رفتن به مطلب

گوگل براساس چه معیاری مطالب سایت ها رو طبقه بندی میکنه.

پست های پیشنهاد شده

خسته نباشید. من دیشب دنبال یک اموزشی میگشتم در گوگل و این جستجوگر اموزش هایی رو صفحه اولش میاورد که مربوط به سالهای قبل مثلا 93 . 92 . 91 

در حالی که اموزش هایی هم بودند که سال 95 ارسال شده بودن ولی در صفحات 4 به بعد بود. که اتفاقا این اموزش ها مناسبتر بود چون نرم افزار بروز میشه و خب اموزشش هم باید بروز باشه دیگه.

....

برای همین میخواستم بدونم گوگل چرا نمیتونه و یا چرا نمیخواد مطالبی رو در صفحات اولش بیاره که بروز هستند؟. این خیلی واضحه که کاربر بین سال 92 و 95 اونی رو انتخاب میکنه بروزتره. 

سال 92 با سال 95 فرقی نداره؟ پس گوگل این همه اپدیت میده به چه دردی میخوره ؟ اسپمرها هم دارند به رتبه های دورقمی نزدیکتر میشن.

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، modlebas گفته است :

خسته نباشید. من دیشب دنبال یک اموزشی میگشتم در گوگل و این جستجوگر اموزش هایی رو صفحه اولش میاورد که مربوط به سالهای قبل مثلا 93 . 92 . 91 

در حالی که اموزش هایی هم بودند که سال 95 ارسال شده بودن ولی در صفحات 4 به بعد بود. که اتفاقا این اموزش ها مناسبتر بود چون نرم افزار بروز میشه و خب اموزشش هم باید بروز باشه دیگه.

....

برای همین میخواستم بدونم گوگل چرا نمیتونه و یا چرا نمیخواد مطالبی رو در صفحات اولش بیاره که بروز هستند؟. این خیلی واضحه که کاربر بین سال 92 و 95 اونی رو انتخاب میکنه بروزتره. 

سال 92 با سال 95 فرقی نداره؟ پس گوگل این همه اپدیت میده به چه دردی میخوره ؟ اسپمرها هم دارند به رتبه های دورقمی نزدیکتر میشن.

خوب ببینید، درسته به‌روز بودن یکی از عوامل موثر در رتبه‌بندی هست، ولی عامل مهم‌تر از اون عمر دامنست برای گوگل، به علاوه اینکه شاید اون وبسایتی که مطلبش قدیمی‌تره اصول سئو رو بهتر رعایت کرده باشه، لینک‌های بیشتری داشته باشه، آموزشش کیفیت بهتری داشته باشه، عوامل زیادی هست که در این مورد موثره و نمیشه گفت گوگل داره اشتباه میکنه، چون دقیقا عکس این چیزی که شما میگید برای چندتا از پستای سایت من اتفاق افتاده. :)

البته این موردی که شما میگید درسته، به خصوص در مورد وبسایت‌های فارسی زبان، در چنین مواردی هم مثلا اگه دنبال ورژن خاصی از یه برنامه می‌گردید باید اون ورژن رو در عنوان جستجو وارد کنید.

البته من توصیه می‌کنم اگر دنبال مطالب تخصصی می‌گردید فقط انگلیسی سرچ کنید، وضع وب فارسی در مطالب تخصصی تقریبا زیر خط فقره :mellow:

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...