رفتن به مطلب

آیا کپی کردن کامل یک مطلب در سایتی دیگر بر سئو اثری مفی می گذارد؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

برخی سایت ها هستند که تمامی مطال سایت های مشترک را به صورت کامل کپی می کنند و بدون هیچ تغییری در متن و تصاویر و لینک های موجود در متن در سایتشان قرار می دهند. آیا این مدل کپی باعث سئوی منفی برای سایت منبع می شود یا خیر؟ و اینکه آیا گوگل و دیگر موتورهای جستجو مطلب اصلی را کپی مطلب کپی نمی دانند؟

لینک به ارسال

قبلا هم بحث شده

کپی کردن برای کپی کننده خیلی بد هست. اما بعضا سایت هایی هستن که چون رنک بالایی دارن و کپی میکنن ولی سایت منبع پایینتر قرار میگیره.

لینک به ارسال

گوگل با هر کدم حال کنه اونو الویت قرار میده حالا این وسط رنک و سئو و خیلی چیزهایه دیگه کارو برای گوگل آسون میکنه کلا سایتی که از هر نظر واسه گوگل اوکی باشه بیشتر بهش توجه میکنه

لینک به ارسال

من خیلی دنبال این موضوع بودمو تحقیق کردم. اول اینکه کسی که مطلب کپی میکنه و چون هروز پست ارسال میکنه و آپدیت هست مورد توجه گوگل قرار میگیره و هیچ راهی هم برای جلوگیری از این افراد وجود نداره چون هرچی افزونه و کد برای جلود گیری از راست کلیک و کپی نکردن مطالب تو سایتت قرار بدی باز با غیر فعال کردن جاوااسکریپت مرورگر مطالب رو کپی میکنه. میشه با افزونه seo auto linker به بعضی از کلمه های پستت لینک بدی که اگه کسی کپی کرد بلاخره لینک سایت شما هم تو سایت کپی کننده قرار بگیره و باعث پیشرفت سئو سایت تون بشه که این کار هم بیخوده چون میشه وقتی مطالبی رو از سایتی کپی کرد اول توی برنامه Notepad پیست کرد و از اونجا کپی کرد توی سایت که اینجوری خاصیت لینک مطالب هم از بین میره

لینک به ارسال

سلام

شما اگر واقعن تولید کننده محتوا باشید و سایتتون رو در گوگل به درستی ثبت کرده باشید و همینطور ارسال مطلب به پینگ ها ، اونوقت کپی کردن مطالب شما حتی به سودِ شما هم هست

مطمعن باشید گوگل اونقدری باهوش هست که تولید کننده محتوا رو تشخصی بده اما خیلی مشاهده میشه که کپی کننده ها متن مطلب رو ویرایش میکنن که گوگل نمیفهمه

اما در اکثر مواقع گوگل تشخیص میده

این رو هم بگم که گوگل فقط به تولید محتوا اهمیت نمیده بلکه خیلی چیزای دیگه رو میسنجه که یکی از اونا به روز کردن در مواقع مشخص هست

مثلن شما اگر روزانه 2 مطلب میزاری سعی کن با اختلاف زمانی بزاری و اینکه به طور منظم باشه تا ربات های گوگل گیج نشن و بدونن کِی آپ میشه سایتت که همون موقع سر بزنن

کمی اگر جستجو کنید ( سایت های خارجی و وبلاگِ خودِ گوگل ) فاکتورهای خیلی خوبی رو آموزش دادن که میتونید استفاده کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

برای این که شما بالاتر از سایت منبع قرار بگیرید باید مطلب در رابطه با فعالیت اصلی سایت شما باشه.

مثلا موضوع سایت شما وردپرس است و شما مطالب وردپرس را باید از سایت های دانلود و... کپی کنید.

اگه فقط کپی کنید اول و آخر گوگل میفهمه. بخصوص اگه از سایت های وردپرسی کپی کنید.....

البته به زمان کپی هم بستگی داره, مثلا شما با استفاده از افزونه های مختلف میتونید مطالب سایت منبع رو قبل از ایندکس در گوگل کپی کنید....و به روشهای مختلف مطلب کپی شده رو در سایت خودتون قبل از منبع ایندکس کنید....

در هرحال برای سایت منبع بد میشه.....

ویرایش شده توسط xiiiah
لینک به ارسال

شما اگر واقعن تولید کننده محتوا باشید و سایتتون رو در گوگل به درستی ثبت کرده باشید و همینطور ارسال مطلب به پینگ ها ، اونوقت کپی کردن مطالب شما حتی به سودِ شما هم هست

من تمامی مطالب سایتم رو می نویسم و هیچوقت کپی نمی کنم در این هفته یکی از پست هام رو سایت karmandnews.ir کپی کرد و یک سایت دیگر هم می خواهد تا مطالب من رو منتشر کنه ولی به صورت کاملا کپی و لینک به مطلب اصلی حالا مطلبی که karmandnews کپی کرده بود سریع ایندکس شد و تازه بعد از دو روز مطلب اصلی که برای من بود ایندکس شده همین من رو نگران کرده.

لینک به ارسال

شما باید یا سرعت ایندکس مطالبتون رو افزایش بدید یا از اون سایت درخواست کنید کپی نکنند....

در کپی با لینک به مطلب اصلی معمولا از افزونه استفاده میشه که میتونه سریع مطالب سایت شما رو کپی کنه..

درصورتی که از افزونه استفاده بشه شما میتونید برای رفع کپی آدرس فید سایت خودتون رو حذف... کنید.....

ویرایش شده توسط xiiiah
لینک به ارسال

منم توی سایتم یه آمار کلی از نیم فصل لیگ برتر گذاشتم ( اختصاصی ) 4 ساعت روش کار کرده بودم

الان مشرق نیوز کپی کرده منبع هم نمیزنه!

وقتی قانون کپی رایت توی کشور ما نیست همین میشه،

من خودم همه مطالب کپی شده رو که میذارم یک سری تغییرات میدم اما باز هم منبع رو هم قرار میدم

مطالب اختصاصی هم که کلا هی کپی می کنند از خودم و منبع هم نمیذارند :mellow:

ویرایش شده توسط vahed
لینک به ارسال

شما باید یا سرعت ایندکس مطالبتون رو افزایش بدید یا از اون سایت درخواست کنید کپی نکنند....

در کپی با لینک به مطلب اصلی معمولا از افزونه استفاده میشه که میتونه سریع مطالب سایت شما رو کپی کنه..

درصورتی که از افزونه استفاده بشه شما میتونید برای رفع کپی آدرس فید سایت خودتون رو حذف... کنید.....

چجوری سرعت ایندکس رو زیاد کنم؟

به سایت karmandnews ایمیل زدم ولی هیچ پاسخی نداد.

چجوری میشه در ارسال مطالب به فید تاخیر ایجاد کرد؟

لینک به ارسال

سلام نکته

کپی کردن نه از لحاظ عرفی و قانونی و نه از لحاظ گوگل جرم نیست بلکه رعایت نکردن کپی رایت جرمه

خود گوگل تمام محتواش کپی از سایت های جستجو شونده است و همینطور تمام سایت های اشتراک گذاری کپی کردن مطالب سایتهای دیگهمنوط به رعایت لینک دادن به مرجع و ادای مالکیت نکردن روی مطلب هم برای نویسنده اولی مفیده و هم برای کپی کننده و هم برای گوگل

لینک به ارسال

برای افزایش سرعت ایندکس مطالب میتونی

مطالبت رو به شبکات اجتماعی ارسال کنی,

استفاده از لیست های پینگ...

ساخت بک لینک برای بخشهای مختلف سایت

نقشه سایت رو به گوگل و.... معرفی کن...

سایتت رو به دایرکتوریهای فیدخوان معرفی کن

و.....

مطلب زیر هم میتونه مفید باشه

http://mindtree.ir/1391/06/15-rss-directories-where-every-blogger-should-submit-their-blog-feed/

لینک به ارسال

به گفته مدیر ارشد گوگل مطلبی که شما کپی می کنید باید توی گیومه باشه حالا من خودم نمی دونم واقعاً گیومه رو چگونه بزنیم خوب اینطوری من باید برای همه سایتم گیومه گذاری کنم که

لینک به ارسال

برای بخشهای کپی گیومه بزنید یا برای مطالب کپی؟ خود گوگل هنوز توی تشخیص مطالب کپی مونده. اکثر کپی کارها اهمیتی به این موارد نمیدن. احتمالا گوگل میخواد با اینکار تشخیص خودش رو راحتتر کنه!

لینک به ارسال

برای بخشهای کپی گیومه بزنید یا برای مطالب کپی؟ خود گوگل هنوز توی تشخیص مطالب کپی مونده. اکثر کپی کارها اهمیتی به این موارد نمیدن. احتمالا گوگل میخواد با اینکار تشخیص خودش رو راحتتر کنه!

فیلم زیر نویس فارسی از گوگل :

http://webbranding.i...lized-by-google

ویرایش شده توسط internet
لینک به ارسال

فیلم زیر نویس فارسی از گوگل :

http://webbranding.i...lized-by-google

این موضوع مشخصا برای نقل قوله (بخش کپی) یعنی شما یک مقاله بنویسی و در مقاله ات اشاره ای هم به مطلب دیگری داشته باشی و موضوعش با کپی برداری از سایت متفاوته

لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...

من خیلی دنبال این موضوع بودمو تحقیق کردم. اول اینکه کسی که مطلب کپی میکنه و چون هروز پست ارسال میکنه و آپدیت هست مورد توجه گوگل قرار میگیره و هیچ راهی هم برای جلوگیری از این افراد وجود نداره چون هرچی افزونه و کد برای جلود گیری از راست کلیک و کپی نکردن مطالب تو سایتت قرار بدی باز با غیر فعال کردن جاوااسکریپت مرورگر مطالب رو کپی میکنه. میشه با افزونه seo auto linker به بعضی از کلمه های پستت لینک بدی که اگه کسی کپی کرد بلاخره لینک سایت شما هم تو سایت کپی کننده قرار بگیره و باعث پیشرفت سئو سایت تون بشه که این کار هم بیخوده چون میشه وقتی مطالبی رو از سایتی کپی کرد اول توی برنامه Notepad پیست کرد و از اونجا کپی کرد توی سایت که اینجوری خاصیت لینک مطالب هم از بین میره

یعنی هرچی دوز و کلک بود برای کپی پیست همه رو رو کردی

لینک به ارسال

با ctrl+shift+v یا همون paste as plain text میشه لینک ها رو از بین برد (عکس ها هم باقی میمونه)

یعنی هرچی دوز و کلک بود برای کپی پیست همه رو رو کردی

سلام ، به انجمن خوش اومدی.

___

در مورد سؤال تاپیک هم نظر شخصی بنده اینکه هیچ چیزی به عنوان تولید محتوای سالم و جدید و کاربردی نمیتونه مفید باشه ، هرچند خیلی سایت ها با کپی هم پیش میرن... ولی خب میشه به مرور زمان ریپورتشون کرد و بالآخره به امید خدا کلاً مسدود بشن...

لینک به ارسال

اون کسی که در اخر پیروز میشه تولید کننده محتواس

الان ماشالا علاوه بر کسانی که کپی میکنن. بعضیا از rss یا ifarm مطالبو میدزن و به محض اینه توی سایتت منتشر کنی در اون سایت ها هم منتشر میشه.

بهترین کار قبل از ایندکس مطالب توسط گوگل اینه که در گوگل وبمستر از طریق fetch as google لینک مطلب جدیدتو ثبت کنی و ربات های گوگلو به سمت سایتت بکشی تا ایندکس کنن.

و همچنین در شبکه های اجتماعی منتشر کنی. در این صورت گوگل مطالب شما را در سایت های دیگه کپی محسوب میکنه و رتبه سایتتونو بالا میبره.

من چون هم کپی کننده بودم و هم تولید محتوا داشتم تجربه کردم .

لینک به ارسال

اون کسی که در اخر پیروز میشه تولید کننده محتواس

الان ماشالا علاوه بر کسانی که کپی میکنن. بعضیا از rss یا ifarm مطالبو میدزن و به محض اینه توی سایتت منتشر کنی در اون سایت ها هم منتشر میشه.

بهترین کار قبل از ایندکس مطالب توسط گوگل اینه که در گوگل وبمستر از طریق fetch as google لینک مطلب جدیدتو ثبت کنی و ربات های گوگلو به سمت سایتت بکشی تا ایندکس کنن.

و همچنین در شبکه های اجتماعی منتشر کنی. در این صورت گوگل مطالب شما را در سایت های دیگه کپی محسوب میکنه و رتبه سایتتونو بالا میبره.

من چون هم کپی کننده بودم و هم تولید محتوا داشتم تجربه کردم .

هیچ تضمینی وجود نداره که تولید کننده محتوا واقعا سودشو تو گوگل ببره.اینکه گوگل بنام شما ثبت کنه شانستون تو نت بنظر من کم تر از ده درصده بهترین راه همون کپی پیست هست بنظر من یعنی همرنگ جماعت شدن

گوگل وب مستر هم بنظر میرسه کارش فقط انالیز سایت و نشان دادن ارورهای سایته که معمولا هم اشتباه هست چون عنکبوتش وقتی گیر میکنه بهونه میاره و هرچی خواست گزارش میده که به احتمال زیاد بیشترشون اشتباه هست و تو انالیز های مختلف موارد متفاوتی نمایش داده میشه راستش من هنوز نفهمیدم تاثیر گوگل وب مستر تو سئو چیه(خوب من بیسوادم کسی میدونه بگه ما هم بفهمیم) خود گوگل هم که ظاهرا هر کاری دلش خواست میکنه و زیاد شفاف نیست بنظرم کاربر ایرانی باید بفکر نگه داشتن کاربراش باشه و تبلیغ و... تا ورودی گوگل

رویهم رفته من زیاد اهمیتی به گوگل نمیدم چون هیچ تضمینی جهت حفظ رتبه تو صفحه اول و اخرش نیست اما با اینکه هیچ اهمیتی براش قایل نیستم بازدید بالا و روزانه حدود چهار تا پنج هزار ورودی ازش دارم من توجهمو روی بخاطر سپاری کاربران و ثبت نام و تبلیغات قرار دادم و تا حالا که راضیم ایا این عدم توجه به گوگل مانع پیشرفتم شده؟

جواب قاطع شخصی خودم: نهههههههههههه

همون ضرب المثل خودمون بیخیال فرش موکتو بخر

ویرایش شده توسط behrooz
لینک به ارسال

شاید الان سود ببرید ولی مطمئنن یه روز گیر همین گوگل میافتید که چرا چنین کرد.

من فقط خودم نمیگم همه بزرگانی که سایتهاشون موفق بوده حرفشون همینه. چیزی بعنوان سئو وجود خارجی نداره مطمئن باش. تنها چیزی هم که به سایتت اعتبار میده مطالب خودت هست

گوگل الان پیشرفته تری از اونی هست که فک میکنی. بعضیا سرشونو مثل کپک کردن توی برف میکنن و به کارخوشن ادامه میدن نمیدونن روزی گرفتار میشن.

الان رتبه سایتتو با ماندگار وب مقایسه کن ببین اون با 200 مطلب سره یا خودت.

در ایرانم که اصلا حق کپی رایتو کپی کننده ها رعایت نمیکنن. تا دلت میخاد کپی کن اخرش ببینم رتبت به کجا میرسه

لینک به ارسال

شاید الان سود ببرید ولی مطمئنن یه روز گیر همین گوگل میافتید که چرا چنین کرد.

من فقط خودم نمیگم همه بزرگانی که سایتهاشون موفق بوده حرفشون همینه. چیزی بعنوان سئو وجود خارجی نداره مطمئن باش. تنها چیزی هم که به سایتت اعتبار میده مطالب خودت هست

گوگل الان پیشرفته تری از اونی هست که فک میکنی. بعضیا سرشونو مثل کپک کردن توی برف میکنن و به کارخوشن ادامه میدن نمیدونن روزی گرفتار میشن.

الان رتبه سایتتو با ماندگار وب مقایسه کن ببین اون با 200 مطلب سره یا خودت.

در ایرانم که اصلا حق کپی رایتو کپی کننده ها رعایت نمیکنن. تا دلت میخاد کپی کن اخرش ببینم رتبت به کجا میرسه

با عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار

من کاملا موافق این حرف شما بصورت عرف میباشم البته تجربه عملی خودم رو عرض کردم و همچنین نظر شخصی خودم بود جسارت به اساتیدی چون شما نباشه

بله رتبه ماندگاروب 1800 هست و رتبه من با 5000 و اندی پست 300 اما گفتم من اهمیتی نمیدم رتبه ام چند باشه وخدا رو شکر تبلیغات و فروشمو دارم و تا حالا بفکر باج دادن به گوگل و... نبودم و زمانی رو که میشه صرف یک پست اختصاصی کرد رو صرف ده پست کپی پیست کردم لبته مدام هم عرض کردم و بازم عرض میکنم این نظر شخصیم هست استاد و هیچ شکی در بسیار بالاتر بودن تخصص شما نسبت به خودم ندارم یعنی بنظر شما من که سرمو زیر برف کردم ایا نتونستم بدون توجه به بولر وبمستری کنم؟من کمتر از ده درصد ورودیام از گوگله و اون ده درصدم اگه نباشه من خودم با تلاش و پشتکار بازدیدمو توسط ای پی واقعی باز هم بالاتر خواهم برد چون به نیاز کاربر توجه دارم نه نیاز گوگل

با تشکر

لینک به ارسال

واقعا وب ایران تو این زمینه کپی پرداری مطالب و .. مثل جنگل شده (با عرض معذرت منظور قانون جنگل هست)

هر کسی از راه میرسه یک سایت میزنه , بعدم 10 تا سایت رو هدف میگیره برای کپی برداری , دریغ از اینکه بدونه اون بیچاره شاید چند ساعت برای مطلب وقت گذاشته !

لینک به ارسال

با عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار

من کاملا موافق این حرف شما بصورت عرف میباشم البته تجربه عملی خودم رو عرض کردم و همچنین نظر شخصی خودم بود جسارت به اساتیدی چون شما نباشه

بله رتبه ماندگاروب 1800 هست و رتبه من با 5000 و اندی پست 300 اما گفتم من اهمیتی نمیدم رتبه ام چند باشه وخدا رو شکر تبلیغات و فروشمو دارم و تا حالا بفکر باج دادن به گوگل و... نبودم و زمانی رو که میشه صرف یک پست اختصاصی کرد رو صرف ده پست کپی پیست کردم لبته مدام هم عرض کردم و بازم عرض میکنم این نظر شخصیم هست استاد و هیچ شکی در بسیار بالاتر بودن تخصص شما نسبت به خودم ندارم یعنی بنظر شما من که سرمو زیر برف کردم ایا نتونستم بدون توجه به بولر وبمستری کنم؟من کمتر از ده درصد ورودیام از گوگله و اون ده درصدم اگه نباشه من خودم با تلاش و پشتکار بازدیدمو توسط ای پی واقعی باز هم بالاتر خواهم برد چون به نیاز کاربر توجه دارم نه نیاز گوگل

با تشکر

داداش منم برای این یه کم تند حرف زدم که با حرف شما سه نفر دیگه کپی پیست زیاد میشه.(ببخشید)

کپی و ترویج مطالب توی نت خوبه ولی نه ب حدی که ایرانیا میکنن.

انشالا سایتت هیچ وقت به گوگل نیاز نداشته باشه. ولی ادرس سایتتم بذاری خوبه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...