44 پست در این موضوع قرار دارد

back-up-wordpress-to-google-drive-fast.png

سلام تقریبا از تیتر معلوم هست چه خبره .

بنده چند وقت مشاهده کرده که برخی سرویس های میزبانی برای مشتری هاشون بک اپ روی گوگل درایو میگیرند که خب خیلی از نظرم جالب اومد چون گوگل درایو یه سرویس مطمئن برای نگهداری فایل ها هستش .

این وسط کسانی که مثل من سایتشون زندگیشون هست و خودشون هم سرعت کافی رو برای بک اپ گیری روزانه رو ندارند این بهترین گزینه پیش روشون هست .

روش تست شده و صد رد صد عملی هستش .

( قبل از شروع اموزش این مطلب مرتبط رو هم بخونید : ( افزونه WordPress Backup to Dropbox )

.............................

خب در ابتدای کار افزونه Google Drive for WordPress رو نصب و فعال سازی کنید .

سپس طبق تصویر زیر در قسمت Configur Google گزینه Google API Console را کلیک کنید

configure-google-account.png

از ای پی ایران استفاده نکنید چون شامل تحریم ها در این مورد هستیم.

راه حل این موضوع هم استفاده از V*P*N هستش .

پس از وارد شدن با اکانت جیمیل خودتون لاگین بشید

اگر درست پیش برید طبق تصویر زیر باید وارد چنین صفحه ای بشید و بر روی گزینه Creat Project کلیک کنید

Backup-WordPress-to-Google-Drive3.png

پس از ان وارد صفحه زیر میشید که میتونید در گزینه Project name - نام پروژه اتون رو و در Project LOGO برای پروژه اتون تصویر قرار بدید که البته خیلی این موارد مهم و فقط یه چیز بزنید که رد بشیم از این قسمت .

Backup-WordPress-to-Google-Drive41.png

سپس بر روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه بعدی بشیم .

create-client-id.png

در این صفحه گزینه Web Application را انتخاب کنید و در زیر ادرس سایتتون رو وارد کنید

سپس گزینه More Options رو بزنید و در این قسمت هرچی بود یا نبود رو پاک کنید و ادرس زیر رو وارد کنید ( به جای Example.com ادرس سایتتون رو وارد کنید )

http://example.com/wp-admin/admin.php?page=configure_google&action=auth

در اخر هم گزینه Create the Client ID رو برای ثبت بزنید .

Backup-WordPress-to-Google-Drive6.png

پس از ثبت “Client ID” و “Client secret” را کپی کنید و در قسمت مربوطه در افزونه مورد نظر وارد کنید و بر روی Allow access کلیک کنید.

Backup-WordPress-to-Google-Drive10.png

..................

در اخر هم با مراجعه به تنظیمات افزونه فقط با کمی دانستن زبان انگلیسی میتوانید به راحتی با این افزونه کار کنید

گزینه های نظیر :

اطلاع به ایمیل شما

بک اپ از دیتابیس وردپرس شما

بک اپ از تمامی فایل ها به صورت زیپ شده

بک اپ خودکار و بدون نقض روزانه ، هفتگی و ماهانه

( صرفا جهت اطمینان اخرین نسخه این افزونه رو براتون پیوست کردم )

wp-google-drive.2.2.zip

دوستان محض اطمینان حتما از این افزونه استفاده کنند تا در صورت هک یا بک اپ ندادن سرورتون به شما براحتی بتونید اخرین نسخه بک اپ از سایتتون رو داشته باشید و دریافت کنید .

منبع : خودم / وردپرس پارسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه قدر فضا برای پشتی بانی میده ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه قدر فضا برای پشتی بانی میده ؟

5 گیگ / بیشتر هم بخواین ظاهرا دیدم 25 گیگ رو نزدیک 3 دلار میفروشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام خدمت شما دوست عزیز ... متاسفانه من به مشکل بر خوردم .

وقتی روی Allow access کلیک میکنم به صفحه 404 سایتم بر میخورم .

این نکته رو هم یاد اوار بشم که من وردپرس تو پوشه ی مجزا نصب کردم به صورت mydomain.ir/wordpress و آدرس صفحه اصلی سایت mydomain.ir قرار دادم و ...

وقتی رو Allow access کلیک میکنم وارد صفحه ی 404 میشه و وقتی هم wordpress به صورت دستی به آخرلینک وارد میکنم خطای

Missing required parameter: client_id میاد .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

برای سایت هایی که وردپرس به صورت معمولی نصب شده بود مشکلی نداشتم و راحت پلاگین نصب و تنظیم و فعال شد ...

ویرایش شده در توسط fardin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احتمالا در افزونه فقط در حالت استاندارد نصب درنظر گرفته شده.

برای همین ادرس های اصلی رو میشناسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ظاهرا اینطور هست ، برای حل این مشکل چه باید کرد ؟ ...

چون اینطور که من تو افزونه دیدم admin_url باید صفحه مدیریت درست بیاره ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنظرم بهتره این نوع مشکلات رو به نویسنده افزونه ایمیل کنید و ازش راه حل بخواید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنظرم بهتره این نوع مشکلات رو به نویسنده افزونه ایمیل کنید و ازش راه حل بخواید

بله من هم این مسئله به ذهنم رسیده ولی متاسفانه در خیلی از موارد افرادی که این پلاگین ها رو تهیه میکنند به ایمیل های ارسالی پاسخ نمیدن ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از کلیه تصاویر که روی هاستمون هست هم بکاپ می گیره ؟

در ضمن این گوگل درایو اف تی پی نداره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از کلیه تصاویر که روی هاستمون هست هم بکاپ می گیره ؟

من خودم یه بار تست کردم دیدم هم از فایل ها میگیره هم از دیتابیس !

البته فکر کنم هرکدوم رو نخوای هم میتونی تیک بزنی که برات نگیره !

در ضمن این گوگل درایو اف تی پی نداره ؟

نه فکر نکنم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان عزیز مشکل این افزونه برای

این مشکل هم حل شد ...

فایل settings-class.php این افزونه خط 544 کد :

<?php echo get_option("home"); ?>/wp-admin/admin.php?page=configure_google&action=auth' ); ?>" method="post">

وجود داره که به

<form action="<?php echo admin_url( 'admin.php?page=configure_google&action=auth' ); ?>" method="post">

تغییر بدین مشکل حل میشه .. موفق باشید .

ویرایش شده در توسط fardin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان آیا افزونه ای برای بک آپ گیری بر روی skydrive وجود نداره؟ اسکای درایو 25 گیگ فضای رایگان داره!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوال => تاپیک جدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان آیا افزونه ای برای بک آپ گیری بر روی skydrive وجود نداره؟ اسکای درایو 25 گیگ فضای رایگان داره!!

بهتره براش تاپیک ایجاد کنید

اما بنده هرچقدر گشتم تو سایت های خارجی رو چیزی پیدا نکردم و چندجا هم عین شما سوال شده بود که فرموده بودند چنین چیزی نداریم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببخشید یه چند تا سوال:

اول اینکه به نظرتون من با نصب این افزونه خیالم از نظر اینکه بعدا به هر دلیلی دسترسیم به سایت قطع شد بتونم یه بکاپ کامل از آنچه که درون هاست بوده دسترسی داشته باشم؟

دوم اینکه خودتون این افزونه رو پیشنهاد میکنید؟

اگر نه از چه چیزی استفاده کنم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ببخشید یه چند تا سوال: اول اینکه به نظرتون من با نصب این افزونه خیالم از نظر اینکه بعدا به هر دلیلی دسترسیم به سایت قطع شد بتونم یه بکاپ کامل از آنچه که درون هاست بوده دسترسی داشته باشم؟ دوم اینکه خودتون این افزونه رو پیشنهاد میکنید؟ اگر نه از چه چیزی استفاده کنم؟

افزونه بکاپ گیری برای وردپرس زیاد هست

و همه پاسخگو نیاز هستند. خروجی را میتوانید در دیتابیش دیگری import کنید تا از درستی داده ها آگاه بشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس این مورد تائید است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود؛

من توی مدیریت دیتابیس و مدیریت فایلها همه گزینه ها رو تیک زدم بعد رفتم روی on time back و بک آپ گرفتم ولی فایلی به گوگل درایو منتقل نشده؛چرا؟

مرسی ;)

ویرایش شده در توسط ایوبـــ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود؛

من توی مدیریت دیتابیس و مدیریت فایلها همه گزینه ها رو تیک زدم بعد رفتم روی on time back و بک آپ گرفتم ولی فایلی به گوگل درایو منتقل نشده؛چرا؟

مرسی ;)

مراحل اتصال را با موفقیت طی کردید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره.آخرین مرحله اجازه دسترسی بود که allow زدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای من ارور میده:

Fatal error: Class 'ZipArchive' not found in /home3/MYSITENAME/public_html/wp-content/plugins/wp-google-drive/class/zip-class.php on line 12

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب دوستان اینها رو من انجام دادم

اما نکته مهم اینجاست که از کجا باید بکآپ رو دید یا دانلود کرد؟

من به آدرس drive.google.com رفتم ولی اونجا چیزی متوجه نشدم

یه نرم افزار قدیمی به نام gmaildrive هم روی کامپیوترم دارم از قدیم که داخل اون هم چیزی دیده نمیشه که اومده باشه

آیا googledrive مثل dropbox نرم افزاری داره که بشه فایلها رو بصورت فولدرهای مشخص دید و یا دانلود کرد؟

مچکرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای من ارور میده:

Fatal error: Class 'ZipArchive' not found in /home3/MYSITENAME/public_html/wp-content/plugins/wp-google-drive/class/zip-class.php on line 12

این یک کلاس php هست . با پشتیبان هاست تماس بگیرید

خب دوستان اینها رو من انجام دادم

اما نکته مهم اینجاست که از کجا باید بکآپ رو دید یا دانلود کرد؟

من به آدرس drive.google.com رفتم ولی اونجا چیزی متوجه نشدم

یه نرم افزار قدیمی به نام gmaildrive هم روی کامپیوترم دارم از قدیم که داخل اون هم چیزی دیده نمیشه که اومده باشه

آیا googledrive مثل dropbox نرم افزاری داره که بشه فایلها رو بصورت فولدرهای مشخص دید و یا دانلود کرد؟

مچکرم

در همان گوگل درایو باید باشد

اگر نیست پس موفقیت آمیز نبوده است

برنامه ویندوزی هم https://tools.google.com/dlpage/drive/index.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هر افزونه ای نصب کردم موفق نشدم که بک آپ بگیرم و ناچارا بک آپ رو روی خود هاست انجام دادم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هر افزونه ای نصب کردم موفق نشدم که بک آپ بگیرم و ناچارا بک آپ رو روی خود هاست انجام دادم.

:D

هاست که بپره خود بک آپ هم میپره

میتونید یه وی پی اس خریداری کنید و روش ویندوز نصب کنید

بعد چند و به چند وقت روش دانلود کنید و اونجا ازش نگهداری کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• مطالب مشابه

• توسط mbonjakhi
      باسلام
      سوالی از خدمتتون داشتم.
      میشه من یه دامنه .ir خریداری کنم و کد های یک سایت خاص رو کلا کپی کنم و تو دامنه خودم بکار ببرم؟
      یعنی اینکه دیگه نیازی به طراحی سایت نداشته باشه و به راحتی سایتم ساخته بشه؟
      اگه امکانش هست واسم یه مقدار توضیح بدید باید چیکار  کنم.
      ممنون
    • توسط behnam_buss
      سلام
      بخش دسته بندی محصولات در ووکامرس من غیرفعال شده و دسته بندی هایی که قبلا انجام داده بودم رو نمی تونم ببینم و ویرایش کنم و یا حتی وقتی یه دسته بندی جدید هم می سازم نمایش داده نمیشه.
      هر محصول هم که اضافه می کنم و جایی که باید محصول رو تو دسته بندی خودش قرار بدم بازم دسته بندی رو تو قسمت ویرایش خود محصول نمی بینم و نمی تونم تو دسته ی خاص خودش قرار بدم.
      ضمنا همین مشکل برای بخش فهرست های سایتم هم بوجود اومده و فهرست ها رو نمی بینم و کلا بخش فهرست های وردپرسم غیرفعال شده و نمی تونم فهرست جدید بسازم.
      نکته ای که هست اینه که فهرست ها و دسته بندی های قبلی که ساخته بودم تو خود سایت که داره نمایش داده میشه درسته و تو بخش مدیریت وردپرس این مشکلات وجود داره!!!
    • توسط iHooMan
      درود و وقت بخیر 

من  توی پروژه ای لازم دارم از فرم وب سایت مبدا وارد یه وب سایت دیگه بشم .
      که دو حالت داره یکی یوزر معمولی - یکی همکار 
      واسه یوزر معمولی فقط کپچا میخواد سایت مقصد  واسه همکار یوزر و پسورد و کپچا 
      من میخوام با یه فرم تو وب سایت خودمون اطلاعات بگیرم پاس بدم توی اون وبسایت نمیخوام اون اطلاعات تو وبسایت مقصد پر بشه ( لوگین توی وب سایت ما انجام بشه بعد به صفحه لوگین شده اونور پاس بده )
      از چی استفاده کنم ajax یا ... ? 
      روند کاریش تو وردپرس کسی میتونه توضیح بده ؟
      پینوشت : وب سایت مقصد از md5.js واسه اینکرپشن دیتا استفاده میکنه . 

سپاس

• توسط mehrshadmousavi

مفهوم HTML 5:
      در این نسخه قدرت مدیریت دربرنامه های وب بر روی اجرا با حداکثر دقت و نظم وجود دارد و این کار با کد ابزارهای <header>, <menu>,<nav> , <menuitem> و ... . ممکن است.
      web developer قادرند برخی از ویژگی های شاخص  HTML 5 که  شامل: آهنگ، ویدئو، ذخیره ی منطقه در حالت آفلاین و ... با اصول بهینه سازی سایت همراه کنند. همچنین HTML 5 این اجازه را به کاربران خود می دهد که از خاصیت و ویژگی نوعی از تگ ها را استفاده کنند مانند تگ link و script؛ و حتی امکان استفاده از تگ های <article> و <<section در بهترین حالت را ممکن ساخته است. تا کنون ترفند هایی زیادی ابداع نشده است که بتوان به وسیله ی آن ها به نتایج مطلوب و باب میل رسید از این جهت درهنگام استفاده باید هوشمندانه عمل کرد.
      مفهوم HTML 6:
      ورژن 6HTML نسخه ی اصلاح شده ی  HTML ها است که دارای NameSpaces با ساختار XML می باشد. از ویژگی های مهمNameSpaces این است که با استفاده از تگ های <logo/>< logo>  و <toolbar/>< toolbar> قادر خواهید بود امکانی فراهم کنید تا سایت قادر به شناسایی و تشخص لوگو در صفحات وب سایت باشد. همچنین  از دیگر امکانات HTML 6  این است که طراحان سایت و وب دولپرها می توانند تگ <container> را به جای <’div id =’container > بهره ببرند.

در حالت کلی  HTML 6 دارای دو نوع تگ تکی  که اطلاعات و خصوصیات راحمل می کنند اما داده ها شامل متن نمی باشد، و تگ های زوج یا جفتی که با متن هم می توانند همراه باشند.
      برخی از تگ های تکی (رفتاری) که در HTML 6 قرار دارند را با هم بررسی می کنیم که می توانند دارای namesapec   های زیر باشند:
      <html:html>
      <html:head>
      <html:title>
      <html:meta>
      <html:link>
      <html:a>
      <html:media>
      <html:body>
      <html:button>
      چند ویژگی که HTML6 را متمایز می کند:
       قابلیت تغییر اندازه تصاویر مرورگر ها
      زبان های قابل اجرا
      مدیریت بهتر در کنترل اشیای ویدئویی
      پیش پردازنده ها ی جایگزین
      دسترسی ایمن به اطلاعات
    • توسط mehrshadmousavi

امسال هفتمین سال است که زبان برنامه نویسی php به عنوان چهارمین زبان محبوب در میان برنامه نویسان انتخاب می شود. این زبان در بیش از ۲۰۰ میلیون وبسایت فعال در اینترنت به کار گرفته شده است و چیزی حدود ۸۱٫۷ درصد از سرور های فعال کنونی در حال اجرای این زبان برای اجرای وبسایت ها هستند.
      php این هفته با یک جهش رو به جلو در بروز رسانی خود تغییرات عمده ای را برای برنامه نویس ها فراهم کرده است، از سال ۲۰۰۴ که نسخه ۵ این زبان برنامه نویسی ارائه شده بروز رسانی های این چنینی بی سابقه است.

در نسخه PHP 7 شاهد بهبود عملکردی هستیم که تا ۳ برابر سرعت و کارایی بیشتر را نسبت به نسخه PHP 5.6 در اختیار ما قرار خواهد داد. نسخه جدید شامل تغییرات ریز و درشت بسیاری است، کاهش قابل توجه استفاده از حافظه، تعریف نوع بازگشتی اعلان ها و … همچنین در نسخه ۷ PHP شاهد تغییرات عمده ای هستیم راجع به حذف حالت safe mode و magic quotes و …
      با توجه به این تغییرات گسترده در نسخه جدید باید شاهد طراحی دوباره برای قسمت های مختلف جهت بهینه شدن با این نسخه در اپلیکیشن هایی نظیر وردپرس باشیم.