محمد حمزه

چند سایته یا چند بار نصب

14 پست در این موضوع قرار دارد

سلام بزرگواران ببخشید سوالی داشتم :

به نظرتون چند سایته خوبه یا چند بار نصب کردن وردپرس در چندین سابدامنه

از لحاظ منابع سرور مثلا حجم و ... میگم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

والا دوست عزیز فک کنم چند سایته بیشتر برای راه اندازی سایتهای وبلاگدهی مثل بلاگفا استفاده میشه من یبار نصب کردم قابلیت عضویر کاربرا حذف شد و بجاش به اینصورت بود که به کاربرا اجازه ساخت سایت میدیم یا نه

البته اطلاعاتم دقیق نیست شاید گفته هام درست نباشن بهرحال خواستم نظر شخصیمو گفته باشم

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر همشونو می‌خواین با یک دامنه راه‌اندازی کنید و یک جا سرپرستی بشه چندسایته گزینه‌ی خوبیه. از نظر پایگاه داده تفاوت چندانی نداره اما دنگ و فنگ چندسایته بیش‌تره و اگر به مشکلی بر بخورید ممکنه روی همه‌ی سایتا تاثیر بذاره

اگر تجربه کاری با چند سایته رو ندارید پیشنهاد می‌کنم جدا نصب کنید. 

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تشکر ولی از نظر حجمی چطور مثلا با چند سایته مقدارش چقدر میشه و با چند بار نصب چقدر میشه ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مقدار دقیقش رو که نمیشه گفت بستگی به افزونه ها و داده‌ّایی داره که در پایگاه داده جای می‌گیره. من سال‌ها تجربه کار با مولتی یوزر و مولتی سایت رو داشتم و دیدگاه شخصیم اینه که وردپرس مولتی سایت بهتره به شرطی که توانایی کانفیگ و اداره رو داشته باشید. یکی از خوبی های دیگه‌ی مولتی سایت اینه که شما یک پایگاه داده‌ی یک پارچه خواهید داشت و نیاز نیست برای هر وردپرس یک پایگاه داده بسازید. برای این‌که فشار به سرور هم نیاد میشه با افزونه‌هایی مانند مولتی دیتابیس، پایگاه داده رو بهینه کرد. اگر شمار سایت‌هایی که می‌خواهید راه بندازید بیش از سه تاست پیشنهاد من اینه با مولتی سایت کار کنید.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، sushyant گفته است :

مقدار دقیقش رو که نمیشه گفت بستگی به افزونه ها و داده‌ّایی داره که در پایگاه داده جای می‌گیره. من سال‌ها تجربه کار با مولتی یوزر و مولتی سایت رو داشتم و دیدگاه شخصیم اینه که وردپرس مولتی سایت بهتره به شرطی که توانایی کانفیگ و اداره رو داشته باشید. یکی از خوبی های دیگه‌ی مولتی سایت اینه که شما یک پایگاه داده‌ی یک پارچه خواهید داشت و نیاز نیست برای هر وردپرس یک پایگاه داده بسازید. برای این‌که فشار به سرور هم نیاد میشه با افزونه‌هایی مانند مولتی دیتابیس، پایگاه داده رو بهینه کرد. اگر شمار سایت‌هایی که می‌خواهید راه بندازید بیش از سه تاست پیشنهاد من اینه با مولتی سایت کار کنید.

یه سوال برام پیش اومد من چند وقت پیش امتحانی روی لوکال هاست نصبش کردم

مولتی سایت قابلیت عضویت کاربر هم داره یا صرفا برای وبلاگدهی هست ممنون میشم یه توضیحی راجبش بدید

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله ویژگی نام‌نویسی کاربر هم داره. و میشه از کار انداختش. از سوی دیگه میشه با بادی‌پرس هم یک‌پارچه سازیش کرد.

نام‌نویسی کاربر می‌ةونه برای این هم انجام بشه که توی یکی از همین سایت‌ها / وبلاگ‌های مولتی سایت نویسنده یا سرپرست بشن

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هدف مولتی یوزر سرویس وبلاگ‌دهی بود. اما هدف مولتی سایت فراتر از اینه. میشه به عنوان سرویس وبلاگ‌دهی باشه یا به عنوان مرکز مدیریت چند سایت وردپرسی در یک مجموعه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تشکر از اطلاعاتی که برای ما ارائه نمودید

میشه چند تا از افزونه های کار آمد در این زمینه رو معرفی بفرمایید

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام من فرق میولتی یوزر و چند سایته رو نفهمیدمو الان حجم سایتم از وقتی که وردپرس رو شبکه کردم شده 30 مگ این بنظرتون بد نیست ؟ حدود 8 تا بلاگ درست کرده ام و چطوری میتونم این حجم رو کاهش بدم ؟

لطفا کمک کنید من کمی حساس به این چیزام

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 6/20/2016 at 11:12، محمد حمزه گفته است :

تشکر از اطلاعاتی که برای ما ارائه نمودید

میشه چند تا از افزونه های کار آمد در این زمینه رو معرفی بفرمایید

در هر زمینه خواستید بپرسید تا بگم

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 21 ساعت قبل، محمد حمزه گفته است :

سلام من فرق میولتی یوزر و چند سایته رو نفهمیدمو الان حجم سایتم از وقتی که وردپرس رو شبکه کردم شده 30 مگ این بنظرتون بد نیست ؟ حدود 8 تا بلاگ درست کرده ام و چطوری میتونم این حجم رو کاهش بدم ؟

لطفا کمک کنید من کمی حساس به این چیزام

تا هنگامی که نگارش وردپرس ۲.۹ بود ما چیزی به نام وردپرس مولتی سایت نداشتیم. یک وردپرس برای نصب تکی بود و یک وردپرس برای سرویس وبلاگ‌دهی. به وردپرسی که با اون سرویس وبلاگ راه‌اندازی میشد وردپرس مولتی یوزر گفته میشد که در نشانی mu.wordpress.org در دسترس بود اگر اکنون به این نشانی برید می‌بینید که نوشته دیگه این بخش در دسترس نیست چون وردپرس در نگارش‌هایی که پس از اون اومد یکپارچه شد و دیگه نیازی به این نبود که دو هسته منتشر و به روز بشه. 

حجم سایت شما هم بد نیست. 

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میشه افزونه هایی برای بهبود ظاهر و سرعت و مدیریت آسان معرفی کنید؟

من چطوری میتونم یک بخش رسانه یکپارچه داشته باشم (مثلا بتونم از رسانه های وبلاگ 1 توی دو هم استفاده کنم ) یه افزونه بود ولی اون زیاد کار آمد نبود مثلا توی بخش تصویر شاخص نمیشد .

در 48 دقیقه قبل، sushyant گفته است :

تا هنگامی که نگارش وردپرس ۲.۹ بود ما چیزی به نام وردپرس مولتی سایت نداشتیم. یک وردپرس برای نصب تکی بود و یک وردپرس برای سرویس وبلاگ‌دهی. به وردپرسی که با اون سرویس وبلاگ راه‌اندازی میشد وردپرس مولتی یوزر گفته میشد که در نشانی mu.wordpress.org در دسترس بود اگر اکنون به این نشانی برید می‌بینید که نوشته دیگه این بخش در دسترس نیست چون وردپرس در نگارش‌هایی که پس از اون اومد یکپارچه شد و دیگه نیازی به این نبود که دو هسته منتشر و به روز بشه. 

حجم سایت شما هم بد نیست. 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط runy
      سلام
      می خوام وردذپرسم را چند سایته یا همون شبکه کنم ولی به مشکل بر خوردم
      من سایتم روی سرور مجازیه و براش دایرکت ادمین خریدم . ولی نمی تونم Wildcard  فعال کنم نمیدئونم شایدم فعال کردم ولی هرچی هست وردپرس نمیتونه زیر دامکنه بسازه .
      چ کنم ؟؟
    • توسط محمد حمزه
      سلام
      من سایتمو به  صورت چند سایته راه اندازی کرده ام و الان به مشکلی برخوردم اگه ممکنه کمکی کنید مشکلم :
      من میخوام تمامی بخش رسانه های تمامی سایت هام یکی باشه مثلا توی وبلاگ 1 آپلود میکنم توی وبلاگ 2 هم اون رسانه بیاد این مشکل در بخش تصویر شاخص و چند مورد دیگه حجم سایتم رو زیاد میکنه
      لطفا راهنمایی نمایید .
    • توسط runy
      سلام
      می خوام سایتم را از وردپرس چند سایته و یا همون وبلاگ دهی به وردپرس معمولی تغییر بدم.
      در این راستا کمک می خوام که چطور اینکار را بکنم.
      نظر خودم اینکه یه وردپرس جدید نصب کنم و تمام برون ریزی های سایت قدیم را (از جمله سایت اصلی و وبلاگ هام ) را بهد از نصب درون ریزی کنم .
      البته می دونم که لینک وبلاگ هام شکسته میشه و برای سئو بد است ولی پی اینکار با بخودم مالیدم.
      دوستان نظری دارید ؟
      من اشتباهی نمی کنم ؟
    • توسط none
      سوال داشتم این وردپرس چند سایته فقط واسه ی ایجاد سیستم وبلاگدهی استفاده میشه؟
      من میخوام یک وردپرس نصب کنم اما چندین سایت روش ایجاد کنم ،البته نه بعنوان یک وبلاگدهی
      مثلا وردپرس که نصب کردم .
      یک سایت برای نمونه کار با یک دامین افزونه و تم های ویژه خودش . یک سایت ایجاد کنم برای سایت تجاری با افزونه و تم ویژه خودش با یک دامین دیگر ،و همینطور سایتهای دیگه ای که ایجاد می کنم با همون یکبار وردپرس نصب کردن امکان دارد با وردپرس شبکه یا اینکه باید هر بار مجدد وردپرس نصب کنم؟
    • توسط amirnano
      سلام
      من افزونه Network Latest Posts رو نصب کردم و مدتی باهاش کار کردم اما ایراداتی داره که نمی تونم با قالب هماهنگش کنم.
      آیا کدی هست که من بتونم آخرین مطالب وبلاگ ها رو با تصویر شاخص از وبلاگ ها بگیرم و در سایت اصلی نمایش بدم؟