رفتن به مطلب

ساعت اشتباه پستها و کامنتها

Maia

پست های پیشنهاد شده

سلام
من از بسته وردپرس پارسی استفاده میکنم و ساعت رو با توجه به اینکه سرور روی ساعت تهران تنظیم شده روی UTC+0 گذاشتم. تو همون قسمت تنظیمات وردپرس با توجه به ساعتی که انتخاب کردم، زمان رو درست نشون میده، پلاگینی که برای بکاپ‌گیری هم استفاده میکنم در زمان صحیح بکاپ‌گیری می‌کنه.
اما مشکل اینجاست که ساعت پست و کامنت‌ها 3:30 اختلاف دارند و این مسئله باعث مشکلات بسیاری واسه من شده.

ممنون می‌شم راهنمایی کنین.

لینک به ارسال

سلام
ساعت پست و دیدگاه های همون پست با هم اختلاف زمانی داره؟

لینک به ارسال

زمان سرور رو جویا شدم، تأکید داشتند که دقیقاً بر اساس ساعت ایران تنظیم شده. به نظر هم میاد که درست باشه چون وقتی تو تنظیمات UTC+0 رو انتخاب میکنم تو همون قسمت ساعت رو صحیح نشون میده اما تو قسمت انتشار پست که میرم ساعت اشتباه‌ست.

Time-Issue.thumb.jpg.72b5911b890627f31f5

یه مشکل مهم دیگه اینه که وقتی افزونه رو غیرفعال میکنم سایت down میشه، در واقع فقط هدر سایت میاد.

لینک به ارسال

از اونجاییکه روند وب سایت دارای مشکل رو روی یک سایت local پیاده کردم به نظر میاد مشکل اینجاست که سابقاً افزونه wp-jalali رو سایت نصب بوده. وقتی wp-jalali رو روی سایت تست (local) نصب کردم، اون هم با مشکل مواجه شد و وقتی گزینه تبدیل تاریخ wp-jalali رو غیرفعال میکنم مشکل ساعت برطرف میشه، اما سایت بالا نمیاد. ظاهراً اگر wp-jalali رو مجدداً رو سایت اصلیم نصب کنم،  گزینه تبدیل تاریخ اون رو غیرفعال کنم و بعدش افزونه wp-jalali رو غیرفعالش کنم مشکل برطرف میشه. اما نمیتونم ریسک کنم چون ممکن سایت بالا نیاد. باید 4 صبح این کار رو انجام بدم.

لینک به ارسال

سوال بالاتر من رو لطفا جوا بدید

و اینکه الان افزونه جلالی غیرفعال میشه سایت بالا نمیاد یا افزونه پارسی دیت؟

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، Morteza گفته است :

سلام
ساعت پست و دیدگاه های همون پست با هم اختلاف زمانی داره؟

خیر، همونطور که توضیح دادم و تو عکس مشخصه ساعت قسمت تنظیمات وردپرس (سمت چپ عکس) با ساعت قسمتی که پست به انتشار گذاشته شده و کامنت‌ها تفاوت دارند، اما ساعت انتشار پست و کامنت‌های اون پست با هم تفاوت ندارند!

در 26 دقیقه قبل، Morteza گفته است :

و اینکه الان افزونه جلالی غیرفعال میشه سایت بالا نمیاد یا افزونه پارسی دیت؟

افزونه پارسی، الیته احتمالاً به این خاطر هستش که برای نمایش تاریخ و ساعت روز تو هدر از تابع parsidate استفاده کردم.

هرچند به این تاپیک ربط نداره، اما صرف نظر از دیباگ راهی وجود داره که وقتی همچین مشکلی به وجود میاد مثلاً همین مورد که استفاده از تابع parsidate وقتی پلاگینش غیرفعاله کل سایت down نشه و اون خط از کد در نظر گرفته نشه؟
چند وقت پیش به خاطر کم بودن یه { در انتهای فایل css کل سایت استایل‌هاش رو از دست داده بود، در صورتی که هزاران rule سالم دیگه تو همون فایل css وجود داشت و فقط آخرین rule مشکل داشت.

لینک به ارسال

برای اینکه با هر تابعی چه برای پارسی دیت چه غیره، در نبودش سایت دان نشه به این روش انجام بدید:

if ( function_exists( 'نام تابع موردنظر' ) ){.....}

لینک به ارسال

من روی یک سایت دیگه با نصب وردپرس بدون هیچ افزونه یا تمی و هیچ‌گونه تغییری امتحان کردم. وقتی افزونه wp-parsidate رو نصب می‌کنم، این مشکل پیش میاد. همونطور که تو عکس هست، ساعت تو قسمت تنظیمات صحیحه اما تو قسمت انتشار پست اشتباه‌ست.

لینک به ارسال

اما با افزونه wp-jalali در صورتی که گزینه " The default clock set Iran / Tehran, This option configured Time difference Iran/Tehran on WordPress and your Host.  " غیرفعال باشه و خودم ساعت رو تنظیم کنم مشکلی وجود نداره.

آیا این امکان وجود داره که از wp-parsidate استفاده کنم اما این افزونه ساعت وردپرس رو تغییر نده و فقط تاریخ‌ها رو به شمسی تبدیل کنه؟

لینک به ارسال

با سلام؛
بنده هم مشکل مشابهی در بخش تنظیم منطقه زمانی دارم که مطمئنا به افزونه وردپرس پارسی مربوط میشه. (با عدم فعال کردن افزونه مشکل حل میشه)

زمانی که منطقه زمانی رو روی UTC+0 میزارم، فقط در بخش تنظیمات و کنار بخش منطقه زمانی ساعت واقعی بدرستی نشون داده میشه. ولی در بخش های دیگه مثل زمان نوشته ها و غیره ساعت اشتباه نشون داده میشه.

اگر منطقه زمانی رو روی UTC+3:30 بزارم، زمان نوشته ها با یک ساعت اختلاف نمایش داده میشه و در پنل و همون بخش منطقه زمانی هم ساعت UTC رو با زمان واقعی نشون میده و ساعت محلی رو با زمان 3 و نیم ساعت بعد.

منطقه زمانی رو روی تهران، UTC+4:30، UTC-4:30 و UTC+2:30 هم تنظیم کردم. هیچوقت ساعت ها درست نیست. یعنی تنها حالتی که در پنل تنظیم منطقه زمانی ساعت درست نشون داده میشه UTC+0 هست که اون هم فقط نمایشیه و در نوشته و افزونه آمار و غیره باز هم ساعت اشتباهه.

زیاد تحقیق کردم، بعضی ها یه خط میگن به فلان لاین اضافه کن و بعضی دیگه روش های دیگه... ولی هیچکدوم موثر نیست.

ساعت سرور هم کاملا درسته. لطفا راهنمایی کنید.

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، austin گفته است :

با سلام؛
بنده هم مشکل مشابهی در بخش تنظیم منطقه زمانی دارم که مطمئنا به افزونه وردپرس پارسی مربوط میشه. (با عدم فعال کردن افزونه مشکل حل میشه)

زمانی که منطقه زمانی رو روی UTC+0 میزارم، فقط در بخش تنظیمات و کنار بخش منطقه زمانی ساعت واقعی بدرستی نشون داده میشه. ولی در بخش های دیگه مثل زمان نوشته ها و غیره ساعت اشتباه نشون داده میشه.

اگر منطقه زمانی رو روی UTC+3:30 بزارم، زمان نوشته ها با یک ساعت اختلاف نمایش داده میشه و در پنل و همون بخش منطقه زمانی هم ساعت UTC رو با زمان واقعی نشون میده و ساعت محلی رو با زمان 3 و نیم ساعت بعد.

منطقه زمانی رو روی تهران، UTC+4:30، UTC-4:30 و UTC+2:30 هم تنظیم کردم. هیچوقت ساعت ها درست نیست. یعنی تنها حالتی که در پنل تنظیم منطقه زمانی ساعت درست نشون داده میشه UTC+0 هست که اون هم فقط نمایشیه و در نوشته و افزونه آمار و غیره باز هم ساعت اشتباهه.

زیاد تحقیق کردم، بعضی ها یه خط میگن به فلان لاین اضافه کن و بعضی دیگه روش های دیگه... ولی هیچکدوم موثر نیست.

ساعت سرور هم کاملا درسته. لطفا راهنمایی کنید.

فکر می‌کنم (البته مطمئن نیستم) مشکل رو برطرف کردم.

مسئله اینجا بود که من می‌خواستم wp-parsidate تاریخ رو تبدیل کنه اما به تنظیمات ساعت کاری نداشته باشه. بنابراین تو فایل wp-parsidate.php دست بردم. تو خط 155 یک if هست که ظاهراً تنظمیات ساعت را برعهده داره، اون قسمت رو تغییر دادم و تنظیمات ساعت وردپرس رو گذاشتم رو تهران و ظاهراً مشکل حل شد. البته مطمئن نیستم همه چیز به درستی کار می‌کنه، آزمایشات اولیه که نشون میده مشکل برطرف شده.

لینک به ارسال

دوست گرامی از ارسال پاسخ ممنونم ولی با تغییر اون خط دارای IF، وب سایت به کلی داون میشه.

لطفا بفرمایید چه تغییری دادید.

با تشکر.

لینک به ارسال

عجیبه!

البته من نمی‌دونم شما چطور تغییر دادین.

شاید بهتر باشه بجای comment out کردن یه چیز بدون تأثیر جایگزین کنید (هرچند این کار ...).

مثلاً:

if ( $timezone != '' )
	$nonsense = 2; // date_default_timezone_set( $timezone );
  else
	$nonsense = 4; // date_default_timezone_set( 'Asia/Tehran' );

لینک به ارسال
  • 9 ماه بعد...

سلام . من هم دقیقا همین مشکل دارم ...راهنمایی کنید دوستان ... ساعت الان روی utc 0  هست ولی ساعت کامنتها 3:30 عقب هست 

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام.چرا کسی اینجا پاسخگو نیست؟  من در تنظیمات عمومی وردپرس ساعت را روی تهران تنظیم کردم  همه ساعتها درست هست غیر از افزونه wp ststictis که 3.5 زودتر آمار سایت را ریست میکنه...مجبور شدم فعلا بیخیال این افزونه باشم... دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید؟ چکار کنم که ساعت این افزونه هم تنظیم باشه با بقیه قسمتهای سایت؟:rolleyes:

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

این مشکل روی برخی سرورها هست که بنظر از تنظیمات کلی و ساعت روی سرور هست.

روی این مورد چند وقتی هست داریم کار می کنیم. البته آخرین آپدیت بسته رو تست کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...