رفتن به مطلب

فونت قالب سایت

پست های پیشنهاد شده

بسم الله الرحمن الرحیم ، با سلام و تشکر از خدمات فوق العاده ی شما میخواستم بدونم چطوری میتونم فونت قالب وبلاگمو تبدیل به فونتی کنم که در انجمن این سایت استفاده میشه ؟ یا همچین فونتی که زیبایی خاصی داشته باشه و زیاد نازک نباشه ، ممنون .

لینک سایت : http://setaredownload.ir

http://setaredownload.ir/wp-content/themes/setaredownload/style.css?ver=1.3.8

لطفا مراحل را گام به گام توضیح دهید اگه زحمتی نیست ، درسته طراحی وب خوندم ولی تازه کارم . 

لینک به ارسال

فونتشو درست کردم ولی خیلی درشته، چطوری کوچیک کنم فونت متن رو  ؟ لازم به ذکره از پلاگین تغییر فونت استفاده کردم . 

لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، manv گفته است :

فونتشو درست کردم ولی خیلی درشته، چطوری کوچیک کنم فونت متن رو  ؟ لازم به ذکره از پلاگین تغییر فونت استفاده کردم . 

درود

به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدین

من تا حالا با این پلاگین کار نکردم ولی اگه جاییش در مورد font-size نوشته باید اونجا رو تغییر بدین ولی اگه در پلاگین چنین چیزی رو پیدا نکردید باید سراغ کدهای قالب برید، به این‌صورت:

برای تغییر سایز فونت باید در فایل استایل قالبتون (Style.css) در آی‌دی و کلاس‌هایی که می‌خواین سایز فونتشون تغییر کنه دنبال عبارت font-size بگردید و عدد مقابلش رو تغییر بدین (برای کوچیک شدن سایز عدد رو کاهش بدین) یه مثال میزنم:

مثلا منوی بالای سایتتون (صفحه‌ی اصلی - انجمن و...) در استایل به این صورته:

#topnav-menu a {
    display: block;
    font-size: 1.3em;
    padding: 0.9em 1em;
    text-decoration: none;
}

خوب حالا برای تغییر سایز فونت این قسمت عدد مقابل font-size رو باید تغییر بدین و مثلا بذارینش روی 1em تا فونت کوچیک‌تر بشه.

پ‌ن: فکر کنم اگه از پیکسل (px) به جای em استفاده کنید راحت‌تر باشید.

پ‌ن 2: همه‌ی تلاشم رو کردم که به زبون ساده توضیح بدم، اگه جاییش رو متوجه نشدید لطفا بگید تا بیشتر توضیح بدم.

لینک به ارسال

با سلام مجدد و تشکر از همراهی شما

من تونستم فونت رو کوچیک کنم و علاوه بر اون عوضش کنم، اما الان مشکل دیگه ای دارم به نظرتون براش تایپک جدید بسازم یا همینجا مطرح کنم ؟ 

مشکلم اینه که وقتی قالب رو کوچیک میکنم تا منو ها به صورت فشرده در بیان، وقتی روی لیست منو ها کلیک میکنم یه خط سفید بین منو هست ، اون رو چطوری بردارم ؟ 

http://s3.img7.ir/Kduas.png اینک لینک عکس که با فلش مشخص کردم کدام قسمتشه

راهنمایی کنید چطوری اون خط سفید رو از اونجا بردارم، آیا بردر تعریف شده ؟ چرا اون خط میوفته اونجا ؟ 

Untitled-2.jpg

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، manv گفته است :

با سلام مجدد و تشکر از همراهی شما

من تونستم فونت رو کوچیک کنم و علاوه بر اون عوضش کنم، اما الان مشکل دیگه ای دارم به نظرتون براش تایپک جدید بسازم یا همینجا مطرح کنم ؟ 

مشکلم اینه که وقتی قالب رو کوچیک میکنم تا منو ها به صورت فشرده در بیان، وقتی روی لیست منو ها کلیک میکنم یه خط سفید بین منو هست ، اون رو چطوری بردارم ؟ 

http://s3.img7.ir/Kduas.png اینک لینک عکس که با فلش مشخص کردم کدام قسمتشه

راهنمایی کنید چطوری اون خط سفید رو از اونجا بردارم، آیا بردر تعریف شده ؟ چرا اون خط میوفته اونجا ؟ 

Untitled-2.jpg

درستش کردم :D

لینک به ارسال

اینو دیگه فکر نکنم بتونم بدون کمک شما درستش کنم، 

من وقتی منوهای سایتم کوچیک میشه یه منو کشویی باز میشه و گزینه هارو نشون میده، ولی مشکلی که داره اینا که عوض اینکه علامتش پایین منو باشه رفته بالای منو، میخوام بدونم چطوری اون علامت رو میتونم بیارم پایین سطر ها ؟ 

Untitled-2.jpg

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، manv گفته است :

اینو دیگه فکر نکنم بتونم بدون کمک شما درستش کنم، 

من وقتی منوهای سایتم کوچیک میشه یه منو کشویی باز میشه و گزینه هارو نشون میده، ولی مشکلی که داره اینا که عوض اینکه علامتش پایین منو باشه رفته بالای منو، میخوام بدونم چطوری اون علامت رو میتونم بیارم پایین سطر ها ؟ 

فکر کنم اگه علامت بیاد سمت راست گزینه‌ها، ظاهر بهتری پیدا میکنه، برای این کار این کد رو به انتهای فایل Style.css قالبتون اضافه کنید:

#mainnav-menu a { clear: none !important; }
#mainnav-menu .submenu-dropdown-toggle { padding: 1.1em 0 0 0 !important; }

این کد رو که قرار بدین ظاهر منوتون مثل تصویر زیر میشه!

Capture.PNG

لینک به ارسال

من اون کد هارو اضافه کردم ولی نمیدونم چرا به این شکل در اومد .

Untitled-2.jpg

ویرایش شده توسط manv
لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، manv گفته است :

من اون کد هارو اضافه کردم ولی نمیدونم چرا به این شکل در اومد .

احتمالا خط دوم کد رو به درستی درج نکردید، چک کنید از خط دوم چیزی رو جا ننداخته باشید و عین همین کدی که بتون دادم رو کپی کرده باشید.

اگه موفق نشدید، داخل استایل سایتتون دنبال آی‌دی:

#mainnav-menu .submenu-dropdown-toggle

بگردید و زیرش عبارت:

padding: 1.1em 1.5em;

رو با عبارت زیر جایگزین کنید:

padding: 1.1em 0 0 0;
لینک به ارسال

سلام درست شد ممنونم، یه سوال دیگه داشتم اینکه چطوری میتونم ادیتور وردپرس رو طوری کنم که مثل بعضی سایت ها مانند رزبلاگ وقتی دکمه ای چیزی کپی میکنم با استایلش بیاد ؟ یعنی بتونم دکمه های دانلود و اینارو هم کپی کنم توش ؟ 

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، manv گفته است :

سلام درست شد ممنونم، یه سوال دیگه داشتم اینکه چطوری میتونم ادیتور وردپرس رو طوری کنم که مثل بعضی سایت ها مانند رزبلاگ وقتی دکمه ای چیزی کپی میکنم با استایلش بیاد ؟ یعنی بتونم دکمه های دانلود و اینارو هم کپی کنم توش ؟ 

توی حالت دیفالت وقتی چیزی رو از بیرون paste کنید در ادیتور فکر کنم با استایلش کپی می‌شه ولی اگه میخواین خود کدها رو دقیقا کپی کنید باید ادیتور رو روی حالت متن قرار بدین و کد رو paste کنید و مجددا ادیتور رو در حالت دیداری قرار بدین، البته اگه سایتتون موضوعش دانلوده فکر کنم بهتر باشه از زمینه‌های دلخواه استفاده کنید و یه دانلود باکس مخصوص سایتتون درست کنید.

(اگه با زمینه‌ی دلخواه آشنایی ندارید در گوگل سرچ کنید و اگه به نتیجه نرسیدید یه تاپیک جدید با این موضوع ایجاد تا دوستان راهنماییتون کنن)

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Farshad گفته است :

توی حالت دیفالت وقتی چیزی رو از بیرون paste کنید در ادیتور فکر کنم با استایلش کپی می‌شه ولی اگه میخواین خود کدها رو دقیقا کپی کنید باید ادیتور رو روی حالت متن قرار بدین و کد رو paste کنید و مجددا ادیتور رو در حالت دیداری قرار بدین، البته اگه سایتتون موضوعش دانلوده فکر کنم بهتر باشه از زمینه‌های دلخواه استفاده کنید و یه دانلود باکس مخصوص سایتتون درست کنید.

(اگه با زمینه‌ی دلخواه آشنایی ندارید در گوگل سرچ کنید و اگه به نتیجه نرسیدید یه تاپیک جدید با این موضوع ایجاد تا دوستان راهنماییتون کنن)

سلام با تشکر از شما من هر چی با استایل کپی میکنم به صورت متن لینک دار کپی میشه و نمیتونم استایل قالب رو کپی کنم چیکار کنم برای اینکار؟ چطوری میتونم زمینه دلخواهم رو به قالب اضافه کنم ؟ 

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، manv گفته است :

سلام با تشکر از شما من هر چی با استایل کپی میکنم به صورت متن لینک دار کپی میشه و نمیتونم استایل قالب رو کپی کنم چیکار کنم برای اینکار؟ چطوری میتونم زمینه دلخواهم رو به قالب اضافه کنم ؟ 

https://www.google.com/?ion=1&espv=2#q=ساخت جعبه دانلود وردپرس

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...