رفتن به مطلب

کد کردن فایل فانکشن

پست های پیشنهاد شده

سلام . ببخشید یه سئوال واسم پیش اومده و اون اینه که برخی شرکت های طراحی ، به گفته ی خودشون میان فایل فانکشن قالب پولی رو کد میکنن ، اونم به خاطر لایسنس قالب . آیا اینکار امنیت قالب و سایت رو به خطر نمیندازه ؟ یا باعث ایجاد محدودیت در ویرایش قالب و ... نمیشه ؟ یا باعث نمیشه که نشه تابع اضافی به فایل فانکشن اضافه کرد و یا اینکه باعث نمیشه که بعد از خرید قالب ، یهویی طراح قالب ، قالب رو قفل کنه و دیگه نشه از قالب استفاده کرد ؟

به طور کلی هیچگونه محدودیت و سلب امنیت و ... رو به خریدار تحمیل نمیکنه اینکار ؟

ممنون میشم توضیح کاملی بدید در این خصوص .

لینک به ارسال

امکانش هست ک کد مخربی بین کدها باشه و شما تشخیص ندید

هیچ تضمینی وجود نداره ک همه ی کدها اوکی باشن

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، majid1889 گفته است :

امکانش هست ک کد مخربی بین کدها باشه و شما تشخیص ندید

هیچ تضمینی وجود نداره ک همه ی کدها اوکی باشن

خب یعنی با کد کردن فانکشن ، در آینده ( بعد از خرید قالب ) طراح قالب ، میتونه هر نوع تغییری رو به دلخواه خودش در قالب ایجاد کنه و باعث گرفتن آزادی کامل خریدار نسبت به قالب خریداری شده بشه ؟ یا فقط این امکان وجود داره که کد مخرب رو در کدها جاسازی کنن ؟

دوستان اگه ممکنه یکم توضیح جامع تر بدید که بنده بدونم با این مدل کد کردن ها که اکثر شرکت های طراحی دارن به خریداران تحمیل میکنن ، دستشون واسه انجام چه کارهایی باز میشه و چه بلاهایی میتونن سر خریداران بیارن ؟

ویرایش شده توسط آرشام . رادمهر
لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

سلام . ببخشید یه سئوال واسم پیش اومده و اون اینه که برخی شرکت های طراحی ، به گفته ی خودشون میان فایل فانکشن قالب پولی رو کد میکنن ، اونم به خاطر لایسنس قالب . آیا اینکار امنیت قالب و سایت رو به خطر نمیندازه ؟ یا باعث ایجاد محدودیت در ویرایش قالب و ... نمیشه ؟ یا باعث نمیشه که نشه تابع اضافی به فایل فانکشن اضافه کرد و یا اینکه باعث نمیشه که بعد از خرید قالب ، یهویی طراح قالب ، قالب رو قفل کنه و دیگه نشه از قالب استفاده کرد ؟

به طور کلی هیچگونه محدودیت و سلب امنیت و ... رو به خریدار تحمیل نمیکنه اینکار ؟

ممنون میشم توضیح کاملی بدید در این خصوص .

اگر شرکتی که میخواین ازش قالب بخرید معتبر باشه ، قطعا مشکلی پیش نمیاد

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

خب یعنی با کد کردن فانکشن ، در آینده ( بعد از خرید قالب ) طراح قالب ، میتونه هر نوع تغییری رو به دلخواه خودش در قالب ایجاد کنه و باعث گرفتن آزادی کامل خریدار نسبت به قالب خریداری شده بشه ؟ یا فقط این امکان وجود داره که کد مخرب رو در کدها جاسازی کنن ؟

دوستان اگه ممکنه یکم توضیح جامع تر بدید که بنده بدونم با این مدل کد کردن ها که اکثر شرکت های طراحی دارن به خریداران تحمیل میکنن ، دستشون واسه انجام چه کارهایی باز میشه و چه بلاهایی میتونن سر خریداران بیارن ؟

نمیخوام بترسونمت ولی اگه طرف اینکاره باشه هررررکاری میشه کرد !
ولی نمیشه هم انقدر بدبین بود نسبت ب موضوع ... :-؟؟
و اینکه از کامنت و فیدبک های سایت ها و فروشنده ها میشه ب اعتبارشون پی برد !

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، nazanin123 گفته است :

اگر شرکتی که میخواین ازش قالب بخرید معتبر باشه ، قطعا مشکلی پیش نمیاد

مشکل همینجاست که شرکت معتبر از کجا گیر بیاریم ؟ این شرکت که نماد اعتماد هم داره ، حتی در برخی سایتها ، قالبهاش رو به اسم خودش برای فروش گذاشتن ولی آدم نمیدونه باید چیکار کنه ؟ آخه موندم چرا کد میکنن ؟ خودشون میگن فقط فانکشن به خاطر لایسنس کد شده و مابقی فایلها کاملا اوپن سورسه .

در 1 ساعت قبل، majid1889 گفته است :

نمیخوام بترسونمت ولی اگه طرف اینکاره باشه هررررکاری میشه کرد !
ولی نمیشه هم انقدر بدبین بود نسبت ب موضوع ... :-؟؟
و اینکه از کامنت و فیدبک های سایت ها و فروشنده ها میشه ب اعتبارشون پی برد !

چندتا شرکت معتبر و به دردبخور و قابل اعتماد طراحی که مخصوص وردپرس قالب طراحی کنن میشه نام ببرید ؟

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

مشکل همینجاست که شرکت معتبر از کجا گیر بیاریم ؟ این شرکت که نماد اعتماد هم داره ، حتی در برخی سایتها ، قالبهاش رو به اسم خودش برای فروش گذاشتن ولی آدم نمیدونه باید چیکار کنه ؟ آخه موندم چرا کد میکنن ؟ خودشون میگن فقط فانکشن به خاطر لایسنس کد شده و مابقی فایلها کاملا اوپن سورسه .

چندتا شرکت معتبر و به دردبخور و قابل اعتماد طراحی که مخصوص وردپرس قالب طراحی کنن میشه نام ببرید ؟

اعتبار در جای خودش اهمیت داره ولی خب بعضی ها هستن که کارشون از هر شرکت معتبر یگه ای بهتر هست ولی بهر دلیلی نخواستن یا نتونستن مجوز و نماد و ... بگیرن.

بهترین کار این هست که اصلا طرف قالب های کد شده نرین با توجه به اینکه فایل function.php قلب پوسته های وردپرس هست و اینکه کد شده باشه زیاد جالب نیست.

ممکنه بعدا طراح دست به اخاذی یا هر کار دیگه بزنه.

اگر از نظر مالی مشکلی ندارین و میتونید هزینه کنید بهتره یکم بیشتر هزینه کنید و قالب اختصاصی بدین براتون طراحی کنند.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، majidghafoorzade گفته است :

اعتبار در جای خودش اهمیت داره ولی خب بعضی ها هستن که کارشون از هر شرکت معتبر یگه ای بهتر هست ولی بهر دلیلی نخواستن یا نتونستن مجوز و نماد و ... بگیرن.

بهترین کار این هست که اصلا طرف قالب های کد شده نرین با توجه به اینکه فایل function.php قلب پوسته های وردپرس هست و اینکه کد شده باشه زیاد جالب نیست.

ممکنه بعدا طراح دست به اخاذی یا هر کار دیگه بزنه.

اگر از نظر مالی مشکلی ندارین و میتونید هزینه کنید بهتره یکم بیشتر هزینه کنید و قالب اختصاصی بدین براتون طراحی کنند.

ممنون از شما .

درخصوص صحبت های که فرمودید ، باید عرض کنم که کل فایل function.php رو کد نکردن و میشه هر تابعی رو بهش اضافه کرد و یا ویرایش کرد ، فقط سورس رو کد کردن و اونم به این دلیله که به گفته ی خودشون ، چون خیلی از سایتها ، قالبهاشون رو به صورت فروشی در سایتهای خودشون میفروختن ، اینا اومدن قالبهارو لایسنس دار کردن و این لایسنس رو در فانکشن گذاشتن و کدش کردن که جلوی چنین سوء استفاده هایی رو بگیرن ، وگرنه کل این فایل رو که کد نکردن .

در اینصورت هم مشکل سازه یا خیر ؟

آخه من شنیده بودم که سایتهای خارجی هم واسه برخی از قالبهای طراحی شده شون لایسنس میزارن ، ولی نمیدونم که اونا هم داخل فانکشن میزارن یا نه ؟

لینک به ارسال

دوستان ببخشید . بنده طی پیامهایی که به طراح قالب مدنظرم دادم ، ایشون خودشون گفتن که لایسنسی که واسه قالب های پولی قرار میدن ، به این صورته که به عنوان مثال ، اون قالب ، فقط روی دامینی که خریدار معرفی میکنه قابل نصبه . آیا این مدل لایسنس گذاری قانونی و مرسومه ؟ و اینکه آیا محدودیتی واسه خریدار ایجاد نمیکنه ؟

ضمنا ایشون در کمال صداقت خودش گفت که یک لینک هم از شرکتشون در قالب ، به صورت مخفی وجود داره . آیا این بده و کلا قید خرید رو بزنم و یا اینکه مشکل خاصی ایجاد نمیکنه ؟

خواهشا راهنمایی کنید .

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۵/۹/۲۸ ه‍.ش. at 17:33، آرشام . رادمهر گفته است :

ممنون از شما .

درخصوص صحبت های که فرمودید ، باید عرض کنم که کل فایل function.php رو کد نکردن و میشه هر تابعی رو بهش اضافه کرد و یا ویرایش کرد ، فقط سورس رو کد کردن و اونم به این دلیله که به گفته ی خودشون ، چون خیلی از سایتها ، قالبهاشون رو به صورت فروشی در سایتهای خودشون میفروختن ، اینا اومدن قالبهارو لایسنس دار کردن و این لایسنس رو در فانکشن گذاشتن و کدش کردن که جلوی چنین سوء استفاده هایی رو بگیرن ، وگرنه کل این فایل رو که کد نکردن .

در اینصورت هم مشکل سازه یا خیر ؟

آخه من شنیده بودم که سایتهای خارجی هم واسه برخی از قالبهای طراحی شده شون لایسنس میزارن ، ولی نمیدونم که اونا هم داخل فانکشن میزارن یا نه ؟

در 23 ساعت قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

دوستان ببخشید . بنده طی پیامهایی که به طراح قالب مدنظرم دادم ، ایشون خودشون گفتن که لایسنسی که واسه قالب های پولی قرار میدن ، به این صورته که به عنوان مثال ، اون قالب ، فقط روی دامینی که خریدار معرفی میکنه قابل نصبه . آیا این مدل لایسنس گذاری قانونی و مرسومه ؟ و اینکه آیا محدودیتی واسه خریدار ایجاد نمیکنه ؟

ضمنا ایشون در کمال صداقت خودش گفت که یک لینک هم از شرکتشون در قالب ، به صورت مخفی وجود داره . آیا این بده و کلا قید خرید رو بزنم و یا اینکه مشکل خاصی ایجاد نمیکنه ؟

خواهشا راهنمایی کنید .

کسی نیست راهنمایی کنه ؟

لینک به ارسال

سلام و عرض خسته نباشید

ببینید به این شکل نمیشه گفت که حتماً این کد ها میتونن مخرب باشن یا نه، بستگی داره به این‌که چه کدی داخل سایت شما قرار بدن! به عنوان مثال من خودم به شخصه برای بعضی از قالب هایی که آماده میکنم شرط دامنه رو میذارم کد میکنم و چند جا تقسیم می‌کنم!

یکی از دوستان برای سایتی که دستش بود اومده بود و یه include از یه آدرس خارجی باز کرده بود، خب این می‌تونه از نظر امنیّتی مشکلات جدی بعداً ایجاد کنه بعداً...

بستگی به کدی داره که داخل قالب قرار داده میشه، ولی خب در کل باید با این اوضاع ایران حق داد به طرّاح ها که نگران دزدیده شدن قالبشون باشن و نمیشه بهشون گله کرد...

موفّق باشید

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، علی زینلی گفته است :

سلام و عرض خسته نباشید

ببینید به این شکل نمیشه گفت که حتماً این کد ها میتونن مخرب باشن یا نه، بستگی داره به این‌که چه کدی داخل سایت شما قرار بدن! به عنوان مثال من خودم به شخصه برای بعضی از قالب هایی که آماده میکنم شرط دامنه رو میذارم کد میکنم و چند جا تقسیم می‌کنم!

یکی از دوستان برای سایتی که دستش بود اومده بود و یه include از یه آدرس خارجی باز کرده بود، خب این می‌تونه از نظر امنیّتی مشکلات جدی بعداً ایجاد کنه بعداً...

بستگی به کدی داره که داخل قالب قرار داده میشه، ولی خب در کل باید با این اوضاع ایران حق داد به طرّاح ها که نگران دزدیده شدن قالبشون باشن و نمیشه بهشون گله کرد...

موفّق باشید

سلام به شما و خیلی ممنون از پاسخی که فرمودید

خب موضوع همینه که شما به خوبی بهش اشاره کردید . امثال من که وارد نیستن چجوری بدونن که طراح ، چجور کدی رو به قالب اضافه کرده ؟

من مشکلم این نیست که حق طراح حفظ بشه ، مشکلم اینه که در آینده محدودیت واسه من ایجاد کنه ، به عنوان مثال : یهویی سایت بالانیاد ، یا مثلا وقتی پشتیبانی قالب رو برداشتن ، دیگه نشه از قالب استفاده کرد . این بنده خدا میگفت که داخل قالبهاشون ، یک لایسنس در فانکشن قالب قرار دادن که هر قالب فقط روی یک دامین نصب شه ، و یک لینک هم به صورت مخفی از سایتشون ، داخل قالب جاسازی کردن که به عبارتی میشه بک لینک مجانی واسه اونا .

حالا سئوال اینجاست که چجوری باید اعتماد کرد ؟ یعنی هیچ راهی نداره که بشه فهمید آیا لایسنسشون در آینده مشکل ساز نمیشه ؟

از طرفی این قالبهایی که فقط روی یک دامین نصب میشه ، آیا اگه بخوایم با Xampp و روی لوکال هاست ، نصبشون کنیم و تغییرات در استایل و فایلهای قالب ایجاد کنیم هم با این لایسنس امکانپذیر نیست ؟ یا اینکه میشه روی لوکال نصب کنیم قالب رو ؟

لینک به ارسال

هیچ شرکت معتبر خارجی نیست که بیاد محصولات خودش رو کد کنه. حتی شرکت های بزرگ هم به این طرز فکر رسیدن که کد کردن راه حل مشکل نیست.

شما الان هیچ محصولی روی تم فارست نمیینید که بخشی از کدهاش رو کد کرده باشه.

بنظر من شرکت هایی که میان محصولات خودشون رو کد میکنن کاملا غیر حرفه ای عمل میکنن.

نکته اینکه هر نوع کدگذاری انجام بشه براحتی قابل برگردوندن هست پس نتیجه میگیریم کد کردن بجز صرف هزینه و از دست دادن زمان هیچ توجیه عملی و علمی برای شرکت تولید کننده نداره.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Morteza گفته است :

هیچ شرکت معتبر خارجی نیست که بیاد محصولات خودش رو کد کنه. حتی شرکت های بزرگ هم به این طرز فکر رسیدن که کد کردن راه حل مشکل نیست.

شما الان هیچ محصولی روی تم فارست نمیینید که بخشی از کدهاش رو کد کرده باشه.

بنظر من شرکت هایی که میان محصولات خودشون رو کد میکنن کاملا غیر حرفه ای عمل میکنن.

نکته اینکه هر نوع کدگذاری انجام بشه براحتی قابل برگردوندن هست پس نتیجه میگیریم کد کردن بجز صرف هزینه و از دست دادن زمان هیچ توجیه عملی و علمی برای شرکت تولید کننده نداره.

تشکر بابت پاسخ ، بله منم با شما موافقم که اینکار حرفه ای نیست ولی چه میشه کرد ؟!!! فعلا که اکثر طراحان ایرانی این رویه رو در پیش گرفتن !

به جز مواردی که فرمودید ، میشه بفرمایید که آیا این مدل کد کردن ها ، در آینده میتونه واسه سایت و قالب ایجاد مشکل کنه ؟ یا خیر ؟

ضمنا آیا این قالبهایی که فقط روی یک دامین نصب میشه ، آیا اگه بخوایم با Xampp و روی لوکال هاست ، نصبشون کنیم و تغییرات در استایل و فایلهای قالب ایجاد کنیم هم با این لایسنس امکانپذیر نیست ؟ یا اینکه میشه روی لوکال نصب کنیم قالب رو ؟

لینک به ارسال

اگر مثلا تابعی باشه که تو سرورها همیشه فعال نباشه یا در اینده از php یا وردپرس حذف بشه و... بله شاید مشکل ساز بشن.

و اگر لایسنس روی دامنه قفل باشه نمیتونید روی لوکال تغییرات بدید.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
در در ۱۳۹۵/۱۰/۴ ه‍.ش. at 13:18، Morteza گفته است :

اگر مثلا تابعی باشه که تو سرورها همیشه فعال نباشه یا در اینده از php یا وردپرس حذف بشه و... بله شاید مشکل ساز بشن.

و اگر لایسنس روی دامنه قفل باشه نمیتونید روی لوکال تغییرات بدید.

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون . فقط ببخشید یه سئوال دیگه اینکه ، آیا این مدل لایسنس گذاری ها ، سئوی قالب رو کم می کنه و روی سئوی سایت تأثیر منفی میذاره ، یا اینکه فرق چندانی نداره و سئو تحت تأثیر اینجور چیزها قرار نمیگیره ؟

ویرایش شده توسط آرشام . رادمهر
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...