رفتن به مطلب

گوگل وبمستر

khosravian

پست های پیشنهاد شده

در ۱ ساعت قبل، khosravian گفته است :

سلام دوستان من برای ثبت سایتم تو گوگل وبمستر به این مشکل برخوردم دلیلش چی هست ؟ اطفا راهنمایی کنید

سلام

به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدین.

توی تصویر داره میگه نمیتونم وریفای کنم چون فایل رو پیدا نکردم، شما فایلی که گوگل بتون داد رو کجا آپلود کردین؟ باید در روت هاستتون آپلودش کنید.

اگه با این روش موفق نشدید روش قرار دادن متاتگ رو امتحان کنید.

اگه همه‌ی مراحل رو به درستی انجام دادید و بازم نشد ممکنه دسترسی ربات‌ها رو در robots.txt بسته باشین.

لینک به ارسال

سلام ،ممنونم

یه افزونه که روی سایتم نصب کردم روی اون اپلود کردم به نام  SMNTCS Google Webmaster Tools میشه لطفا بگید کجا روت هاست باید  آپلود بشه؟

روش متا تگ به چه صورت است؟

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

سلام ،ممنونم

یه افزونه که روی سایتم نصب کردم روی اون اپلود کردم به نام  SMNTCS Google Webmaster Tools میشه لطفا بگید کجا روت هاست باید  آپلود بشه؟

احتیاجی به افزونه نیست، روت سایت یعنی همون قسمت public_Html ، باید فایل رو اونجا آپلود کنید.

در 12 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

روش متا تگ به چه صورت است؟

در این روش گوگل یه کد متا بتون میده که باید بذارینش داخل هدر سایتتون.

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

لطف میکنید در مورد روش متا تگ بیشتر توضیح بدید

گاهی وقتا ممکنه به هاست دسترسی نداشته باشیم، واسه همین در همون مراحل تایید روی تب Alternate methods (در همین تصویری که گذاشتید >> تب وسطی) کلیک می‌کنیم و یه سری پیشنهاد میده گوگل که یکیش روش تایید با متاکد هست (HTML tag) ، این گزنیه‌ رو که انتخاب کنید، یه کدی مشابه کد زیر بتون میده:

<meta name="google-site-verification" content="***" />

(قسمتی که با *** مشخص کردم برای هر سایتی متفاوته)

شما باید این کد رو داخل هدر سایتتون و در کنار بقیه‌ی متاکدها قرار بدین و بعدش روی وریفای کلیک کنید تا سایتتون تایید بشه.

البته به نظرم همون روش آپلود فایل راحت‌تر و بی‌دردسر تره.

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، khosravian گفته است :

ممنون از شما.

شما در مورد ثبت sitemaps در گوگل وبمستر اطلاعاتی دارید؟

فکر کنم درست سوالتونو متوجه نشدم!

سایت‌مپ همونطوری که از اسمش پیداست واسه‌ی ثبت کردن نقشه‌ی سایت به کار میره دیگه.

نقشه‌ی سایتتون رو باید اونجا ثبت کنید.

اگه منظورتون چیز دیگه‌ایه لطفا بیشتر توضیح بدین تا بهتر راهنماییتون کنم.

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

میدونم در مورد ثبت کردن نقشه سایت بکار میره

میخوام بدونم تو وردپرس چطوری باید این کارو انجام بدم؟

وردپرس به صورت پیش‌فرض سایت‌مپ نداره و برای اینکار باید پلاگین نصب کنید:

اگه افزونه‌ی Yoast Seo رو استفاده می‌کنید، یه بخشی داره واسه‌ی ساختن سایت‌مپ، اونو فعال کنید و تنظیماتش رو انجام بدین یه آدرس بتون میده، بعد آدرس رو داخل وبمستر ثبت کنید، اگر هم از Yoast Seo استفاده نمی‌کنید پلاگین گوگل سایت‌مپ رو نصب کنید (https://wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/) و فعالش کنید و آدرس سایت‌مپ رو داخل وبمستر ثبت کنید.

یکی از پلاگین‌ها رو نصب و فعال کنید و بعد اگر جاییش واستون مبهم بود بگید تا بیشتر توضیح بدم.

لینک به ارسال

بعد از اینکه افزونه    XML Sitemap Generator for WordPress 4.0.8 

رو نصب کردم تو این شکل کدوم قسمت باید درsitemap ،submit   کنم؟

این کارو انجام دادم ارور داد. کدومو باید ثبت کنم؟

Untitled.png

ویرایش شده توسط khosravian
لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

بعد از اینکه افزونه    XML Sitemap Generator for WordPress 4.0.8 

رو نصب کردم تو این شکل کدوم قسمت باید درsitemap ،submit   کنم؟

این آدرس رو باید در وبمستر ثبت کنید: http://seoranksite.ir/sitemap.xml

خود گوگل به طور خودکار قسمت‌های مختلف رو تشخیص میده.

در 11 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

این کارو انجام دادم ارور داد. کدومو باید ثبت کنم؟

چه اروری داد؟

لینک به ارسال

لطفا روی همونجایی که نوشته errors 1 (لینک زیر Issues) کلیک کنید و ارورش رو اینجا بذارید تا ببینیم مشکلش چیه و با هم حلش کنیم.

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، khosravian گفته است :

مثل اینکه مسیرش درست  نیست

خود سایت مپ که به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه، فکر کنم ارور داره ميگه وقتی ميخواستم به سايت مپ دسترسی داشته باشم به خطا خوردم، ممکنه در اون لحظه مشکلی واسه سایت پیش اومده باشه.

شما یه بار روی RESUBMIT (دکمه قرمز رنگ) کلیک کنید، باید درست شه، اگه نشد روی TEST کلیک کنید و مراحلشو انجام بدین و اگه بازم درست نشد یه بار نقشه سایت رو از وبمستر حذف کنید و دوباره ثبتش کنید.

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، khosravian گفته است :

مثل اینکه مسیرش درست  نیست

فکر کنم فهمیدم مشکل کجاست، شما موقع ثبت آدرس سایت‌مپ کل لینک رو داخل کادر وارد کردین، در حالی که توی اون بخش آدرس سایت نوشته شده و فقط باید قسمت انتهایی لینک (sitemap.xml) رو بنویسید، سایت‌مپ قبلی رو از وبمستر حذف کنید و به این صورتی که گفتم عمل کنید. 

پ‌ن: فکر کنم یه کمی گنگ توضیح دادم، تصویر این کاری که میگم رو در پیوست گذاشتم واستون (فلش سبز رنگ).

Untitled.png

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال

متشکرم.خیلی لطف کردید

اگر افزونه all in one seo رو هم نصب کنید قابلیت فعال کردن sitemap  داره.

فقط شما تو عکسی که فرستادید image هاتونم submit شده اما واسه من نشده دلیلش چیه؟

و اینکه ایندکس من هنوز به حالت pending هست و index نشده چرا؟ قسمتی که فلش هست

Untitled3.png

Untitled3.png

ویرایش شده توسط khosravian
لینک به ارسال

شما تو عکسی که فرستادید image هاتونم submit شده اما واسه من نشده دلیلش چیه؟

من از yoast seo واسه‌ی ساخت نقشه‌ی سایتم استفاده کردم که خودش در نقشه‌ی سایت یه بخشی رو واسه‌ی تصاویر اضافه کرده (شاید all in one... این مورد رو نداشته باشه) البته تصاویر زیاد مهم نیست، چون گوگل وارد صفحه‌ی مطلب که بشه خودش خود به خود تصاویر رو هم ایندکس میکنه.  

اینکه ایندکس من هنوز به حالت pending هست و index نشده چرا؟ قسمتی که فلش هست

تازه که نقشه رو ثبت می‌کنید به این حالت در میاد تا توسط گوگل بررسی بشه، یه چند روز صبر کنید اگه همینجوری موند Resubmit کنیدش.

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال

خیلی ممنونم

به نظر شما yoast seo بهتر از all in one seo هست؟

چون من باش کار نکردم ، اگر قابلیتهاش بیشتر  از  all in one seo  هست از yoast  استفاده کنم

all in one seo قابلیت اضافه کردن عنوان و توضیحات داره اما yoast نمیدنم چطوریه

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

خیلی ممنونم

به نظر شما yoast seo بهتر از all in one seo هست؟

چون من باش کار نکردم ، اگر قابلیتهاش بیشتر  از  all in one seo  هست از yoast  استفاده کنم

all in one seo قابلیت اضافه کردن عنوان و توضیحات داره اما yoast نمیدنم چطوریه

منم تا حالا با all in... کار نکردم، ولی فکر می‌کنم هر دوتاشون تقریبا در یه سطح باشن، Yoast هم قابلیت اضافه کردن تایتل و توضیحات و... رو داره + کلی امکانات دیگه، یه اسکرین‌شات از منوی Yoast واستون گذاشتم، دیگه خودتون با all in... مقایسه کنید و هر کدوم به نظرتون مناسب بود رو انتخاب کنید.

پ‌ن: من حدود 2 سالی میشه با Yoast کار می‌کنم، تا حالا خوب بوده و مشکلی نداشته.

Untitled.png

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، khosravian گفته است :

متشکرم

خواهش می‌کنم.

یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که وارد گوگل وبمستر بشید و از قسمت Fetch as Google یه بار آدرس صفحه‌ی اصلیتون رو ثبت کنید تا خزنده‌های گوگل بیان به سایتتون و سایت سریع‌تر داخل گوگل ایندکس بشه.

برای اینکار همونجا در بخش Fetch as Google بدون اینکه داخل کادر آدرس چیزی وارد کنید، روی Fetch and Render کلیک کنید و یه کمی‌ ثبت کنید تا گزینه‌ی Submit to index پایین و در رو‌به‌روی لینک نمایش داده بشه، روش کلیک کنید و کپچای I'm not a robot رو تیک بزنید و بعدش گزینه‌ی Crawl this URL and its direct links (گزینه‌ی دومی) رو هم انتخاب کنید، در آخر هم روی Go کلیک کنید. 

موفق باشید :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...