• اطلاعیه ها

    • Saeed Fard

      برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

      بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
mk-73

ریدایرکت وانواع ان (پارک دامنه و سئو)

1 پست در این موضوع قرار دارد

دوستان سلام قصد دارم در این تایپیک یک موضوع مهم در مورد بحث ریدایرکت ودر رابطه با اینکه متاسفانه بعضی از وبمستران چندین دامنه را بر روی سایت خود پارک میکنند مطلبی را در اختیار کاربران عزیز وبمستر قرار دهم.

اول در رابطه با موضوع ریدایرکت بحث خواهیم کرد:

ریدایرکت چیست؟.

ما به وسیله ی ریدایرکت کاربر موتور جستجو را به ادرس جدید منتقل میکنیم.یکی از موارد رایج استفاده از ریدایرکت زمانی است که ادرس تمام یا برخی صفحات سایت تغییر یافته وخزنده های موتور های جستجو گر وکاربران سایت با ادرس های قدیمی وارد میشوند وما میخواهیم ان ها را به ادرس های جدید هدایت کنیم.یکی دیگر از موارد رایج استفاده از دستورات ریدایرکت زمانی است که برای یک صفحه از سایت چندین ادرس متفاوت وجود داشته باشد.به دلیل مشکل محتوای چندگانه (Duplicate content)در سئو مجبوریم ادرس های اضافی را بر روی ادرس های اصلی ریدایرکت کنیم.

انواع ریدایرکت؟.

ریدایرکت 301:

ریدایرکت 301به معنی انتقال دائم ادرسی به ادرس دیگر است.redirect 301هنگامی که شما ادرس دامنه خود را تغییر می دهید یا میخواهید با ادرس ها دیگر سایت شما نمایش داده شودبه کاربر.روش اصولی استفاده از چندین ادرس برای یک سایت استفاده از 301ریدایرکت می باشد.(به جای پارک دامنه)همچنین برای انتقال صفحات داخلی نیز کاربر دارد.در ریدایرکت 301شما تا حدودی اعتبار دامین یا ادرس خودتان را به دامین یا ادرس جدید منتقل مکنید.درواقع 85%از اعتبار دامین قبلی  به دامین جدید منتقل میکنید.پس بنابراین دامنه را میخواهیم تغییر بدهیم باید ادرس کل صفحات را عوض کنیم نه تنها صفحه اصلی چون با عوض کردن تنها ادرس صفحه اصلی ارزش واعتبار صفحات از بین خواهد رفت .

کاربرد اصلی ریدایرکت 301:

متاسفانه خیلی از سایت ها علاوه بر دامین اصلی چندین دامنه دیگر را بر  روی سایت خود پارک میکنند که نه تنها تاثیری روی هیج یک از دامنه ها ندارد،بلکه بدلیل ایجاد محتوای تکراری روی دامنه ها تاثیر منفس داشته وبعنوان اسپم شناخته میشود در صورتی که قصد دارید سایت شما با چندین دامنه باز شود بایستی کلیه دامین ها را به دامین اصلی  301ریدایرکت کنید.برخی از افراد بر این باورند که در صورتی چندین دامنه را بر روی  سایت پارک کنند دامین ها اعتباری بهتری خواهند گرفت این مورد کاملا اشتباه است.پارک کردن یعنی ادرس سایت site.comاست ما میخواهیم با ادرس های site1.com,site2.comهم به این سایت برویم به این میگویند پارک کردن.در حالت کلی این از نظر سئو اشتباه است و3ادرس با محتوای تکراری خواهند داشت.

حالا یک سوال؟.

اگر ما یک برند داشته باشیم که بخواهیم با دامنه irباز بشه وبا دامنه comباز بشه باید چکار کنیم؟.

باید دامین 2را به دامین اصلی ریدایرکت 301انجام دهیم.

ریدایرکت 302:

حالت موقت دارد.در واقع برای مدتی قصد داریم یک صفحه را به صفحه دیگر منتقل کنیم وبعد از ان این انتقال حذف خواهد شد.برای مثال زمانی که سایت ما در دست تغییرات باشد ما ان را برای مدتی به یک صفحه خاص در دست ساخت منتقل میکنیم که دراین حالت از ریدایرکت 301استفاده میکنیم.

 

امیدوارم این تایپیک مورد قبول ومفید واقع بشه برای کاربران این انجمن.

 

ویرایش شده در توسط mk-73
1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری