رفتن به مطلب

مشکل اجرای کوئری های سنگین و مصرف منابع

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان عزیز

امروز هاستینگ این اخطار را داده و سایتم مرتبا داوون میشه .

معمولا وقتی بازدید میره بالا این اتفاق می افته و سایت کلا مسدود و خطای 503 میده این متن ارور :

Service Unavailable
503
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

این هم متن فرستاده شده هاستینگم :

به استحضار مي رساند که اکانت شما توسط اجرا کردن کوئری های سنگین مای اس کیو ال به شدت باعث مشغول شدن cpu سرور شده است. نمونه ای از کوئری های اجرا شده در سرور توسط برنامه شما:

# Time: 161107 18:23:58
# User@Host: ....._.......[_] @ localhost []  Id: 21931
# Query_time: 3.597268  Lock_time: 0.000255 Rows_sent: 1  Rows_examined: 4389
SET timestamp=1478530438;
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS  wp_posts.ID FROM wp_posts  WHERE 1=1  AND (((wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%کﻞﻤﻫ%') OR (wp_posts.
post_content LIKE '%کﻞﻤﻫ%')) AND ((wp_posts.post_title LIKE '%ی%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%ی%') OR (wp_posts.post_content LIKE '%ی%')) AND ((wp_posts.pos
t_title LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%') OR (wp_posts.post_content LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%')) AND ((wp_posts.post_title LIKE '%ﻦﻇﺭ%') OR (wp_posts.pos
t_excerpt LIKE '%ﻦﻇﺭ%') OR (wp_posts.post_content LIKE '%ﻦﻇﺭ%')) AND ((wp_posts.post_title LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%') OR (wp_posts.
post_content LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%')))  AND (wp_posts.post_password = '')  AND wp_posts.post_type IN ('post', 'page', 'attachment') AND (wp_posts.post_status = 'publish')
  ORDER BY (CASE WHEN wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ ی ﻡﻭﺭﺩ ﻦﻇﺭ + ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 1 WHEN wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ%' AND wp_posts.post_title LIKE '%ی%' AND wp
_posts.post_title LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%' AND wp_posts.post_title LIKE '%ﻦﻇﺭ%' AND wp_posts.post_title LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 2 WHEN wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ%' OR wp_po
sts.post_title LIKE '%ی%' OR wp_posts.post_title LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%' OR wp_posts.post_title LIKE '%ﻦﻇﺭ%' OR wp_posts.post_title LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 3 WHEN wp_posts.post
_excerpt LIKE '%کﻞﻤﻫ ی ﻡﻭﺭﺩ ﻦﻇﺭ + ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 4 WHEN wp_posts.post_content LIKE '%کﻞﻤﻫ ی ﻡﻭﺭﺩ ﻦﻇﺭ + ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 5 ELSE 6 END), wp_posts.post_date DESC LIMIT 0,
1;
# Time: 161107 18:27:26
# User@Host: ......_.....[......._....] @ localhost []  Id: 25103
# Query_time: 3.514793  Lock_time: 0.000217 Rows_sent: 5  Rows_examined: 1502
use ..........._....;
SET timestamp=1478530646;
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS  wp_posts.ID FROM wp_posts  WHERE 1=1  AND (((wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%کﻞﻤﻫ%') OR (wp_posts.
post_content LIKE '%کﻞﻤﻫ%')) AND ((wp_posts.post_title LIKE '%ی%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%ی%') OR (wp_posts.post_content LIKE '%ی%')) AND ((wp_posts.pos
t_title LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%') OR (wp_posts.post_content LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%')) AND ((wp_posts.post_title LIKE '%ﻦﻇﺭ%') OR (wp_posts.pos
t_excerpt LIKE '%ﻦﻇﺭ%') OR (wp_posts.post_content LIKE '%ﻦﻇﺭ%')) AND ((wp_posts.post_title LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%') OR (wp_posts.post_excerpt LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%') OR (wp_posts.
post_content LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%')))  AND (wp_posts.post_password = '')  AND wp_posts.post_type IN ('post', 'page', 'attachment') AND (wp_posts.post_status = 'publish')
  ORDER BY (CASE WHEN wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ ی ﻡﻭﺭﺩ ﻦﻇﺭ + ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 1 WHEN wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ%' AND wp_posts.post_title LIKE '%ی%' AND wp
_posts.post_title LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%' AND wp_posts.post_title LIKE '%ﻦﻇﺭ%' AND wp_posts.post_title LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 2 WHEN wp_posts.post_title LIKE '%کﻞﻤﻫ%' OR wp_po
sts.post_title LIKE '%ی%' OR wp_posts.post_title LIKE '%ﻡﻭﺭﺩ%' OR wp_posts.post_title LIKE '%ﻦﻇﺭ%' OR wp_posts.post_title LIKE '%ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 3 WHEN wp_posts.post
_excerpt LIKE '%کﻞﻤﻫ ی ﻡﻭﺭﺩ ﻦﻇﺭ + ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 4 WHEN wp_posts.post_content LIKE '%کﻞﻤﻫ ی ﻡﻭﺭﺩ ﻦﻇﺭ + ﺍیﻦﺗﺭ%' THEN 5 ELSE 6 END), wp_posts.post_date DESC LIMIT 0,
5;

همانطور که ملاحظه میکنید زمان اجرا شدن کوئری های برنامه شما بسیار بالا میباشد و این امرمیتواند به شدت بر روی کارایی سرور تاثیر گذار باشد. این مشکل میتواند مربوط به پلاگین های نصب شده بر روی برنامه شما، حجم بالای دیتابیس و یا علت الگوریتم غیر بهینه قسمتی از برنامه شما باشد. بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم که هرچه سریعتر این مشکل را با شرکت سازنده برنامه و یا برنامه نویس خود مطرح کنید و در جهت رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

لطفا توجه کنيد که بر اساس قوانين شرکت..... اکانت شما مجاز به استفاده و مشغول کردن بيش از 10 درصد منابع سرور براي مدت طولاني نمي باشد. توجه داشته باشيد که اکانت شما از نوع اشتراکي است و اين مساله به شدت بر روي کارايي ساير اکانت ها تاثير مي گذارد.

اساتید حرفه ای لطفا کمک کنید این مشکل برطرف بشه.

باتشکر

لینک به ارسال

درود اولا باید بگم خیلی بد لاگ دادن صدرحمت به شرکت طرف قرار داد خودم :)

واقعا سخته خوندن کد ها و پیدا کردن مشکل نمیتونه دقیق باشم الان تمام لاگ ها داره به فراخانی لایک اشاره میکنه ونه چیز دیگه و دقیق تری 

تاجایی که من دیدم درخواست افزونه یا قسمت لایکی که دارید خیلی سنگینه اول این افزونه رو حذف کنید 

و بعد از افزونه های پاکسازی و اپتیمایز استفاده کنید مثل wp-sweep یا WP-Optimize

و همچنین از P3 (Plugin Performance Profiler) استفاده کنین و ببنین کدوم افزونه کئوری های بیشتری داره و پیشنهاد میشه برای فارسی سازی از WP-Farsi استفاده کنین و از افزونه Cachify برای کش دیتابیس خودتون استفاده کنین

سوالی بود در خدمتم واقعا اینقدر خسته ام شاید بعضی از نکته هارو یادم رفته باشه

ویرایش شده توسط nima1998
لینک به ارسال

مچکرم از پاسختون .

من هیچ افزونه لایک یا قسمت لایکی ندارم .

این لیست تمام افزونه ها:

Akismet

Google XML Sitemaps

Hello Dolly

WP-Optimize

Yoast Seo

وردپرس فارسی

WP Super Cache

404

-----

البته باز هم تیکت دادم بهشون این متن زیرر رافرستادن:

مطابق آنچه در ایمیل به اطلاع شما رسیده است سایت شما با مشکل اجرای کوئری های سنگین و مصرف منابع مواجه است.
همچنین لازم به ذکر است خطای 503 معمولا زمانی از سمت سرور ارسال می گردد، که تعداد پروسه های در حال اجرای برنامه وب سایت شما به صورت غیر معمولی بالا باشد.
همانطور که مطلع هستید به منظور جلوگیری از افت کیفیت سرویس در مقابل حملات احتمالی داس و یا دی داس، تعداد پروسه های درحال اجرا (به صورت لحظه ای در حافظه) برای هر کاربر محدود می باشد.
بنابراین در صورتی که برنامه وب سایت شما بهینه باشد معمولا با خطای مذکور مواجه نمی شوید.
به صورت کلی مواردی که ممکن است منجر به دریافت خطای مذکور گردد به صورت زیر می باشد:

1- برنامه شما غیر بهینه باشد و این امر باعث اجرای برنامه به مدت طولانی در حافظه گردد. این امر در صورت بالا رفتن بازدید وب سایت شما، در نهایت منجر به تجمع برنامه های در حال اجرا در حافظه می گردد و با رسیدن به میزان محدود شد، پروسه های جدید به کندی اجرا شده و یا در صورت بالا بودن زمان تایم اوت، منجر به دریافت خطا می گردد.
2- برنامه های پی اچ پی شما به نحوی در حافظه باقی بماند. به عنوان مثال اگر شما برای دانلود فایل ها از برنامه پی اچ پی استفاده کنید، در صورت حجیم بودن فایل ها و یا کند بودن سرعت اینترنت کاربران شما، این امر باعث انباشت برنامه های پی اچ پی در حافظه می گردد.
در حال حاضر پروسه های مانده در حافظه ریست شد و سایت شما در دسترس قرار گرفت.

شما می بایست مورد کوئری های سنگین و بهینه سازی سایت را با توجه به توضیحات و لاگهای ارسالی با پشتیبان برنامه یا طراح سایتتان پیگیری نمایید.

------------------------------------------------

اساتید و دوستان

لطفا کمک کنید کوئری های سنگین و پرمصرف را بهینه کنم . ؟؟

باتشکر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، albfa گفته است :

مچکرم از پاسختون .

من هیچ افزونه لایک یا قسمت لایکی ندارم .

این لیست تمام افزونه ها:

Akismet

Google XML Sitemaps

Hello Dolly

WP-Optimize

Yoast Seo

وردپرس فارسی

WP Super Cache

404

-----

البته باز هم تیکت دادم بهشون این متن زیرر رافرستادن:

مطابق آنچه در ایمیل به اطلاع شما رسیده است سایت شما با مشکل اجرای کوئری های سنگین و مصرف منابع مواجه است.
همچنین لازم به ذکر است خطای 503 معمولا زمانی از سمت سرور ارسال می گردد، که تعداد پروسه های در حال اجرای برنامه وب سایت شما به صورت غیر معمولی بالا باشد.
همانطور که مطلع هستید به منظور جلوگیری از افت کیفیت سرویس در مقابل حملات احتمالی داس و یا دی داس، تعداد پروسه های درحال اجرا (به صورت لحظه ای در حافظه) برای هر کاربر محدود می باشد.
بنابراین در صورتی که برنامه وب سایت شما بهینه باشد معمولا با خطای مذکور مواجه نمی شوید.
به صورت کلی مواردی که ممکن است منجر به دریافت خطای مذکور گردد به صورت زیر می باشد:

1- برنامه شما غیر بهینه باشد و این امر باعث اجرای برنامه به مدت طولانی در حافظه گردد. این امر در صورت بالا رفتن بازدید وب سایت شما، در نهایت منجر به تجمع برنامه های در حال اجرا در حافظه می گردد و با رسیدن به میزان محدود شد، پروسه های جدید به کندی اجرا شده و یا در صورت بالا بودن زمان تایم اوت، منجر به دریافت خطا می گردد.
2- برنامه های پی اچ پی شما به نحوی در حافظه باقی بماند. به عنوان مثال اگر شما برای دانلود فایل ها از برنامه پی اچ پی استفاده کنید، در صورت حجیم بودن فایل ها و یا کند بودن سرعت اینترنت کاربران شما، این امر باعث انباشت برنامه های پی اچ پی در حافظه می گردد.
در حال حاضر پروسه های مانده در حافظه ریست شد و سایت شما در دسترس قرار گرفت.

شما می بایست مورد کوئری های سنگین و بهینه سازی سایت را با توجه به توضیحات و لاگهای ارسالی با پشتیبان برنامه یا طراح سایتتان پیگیری نمایید.

------------------------------------------------

اساتید و دوستان

لطفا کمک کنید کوئری های سنگین و پرمصرف را بهینه کنم . ؟؟

باتشکر

با سلام

وردپرس فارسی مصرفش بسیار بالاست از افزونه parsidate استفاده کنید ، در مخزن وردپرس هست ، بعد از نصب به تنظیماتش برید ، خیلی بهتره  اینم لینک در مخزن

.

مورد بعدی با استفاده از این آموزش ببینید مصرف کدام پلاگین ها بالاست آموزش کلیک کنید

.

و اما در آخر چنانچه مشکل حل نشد و کوئری های رایج باعث فشار بود ، چون بازدید بالایی دارین دو راه هست

یکی اینکه سرور خوب تهیه کنید

دوم اینکه با استاد فخار ارتباط برقرار کنید و بگین در قالب خودتون یا قالب جدید با هوک مطالب رو احضار کنن ، 

راه دوم اصولی تر و ماندگارتر هست ، استاد فخار بسیار عالی اینکارو انجام میدن

لینک به ارسال

تشکر ازپاسختون .

بعید میدونم مشکل از وردپرس فارسی  باشه .

وردپرس فارسی را کلا غیرفعال کردم .

اصلا من افزونه پرمصرفی ندارم .همونطور که هاستینگم گفتند باید فکری برای

کوئری های سنگین مای اس کیو ال کنم و بهینه سازی کنم. البته من خودم سررشته ای در این رابطه ندارم وگرنه خودم انجام میدادم .

گفتند که باتوجه به لاگهایی که دادند باید مشکل را پیدا کنم . لطفا بگید این لاگها برای چیست؟>

چرا زمان اجرا شدن کوئری های برنامه شما بسیار بالا ؟

باتشکر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، albfa گفته است :

تشکر ازپاسختون .

بعید میدونم مشکل از وردپرس فارسی  باشه .

وردپرس فارسی را کلا غیرفعال کردم .

اصلا من افزونه پرمصرفی ندارم .همونطور که هاستینگم گفتند باید فکری برای

کوئری های سنگین مای اس کیو ال کنم و بهینه سازی کنم. البته من خودم سررشته ای در این رابطه ندارم وگرنه خودم انجام میدادم .

گفتند که باتوجه به لاگهایی که دادند باید مشکل را پیدا کنم . لطفا بگید این لاگها برای چیست؟>

چرا زمان اجرا شدن کوئری های برنامه شما بسیار بالا ؟

باتشکر

لطفا درصورت پاسخ منو نقل قول کنید که اعلان برام بیاد ، اتفاقی دیدم 

ببینید در روز چند بازدید دارید؟

در لحظه حداکثر چند نفر آنلاین دارید؟

حجم بزرگترین دیتابیس شما الآن چقدر هست؟

الآن از کدوم شرکت هاستینگ استفاده میکنید؟

آدرس سایتتون رو بفرمایید

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

من باتوجه به معرفی پلاگین هایی که دادین دوتا حدس میزنم روی سرور مناسبی نیستید ،

قطعا اگر مثلا بلاگفا بیاد روی ی سرور مجازی کلا بالا نمیاد ، چون باید سرور با تعداد بازدید در لحظه همخوانی داشته باشه

بعد از پاسخ شما در پست بعدی طریقه بهینه سازی پایگاه داده وردپرس رو کامل قرار میدم

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، nazanin123 گفته است :

لطفا درصورت پاسخ منو نقل قول کنید که اعلان برام بیاد ، اتفاقی دیدم 

ببینید در روز چند بازدید دارید؟

در لحظه حداکثر چند نفر آنلاین دارید؟

حجم بزرگترین دیتابیس شما الآن چقدر هست؟

الآن از کدوم شرکت هاستینگ استفاده میکنید؟

آدرس سایتتون رو بفرمایید

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

من باتوجه به معرفی پلاگین هایی که دادین دوتا حدس میزنم روی سرور مناسبی نیستید ،

قطعا اگر مثلا بلاگفا بیاد روی ی سرور مجازی کلا بالا نمیاد ، چون باید سرور با تعداد بازدید در لحظه همخوانی داشته باشه

بعد از پاسخ شما در پست بعدی طریقه بهینه سازی پایگاه داده وردپرس رو کامل قرار میدم

20هزار تا 

حجم دیتابیس 1 گیگ حدودا

. فکر نکنم اینجا اینجا جای مناسب برای اسم بردن از هاستینگ باشه !! (احتمالا جزء قوانین) 

به نظرم تنها مشکل بنده با توجه به لاگها کوئری های سنگین مای اس کیو ال است..

امیدوارم دوستان دیگه ام کمک کنند.

لطفا کسی کمک کنه هزینه این کار را هم می پردازم

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، albfa گفته است :

20هزار تا 

حجم دیتابیس 1 گیگ حدودا

. فکر نکنم اینجا اینجا جای مناسب برای اسم بردن از هاستینگ باشه !! (احتمالا جزء قوانین) 

به نظرم تنها مشکل بنده با توجه به لاگها کوئری های سنگین مای اس کیو ال است..

امیدوارم دوستان دیگه ام کمک کنند.

لطفا کسی کمک کنه هزینه این کار را هم می پردازم

به روت هاست برید ، wp-config.php را باز کنید و کد زیر را به آخرین خط اضافه کنید و ذخیره کنید

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

سپس آدرس زیر را در مرورگر باز کنید, فقط بجای site.com آدرس سایت خودتون را وارد کنید و روی تعمیر پایگاه داده کلیک کنید

بعد از اتمام کد بالا را از wp-config.php حذف کنید

http://site.com/wp-admin/maint/repair.php

لینک به ارسال
در 48 دقیقه قبل، nazanin123 گفته است :

به روت هاست برید ، wp-config.php را باز کنید و کد زیر را به آخرین خط اضافه کنید و ذخیره کنید

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

سپس آدرس زیر را در مرورگر باز کنید, فقط بجای site.com آدرس سایت خودتون را وارد کنید و روی تعمیر پایگاه داده کلیک کنید

بعد از اتمام کد بالا را از wp-config.php حذف کنید

http://site.com/wp-admin/maint/repair.php

ممنون

استفاده از کد و مراحلی که گفتید برای چیــه؟

انجام میدم مراحلی که گفتید ..

بااین دستور مشکلی برای سایت بوجود نمی آید ؟

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، albfa گفته است :

ممنون

استفاده از کد و مراحلی که گفتید برای چیــه؟

انجام میدم مراحلی که گفتید ..

بااین دستور مشکلی برای سایت بوجود نمی آید ؟

خیر ، مشکلی پیش نمیاد

بعد از اینکه انجام دادین برین ببینید حجم دیتابیس چقدر کم شده و اینجا اعلام کنید

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، nazanin123 گفته است :

خیر ، مشکلی پیش نمیاد

بعد از اینکه انجام دادین برین ببینید حجم دیتابیس چقدر کم شده و اینجا اعلام کنید

باتشکر ..

مراحل را انجام دادم .

ویرایش شده توسط albfa
لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، albfa گفته است :

باتشکر ..

مراحل را انجام دادم .

حجم دیتابیس چقدر شد؟

کد رو از فایل wp-config.php بردارید

اگر میخواین مشکلتون حل بشه به سوالات پاسخ بدین

روزی چند تا پست میذارین؟

لینک سایتتون رو بدید

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، nazanin123 گفته است :

حجم دیتابیس چقدر شد؟

کد رو از فایل wp-config.php بردارید

اگر میخواین مشکلتون حل بشه به سوالات پاسخ بدین

روزی چند تا پست میذارین؟

لینک سایتتون رو بدید

راستشو بخواهید چون من قبلا از خود هاست قست MySQL Management چندین بار : ریپیر و اوپتیمیزم  را زده بودم

چندان تفاوتی نکرد .

سایر اطلاعات بنا ب دلایلی براتون پ خ شد.

مچکرم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...