رفتن به مطلب

دلیل انگلیسی بودن قیمت محصولات متغیر ؟!

start

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

بنده از ووکامرس فارسی استفاده میکنم و تقریبا تمام بخش ها درسته. اما اخیرا محصول متغیری رو اضافه کردم و میبینم که قیمت محصولات متغیر انگلیسی هست !

در حالیکه قیمت محصولات ساده مشکلی نداره و کاملا فارسی هست.

میتونید توی رفع این مورد راهنمایی کنید ؟

لینک به ارسال

فونت سایتتون رو ویرایش کنید و به جای اعداد انگلیسیش اعداد فارسی موجود توی اون رو قرار بدید.

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، فرحان گفته است :

فونت سایتتون رو ویرایش کنید و به جای اعداد انگلیسیش اعداد فارسی موجود توی اون رو قرار بدید.

از فونت بی یکان توی سایت استفاده شده اما فکر نمیکنم مشکل از فونت باشه، چون توی قسمت محصولات ساده و جاهای دیگه قالب، اعداد فارسی نمایش داده میشن. فقط توی محصولات متغیر هست که اعداد لاتین هست.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

احتمال زیاد سلکتور محصول متغیر با محصول ساده یکی نیستن ، برای همین فونت یکان روی محصول متغیر نمایش داده نمیشه

لینک به ارسال

با سلام مجدد.

در در 11/19/2016 at 18:59، WPRahnama گفته است :

احتمال زیاد سلکتور محصول متغیر با محصول ساده یکی نیستن ، برای همین فونت یکان روی محصول متغیر نمایش داده نمیشه

در در 11/18/2016 at 17:23، فرحان گفته است :

آقا میبخشید، من چون تازه دارم با ووکامرس کار میکنم یه سری تغییرات رو میدم روش که بعد یادم میره اصلا چیکار کردم! البته مشکل همچنان پابرجاست و برای رفعش نیاز به راهنمایی شما دوستان دارم.

من اومدم تابع woocommerce_template_single_price رو کلا remove_action کردم و کدهای خودم رو برای نمایش قیمت تعریف کردم که با per_number هم اعداد فارسی رو به خروجی میفرستم و برای "محصولات ساده" همه چی هم خیلی مرتب و تمیز هست.

مشکل همونطور که بالا عرض شده سر "محصولات متغیر" هست که قیمت تک کالاهای متغیر رو به این آسونی نمیشه از دیتابیس گرفت. من الآن دقیق تر چک کردم و دیدم که خروجی قیمت ها از فایل variation.php هست که چنین بخشی توی این فایل خروجی قیمت رو میده:

<div class="woocommerce-variation-price">
	{{{ data.variation.price_html }}}
</div>

که اگر اشتباه نکنم json هست. حالا موندم چطور خروجی این رو به فارسی برگردونم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

دوست عزیز خودتون رو خسته نکنید یا باید پارسی دیت رو نصب کنید یا اینکه فونت رو ویرایش کنید. و کاراکترهای فارسی موجود توی همون فونت رو جای کاراکترهای انگلیسش بگذارید.

با font loginc font creator خیلی راحته این کار اول فونت ttf رو باز میکنید توی اون برنامه و کاراکترهای اعداد فارسی رو با نگهداشتن کنترل و کلیک روی کاراکترها انتخاب می کنید و بعد با کلیک راست روی یکی از انتخاب شده ها کپی می کنید. بعدش میرید روی کاراکترهای انگلیسی ای که بالاشون نوشته one two three و غیره همه رو با کنترل انتخاب می کنید و بعد قبلی ها که کپی کرده بودین رو جاشون پیست می کنید.

بعدش از طریق منوی فایل اکسپورت میگیرید از فایل و توسط سایت http://transfonter.org/  میتونید اون رو کانورت کنید به فرمت های دیگه و توی پوسته جاگذاری کنید. موقع جاگذاری فایل های ویرایش شده هم باید حواستون باشه اسم فایل ها با قبلی ها یکی باشه.

البته معکوس کار بالا رو پارسی دیت انجام میده و خودکار کاراکترهای فارسی رو براتون جای انگلیسی هاش جاگزین میکنه. که البته ویرایش خود فونت توضیه من هست.

موفق باشید.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، فرحان گفته است :

دوست عزیز خودتون رو خسته نکنید یا باید پارسی دیت رو نصب کنید یا اینکه فونت رو ویرایش کنید. و کاراکترهای فارسی موجود توی همون فونت رو جای کاراکترهای انگلیسش بگذارید.

با font loginc font creator خیلی راحته این کار اول فونت ttf رو باز میکنید توی اون برنامه و کاراکترهای اعداد فارسی رو با نگهداشتن کنترل و کلیک روی کاراکترها انتخاب می کنید و بعد با کلیک راست روی یکی از انتخاب شده ها کپی می کنید. بعدش میرید روی کاراکترهای انگلیسی ای که بالاشون نوشته one two three و غیره همه رو با کنترل انتخاب می کنید و بعد قبلی ها که کپی کرده بودین رو جاشون پیست می کنید.

بعدش از طریق منوی فایل اکسپورت میگیرید از فایل و توسط سایت http://transfonter.org/  میتونید اون رو کانورت کنید به فرمت های دیگه و توی پوسته جاگذاری کنید. موقع جاگذاری فایل های ویرایش شده هم باید حواستون باشه اسم فایل ها با قبلی ها یکی باشه.

البته معکوس کار بالا رو پارسی دیت انجام میده و خودکار کاراکترهای فارسی رو براتون جای انگلیسی هاش جاگزین میکنه. که البته ویرایش خود فونت توضیه من هست.

موفق باشید.

تشکر از پاسختون عزیز.

پارسی دیت رو نصب کردم. تو پست قبلی هم نوشته بودم از per_number استفاده کردم که جزو تابع هاش هست.

حالا تمام تنظیمات پارسی دیت هم درسته، یعنی تمام تبدیل هاش فعال هست، و توی "هماهنگی با افزونه ها" و بخش ووکامرس هم "تصحیح قیمت" فعال هست اما همچنان قیمت بخش محصولات متغیر بصورت لاتین نمایش داده میشه!!.

بخاطر اینکه خروجیش ازین طریق :

<div class="woocommerce-variation-price">
	{{{ data.variation.price_html }}}
</div>

ایجاد میشه هم امکان استفاده از per_number رو ندارم.

راه دیگه ای غیر از اصلاح فونت ها بنظرتون نمیرسه. اینجوری اگه کاربر بخواد فونت رو تغییر بده به مشکل میخوره.

راه استاندارد و اصولی چی هست کلا ؟ ممنون میشم در ادامه باز هم راهنمایی کنید که بد جوری گیر کردم.

لینک به ارسال

یا اصلا یه سوال کلی برام بوجود اومد. من که روی این بخش شخصی سازی انجام ندادم اصلا، و دارم از امکانات خود ووکامرس استفاده میکنم. حالا اینکه با وجود نصب "ووکامرس فارسی" و "پارسی دیت" و تنظیمات کامل این 2 افزونه، همچنان قیمت محصولات متغیر بصورت لاتین نمایش داده میشه، معنیش این هست که این ایراد رو ووکامرس بصورت پیش فرض داره ؟

فونتش اون بخش هم به درستی تعیین شده و وب یکان هست:

2016-11-22_19-09-33.jpg

پس فونت ایرادی نداره بنظر که بخوام اصلاحش کنم. درسته ؟

چون همین فونت برای محصولات ساده هم بکار رفته که بدون ایراد هم، فارسی نمایش داده میشه. اما این فونت روی محصولات متغیر جواب نمیده.

اطلاعات محصولات متغیر هم که از این بخش مشخص میشه :

2016-11-22_19-14-23.jpg

این ایراد رو همه فروشگاه های ووکامرسی دارند ؟ حتی با استفاده از ووکامرس فارسی و پارسی دیت ؟

لینک به ارسال

ببینید در کل تا اونجایی که من یادمه افزونه های جلالی و پارسی دیت میومدن این قضیه رو اصلاح میکردن یعنی با هوک یا روش دیگه میومدن توی خروجی صفحات کدهای کاراکترهای لاتین رو با فارسیشون جاگزین میکردن و البته میکنن.

حالا یکی از این موارد محتمله که دقیق نمیتونم بگم و تنها دارم حدس میزنم: - اگر شما تا به حال هیچ کدوم از این افزونه ها رو نداشتین و فونت یکان هم روی همه ی المان ها اعمال شده، و کاراکترها فارسی هم فارسی هستن در این صورت ممکنه خود ووکامرس این مساله رو اصلاح کرده ولی اون قسمت مورد نظر شما باگ داره و با اپدیت درست بشه. یا اینکه ممکنه ووکامرس فارسی این کار رو کرده و با نصب اون افزونه این مشکل حل شده و این بخش مورد نظر شما توی هسته ووکامرس ویرایش شده اما افزونه ووکامرس فارسی هنوز خودشو بروز نکرده.

برای اینکه ببینید همه این مشکل رو دارن یا نه ووکامرس فارسی رو غیر فعال کنید ببینید همه جا کاراکترهای فارسی به انگلیسی تبدیل میشن یا نه و اگر افزونه جلالی فعاله اونم غیرفعال کنید. تا ببینید کدومشون اصلاح رو داره انجام میده اگر فقط ووکامرس فعال بود و اعداد فارسی بودن نتیجه میگیریم که بهتره صبر کنید تا به روز رسانی افزونه ها بیاد.

البته یه مورد هم بگم که به کار بردن کلمه باگ درست نیست چون مشکل اینه که اکثر فونت های فارسی کاراکترهای عدد فارسیشون محل قرار گیریش جای کاراکترهای انگلیسی نیست. ووکامرس هم اعداد رو که تولید میکنه کاراکترهایی رو میفرسته به خروجی که اعداد اصلی در فونت ها هستن در نتیجه اعداد انگیسی نشون داده میشن.

لینک به ارسال

سلام

دقیقا مطابق این آموزش کار کنید. بنده از طریق همین روش، اعداد لاتین رو فارسی میکنم.

نیازی به افزونه های فارسی ساز و ... نیست.

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، فرحان گفته است :

ببینید در کل تا اونجایی که من یادمه افزونه های جلالی و پارسی دیت میومدن این قضیه رو اصلاح میکردن یعنی با هوک یا روش دیگه میومدن توی خروجی صفحات کدهای کاراکترهای لاتین رو با فارسیشون جاگزین میکردن و البته میکنن.

حالا یکی از این موارد محتمله که دقیق نمیتونم بگم و تنها دارم حدس میزنم: - اگر شما تا به حال هیچ کدوم از این افزونه ها رو نداشتین و فونت یکان هم روی همه ی المان ها اعمال شده، و کاراکترها فارسی هم فارسی هستن در این صورت ممکنه خود ووکامرس این مساله رو اصلاح کرده ولی اون قسمت مورد نظر شما باگ داره و با اپدیت درست بشه. یا اینکه ممکنه ووکامرس فارسی این کار رو کرده و با نصب اون افزونه این مشکل حل شده و این بخش مورد نظر شما توی هسته ووکامرس ویرایش شده اما افزونه ووکامرس فارسی هنوز خودشو بروز نکرده.

برای اینکه ببینید همه این مشکل رو دارن یا نه ووکامرس فارسی رو غیر فعال کنید ببینید همه جا کاراکترهای فارسی به انگلیسی تبدیل میشن یا نه و اگر افزونه جلالی فعاله اونم غیرفعال کنید. تا ببینید کدومشون اصلاح رو داره انجام میده اگر فقط ووکامرس فعال بود و اعداد فارسی بودن نتیجه میگیریم که بهتره صبر کنید تا به روز رسانی افزونه ها بیاد.

البته یه مورد هم بگم که به کار بردن کلمه باگ درست نیست چون مشکل اینه که اکثر فونت های فارسی کاراکترهای عدد فارسیشون محل قرار گیریش جای کاراکترهای انگلیسی نیست. ووکامرس هم اعداد رو که تولید میکنه کاراکترهایی رو میفرسته به خروجی که اعداد اصلی در فونت ها هستن در نتیجه اعداد انگیسی نشون داده میشن.

تشکر از پیگیری و پاسختون.

انجام میدم و نتیجه رو خدمتتون اطلاع خواهم داد.

در 11 ساعت قبل، Mohammad_E گفته است :

سلام

دقیقا مطابق این آموزش کار کنید. بنده از طریق همین روش، اعداد لاتین رو فارسی میکنم.

نیازی به افزونه های فارسی ساز و ... نیست.

سلام و ممنون از معرفی این روش.

روشی که فرمودید رو بعنوان آخرین راه نگهش میدارم. در حال حاضر برام عجیب هست که اصلا چرا این مسئله پیش اومده ؟ و بدنبال پیدا کردن دلیل و رفعش هستم. امیدوارم بتونم پیداش کنم.

از سایر دوستان هم ممنون میشم اگر نکته ای به نظرشون میرسه، اعلام کنند.

لینک به ارسال
در در 11/22/2016 at 22:53، فرحان گفته است :

با سلام مجدد.

طبق فرمایش شما پلاگین ها رو هم غیر فعال و تست کردم، نتیجه رو در پایین میگم. اما قبل از اون بگم، که برای اینکه به نتیجه بهتری بتونیم برسیم من قالبی که داشتم بطور شخصی سازی شده روش کار میکردم و دستکاریش میکردم رو گذوشتم کنار و تست ها رو روی قالب رسمی استور فرانت که خود ووکامرس منتشر کرده انجام دادم. اینجوری میتونیم مطمئن باشیم که دستکاری و شخصی سازی های من روی نتیجه تاثیری نداشته:

----- در حالت نورمال، یعنی فعال بودن ووکامرس فارسی و پارسی دیت، قیمت محصولات ساده به درستی نمایش داده میشه. اما قیمت محصولات متغیر به اینصورت:

FireShot Screen Capture #019 - 'محصول تستی نوع متغیر – بازار کهن' - localhost_bazare-kohan_product_%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84-%d8%aa%d8%b3%d8%aa%d.png

کادر قرمز رنگ، خروجی تابع woocommerce_template_single_price هست که مشکلی نداره اصلا.

کادر نارنجی رنگ، خروجی {{{ data.variation.price_html }}} هست (که تو پست شماره 5 و 7 گفتم).

----- بعد اومدم ووکامرس فارسی رو غیر فعال کردم. نتیجه این شد که قیمت محصولات ساده همچنان بدون مشکل و بصورت اعداد فارسی نمایش داده میشد:

FireShot Screen Capture #021 - 'محصول تستی شماره دوازده – بازار کهن' - localhost_bazare-kohan_product_%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84-%d8%aa%d8%b3%d8%a.png

اما قیمت محصولات متغیر کلا انگلیسی شد:

FireShot Screen Capture #020 - 'محصول تستی نوع متغیر – بازار کهن' - localhost_bazare-kohan_product_%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84-%d8%aa%d8%b3%d8%aa%d.png

که این یه مقدار عجیب هست. چون بخش هایی که با کادر قرمز رنگ مشخص کردم، هر دوشون خروجی تابع woocommerce_template_single_price  هستند و عجیبه خروجی این تابع توی محصولات ساده، فارسی باشه و توی محصولات متغیر، انگلیسی!

------ بعد هم اومدم و پارسی دیت رو هم غیر فعال کردم که در نتیجه همه ی قیمت ها انگلیسی شد.

حالا از این چه نتیجه ای میشه گرفت ؟

پ.ن: مشکلم رو توی بخش پشتیبانی ووکارس فارسی هم مطرح کردم که شاید پاسخ های اونجا بتونه توی کمک گرفتن بنده از دوستان این انجمن هم کمک کننده باشه. این تاپیک :

http://forum.persianscript.ir/topic/21288-لاتین-بودن-قیمت-محصولات-متغیر-؟/

ویرایش شده توسط start
لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

بخش خروجی قیمت ها برای محصولات متغییر خروجیش توسط جاوااسکریپت جنریت و نمایش داده میشه.

برای همین افزونه پارسی دیت این بخش رو شمسی نمیکنه.

البته شاید در نسخه های اتی این بخش رو با جی کوئری فارسی کنیم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...