301]RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]

(به عبارات olddomain و newdomain توجه کنید، باید با دامین‌های خودتون جایگزین شن)

6) حالا وارد دامین جدید بشید و چک کنید که سایت بالا میاد یا نه (البته احتمالا بدون تصویره، چون باید در مرحله‌ی بعد آدرس‌ها رو هم تغییر بدیم)

7) حالا به کمک یک پلاگین Search & Replace اسم دامین قدیمی رو (downlloadha.com) با دامین جدید (example.com) جایگزین کنید، همچنین اسم سایت رو (و در کل هر عبارتی که باید تغییر کنه)

8) حالا سایت رو چک کنید، باید آدرس فایل‌ها، تصاویر و... تغییر کرده باشه و سایت به صورت کامل لود بشه.

9) وارد وبمستر تولز بشید و روی علامت چرخ‌دنده کلیک کنید و از قسمت change of address دامین جدیدتون رو به گوگل معرفی کنید. (راهنمای کاملش در لینکی که در انتها واستون میذارم هست)

10) حالا باید منتظر بمونید، بسته به اعتبار و قدرت دامین قبلیتون از چند روز تا چند ماه طول میکشه تا رتبه و... به دامین جدید انتقال پیدا کنه.

پی‌نوشت: پروسه‌ی انتقال رتبه به صورت مستقیم صورت نمی‌گیره، به این صورته که وقتی شما کد ریدایرکت 301 رو قرار میدین، به ربات‌ها میگه این سایت برای همیشه به آدرس جدید منتقل شده و همچنین کاربران با وارد کردن آدرس قدیمی مستقیما وارد آدرس جدید میشن.

به این ترتیب الکسا بازدید دامین جدید رو در نظر میگیره و کم‌کم دامین جدید رتبه میگیره و دامین قدیمی به مرور از صفحات گوگل حذف میشه و دامین جدید جایگزینش میشه.

در این لینک مراحل تغییر آدرس کاملا توضیح داده شده: http://1admin.ir/complete-guide-to-change-site-domain/

طبق آموزش‌ها پیش برید هیچ مشکلی پیش نمیاد.

موفق باشید ;)

ویرایش شده در توسط Farshad
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا ممنون ، فقط یک،سوال من میخوان بدونم که بلاخره ، رتبه،دامین،قبلیم بر میگرده روی،دامین،جدیدم یا نه ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، samirhm گفته است :

واقعا ممنون ، فقط یک،سوال من میخوان بدونم که بلاخره ، رتبه،دامین،قبلیم بر میگرده روی،دامین،جدیدم یا نه ؟

بله برمیگرده، ولی ممکنه حتی تا چند ماه طول بکشه (کاملا بستگی به قدرت دامین قبلی داره)

مثلا برای من تازه بعد از سه هفته دامین قبلی از گوگل حذف شد و دامین جدید جاشو گرفت و به مرور رتبه الکساش مثل دامین قبلی شد.

هرچند که به نظرم الکسا اصلا مهم نیست ولی اگه میخواین زودتر رتبه الکساتون مثل دامین قبلی شه تولبارش رو نصب کنید و روزی چند بار به سایت جدید سر بزنید و توش بگردید :D

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط ipahbad
      دوستان عزیز سلام
      یه فروشگاه اینترنتی داریم در زمینه خرید کوادکوپتر ، هلی شات ، پهباد و ..
      https://ipahbad.com/
      میخوام به ووکامرس انتقال بدیم..
      بعضی دوستان میگن پرستاشاپ برای این کار بهتره
      به نظرتون کدوم یک از لحاظ امکانات ، سئو ، سرعت و .. برای فروشگاه اینترنتی قویترند؟؟

• توسط alimelody
      درود به شما
      من یک قالب و هاست و دامنه خریداری کردم و بعد از خرید تمام مراحل نصب وردپرس رو خود شرکت انجام دادش و من تا امروزخیلی تغیرات انجام دادم و خیلی آزمون خطاهارو رد کردم

حالا دوستم یک هاست و دامنه خریده و من میخوام کل مطالب سایتمو کپی کنم به ادرس سایت ایشون 
      تمام اطلاعاتشم دستمه
      حالا من برای استارت یکی دوتا روش از صدها روش پیشنهادی در سرچ گوگلو انجام دادم اما متاسفانه به نتیجه نرسیدم
      و بنظرم تنها راه از تجربه شما اساتید عزیزه
      هیچ علمی هم درباره ی کد نویسی ندارم (جکوئری و اس سی سی و و و این مطالب یعنی اصلا حالیم نمیشه)
      اگه ممکنه یک حرکتی رو که خودتون صددرصد تست کردین پیشنهاد بدین لطفا
      از برنامه نویسی چیزی نمیدونم اما گیراییم خوبه با یک توضیح میتونم انجام بدم
      ببخشید طولانی شد خواستم کامل توضیح داده باشم وچیزی جا نمونه
      قربون مهربونیتون سپاس از کمکتون
    • توسط masoudmosleh267
      سلام دوستان. من یه سایتی رو از بکاپ گرفتم و از یه هاست و دامنه به یه هاست و دامنه جدید انتقال دادم. حالا چه سایت رو که باز میکنم چه وارد پیشخوان وردپرس میشم یه ارور میاد یکی از خطلی functions.php قالب رو نشون میده.
      Parse error: syntax error, unexpected 'class' (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) or '{' or '$' in /public_html/wp-content/themes/khadamator/functions.php on line 1132
      مشکل چیه؟
    • توسط محمد حمزه
      سلام دوستان خسته نباشید
      من سایتم رو توی هاست رایگان ساختم و الان به مشکل برخورد کردم و بعدش یه وردپرس جدید ساختم (حدود چندین بار تکرار کردم ) ولی بازم درست نشد و فقط توی صفحه اول این مشکل رو داره منتقل میشه به صفحه دیگه خودتون سر بزنید بهش متوجه میشید (این تبلیغ نبست فقط می خوام مشکلم رو بدونید ):
      این آدرس اصلی :
      http://tabfile.ir/
      منتقل میشه به :
      http://tabfile.ir/cgi-sys/defaultwebpage.cgi?i=1

ولی بازم قالب خودم رو میاره مثل این که اون جا چیزی نیست و ارر 404 رو میده .

ممنونم که وقتتون رو به بنده دادید.
    • توسط runy
      سلام
      ما قالبی را از سایت هویلا خریدم . این قالب ازفریم ورکی به نام Cherry Framework استفاده میکند .
      مشتری دامنه را تغییر داد بعد زا انتقال این ارور را میده و وارد پیشخوان نمیشه :
      lessphp fatal error: load error: failed to find /home/parsian1/public_html/wp-content/themes/theme51349/style.less
      اصلا این فایل style.less نیست
      مشکل از کجاست ؟
      ممنون