رفتن به مطلب

برنامه نویسی وب ؟ php یا پایتون ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم 

دوستان من از شما سوال دارم برای برنامه نویسی وب . دقت کنید برای وردپرس نه ! برای ساخت مثلا اسکریپتها, سیستم های مدیریت محتوا اختصاصی خیلی ساده , و .... شما چه زبانی رو پیشنهاد میدین ؟ پایتون یا php ? و چرا ؟

ممنونم پیشاپیش ازتون

لینک به ارسال

معذرت میخوام فکر کنم مشکل از اینترنتم بود ک موضوع هی ارسال شد 

مدیران لطفا پاک کنند 

لینک به ارسال

سلام. اگر از استایل کدنویسی به صورت زبان c خوشتون میاد php رو انتخاب کنید. البته به اون صورت قاعده مند نیست و خیلی خوش دست تره.

برای انتخاب php دلایل زیر هم هست:

1- برنامه نویس های زیادی php کار می کنن پس هم حین یادگیری و هم توی کدنویسی حرفه ای میتونید کمک دریافت کنید.

2- اگر تحت لینوکس بخواید کار کنید به راحتی با نصب lamp همه چیز آماده کار میشه. توی ویندوز زامپ هر دو رو داره.

3- فریم ورک های خیلی معروفی داره که روند تکمیل پروژه رو خیلی سریع میکنه و امنیت خیلی بالایی هم دارن، البته پایتون هم فریم ورک داره ولی اگر در مورد قابلیت ها یا توابعش سوالی داشته باشید تقریبا تنهایید!

این که یه زمانی میگفتن پایتون از php سریع تره دیگه همچین چیزی نیست. توی نسخه های جدید php پیشرفت خیلی زیادی داشته و از نظر توانایی تقریبا این دو زبان با هم برابرن.

من زیاد با python کار نکردم ولی برای یه مساله ای سراغ کدهاش رفتم به سختی میتونستم متوجه بشم که کدش داره چه کار میکنه. اما میگن اگر جاوا کار میکردیه قبلا python براتون یاد گرفتنش آسون تره و همچنین خیلی از نرم افزارهای تحت لینوکس رو با پایتون نوشتنه. همچنین اینکه برنامه نویس های زیادی پایتون کار نمیکنن هم یه ضعفه هم یه مزیت. ضعفش اینه که یادگیریش و غیره سخت تره و مزیتش اینه که توی بازار کار پایتون کار کمتره که البته پروژه های پایتونی هم کمترن.

موفق باشید.

لینک به ارسال

خیلی ممنون از پاسختون

من خودمم بیشتر به PHP گرایش دارم

دوستان اگر میشه یه کتاب PDF برای آموزش php از صفر رو پیشنهاد بدن که خوب باشه

و چه برنامه باید نصب کنم برای برنامه نویسی php ؟

لینک به ارسال

سلام

برای یادگیری برنامه نویسی php به نظر من بهتره از ویدیو آموزشی استفاده کنین .

چون هم بهتر متوجه میشید و هم خسته کننده نیست (خودمم با ویدیو آموزشی یاد گرفتم) آموزش تصویری زیاد هست (به خصوص داخل یو-تیو-ب)

برای اجرای فایل های php از برنامه wamp server هم میتونین استفاده کنین.

لینک به ارسال

سلام

برای یادگیری برنامه نویسی php به نظر من بهتره از ویدیو آموزشی استفاده کنین .

چون هم بهتر متوجه میشید و هم خسته کننده نیست (خودمم با ویدیو آموزشی یاد گرفتم) آموزش تصویری زیاد هست (به خصوص داخل یو-تیو-ب)

برای اجرای فایل های php از برنامه wamp server هم میتونین استفاده کنین.

لینک به ارسال
  • 11 ماه بعد...
در در 9/8/2016 at 10:32، فرحان گفته است :

سلام. اگر از استایل کدنویسی به صورت زبان c خوشتون میاد php رو انتخاب کنید. البته به اون صورت قاعده مند نیست و خیلی خوش دست تره.

برای انتخاب php دلایل زیر هم هست:

1- برنامه نویس های زیادی php کار می کنن پس هم حین یادگیری و هم توی کدنویسی حرفه ای میتونید کمک دریافت کنید.

2- اگر تحت لینوکس بخواید کار کنید به راحتی با نصب lamp همه چیز آماده کار میشه. توی ویندوز زامپ هر دو رو داره.

3- فریم ورک های خیلی معروفی داره که روند تکمیل پروژه رو خیلی سریع میکنه و امنیت خیلی بالایی هم دارن، البته پایتون هم فریم ورک داره ولی اگر در مورد قابلیت ها یا توابعش سوالی داشته باشید تقریبا تنهایید!

این که یه زمانی میگفتن پایتون از php سریع تره دیگه همچین چیزی نیست. توی نسخه های جدید php پیشرفت خیلی زیادی داشته و از نظر توانایی تقریبا این دو زبان با هم برابرن.

من زیاد با python کار نکردم ولی برای یه مساله ای سراغ کدهاش رفتم به سختی میتونستم متوجه بشم که کدش داره چه کار میکنه. اما میگن اگر جاوا کار میکردیه قبلا python براتون یاد گرفتنش آسون تره و همچنین خیلی از نرم افزارهای تحت لینوکس رو با پایتون نوشتنه. همچنین اینکه برنامه نویس های زیادی پایتون کار نمیکنن هم یه ضعفه هم یه مزیت. ضعفش اینه که یادگیریش و غیره سخت تره و مزیتش اینه که توی بازار کار پایتون کار کمتره که البته پروژه های پایتونی هم کمترن.

موفق باشید.

نقل قول

با عرض سلام !
خواستم بگم که همه ی این مواردی که شما گقتید رو بحزء مورد ۱ شامل پایتون هم میشه

و اینم بگم که پایتون به صورت پیشفرض رویه توزیع هایه گنو/لینوکس نصب هست و در ویندوز ها شما با دانلود پایتون کارتون راه میفته !

و در مورد سینتکس هم بگم که پایتون یکی از ساده ترین سینتکس هارو داره و نسبت به php خانا تره:)

و اینم در نظر داشته باشید که پایتون   cross platfrom هستش و شما با یادگیری اون میتونید در خیلی از زمینه ها کار کنید

همچنین پایتون سازگاری کاملی با زبان c و خانواده این زبان داره و در این چند سال رشد چشم گیری داشته و اگر همینطور به پیشرفت ادامه بده در چند سال اینده شاهد محو شدن php زیر سایه پایتون خواهیم بود
موفق باشید !

ویرایش شده توسط Arman009
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...