رفتن به مطلب

طراحي صفحه اي خاص ، بوردر ها

پست های پیشنهاد شده

/

سلام خدمت دوستان عزيزم

عزيزان ، ميخوام صفحه اي طراحي كنم براي قالب سايت كه بوردري خاص داشته باشه! بوردر ها عموما مستطيل شكل هستن و خوب تا جايي كه من ديدم به بوردر ها ميشه در طول و عرض عدد داد !

من ميخوام يه بوردر خاص داشته باشم تو صفحه كه ستون وسط صفحه و با بخشي از قسمت سمت چپ رو دربر بگيره كه نميدونم چطور ميتونم اين كارو بكنم

(لازم به ذكره كه توي مرور گرهاي مختلف از جمله IE درست نشون داده بشه)

چون ديدم كه اين مساله خاصه ، يه عكس تهيه كردم ، به عكس زير توجه كنيد تو فتوشاپ درش اوردم! اون قسمت قرمز رنگ رو ميخوام بهش بوردر بدم يعني ميخوام توي يه صفحه همچين چيزي در بيارم كه اون ستون اصلي بياد و بخشي از ستون سمت چپ رو هم بگيره ولي زيرش كه ابي رنگ كردم خالي بمونه كه مثلا بيام ابزارك سمت چپ رو بزارم اونجا! متشكرم

دوستان گلم لطفا براي اينكه متوجه درخواستم بشيد و بنده رو بهتر راهنماييي كنيد يك بار ديگه به عكس توجه كنيد ممنونم عزيزان

عكس پيوست شده

post-365-0-23131900-1355053619_thumb.jpg

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

در کل برای تمامی المان های صفحه میتونید border تعریف کنید . (بوسیله css)

div#example
{
border:1px solid gray ;
}

span#example
{
border-top:none;
border-bottom:2px dotted red;
border-left:5px dashed orange;
border-right:1px solid black;
}

لینک به ارسال

رضا جان متوجه نشدم منظورتو! ميدونم همه جا ميشه و ميتوني بوردر بزني! ولي اين همونيه كه من ميخوام؟؟؟؟

لینک به ارسال

میشه یا css3 ایجاد کرد ولی این عکسی که دادید 3 تا div میشه. با html5 هم میشه ولی کدنویسی داره.

لینک به ارسال

پارسا دستت درد نكنه ولي من تا حالا با اينا كار نكردم ، گويا اچ تي ام ال 5 هستش ، توي IE قديم كه جواب نميده :)

درسته اقا مرتضي ، به پيشنهاد اقا رضا ، اگر از جدول ها استفاده كنم فكر كنم بهتر باشه ، چون توي همه مرور گرها مياد . هم اينكه اچ تي ام 5 كار نكردم زياد به دستوراتش اگاهي ندارم و هم اينكه توي اين مرورگر هاي قديمي اذيت ميكنه و خب منم اخراي كاراي قالب هستم و دوست ندارم تو دردسر اچ تي ام ال 5 بيوفتم ،

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

سلام دوستان، من داشتم با جداول براي اين كار ، كار ميكردم كه به مشكل خوردم! قاطي ميشه وقتي ميخوام يكي از دو جدول زير رو با بالايش مرج كنم! نميشه!

اين كدشه يه نگاه بندازيد ! ميخوام اون جدولي كه توش نوشتم ستون سمت راستي ، با اوني كه توش نوشتم بالايي ، يكي بشه يه حالت L در بياد مثل عكس پست اول كه گذاشتم

<html>
<body>
<br />
<br />

<table border=1>
<tr>
<td colspan=2> بالا</td>
</tr>

<tr>
<td> ستون سمت چپ</td>
<td rowspan=2>ستون سمت راست</td>
</tr>

</table>

</body>
</html>

لینک به ارسال

اپديت پست:

دوستان توي اين مشخص تره كار!!! ستون نام رو ميخوام با نام خانوادگي يكي كنم شكل L بشه جدول اين دوتا و اون ستون سمت چپي هم كه توش نوشته سمت چپ ، تنها بمونه:

<html>
<body>
<br />
<br />

<table border=1>
<tr>

<td COLSPAN="1">نام</td>
<td rowspan="2">نام خانوادگی</td>
</tr>

<tr>
<td> ستون سمت چپ</td>
</tr>

</table>

</body>
</html>

فقط دوستان گرامي خودشون تست كنن لطفا چون من هر كاري كردم نميشه!! و اينكه برام مهمه كه بعد از ادغام كردن اين 2 تا ستون و سطر ، Border داشته باشن...

.

لینک به ارسال

در جدول فقط میتونید با سلول (خانه) های افقی و یا عمودی ادغام کنید.

چیزی که شما میگید ادغام با خانه اریب هست که نمیشه با تگ div و استایل css طراحی کنید.

لینک به ارسال

متشكرم.. عكس پست اول من رو اگر امكان داره مشاهده كنيد، اون قسمت قرمز رنگ رو ميخوام در بيارم و بوردر بهش بدم چيكار كنم كه دشوار نباشه؟؟ اون گل صفحه است ، رنگ ابي سايد بار سمت چپه و سمت راست و اون قسمت بالاش كه كلا قرمز كردم هم ستون اصليه ، ميخوام اينو در بيارم چيكار كنم دقيقا؟

لینک به ارسال

مرتضي جان زنده باشيد ، مرحبا همين بود كه من ميخواستم و دقيقا با ويرايش كد فوق كه شما نوشتي ، و تغيرتي در اون دقيقا فراتر از حد انتظارم در امد و اوني شد كه ميخواستم.. متشكرم از وقتي كه گذاشتيد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...