• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

   بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
  • Saeed Fard

   نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

   در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
javad abbasi

ویرایش فایلهای زبان با پسوند mo

12 پست در این موضوع قرار دارد

چطور می شه فایلهایی زبان افزونه ها را که با پسوند mo هست را ویرایش کرد . در ضمن فابل po را ندارم.

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

فقط فایلهای po قابل ویرایش هستن. فایل po قابلیت ویرایش نداره.

3

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

فقط فایلهای po قابل ویرایش هستن. فایل po قابلیت ویرایش نداره.

یعنی باید از نویسنده اون فایل درخواست کنیم که فایل po را برای ما بفرسته وگرنه راه دیگری نیستش. درسته؟

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

یعنی باید از نویسنده اون فایل درخواست کنیم که فایل po را برای ما بفرسته وگرنه راه دیگری نیستش. درسته؟

خودتون هم میتونید ایجاد کنید.

افزودن قابلیت ترجمه شدن:


http://wp-persian.com/codex/چگونگی-فارسی-کردن-پوسته-و-افزونه/

6

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

بله کاری نداره لازمش داشتن نرم افزار poedit هست...

2

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

من فایل po را گیز آوردم. یعنی مربوط به بی بی پرس هست. دارم ترجمه اش می کنم اگه تموم کردم میذارم همینجا همه استفاده کنند.

من یه 10 درصدی ترجمه کردم و از نرم افزار poedit استفاده می کنم. همون فایلی که دانلود کردم دارم ادیت می کنم. حال چه جوری ازش فایل mo را بگیرم. من تغییراتی دادم بعد ذخیره زدم. کنارش mo تولید نشد.

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

فایل اصلی رو بزارید اینجا. پسوندفایل اصلی .pot بایدباشه(معمولا)

1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

فایل اصلی رو بزارید اینجا. پسوندفایل اصلی .pot بایدباشه(معمولا)

هنوز ترجمه اش را تموم نکردم. وقتی تموم کردم هم فایل ترجمه شده را قرار می دهم و هم فایل اصلی ( ماخذ ترجمه )

3

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

سامانه آنلاین تبدیل فایل ها

http://convert.theme-wp.ir/

با احترام

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

ازاین وب سایت میتونید فایل با پسوند mo را به فایل به پسوند po  تبدیل کنید

بعد با نوت پد هم فایل با پسوندpo را ویرایش کنید

و بعد ویرایش پسوند po دوباره یک کانورت دیگه به پسوند mo  فایل جدید با ویرایش های جدید ایجاد کنید

 

http://tools.konstruktors.com/

 

ویرایش شده در توسط pop_0098
0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

آقا این همه دردسر نمیخواد . پلاگین codestyling localization رو نصب میکنید خودش همه کار میکنه .. من که تا این پلاگین رو پیدا کردم poedit رو گذاشتم کنار!

http://www.code-styling.de/english/development/wordpress-plugin-codestyling-localization-en

تو مخزن هم هست ولی لینکشو پیدا نکردم .

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

نرم افزار poedit  رو دانلود کنید و هر دو فایل po و mo کنار هم باشه (مثلا در یک پوشه ) 

حالا فایل po را ادیت کنید 

خود به خود فایل  mo هم ادیت میشه 

 

حالا آپلود کنید در جای مخصوص خودش در هاست 

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری