رفتن به مطلب

کند شدن دیتابیس بخاطر کوئوری های زیر

پست های پیشنهاد شده

سلام .

من متوجه شدم چند تا کوئوری هستند که سایتم رو کند میکنن . مربوط به لود قالب هست . چطوری میشه برطرفشون کنم ؟ به نظر شما مشکل از قالبه یا چیز دیگه ؟

این کوئوری ها رو ببینید :

Time: 9.89437103271E-5
Query: SELECT ID, COUNT( comment_ID ) AS ccount FROM wp_posts LEFT JOIN wp_comments ON ( comment_post_ID = ID AND comment_approved = '1' AND comment_type='trackback' ) WHERE post_status = 'publish' AND ID IN (9018,9021,8972,8965,8986,8928,8917,8916,8909,8899) GROUP BY ID
Call from: require('wp-blog-header.php'), wp, WP->main, WP->query_posts, WP_Query->query, WP_Query->get_posts, apply_filters_ref_array, call_user_func_array, update_comment_type_cache, W3_Db->query

و این

Time: 9.70363616943E-5
Query: SELECT post_id, meta_key, meta_value FROM wp_postmeta WHERE post_id IN (1819)
Call from: require('wp-blog-header.php'), require_once('wp-includes/template-loader.php'), include('/themes/mohandesyar/index.php'), get_header, locate_template, load_template, require_once('/themes/mohandesyar/header.php'), wp_nav_menu, wp_get_nav_menu_items, get_post_meta, get_metadata, update_meta_cache, W3_Db->query

برای حل مشکل باید چکار کنم ؟ در انتهای آنالیز اینو زده :

Total query time: 0.82674s for 249 queries.
Total num_query time: 6.693 for 251 num_queries.
» Different values in num_query and query? - please set the constant define('SAVEQUERIES', true);in your wp-config.php
Page generated in 6.61844s, 87.51% PHP, 12.49% MySQL

لینک به ارسال

اینها مربوط به هسته و عملکرد وردپرس شما هستن.

در انتها پیشنهاد شده کد زیر رو توی فایل wp-config.php قرار بدید:

define('SAVEQUERIES', true);

لینک به ارسال

من سایتی با بازدید 15000 تا دارم . روی هر سروری رفتم غیر هاست دی ال مشکل مصرف منابع رو گزارش کردن.

الان روی سرور های پارس پک هستم . اولش گفتن مصرفت زیاده و سایت بسته شد و ارور 500 داد . تیکت زدم گفتن مشکل حل شده . ازون موقع به بعد سایتم مثل فشنگ بالا میاد . گفتم چیکار کردین ؟ گفتن کاری نکردیم :ph34r::blink:

نکته مهم تر اینکه افزونه کش w3 total cache رو که فعال میکنم سایت میخوابه . اونو غیر فعال کردم . سایتم بدون کش سرعت لودش رفته بالا .

حالا سوال من اینه سایتی با این بازدید و تعداد آنلاین های ماکزیمم 70 - 80 مگه چقدر مصرف منابع داره ؟ (4 گیگ رم اختصاص دادن به من ) . چجوریاست که مصرف میره بالا ؟ من هرچی کد php اضافی بوده که میشده استاتیک کرد توی سایتم حذف کردم html کردمشون .

define('SAVEQUERIES', true);

این کد برای دیباگ کوئری هاست . کاربرد خاصی نداره . منم کوئری های بالا رو همینطوری پیدا کردم . . .

ویرایش شده توسط shahab2005
لینک به ارسال

افزونه های فعال : اکیسمت - All in One SEO Pack - Cobol Press Disable Admin Bar - Google XML Sitemaps - Gravity Forms- SEO Friendly Images - WordPress Multilingual Sitemap- wp-jalali - WP-Optimize - WP Page Numbers - WP Simple Zarinpal Shopping cart - Yet Another Related Posts Plugin

افزونه هایی که غیر فعالشون کردم (بعد از این ماجرا): Fast Secure Contact Form - GZIP Enable - w3 total cache

لینک به ارسال

یک hotfix هم هست برای مشکل زمینه های دلخواه که اونم استفاده میکنم و فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه چون مربوط به ادمین هست .

لینک به ارسال

افزونه هایی که با دیتایس کار میکنن و همچنین افزونه هایی که ممکن هست به دیتابیس فشار بیارن:

Google XML Sitemaps

Gravity Forms

WordPress Multilingual

و مخصوصا:

Yet Another Related Posts Plugin

لینک به ارسال

وقتی افزونه ی کش باعث کندی سایت می شه قطعا از افزونه ای استفاده می کنید که سرویس دهندش یا از ایران مسدوده یا ایران رو تحریم کرده و همین انسداد باعث صدهابار تکرار کیوئری می شه

لیست مرتضای گرامی را چک کنید (هر چهار مورد با موردی که عرض کردم هم تطبیق دارند و موردچهارم بیش از همه) اگر باز هم مشکل باقی بود متن افزونه ها را برای چنین سرویس دهنده هایی چک کنید

لینک به ارسال

افزونه هایی که با دیتایس کار میکنن و همچنین افزونه هایی که ممکن هست به دیتابیس فشار بیارن:
Google XML Sitemaps
Gravity Forms
WordPress Multilingual

این افزونه ها طوری نیستند که به تعداد کاربر و لود سایت مربوط باشن . چون یا مربوط به ادمین هستند یا اینکه کاربر باهاشون سروکاری نداره و بطور مشخص برای سئو بکار میرن .

Gravity Forms هم که کسی زیاد باهاش کار نمیکنه و هر از گاهی برای سفارشات میان و از این فرم استفاده میکنن .

WordPress Multilingual هم برای ساخت یک صفحه سایت مپ برای استفاده کاربرا استفاده میشه . و این صفحه هم انچنان بازدید نداره.

و مخصوصا:
Yet Another Related Posts Plugin

در مورد این افزونه موافقم . من از related post به این یکی اومدم و فکر میکنم از قبلیه سبکتر باشه . اما این دلیل میشه که یک افزونه این همه مشکلات ایجاد کنه ؟

لینک به ارسال

بینید حتی یک افزونه فقط در مدیریت هست هم ممکنه باعث مشکل بشه.

اما افزونه مطالب مرتبط احتمالش بیشتر هست اونهم بخاطر کوئری های تودرتو به دیتابیس.

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

سلام

دوستان سایت که من دارم تعداد زیادی پست داخلش هست

سایت تا چند روزپیش هیچ مشکلی نداشت ولی بعدا هر چند روز یک بار از دسترس خارج میشود

منم نمیدونستم دلیلش چیه تا اینکه امروز به طور اتفاقیSitemap سایت رو باز کردم دیدم حدود 36 MB حجم داره

البته تنها حجم فایل مربوط به افزونه Google XML Sitemaps بود

بعد رفتم Yoast WordPress SEO:XML Sitemaps رو هم باز کردم دیدم وقتی اجرا میشه سایت از دسترس خارج میشه

دوستان چه راه حل های رو پیشنهاد میدن

تعداد پست ها تا به امروز :

چیکار بکنم تا هم تاثیری منفی تو ایندکس شدن مطالب نداشته باشه و هم حجم این فایل ها کم بشه

لینک به ارسال

سلام ،

1- سایت مپ هر چند وقت یک بار دوباره ساخته میشه ؟ اگه پایین باشه ، خیلی فشار مییاره ، تنظیمش کن هر 24 ساعت که فشار رو سرور نیست ،

2- یه کار دیگه که می تونی کنی ، بعضی از چیزایی که توی سایت مپ هست رو می تونی تیکش رو برداری و المان های ضروری رو تیک بزنی

3- تعویض سرور :)

امیدورام پیشنهادات به دردت بخوره:)

یه سوال ، دو تا سایت مپ دارید ؟

لینک به ارسال

سلام

مرسی از راهنمای تون

1.چطوری میتونم اینکار رو بکنم تا هر 12 ساعت یک بار درست بکنه

2. Google XML Sitemaps یا Yoast WordPress SEO:XML Sitemaps کدام رو انتخاب بکنم

بله دو تاشون هم روی سایت فعلا بودن چون من یادم نبود که تنظیمات فعال بود Yoast WordPress SEO XML Sitemaps رو فعال کرده بودم

فعلا امکان تغییر سرور برام وجود نداره

لینک به ارسال

خودم از google site map استفاده میکنم ، توی تنظیماتش کامل نوشته که مثلا برای هر بار آپدیت کدوم بخش ، سایت مپ رو ریبیلد کنه ، جلوش هم نوشته به صورت ساعتی ، روزانه و ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...