رفتن به مطلب

تبدیل سایت های استاتیک به داینامیک ( وردپرس)

پست های پیشنهاد شده

سلام . مدتی هست من دنبال راه روش برای تبدیل تم های استاتیک ( html) به داینامیک ( wordpress) هستم. سایت های زیادی ادعا میکنن که اینکارو انجام میدن ولی متاسفانه وقتی از اشخاص آشنا میپرسم میگن این کار بسار پیچیده هستش و خیلی وقتا کاملا این تبدیل انجام نمیشه و فقط کسی که سازنده است میتواند به طور کامل این تبدیل یا به عبارتی کد نویسی جدید رو برای سیستم Worpress طراحی کند.

نظر شما چیست؟ آیامیشود به  سایت هایی که این ادعا رو دارن اعتماد کرد ؟ این روش چقدر جوابگو هست و چقدر هزینه بر هست ؟

لینک به ارسال

قالب HTML با وردپرس از زمین تا آسمون با هم فرق دارند و اساسا ارزش این کار بسیار ناچیز است که بخواهند با زحمت یک قالب وردپرس شبیه قالب html بسازند (شبیه ، نه تبدیل)

لینک به ارسال

به شخصه وقتی PSD رو تمام میکنم ، اونو مستقیم برای وردپرس کد میکنم. البته کارم طوری بوده که باید قالب وردپرس میساختم و وقتمو برای HTML هدر ندادم

برای سایت هایی مثله هاستینگ ها و بعضی شرکت ها نیازی نیست صفحات داینامیک طراحی و کد بشه و یکی دو صفحه استاتیک HTML نیازشونو برطرف میکنه

کار رو اگه به دست کاردان بسپارید مطمئنا بخوبی به وردپرس تدیلش میکنند چون قالب استاتیک که از قبل طراحی و کد شده فقط کافیه متاتگ های وردپرس در اون قرار بگیره تا داینامیک بشه

ویرایش شده توسط Dr.Alex
لینک به ارسال

بنده نیز وقتی میخام شروع کنم قالبی طراحی کنم اصلا سراغ psd نمیرم ! و ابتدا به صورت html ولی نه کامل قالب رو پایه اش رو طراحی میکنم و سپس میرم رو وردپرس و طراحی جدی رو اغاز میکنم و بیشتر سعی میکنم با کد کار کنم تا psd ! چون با psd راحت نیستم و دوست دارم که ایده ای که توی ذهنم هست رو همون موقع با کد اجرایی کنم . 

ولی تبدیل html به وردپرس در مورد بعضی قالب ها بسیار ساده است ولی درمورد بعضی دیگر هم ، رس ادمو میکشه !

لینک به ارسال

با سلام 

پیچیدگی و... بستگی به نوع قالب انتخاب شده و کدنویس دارد ، بگذارید یک مثال بزنم بهتر متوجه بشید :

فرض کنید یک قالب که برای سیستم های وبلاگدهی ارائه شده دانلود کردید و فایل ها و.. هم موجود است حالا برای تبدیل نگاه میکنیم در دیداول »

1-فایل index.html به index.php تغییر میدیم

2-مسیرفایل ها با استفاده از توابع مسیر دهی پوسته تغییر میدهیم

<?php bloginfo('template_url'); ?>

3-فعال سازی قالب .

حالا قالب میتونیم فعال کنیم و میبینیم که قالب بالا میاد اما خب کافی نیست

توابع جایگذاری میکنیم همانند title و loop ها و...

از این مرحله به بعد به قول دوستان سختی شروع میشود »

4-اضافه کردن امکانات و یا همان پویا سازی کاملتر

درحالت کلی به ساختار زیر نیاز دارد اما دیگه بستگی به کدنویس دارد که موارد زیر چگونه استفاده کند ویا قرار دهید و ندهد و اصلا قالب شما نیاز دارد یا خیر

style.css
index.php
single.php
archive.php
searchform.php
search.php
404.php
comments.php
footer.php
header.php
sidebar.php
page.php

یک سری از امکانات وردپرس هم مانند :

Widget

Navbar

Metabox

Post_type

و....

==============

پس در هرصورت به 2 عامل کلی بستگی دارد :

1-کدنویس

2-طراح و یا طرح قالب

حال چه امکاناتی نیاز دارد و آیا این امکان به سادگی قابل پیاده سازی هست یا خیر هم زمان و علم خودش را میخواهدچ

شاید یک باکس دانلود شخصی با استفاده از زمینه دلخواه استفاده کند

شاید همان باکس شخص دیگری با استفاده از متاباکس ها و....

هرکدام زمان و هزینه خاص خودش را دارد و ثابت نیست

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

با تشکر از دوستان. مشخص هست که برای تبدیل از HTML باید یه سری مکانها و کدها تغییر پیدا کند. 

متاسفانه من چون خودم وقتی برای این کار نداشتم دنبال مکانی بودم که این کارو برام انجام بدن. از طرفی من واقعا نمیدونم هزینه این کار چقدر میشه. بیشتر از 4 برگه ( صفحه اصلی درباره ما تماس با ما - گالری ) چیزی تو سایت ندارم. 

مثال مشابه این سایت هم در نسخه های وردپرسی زیاده

بسیا بسیار هم ساده اس.

چیزی که میخوام تبدیل بشه این تمپلیت هستش :

http://templates.framework-y.com/photography/index.html

در قسمت دمو برگه های مختلف و زیادی داره .مثلا 3 تا قسمت خانه داره .برگه هایی که من انتخاب کردم روی هم 4 برگه بیشتر نیست. چیز سختی هم ندارد مثلا برگه تماس با ما که با یک پلاگین قابل حل هست. درباره ما هم که یک برگه مجزاست و راحت میشه ایجادش کرد . قسمت خانه و گالری تصاویر مهم هست که این دو قسمت رو میخوام استفاده بشه :

برای قسمت خانه :

http://templates.framework-y.com/photography/index.html

و برای قسمت آلبوم تصاویر :

http://templates.framework-y.com/photography/gallery-album.html

فکر نکنم چیز پیچیده ای باشه .

صفحه اصلی هم با یک اسلایدر فکر کنم قابل حل باشه احتمالا.

نظر دوستان چیست؟

باتشکر از دوستان

ویرایش شده توسط Milad4171
لینک به ارسال

درود ، 

اگر مایل به صرف هزینه هستید ، در بخش خرید و فروش همین انجمن مطرح بفرمایید تا دوستان پیشنهاد و هزینه درخواستی را اعلام نمایند.

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، mojtabashahi گفته است :

درود ، 

اگر مایل به صرف هزینه هستید ، در بخش خرید و فروش همین انجمن مطرح بفرمایید تا دوستان پیشنهاد و هزینه درخواستی را اعلام نمایند.

باتشکر از شما.

اما گویا من به دلیل تعداد پست کمتر به اون قسمت دسترسی ندارم فعلا.

لینک به ارسال

شما اگه وقت بزارید و علاقه داشته باشید و چندتا قالب Html رو به وردپرس تبدیل کنید دیگه کم کم یاد میگیرید و این خیلی مهم هستش که حتما باید امتحان کنید و عملی یاد بگیرید و صرفا به آموزش های تئوری بسنده نکنید.ضمن اینکه می تونید از بسته های آموزشی هم استفاده کنید که خیلی جلوتون میندازه.اولش کمی سخت هستش ولی اگه علاقه و استعدادشو داشته باشید براحتی می تونید یک طراح وردپرس خوب بشید

(حتما فایل توابع وردپرس رو داشته باشید من خودم همیشه از این فایل برای تبدیل قالب های Html به وردپرس استفاده می کنم و برای راحتی شما ضمیمه میکنم که استفاده کنید)

موفق باشید

wordpress-help-sheet.pdf

لینک به ارسال

بله ، پوزش می خواهم که متوجه نشدم ، به قول "محمد جواد" عزیز از قالب های html ساده شروع کنید و به پوسته وردپرس تبدیل کنید. حتی می توانید یک پوسته بسیار ساده وردپرس را باز کنید و توابع را به صورت عملی بررسی کنید. و بهتر است برای شروع در لوکال کار کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...