رفتن به مطلب

پست تایپ و خاصیت سلسله مراتبی

پست های پیشنهاد شده

با سلام

دوستان بنده در پی ایجاد یک پست تایپ هستم!

چیزی که قصد دارم اجرا کنم به این شرح هست که یک پست تایپ اصلی داریم که به عنوان مثال دارای url زیر هست:

site.com/post-type

حال قصد دارم که این پست تایپ دارای زیر مجموعه های متفاوتی باشه که برای مثال میشه urlهای زیر رو در نظر گرفت:

site.com/post-type/sub-post-type

site.com/post-type/sub-post-type1

حالا ما مثلا 10 تا مطلب داریم! 5 تای اون ها باید در پست تایپ site.com/post-type/sub-post-type آرشیو بشن! 5 تای دیگر در پست تایپ site.com/post-type/sub-post-type1 آرشیو شوند. همگی 10 مطلب هم باید در پست تایپ site.com/post-type آرشیو شوند و قابل دسترسی باشند.

حقیقتش خیلی گشتم در منابع انگلیسی هم چیزی که نیاز منو بتونه رفع کنه و توضیح خوبی داده باشه پیدا نکردم! یه سری چیزا هم در مورد hierarchical خوندم که فکر می کنم یه ربطی داشته باشه به این موضوع ولی در کل نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم! لطفا اگر امکان داره اساتید راهنمایی کنن بنده که نتوسنتم چیز درستی پیدا کنم!

ممنون

لینک به ارسال

سلام

برای این کار باید برای نوع ارسال سفارشی ای که ایجاد کرده اید، دسته بندی ایجاد کنید.

موفق باشید

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، AR@KST@R گفته است :

سلام

برای این کار باید برای نوع ارسال سفارشی ای که ایجاد کرده اید، دسته بندی ایجاد کنید.

موفق باشید

ممنون از پاسختون ولی بعید میدونم این راه حل سوال من باشه!

شاید بد مطرحش کردم! ببینید مثلا مطلبی داریم با آدرس content که در پست تایپ  sub-post-type قرار دارد، از طرف دیگر این پست تایپ خودش زیرمجموعه پست تایپی با نام post-type است حالا میخواهیم آدرس کلی برای مطلب موردنظر به شکل زیر تعریف بشه:

site.com/post-type/sub-post-type/content

که یجورایی اینطوری میشه:

آدرس مطلب/آدرس پست تایپ زیرمجوعه یا فرعی/آدرس پست تایپ اصلی/site.com

یعنی بنده میخواهم یک پست تایپ اصلی داشته باشم و چند پست تایپ زیرمجموعه که وقتی مطلبی در یکی از پست تایپ های زیر مجموعه منتشر میشه هم در آدرس اون پست تایپ زیرمجموعه آرشیو بشه و هم در قسمت پست تایپ اصلی که توضیحات دقیق ترش رو تو پست اول بیان کردم! کاربردش دقیقا شبیه صفحه اصلی سایت و دسته بندی ها هست با این تفاوت که برای پست تایپ میخواهیم این کار رو انجام بدیم و از طرفی در آدرس هر مطلب، آدرس پست تایپ ها نیز حضور داشته باشن که خب در حالتی که ساختار پیوندها نام نوشته است برای مطالب موجود در هر دسته بندی آدرس به این شکل نخواهد بود.

لینک به ارسال

دوست عزیز شما دارید خودتون رو گمراه می کنید ، شما نمیتونید از یک ارسال سفارشی برای شاخه بندی ارسال سفارشی دیگه ای استفاده کنید.

برای شاخه بندی یا به قول شما " پست تایپ زیرمجوعه یا فرعی " در ارسال های سفارشی از دسته بندی استفاده میشه که دقیقا چیزی هست که شما نیاز دارید.

موفق باشید

ویرایش شده توسط AR@KST@R
لینک به ارسال

سلام

یک taxonomy بسازید و term های داخلش رو به صورت سلسله مراتبی ایجاد کنید. اگه پیوند یکتا روی نام پست باشه دقیقا چیزی که می خواید تولید میشه

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، SM-Mahdavi گفته است :

سلام

یک taxonomy بسازید و term های داخلش رو به صورت سلسله مراتبی ایجاد کنید. اگه پیوند یکتا روی نام پست باشه دقیقا چیزی که می خواید تولید میشه

ممنون روش خوبی بود ولی چنتا مشکل داره!

فرض کنید من برای پست تایپی با نام  post-type یک taxonomy ساختم با نام tax و تکسونومی زیرمجموعش با نام tax1

حالا اولین موضوع اینه که آدرس این تکسنومی به صورت زیر قابل دسترسیه

site.com/tax/tax1

و نه به صورت زیر 

site.com/post-type/tax

یا 

site.com/tax

از طرفی برای مطلب هم آدرس به صورت زیر هست:

site.com/post-type/content

و نه به صورت زیر

site.com/tax/content

یا

site.com/tax/tax1/content

پس باز هم اون چیزی که بنده میخوام نمیشه متاسفانه!

ویرایش شده توسط wp-user
لینک به ارسال

یه خورده با توابع وردپرس آشنا باشید دقیقا می تونید همچین چیزی رو خودتون تولید کنید. شاید نیاز باشه یه جدول اضافه کنید. ولی با جدولهای terms و ارتباط هاش به نظرم قابل پیاده سازی هست.

لینک به ارسال

برای نوشته (post) ما دسته بندی (category) داریم.

برای نوشت گونه (post type) هم رده بندی (taxonomy) داریم.

شما می بایست برای پست تایپت تکسونومی بسازی. برای این که تکسونومی و ترم ها در نشانی نمایش داده بشن از افزونه Custom Post Type Permalinks بهره بگیر

لینک به ارسال
در در 5/22/2016 at 00:40، SM-Mahdavi گفته است :

یه خورده با توابع وردپرس آشنا باشید دقیقا می تونید همچین چیزی رو خودتون تولید کنید. شاید نیاز باشه یه جدول اضافه کنید. ولی با جدولهای terms و ارتباط هاش به نظرم قابل پیاده سازی هست.

به هر حال بنده که نتونستم انجام بدم و اومدم اینجا که شما کنید دیگه ;)

در در 5/22/2016 at 01:09، DariushGreat گفته است :

برای نوشته (post) ما دسته بندی (category) داریم.

برای نوشت گونه (post type) هم رده بندی (taxonomy) داریم.

شما می بایست برای پست تایپت تکسونومی بسازی. برای این که تکسونومی و ترم ها در نشانی نمایش داده بشن از افزونه Custom Post Type Permalinks بهره بگیر

ممنون افزونه خوبی هست ولی هنوز مشکلی که داره اینه که مثلا برای تکسونومی با نام tax که تو پست تایپی با نام post-type ایجاد شده و دارای ترمی با نام term هست آدرس زیر اجرا نمی شود:

site.com/phones/tax

ولی آدرس های زیر قابل دسترسی هست:

site.com/phones

site.com/phones/tax/term

الان مشکل همین هست دقیقا!

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۵/۳/۵ ه‍.ش. at 21:52، wp-user گفته است :

به هر حال بنده که نتونستم انجام بدم و اومدم اینجا که شما کنید دیگه ;)

ممنون افزونه خوبی هست ولی هنوز مشکلی که داره اینه که مثلا برای تکسونومی با نام tax که تو پست تایپی با نام post-type ایجاد شده و دارای ترمی با نام term هست آدرس زیر اجرا نمی شود:

site.com/phones/tax

ولی آدرس های زیر قابل دسترسی هست:

site.com/phones

site.com/phones/tax/term

الان مشکل همین هست دقیقا!

سلام

آره منم این مشکل رو دارم. خود tax رو نمیتونه احضار کنه و 404 میده. گشتی زدم چیزی پیدا نکردم

لینک به ارسال
در در 5/26/2016 at 01:13، DariushGreat گفته است :

سلام

آره منم این مشکل رو دارم. خود tax رو نمیتونه احضار کنه و 404 میده. گشتی زدم چیزی پیدا نکردم

دوستان دیگر اگر راه حل این مشکل رو میدونن لطفا دریغ نکنن!

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۵/۳/۲ ه‍.ش. at 19:49، wp-user گفته است :

با سلام

دوستان بنده در پی ایجاد یک پست تایپ هستم!

چیزی که قصد دارم اجرا کنم به این شرح هست که یک پست تایپ اصلی داریم که به عنوان مثال دارای url زیر هست:

site.com/post-type

حال قصد دارم که این پست تایپ دارای زیر مجموعه های متفاوتی باشه که برای مثال میشه urlهای زیر رو در نظر گرفت:

site.com/post-type/sub-post-type

site.com/post-type/sub-post-type1

حالا ما مثلا 10 تا مطلب داریم! 5 تای اون ها باید در پست تایپ site.com/post-type/sub-post-type آرشیو بشن! 5 تای دیگر در پست تایپ site.com/post-type/sub-post-type1 آرشیو شوند. همگی 10 مطلب هم باید در پست تایپ site.com/post-type آرشیو شوند و قابل دسترسی باشند.

حقیقتش خیلی گشتم در منابع انگلیسی هم چیزی که نیاز منو بتونه رفع کنه و توضیح خوبی داده باشه پیدا نکردم! یه سری چیزا هم در مورد hierarchical خوندم که فکر می کنم یه ربطی داشته باشه به این موضوع ولی در کل نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم! لطفا اگر امکان داره اساتید راهنمایی کنن بنده که نتوسنتم چیز درستی پیدا کنم!

ممنون

کلا مسیر رو چون دارید اشتباه می رید پست تایپ وظیفه اش تعریف نوع مطالب نه طبقه بندیشون و هر مطلب قاعدتا نمی تونه بیشتر از یک نوع داشته باشه برای طبقه بندی هایی از اون قبیل که گفتید باید تاکسونامی تعریف بشه نه پست تایپ 

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۵/۳/۶ ه‍.ش. at 01:13، DariushGreat گفته است :

سلام

بعد از ساخت تاکسونامی باید دسترسی htaccess  رو بگذارید 666 و بعد ساختار پیوند یکتاتون رو یکبار دیگه به روز رسانی کنید بعد از اینکه پیغام ذخیره تغییرات رو بدون خطا دریافت کردید مجددا دسترسی فایل رو بگذارید 444

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، imanfakhar گفته است :

کلا مسیر رو چون دارید اشتباه می رید پست تایپ وظیفه اش تعریف نوع مطالب نه طبقه بندیشون و هر مطلب قاعدتا نمی تونه بیشتر از یک نوع داشته باشه برای طبقه بندی هایی از اون قبیل که گفتید باید تاکسونامی تعریف بشه نه پست تایپ 

من به این دلیل  که با عبارت hierarchical  روبرو شدم فکر می کردم میشه همچین چیزی! شاید بنده بد متوجه کارکردش شدم. (حالا دقیقا کارکردش چی هست؟) به هر حال با توجه به این که شما می فرمایید پس تنها راهش همون تکسونومی هست که از طریق پست تایپ باید انجام بشه.

ممنون استاد عزیز

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، wp-user گفته است :

من به این دلیل  که با عبارت hierarchical  روبرو شدم فکر می کردم میشه همچین چیزی! شاید بنده بد متوجه کارکردش شدم. (حالا دقیقا کارکردش چی هست؟) به هر حال با توجه به این که شما می فرمایید پس تنها راهش همون تکسونومی هست که از طریق پست تایپ باید انجام بشه.

ممنون استاد عزیز

برای ترتیب نمایش مطالب اگر والد و فرزندی رو true کنید تاکسونامی دیگه نباید بگذارید و از لحاظ شکلی مطالب پست تایپ عین برگه ها نمایش داده می شند که می تونند حالت والد و فرزندی داشته باشند برای استفاده از تاکسونامی مقدار hierarchical را false کنید

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، imanfakhar گفته است :

بعد از ساخت تاکسونامی باید دسترسی htaccess  رو بگذارید 666 و بعد ساختار پیوند یکتاتون رو یکبار دیگه به روز رسانی کنید بعد از اینکه پیغام ذخیره تغییرات رو بدون خطا دریافت کردید مجددا دسترسی فایل رو بگذارید 444

پیشتر این راهو رفته بودم

تفاوتی نمی‌کنه

ups.JPG

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، imanfakhar گفته است :

برای ترتیب نمایش مطالب اگر والد و فرزندی رو true کنید تاکسونامی دیگه نباید بگذارید و از لحاظ شکلی مطالب پست تایپ عین برگه ها نمایش داده می شند که می تونند حالت والد و فرزندی داشته باشند برای استفاده از تاکسونامی مقدار hierarchical را false کنید

مقدار hierarchical را false کنید

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، imanfakhar گفته است :

استاد مشکل اینجاست که تکسونومی ها، زیرشاخه پست تایپ قرار نمی گیرن! و خطای 404 میده یعنی به این شکل:

site.com/post-type/tax

ولی برای ترمی با نام term در آدرس زیر به 404 بر نمی خوریم:

site.com/post-type/tax/term

در ۱ ساعت قبل، imanfakhar گفته است :

مقدار hierarchical را false کنید

متاسفانه برای من باز هم خطا میده!

ویرایش شده توسط wp-user
لینک به ارسال

خوب درستش اینه که آدرس به ترم بخوره 

site.com/post-type/tax

نشانی غلطه و درستش همون ترمه که می گید اجرا می شه ضمن اینکه می تونه نشونی 

site.com/post-type/term

یا 

/site.com/tax/term

هم باشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...