رفتن به مطلب

ایندکس شدن یا نشدن تگ ها ؟!

modlebas

پست های پیشنهاد شده

سلام. 

لطفا از دوستانی که استادتر هستند یک راهنمایی بکنند.

من الان یک سایت خبری و تفریحی دارم و تگ ها رو گذاشتم تا ایندکس نشن. دلیلش هم تو جستجوی بین انجمن ها برخی دوستان میگفتن ایندکس تگ ها باعث پایین اومدن ارزش لینک اصلی میشه.

اما برخی سایت ها هم هستن تگ رو ایندکس میکنن و تو مطالب مشابه با وسیله تگ سایت هاشون بالا میاد. خیلی هم از نطر رتبه و بروز بودن از ما بالاتر نیستن فقط به کمک تگ بیشتر بالا میان

دوستان استاد بیشتر راهنمایی بفرمایید.

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

خب اره. ولی برخی از سایت ها میگن این کار باعث پایین اومدن لینک اصلی میشه در مدت زمان بلند.

ایا این درسته؟

لینک به ارسال

بستگی داره از تگ ها چجوری استفاده کنید، اگه تگ ها رو به عنوان یه سری عناوین جداگونه برای پست در نظر بگیرید خوب مجبورید ایندکس هم بکنید (که کلا کار اشتباهیه)

تگ اصلا فلسفش اینه که به عنوان یه جور دسته بندی داخلی در سایتتون استفاده بشه.

فرض کنید یه سایت آموزش کامپیوتر دارید، در این حالت میتونید یه دسته بندی به عنوان برنامه نویسی داشته باشید و زبان های مختلف رو در تگ ها مشخص کنید و در نتیجه بهتره که ایندکس نشه.

کلا کاربرد تگ اینه، اگه نتونستم خوب توضیح بدم لطفا بگید تا بیشتر مثال بزنم.

لینک به ارسال

برای مثال 

من اومدم در متن از کلمه 2 شهریور 95 استفاده کردم.

بعد چند ساعت که پست من ایندکس شده. یه سایتی اومده با تغییر محتوا و تصاویر کلمه 2 شهریور 95 رو در برچسب ها استفاده کرده.

و وقتی 2 شهریور 95 رو سرچ میکنیم توی گوگل اون سایت با هیمن تگ بالای ما قرار میگیره و سایت هایی که اومدن از تگ استفاده کردن.

.

در اینجا میخواستم بدونم منی که به محتوا اهیمت دادم و سعی کردم ارزش لینک اصلی پست پایین نیاد. با این سایت ها مشابه چه تفاوتی دارم؟

به هرحال این تگ ها در نهایت به لینگ اصلی ختم میشن دیگه؟ اینجوری محتوای تکراری حساب نمیشن؟

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

ببینید خوب اینکه اون سایت توی اون کلمه رتبه بهتری داره دلایل مختلفی میتونه داشته باشه و ممکنه اصلا ارتباطی با این کار نداشته باشه.

اگه شما دارید در مورد 2 شهریور 95 مینویسید باید اونو در عنوان هم به کار ببرید.

یه قانون نانوشته ای هست که میگه اگه از یه تگ فقط یه بار استفاده کنید اشتباهه و باعث ایجاد محتوای تکراری میشه، در نتیجه خودتون باید بررسی کنید و ببینید چطور از تگ استفاده میکنید.

این لینک رو مطالعه کنید:

https://seorooz.net/tag-duplicate-content-hurt-ranking/

کامل توضیح دادن.

لینک به ارسال

الان با قابلیت canonical مگه به راحتی نمیشه از تگ ها استفاده کرد؟ 

اینکه خیلی از دوستان میگن استفاده از برچسب ها برای یک نوشته بخاطر تکراری بودن محتوا ضرر داره ! با link rel="canonical" href میشه به جستجوگر فهموند که لینک اصلی کدومه.

قبلا افزونه سئو مثلا ali in one seo این قابلت رو نداشت الان که داره.

لطفا در این مورد هم راهنمایی بفرمایید

لینک به ارسال

دوست عزیز برچسب ها رو می شه حتی تو تمامی پست ها تکرار کرد ربطی نداره همانند یک دسته بندی برای پست ها می مونه

در مورد canonical هم مربوط به پست های مشابه هست اگه دو پست مشابه داری بهتره برا یکی از این قابلیت استفاده کنی که اسپم نشی در گوگل

لینک به ارسال

بله عزیز . اتفاقا منم سعی میکنم اگه برچسبی بزارم به صورت دسته بندی مطالبی رو در بربگیره.

اما بعضی برچسب ها جدید هستن یا اصولا نمیشه توی پست های مرتبط دیگه تکرارشون کرد. 

لینک به ارسال

چرا؟ مشکلی نیست.

برچسب ها رو باید از داخل محتوای هر پست که مرتبط هم هست استخراج و مندرج شه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...