1 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان

ابتدا لازم دونستم یکم دوستانی که با این پسوند آشنا نیستن رو در جریان اهمیت آنها قرار بدم

.xyz

یکی از پسوندهای جدیدا داغ شده برای ثبت دامنه های سطح بالا می‌باشد که در دوم ژوئن سال 2014 میلادی ثبت آن برای عموم آزاد شده است. Xyz بر خلاف بسیاری از پسوندهای رایج دامنه مخفف عبارت خاصی نیست و ایده استفاده از آن این است که چون سه حرف آخر الفبای انگلیسی به xyz ختم می‌شود نام دامنه نیز می‌تواند به این عبارت ختم شود.

چرا دامنه xyz به یکباره معروف و محبوب شد؟

پس از آنکه شرکت گوگل نتوانست کمپانی BMW را مجاب کند که دامنه Alphabet.Com را برای پروژه‌ی الفبا خریداری کند به این فکر افتاد که دامنه‌ای با پسوند دیگر به ثبت برساند. از آنجایی که xyz سه حرف آخر حروف الفبای انگلیسی می‌باشد، گوگل تصمیم گرفت با شرکت xyz در خصوص ثبت دامنه abc.xyz مذاکره کند. سرانجام در نوامبر 2015 گوگل موفق به خرید این دامنه شد و همین امر باعث رشد باورنکردنی آمار ثبت دامنه‌های xyz شد.

بنابر آمار در ژانویه سال 2016 پسوند xyz در جایگاه ششمین پسوند پرطرفدار دامنه قرار گرفت و در حال حاضر در جایگاه پنجمین پسوند دامنه اینترنتی قرار دارد.

چرا از xyz استفاده کنیم؟

Daniel Negari مدیرعامل شرکت xyz که حق ثبت و مالکیت کلیه‌ دامنه های xyz را بر عهده دارد ، اعلام کرده است به دلیل تقاضای بالای ثبت دامنه با پسوند xyz سرورهای این شرکت به سرحد انفجار رسیده اند. بد نیست بدانید پسوند xyz جزء محبوبترین پسوندهای دنیا بوده و تا کنون نزدیک به ۱/۴۰۰/۰۰۰ دامنه با آن به ثبت رسیده است. همچنین با توجه به اینکه این پسوند سه حرف آخر الفبای انگلیسی به پایان می‌رسد، به خاطر سپردن آن آسانتر است.

پیش‌بینی می‌شود در آینده xyz جایگزین بسیاری از پسوندهای مطرح دامنه حتی com شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دامنه های موجود :

upiran.xyz

iranphone.xyz

film98.xyz

fastsharj.xyz

parsiweb.xyz

جهت اعلام قیمت های پیشنهادی خود از طریق پ.خ اقدام فرمایید

ویرایش شده در توسط shayan
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• مطالب مشابه

• توسط saeed313
      سلام
      من دوتا دامنه روی سایتم هست وقتی با دامنه اول سایت را باز میکنم فونت دلخواه خودم هست ولی وقتی با دامنه دوم وارد میشم فونت تغییر میکنه
      علتش چیه؟باید چکار کنم تا با دامنه دوم،همون فونت دامنه اول نمایش بده؟
    • توسط AHCHOO
      سلام من میخواستم دامنه سایتم رو تغییر بدم به طوری که همه ی پلاگین ها و پوسته و اجزای پیشخوانم هم روی دامنه جدید بالا بیان
      سایتمم از نظر رتبه و سئو صفر هستش و مشکلی نیست فقط میخوام تعویض شه لطفا راهنمایی کنید که چیکار باید کنم
      در ضمن روی هاست فعلی میخوام دامنم رو عوض کنم
    • توسط ali hs
      سلام 
      من میخوام یک دامنه رو به دامنه ی جدید ریدایرکت کنم (به طور دائم) و در این زمینه چند سوال داشتم که لطف میکنید پاسخ بدید دوستان.
      1. تصحیح کامل لینک ها (در نتایج جستجو) چه مدت زمانی پس از ریدایرکت صورت میگیره؟
      2. آیا با منقضی شدن دامنه ی قدیم ، از نظر سئو مشکلی ایجاد خواهد شد؟
      3. اگر دامنه قدیم منقضی بشه و هنوز برخی از لینک ها اصلاح نشده باشه ، ریدایرکت انجام میشه ؟
      4. آیا ریدایرکت دامنه قدیم به جدید (از یک هاست) امکان پذیره ؟ یا اینکه باید هاست رو کلا برای دامنه جدید تنظیم کنیم ؟
      ممنون

• توسط mehdinjm
      سلام
      من یه سایت دارم به آدرس darooname.com که دامنه ی اصلیمه. دو تا آدرس دیگه هم دارم که مشابه همینه به آدرس daruname.com و darouname.com که میخوام فورواردشون کنم به این دامنه. الان این کارو با ثبت تو یه وبلاگ و کد انتقال خودکار کردم که به نظرم درست نیست. تو سی پنل چجوری این کارو انجام بدم. چون میگن باید مواظب بود که گوگل سایت شما رو سه تا دامنه در نظر نگیره. بعد این که چطوری به گوگل حالی کنم که سه تا دامنه مال منه
    • توسط AmirHosseinGT
      سلام
      میخوام از یه سایت خارجی هاست بخرم
      چه نکاتی رو باید موقع خرید رعایت کنم؟
      چه سایتی رو شما میشناسید؟ میشه لطفا یکی دوتا سایت معتبر معرفی کنید؟
      سپاس