• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
netdan

آموزش کامل و تصویری نصب وردپرس فارسی

1 پست در این موضوع قرار دارد

نصب وردپرس بر خلاف آنچه که تصور میکنید بسیار آسان و سریع است.با این آموزش همراه ما باشید تا این سرعت و آسانی را تجربه کنید.

ابتدا به هاست خود مراجعه میکنیم و طبق آموزش های زیر یک دیتابیس میسازیم :

آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل : آموزش ساخت دیتابیس Database در سی پنل

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین : آموزش تصویری ایجاد دیتابیس در دایرکت ادمین

خب اگر طبق آموزش های بالا دیتابیس خود را ساختید مشخصات آن را جایی یادداشت کنید یا بخاطر بسپارید.

برای دانلود آخرین نسخه وردپرس فارسی باید به مخزن وردپرس فارسی مراجعه کنید : دانلود آخرین نسخه وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی هاست

بعد از دانلود وردپرس ، مطابق تصویر نام فایل wp-config-sample.php را تغییر بدهید به : wp-config.php

حالا باید محتوای wp-config.php را ویرایش کنیم (مثلا با استفاده از یک ویرایشگر مثل NotePad) و اطلاعات دیتابیس خود را در این فایل وارد کنیم !

همانطور که در کد های زیر می بینید شما باید به جای کلماتی که ما وارد کردیم به ترتیب نام دیتابیس ، یوزنیم دیتابیس و رمز دیتابیس را وارد کنید.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'نام دیتابیس شما');

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'یوزرنیم دیتابیس شما');

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', رمز دیتابیس');

/** MySQL hostname */
define('DB_HOST', 'localhost');

حالا پس از ایجاد تغییرات ، این فایل را ذخیره کنید.

منتقل کردن وردپرس به هاست :

حال نوبت انتقال فایل ها و پوشه های وردپرس به هاست می باشد.بهتر است از یک نرم افزار انتقال اطلاعات به هاست بوسیله FTP استفاده کنیم برای مثال Filezilla بهترین گزینه هست ! پس از ایجاد یک حساب Ftp در هاست خود مشخصات آن را در این نرم افزار وارد کنید و فایل ها رو به محلی که میخواید به هاستتون انتقال بدید اما پیشفرض بهتر است به www یا Public_html منتقل کنید.توجه کنید که سرعت انتقال فایل ها به سرعت اینترنت شما بستگی دارد.

منبع این مطلب : 

حالا میتوانیم نصب وردپرس را آغاز کنیم.

به آدرسی که فایل ها رو منتقل کرده ایم میریم در صورتی که به Public_html یا www فایل ها رو منتقل کردید پس به همونجا هم میریم برای مثال

1
www.Example.Com

با وارد شدن به آدرس خود با صفحه خوش آمد گویی و نصب وردپرس فارسی روبرو می شویم.

حالا اطلاعاتی که وردپرس برای نصب شدن از شما میخواهد را بدرستی تکمیل کنید.

باید نام سایتتان را وارد و سپس باید نام کاربری برای مدیر سایت مثلا Administrator یا Modir و… وارد کنید. همچنین باید رمز عبوری برای مدیریت سایت خود انتخاب کنید.

سپس ایمیل خود را نیز وارد کنید.(ایمیل واقعی خود را وارد کنید چون در صورت فراموشی رمز عبور ، رمز عبور جدید برای این ایمیل قابل درخواست است)

حال بر روی راه اندازی وردپرس کلیک کنید.

تمام شد… سایت وردپرسی شما قابل مشاهده و مدیریت است !

برای مدیریت سایت خود باید به آخر آدرس سایت خودتون wp-admin رو اضافه کنید برای مثال :

1
www.netdan.ir/wp-admin
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط esmaeil-ahmadi
      سلام دوستان من روی لوکال هاست سایتم رو بالا اوردم و با افزونه داپلیکیتور بسته نصبی سایتم رو روی هاست نصب کردم ولی بعد از نصب و... تمامی فایل ها سایتم پرمیژن هاش به 0666 تغییر کردن و نمیشه وارد پیشخوان بشم و برای تغییر هم باید دستی یکی یکی پوشه ها رو باز کنم و پرمیژن ها رو تغییر بدم میشه بگید دلیل این که پرمیژن ها تغییر کردن چیه

• توسط runy
      سلام
      در نصب ویندوز بروی سرور ویندوز 2008 گیر کردم . فکر میکنم مشکل از "

میزبان پایگاه‌داده" است که بطور پیشفرض "
      localhost

" است /

باید چه کنم ؟؟؟

• توسط حجت
      با سلام
      من الآن وردپرسم رو به 4.0.1 ارتقا دادم اما وقتی وارد بخش ویرایش نوشته یا ثبت نوشته جدید می‌شم، گزینه‌های اطراف (اعم از برچسب و تصویر شاخص و دسته و...) یک لحظه دیده میشه و بلافاصله محو میشه، ولی کادر عنوان و نوشتن باقی میمونه!
      در ضمن منوی «تنظیمات صفحه» نیز باز نمیشه!
    • توسط .Ibrahim
      درود
      تو این چند ساله بعد از دهها بار نصب وردپرس، الان به یه مشکل برخوردم.
      موقع نصب، بعد از اینکه اطلاعات فایل wp-config.php رو وارد میکنم، صفحه wp-admin/install.php بالا نمیاد و این ارور میده که «صفحه دارای یک دور هدایت مجدد است This webpage has a redirect loop»
      مشکل از کجاست؟