رفتن به مطلب

افزایش سرعت وردپرس بدون افزونه

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه وردپرس کاران ارزشمند

من مقالات زیادی درباره افزایش سرعت سایت مطالعه کردم

با انواع افزونه ها و کدهای دستی هم کار کردم اما یک نکته

وقتی میبینم که یک سایت به صورت اختصاصی و از پایه با پی اچ پی نوشته شده سرعت بسیار بالاتری نسبت به وردپرس دارد یعنی هرکاری کنیم هر ترفندی پیاده کنیم باز هم سرعت سایت وردپرسی به پای یک سایت اختصاصی نمی رسد!

اگر بهترین افزونه ها و کدهای دستی را به کار ببریم فشرده سازی فایلها افزونه بهینه سازی دیتابیس  هاست پرسرعت و ...  به غیر از اینها راهکاری هست برای افزایش سرعت وردپرس؟

من شینیدم میشه یک کاری کرد که نحوه درخواست وردپرس به سرور رو میشه تغییر داد تا سرعت افزایش یابد(البته من خیلی فنی نیستم و نمیدانم این رو درست گفتم یا خیر)

آیا راهکاری برای افزایش سرعت وردپرس باز هم هست که از لحاظ فنی بخواهیم یک سری کد و توابع رو دستکاری کنیم تا سرعت افزایش یابد

چرا افزایش یابد؟

شما سایت دیوار را مشاهده کنید با سرعت نور باز می شود

حالا در نظر داشته باشید میخواهیم با وردپرس یک سایت نیازمندی داشته باشیم و 50 میلیون بخواهیم برای تبلیغات کنار بزاریم. چون وردپرس سرعت پائین تری به نسبت سایت های اختصاصی دارد آدم تصور می کند خیلی نمیشه رو ی   وردپرس برای یک کار حرفه ای حساب باز کرد! مخصوصا که چشم انداز این باشد که سایت به الکسای زیر 50 ایران برسد

استاتید عزیز کسی در این رابطه راهکاری دارد؟

با تشکر فراوان از انجمن وردپرس پارسی و همه اساتید زحمتکش

لینک به ارسال

در مورد مقایسه وردپرس با دیگر سیستم ها بنظرم اشتباه می باشد ، زیرا هسته وردپرس از 99 درصد پروژه های اختصاصی بخصوص آنهایی که بنده میشناسم سریعتر می باشد، بستگی به کدنویسی شخص دارد ، یک بخش دیگر مربوط به طراحی سمت کاربر است.

با مثال توضیح می دهم :

سمت سرور :

فرض کنید در php شما می خواهید یک حلقه بنویسید برای نمایش محتوایی ، دو شکل زیر را در نظر بگیرید

1.

$query=query_met(".............");
for($i=0;$i<num_rows($query);$i++)
{
//do this
}

2.

$count=num_rows($query);
for($i=0;$i<$count;$i++)
{
//do this
}

در هر دو شکل حلقه بدرستی کار می کند ، اما شکل اول سرعت کمتری نسبت به شکل دوم دارد چون هر در بار اجرای حلقه ، هنگام بررسی شرط حلقه تابع محاسبه تعداد رکورد فرخوانی می شود و این با عث کندی در اجرا میشود.

این یک مورد و مورد دیگر هم طراحی قالب و کدهای جاوا اسکریپت و سی اس اس می باشد که باید بصورت بهینه نوشته شود.

ببخشید پراکنده نوشتم ، چون خسته بودم و فقط خواستم منظورم را برسانم.

لینک به ارسال
در در 7/5/2016 at 10:29، developer گفته است :

در مورد مقایسه وردپرس با دیگر سیستم ها بنظرم اشتباه می باشد ، زیرا هسته وردپرس از 99 درصد پروژه های اختصاصی بخصوص آنهایی که بنده میشناسم سریعتر می باشد، بستگی به کدنویسی شخص دارد ، یک بخش دیگر مربوط به طراحی سمت کاربر است.

با مثال توضیح می دهم :

سمت سرور :

فرض کنید در php شما می خواهید یک حلقه بنویسید برای نمایش محتوایی ، دو شکل زیر را در نظر بگیرید

1.

for($i=0;$i<num_rows($query);$i++)
{
//do this
}

2.

$count=num_rows($query);
for($i=0;$i<$count;$i++)
{
//do this
}

در هر دو شکل حلقه بدرستی کار می کند ، اما شکل اول سرعت کمتری نسبت به شکل دوم دارد چون هر در بار اجرای حلقه ، هنگام بررسی شرط حلقه تابع محاسبه تعداد رکورد فرخوانی می شود و این با عث کندی در اجرا میشود.

این یک مورد و مورد دیگر هم طراحی قالب و کدهای جاوا اسکریپت و سی اس اس می باشد که باید بصورت بهینه نوشته شود.

ببخشید پراکنده نوشتم ، چون خسته بودم و فقط خواستم منظورم را برسانم.

ممنون از پاسخ کامل شما 

خود وردپرس خالی با قالب پیشفرضش که هیچ امکاناتی ندارد و برای همین سرعت بالایی دارد اما به محض اینکه یک قالب نصب میشه و 4تا افزونه نصب میشه تا امکانات سایت افزایش یابد سرعت به شدت افت می کند. آیا راهکاری برای اینکار واقعا هست که سرعت افزایش یابد؟

لینک به ارسال

وردپرس بیشتر کاربرد فریمورک دارد تا CMS یعنی امکانات پیشفرض مثل جوملا و ... دیگر ندارد و به شدت از نظر برنامه نویسی شی گرا و ارتباط به اشیاء قوی هست و بنظر بنده ، قوی ترین.

حال شما برای حل مشکل قالب باید ، یا برنامه نویسی بلد باشید یا سفارش به کسی بدهید که توانایی انجام این کار را داشته باشد ، اکثر مشکل قالب ها بهینه نبودن می باشد ، یعنی مثلاً طراح برای استفاده از دو تا امکانات BOOTSTRAP کل فایل های کتابخانه ای و فونت های آن را به قالب می افزاید و....

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، developer گفته است :

وردپرس بیشتر کاربرد فریمورک دارد تا CMS یعنی امکانات پیشفرض مثل جوملا و ... دیگر ندارد و به شدت از نظر برنامه نویسی شی گرا و ارتباط به اشیاء قوی هست و بنظر بنده ، قوی ترین.

حال شما برای حل مشکل قالب باید ، یا برنامه نویسی بلد باشید یا سفارش به کسی بدهید که توانایی انجام این کار را داشته باشد ، اکثر مشکل قالب ها بهینه نبودن می باشد ، یعنی مثلاً طراح برای استفاده از دو تا امکانات BOOTSTRAP کل فایل های کتابخانه ای و فونت های آن را به قالب می افزاید و....

دوست خوبم قالب صحیفه است که یکی از بهترین و سبک ترین قالبهای وردپرسه ببنید شما هرکاری کنید به نظرم وردپرس در حالت عادی سرعتش از یک سایت اختصاصی ضعیف تره

الان شما سایت دیوار رو با اون همه بازدید نگاه کنید که با چه سرعتی باز می شود

سرعت این سایت که اختصاصی نوشته شده مشاهده کنید

http://www.paravid.com/

این سایت هم با وردپرس است

http://marketwp.ir/

شما سرعت ها رو مشاهده کنید و پی تمیز بودن سیستم اختصاصی پی میبرید

ببنید من هدفم این نیست که وردپرس رو زیر سوال ببرم چون خودم طرفدارشم اما مجبورم به چشم منتقد نگاه کنم چون قرار مبلغ سنگینی برای پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی پرداخت کنیم

لینک به ارسال

دوست عزیز کلاً متوجه صحبت بنده نشدید ، مگر سایت اول را سازندگان وردپرس درست کردند که میگذارید به پای وردپرس؟

در ضمن در کل مقایسه شما کاملاً اشتباه می باشد ، زیرا این دو سایت یک نوع خدمات ارائه نمی کنند و قالب ها و تعداد المان ها کاملاً متفاوت می باشد، درضمن یک نکته ساده سایت اولی روی سرور دانشگاه شریف و سایت دومی روی سرور آسیاتک که ممکن یکی از اینها برای ISP شما پینگ بهتری بدهد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...