رفتن به مطلب

مشکل وردپرس و استفاده بیش از حد از منابع سرور

پست های پیشنهاد شده

سلام

من یه vps دارم ram : 1 روش کلکسو نصب شده!

بعد از هر چند وقت یک بار باید ریست بدم سایتو و کم میاره!

خیلی گشتم و پرسیدم به این رسیدم که وردپرس خیلی از منابع استفاده میکنه!

بیشتر پلاگین هارو حذف کردم و ایندکس رو سبک کردم و کلا هرچی که تو این تاپیک بود انجام دادم!

کاهش مصرف منابع و بهبود سرعت وردپرس

کسی از دوستان میتونه کاری کنه که وردپرس انقدر زیاد از منابع استفاده نکنه؟

کمک کنید ممون میشم!

لینک به ارسال

سلام

عوامل زیادی در این امر دخیل هست.

افزونه های شما

پوسته شما

دیتابیس شما

و خود سرور

شما یک لیست از افزونه هاتون رو بدید تا بهتون پیشنهاداتی بدیم.

همچنین توضیح بدید که پوسته شما آماده بود یا طراحی شده؟

همچنین تداخل کدها و مشکلات در دیتابیس هم میتونه به سایت فشار بیاره.

لینک به ارسال

لازم نيستش كه عنوان تاپيكتون رو بكشيــــــــــــد .. عنوان ويرايش شد ..

اگه ميخوايد كه سريع‌تر رسيدگي بشه به مشكلتون بهتره كه عمومي موضوع رو مطرح كنيد و دنبال كنيد ..

لینک به ارسال

بله لیست افزونه ها مورد خاصی نیست. همینجا بزارید.

لطفا فقط مواردی که خواستم رو بگید نیاز به دسترسی نیست.

توجه کنید که اگر در تاپیک مشکلات رو مطرح کنید دسوتان باتجربه هم میتونن کمک کنن.

لینک به ارسال

تنها افزونه های :

فرم تماس نسخه 7

Velvet Blues Update URLs

W3 Total Cache

WP-PageNavi

نصب شدند.

قالب هم که سایتو دیدی...

واقعا ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه!

هرکی بتونه مشکلمو حل کنه 30ت بش میدم.

لینک به ارسال

دوست گرامی

تا اونجا که من میدونم اینجا کسی برای پول علم خودش رو در اختیار کسی قرار نمیده و همه از کمک به دیگران لذت می برن و اونم رایگان.

استفاده منابع دغدغه ی همه ی وردپرسی ها هست.

من هم دقیق مشکل شمارو داشتم و فکر کردم که با داشتن vps این مشکلم حل میشه.البته حل میشه اما اگه تخصصی از سرور داری آگاهی داشته باشی.

با توجه به اینکه این سرویس از پشتیبانی ساپرت نمیکنه بهتره که اگه علمش رو ندارید بیخیال vps بشید.

لازم به ذکر است که این مشکل احتمال کم توان بودن میزبانتون هم داره.

به بخش انتخاب هاست خوب برید و یک هاست بهتر و معتبرتر امتخاب کنید.

ویرایش شده توسط amir1909
لینک به ارسال

میتونید مثل من از یک هاست معمولی و کلودفلیر استفاده کنید تا فشار به سرور کم بشه.

لینک به ارسال

دوست عزیز پست های پشت سرهم به شما کمکی نمیکنه هیچ باعث میشه در سیستم به عنونا اسپمر شناخته بشید!

صبر کنید تا پاسختون داده بشه.

شما تقریبا هیچ افزونه ایی ندارید که به سرور شما فشار بیاره.

یک مشکلی که هست کلکسو بتنهایی داره 80 درصد منابع رو میکشه! پس برای وردپرس مقدار زیادی نمیمونه. من متوجه کلکسو در پست اول نشده بودم. قبلا هم دوستان همچین مشکلی داشتن.

لینک به ارسال

دوست گرامی

تا اونجا که من میدونم اینجا کسی برای پول علم خودش رو در اختیار کسی قرار نمیده و همه از کمک به دیگران لذت می برن و اونم رایگان.

استفاده منابع دغدغه ی همه ی وردپرسی ها هست.

من هم دقیق مشکل شمارو داشتم و فکر کردم که با داشتن vps این مشکلم حل میشه.البته حل میشه اما اگه تخصصی از سرور داری آگاهی داشته باشی.

با توجه به اینکه این سرویس از پشتیبانی ساپرت نمیکنه بهتره که اگه علمش رو ندارید بیخیال vps بشید.

لازم به ذکر است که این مشکل احتمال کم توان بودن میزبانتون هم داره.

به بخش انتخاب هاست خوب برید و یک هاست بهتر و معتبرتر امتخاب کنید.

ممنون از راهنماییتون!

ولی خودم اول رو هاست بودم به دلایل فیلترین و ... مجبور شدم بیارم رو vps

لینک به ارسال

دوست عزیز پست های پست شرهم به شما کمکی نمیکنه هیچ باعث میشه در سیستم به عنونا اسپمر شناخته بشید!

صبر کنید تا پاسختون داده بشه.

شما تقریبا هیچ افزونه ایی ندارید که به سرور شما فشار بیاره.

یک مشکلی که هست کلکسو بتنهایی داره 80 درصد منابع رو میکشه! پس برای وردپرس مقدار زیادی نمیمونه. من متوجه کلکسو در پست اول نشده بودم. قبلا هم دوستان همچین مشکلی داشتن.

آخه کلوکسو رایگان هست...

دیگه به نظرتون چیکار میتونم کنم؟

لینک به ارسال

اسکریپت سایت شما هر چی هم که باشه از ماله من سنگین تر نیست. پس راه حلی رو که دادم رو امتحان کنید.

اینم آموزش تصویری اون.

http://tortak.com/view/cloudflare-setup.html

لینک به ارسال

سلام

توی پست اولت که دادی خودت یه راه حل سریع رو جواب دادی

توی vps میتونی از طریق ssh کش شدن در رم رو غیر فعال کنی و دیگه نیازی نباشه ریست کنی

در مورد کلوکسو هم که باید بگم دیگه از این کمتر نیستش چون فک کنم حدود 75 مگ از رم رو اشغال میکنه که کمترینش هست

ذخیره در رم رو غیر فعال کن بهتر میشه

بعد اینکه وقتی vps میگیری توجه کن که openvz هستش یا xen

اگر openvz باشه که یعنی همون اشتراکی و فرق زیادی با هاست اشتراکی نداره و کمی بهتره

اما سعی کن از جایی بگیری که سرورهاشون برای مجازی سازی از xen استفاده میکنن

چون مثلن گاهی اوقات میبینی که رم 1 گیگ در openvz کمتر از یه رم 512 توی xen هستش

موفق باشی

لینک به ارسال

انجین دیتابیسی که وردپرس داری رو ببین اگه MyISAM بود ، برو توی کانفیگ MySQL انجین InnoDB رو غیرفعال کن ، کمی منابع آزاد میشه .

همونطور که آقا مرتضی گفتن کلوکسو منابع زیادی مصرف میکنه .

لینک به ارسال
سلام توی پست اولت که دادی خودت یه راه حل سریع رو جواب دادی توی vps میتونی از طریق ssh کش شدن در رم رو غیر فعال کنی و دیگه نیازی نباشه ریست کنی در مورد کلوکسو هم که باید بگم دیگه از این کمتر نیستش چون فک کنم حدود 75 مگ از رم رو اشغال میکنه که کمترینش هست ذخیره در رم رو غیر فعال کن بهتر میشه بعد اینکه وقتی vps میگیری توجه کن که openvz هستش یا xen اگر openvz باشه که یعنی همون اشتراکی و فرق زیادی با هاست اشتراکی نداره و کمی بهتره اما سعی کن از جایی بگیری که سرورهاشون برای مجازی سازی از xen استفاده میکنن چون مثلن گاهی اوقات میبینی که رم 1 گیگ در openvz کمتر از یه رم 512 توی xen هستش موفق باشی

میشه لطف کنید بگید با چه کامندی کش شدن در رم رو غیر فعال کنم؟

لینک به ارسال

اول با این کامنت خالی کن :

yum clean all

بعد دستور زیر رو اجرا کن :

sudo echo 3 | sudo tee /proc/sys/vm/drop_caches

تا حدی مشکلت حل میشه که البته ممکنه به خاطر mysql هم باشه که برای اون هم بعضی راه ها گفته شده اما تاثیر چندانی نداره ( هرچند موثره )

ویرایش شده توسط kasra
لینک به ارسال

انجین دیتابیسی که وردپرس داری رو ببین اگه MyISAM بود ، برو توی کانفیگ MySQL انجین InnoDB رو غیرفعال کن ، کمی منابع آزاد میشه .

همونطور که آقا مرتضی گفتن کلوکسو منابع زیادی مصرف میکنه .

سلام رضا جان از کجا انجین دیتابیس رو میتونم ببینم؟

لینک به ارسال

اول برو توی PHPMyAdmin برو روی دیتابیس هات ، چک کن هیچ کدوم انجینش InnoDB نباشه .

اگه نبود میتونی غیرفعالش کنی .

How to turn off Innodb Engine in Mysql?

When Mysql is installed, Innodb Engine is set to ON by default. You can verify whether Innodb is set to On or Off by using ‘mysqladmin variables’. Login to the server as root and execute:

root@host [~]# mysqladmin variables | grep have_innodb
| have_innodb | ENABLED

To turn off Innodb, you need to edit the Mysql Configuration file at /etc/my.cnf and add the following line:

skip-innodb

Save the file and restart the mysql service. You now execute the ‘mysqladmin variables’ to check the status of Innodb engine.

or

http://stackoverflow.com/questions/11772611/how-to-disable-innodb-in-mysql

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...