radian

قبل از اینکه با مارکت وردپرس کار کنید حتما این مطلب را بخوانید

4 پست در این موضوع قرار دارد

« قبل از هر چیز باید بگم خیلی سعی کردم که این مطلب رو ننویسم و انتشار ندم اما بعد به این نتیجه رسیدم با نشر این گونه مطالب هم به کاربران ایرانی کمک کرد تا تصمیم بگیرند از چه سرویسی استفاده کنند هم ارائه دهندگان سرویسهای اینترنتی کمک میکنند سرویسهای بهتری ارائه دهند و هم احترام به حقوق مشتری بیشتر خواهد شد. »

معمولا اکثر طراح های یا برنامه نویسهای “freelancer” با سرویس های فروش فایل کار کردند. وب سایت هایی مثل “themeforest” یا “creativemarket” که معمولا به صورت واسطه عمل میکنند.

چند وقتی بود استفاده از این سرویسها برای طراحان و برنامه نویسان وب ایرانی مشکل ساز شده بود و بعد از ارسال اولتیماتوم کم کم تیم envato شروع به بلاک کردن حساب های کاربری برخی کشورها از جمله ایران و سوریه کرد.

از طرف دیگر احساس کردم در وب سایتهای فروش فایل مشابه که در ایران فعالیت میکنند طراحی های فروشگاهی بسیار کم وجود دارند و بسیاری از دوستانی هم که در این زمینه فعالیت میکنند فقط نمونه های لاتین رو دانلود کرده (معمولا دانلود غیرقانونی ) ، زبان قالب رو راست به چپ کرده و در این سرویس های فروش فایل ایرانی عرضه میکنند.

نهایتا تصمیم گرفتم قالبی که برای فروشگاه اروندکالا طراحی کرده بودم برای مدتی در یک سیستم فروش فایل به نام « مارکت وردپرس » قرار بدم که اتفاقا اخیرا تبلیغات بسیار زیادی میکنه و ادعا میکنه ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشته! تا اگر بازخورد کاربران به طراحی های فارسی زبان و فروشگاهی خوب بود این روند رو ادامه بدم.

نهایتا ثبت نام کردم و فایلها رو آپلود کردم و تمام جزییات گفته شده را برای ثبت محصول اضافه کردم و محصول رو ثبت کردم قدم بعدی این بود که محصول نیاز به تایید داشت. حدود سه روز گذشت و از تایید خبری نبود به پشتیبانی ایمیل زدم ، جواب پشتیبانی این بود:

« محصولی که فرستادید فاقد عکس هست ، مجددا فایل و عکس ها را آپلود کرده و ارسال فرمایید »

نکته جالب این بود که فرمی که برای ثبت محصول قرار داده شده اگر عکس محصول قرار داده نشده باشه اصلا کار نمیکنه!

اما این زیاد مساله مهمی نبود در نهایت محصول رو مجددا آپلود کردم ایمیل زدم و محصول تایید شد و روی مارکت قرار گرفت.

حدود چند هفته گذشت ، محصول فروش نسبی داشت کم کم داشتم به این نتیجه میرسیدم که با سرویس های ایرانی فروش فایل کار نکنم که اتفاق جالبی افتاد.

محصولی که در مارکت وردپرس قرار داده بودم رایگان شده بود!

و البته خودم متوجه این موضوع نشدم یکی از خریداران که این محصول رو دانلود کرده بود به من ایمیل زد و گفت:

نقل قول

محتوای پیام :
سلام

دوست عزیز ایا این قالب رایگان هست؟؟؟؟؟!!!!!!! در غیر این صورت تو کارکت وردپرس بصورت رایگان دانلود میشه

فقط خواستم اطلاع بدم

ازش تشکر کردم و رفتم صفحه محصولی که قرار داده بودم رو نگاه کردم ، درست بود! محصول رایگان شده بود و ۴۳ مرتبه هم دانلود شده بود. خیلی جالب و شگفت انگیز بود.

به پشتیبانی ایمیل زدم و نوشتم:

Untitled.jpg

جوابی که از طرف پشتیبانی داده شد این بود، جالبه که چطور فروشگاهی که ادعا میکنه ۱۰۰ میلیون فروش داشته رو یک نفر اداره میکنه چون همیشه پاسخ همه تیکها و ایمیلهای تبلیغاتی رو یک نفر با نام : « سعید محسن زاده » فرستاده میشد.

2.jpg

نکته جالب اینکه مشکلات و معایب موجود در وب سایت رو به گردن طراح و معرفی بد محصول میگزارند و حتی یک عذرخواهی معمولی هم دریغ میکنند. پاسخ من این بود:

3.jpg

در نهایت پاسخ پشتیبانی این بود. ببینید سرویسی که ادعا میکنه صد میلیون تومان فروش داشته چطور از مسئولیتی که داره سر باز میزنه و چطور پاسخگو کاربران هست:

4.jpg

در نهایت قضاوت رو با خودتون میزارم که با این سرویس های ایرانی کار کنید یا نه. فقط در نظر داشته باشید که هرلحظه ممکنه فایلتون به اشتراک گذاشته بشه و ده ها بار دانلود بشه و در نهایت جواب پشتیبانی این باشه که به دلیل کانورت بود و به ما ربطی نداره.

بنظرم بهتر این هست که اگر قصد دارید فایلتون رو برای فروش روی مارکت وردپرس قرار بدید ، اون رو روی گیت هاب قرار بدید که حداقل به دنیای Open Source کمکی کرده باشید.

احتمالا خوندن تجربه بقیه دوستان هم در این زمینه خالی از لطف نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقا شما می توانید با پیگیری به پول خودتون برسید........ یا می توانید از فروشگاه های فروش فایل که رایگان هستند استفاده کنید مثل فایل سل.آر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضی اوقات یک عذرخواهی ساده بد نیست :mellow:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در خراب‌بودن روند مارکت وردپرس هیچ شکی نیست. قبلا هم با مسئولان این سایت در این‌مورد صحبت شده، اما متاسفانه هر بار از پاسخ‌دادن منطقی و درست طفره می‌رفتند (که @Morteza من رو از انتشار این مکالمات منع کردند.)

البته از سوی دیگه هم ۹۹٪ توسعه‌دهندگانی که محصولات خودشون رو در مارکت وردپرس ثبت می‌کنن، یه جورایی خودشون محصولشون دزدی هست. چرا که اکثر اونا محصولات تم‌فارست رو می‌خرند، ترجمه و راستچین می‌کنند و کل قالب رو با کل فایل‌ها و متعلقاتش می‌فروشند که این کار از نظر تم‌فارست کاملا غیرقانونی هست و دزدی از صاحب تم محسوب میشه. بنابراین به قول معروف این دسته از توسعه‌دهندگان از هر دستی که می‌گیرند، از همون دست هم پس می‌گیرند.

البته این مورد در مورد شمایی که قالبتون اختصاصی و طراحی‌شده از بیس هست، صدق نمی‌کنه. پیشنهاد من این هست که کلا و از بیخ بیخیال مارکت‌های ایرانی حال حاضر بشید که نتیجه‌ای جز ضررهای این‌چنینی نمی‌بینید. می‌تونید قالبتون رو به صورت اختصاصی بفروشید یا این که با یه ترجمه ساده، قالبتون رو در تم‌فارست منتشر کنید تا هم درآمد بیشتری کسب کنید و هم از این ضررها در امان بمونید. اگه موقع فعالیت در تم‌فارست، یه سری نکات رو رعایت کنید نباید مشکلی براتون پیش بیاد.

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط mihanpsd
      دوستان به یه افزونه ( آماده یا اختصاصی ) نیاز دارم که به افزونه ووکامرس وصل بشه و کاربر پس از ثبت نام و تایید توسط مدیر بتونه نویسنده بشه و محصول توی سایت بزاره .
      مشکل اینجاست که من میخوام مثل دی جی کالا چند فروشندگی برای یک محصول رو فراهم کنم ، یعنی هر محصول بتونه چند فروشنده داشته باشه و تامین کننده داشته باشه که بتونن هر کدومشون قیمت بزارن .
      دقیقا مشابه دی جی کالا
      ممنون از راهنمایی
    • توسط hiwa
      سلام دوستان
      یک مشکل خاصی 1-2 هفته است من رو بدون گرفتن نتیجه به خودش مشغول کرده (با کلی استرس و اعصاب خوردی). الان به ذهنم رسید که مشکل رو اینجا مطرح کنم شاید کسی بتونه کمکم کنه. حتی اگه هزینه ای مطالبه باهاش واقعا ممنونتون میشم.
      من در یک سایت آگهی (لینک) که از افزونه wp job manager و افزونه های مکمل این افزونه برای ساخت این سایت استفاده کرده ام (قالب listify).
      سایت به خوبی کار میکرد تا اینکه مجبور شدم سایت رو به کمک polylang دو زبانه کنم (توسعه دهنده قالب این افزونه رو توصیه کرده: لینک)
      پس از نصب این افزونه، فایل mo افزونه job manager دیگه لود نمیشه. یعنی بخشهایی از سایت که مربوط به این افزونه است، انگلیسی میشه (این صفحه سایت، وقتی polylang غیرفعال باشه کاملا فارسیه اما وقتی فعال باشه به این صورت نمایش داده میشه یعنی ترکیبی از فارسی و انگلیسی)
      با غیر فعال کردن polylang مشکل رفع میشه
      اما من باید سایت رو دو زبانه کنم. پس مجبورم از polylang استفاده کنم.
      آیا راهی وجود داره که بدون استفاده از فایل po بخشهایی که مربوط به این افزونه job manager هست رو فارسی کنم؟
      ممنون میشم هر راه حل و سرنخی به ذهنت میرسه رو بهم بگید
      زیاد سرچ کردم. بقیه هم این مشکل رو با ترکیب این دو افزونه دارند(لینک) اما راه حلی که واسه من موثر باشه رو پیشنهاد نکرده ان.

• توسط shikpars_com
      باسلام خدمت  همه دوستان ی سوال داشتم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
      در وردپرس قابلیتی رو میشناسید که از طریق اون بشه به دیتابیس سایت وردپرسی دسترسی پیدا کرد 
      مثلا بشه تمام دسته بندی هارو یکجا با یک کوئری از دیتابیس گرفت؟؟
    • توسط reza_yki
      سلام بعد از مدت ها تلاش و فاصله در این زمان با قالبی قدرتمند و منعطف در خدمت شما عزیزان هستیم قالب مجله ای ساچلی با امکاناتی که دارد می تواند تقریبا تمامی سلایق را پوشش دهد پوسته ای چند منظوره، پرقدرت و با سرعتی بسیار بالا شما را به یک وب سایت کاملا حرفه ای با ظاهری نو و مطابق با سلیقه هنر دوست ایرانی می باشد تا عزیزان بازدید کننده حسی دوست داشتنی تری داشته باشند.
      بسیاری از افراد دوست دارند تا یک سایت خبری یا تفریحی داشته باشند ولی وقتی با هزینه های راه اندازی این گونه سایت ها رو برو میشود از این کار سرفه نظر میکنند گروه یورتم با توجه به این امر یک قالب مجله ای خبری را ایجاد کرده تا دوستانی که خواهان این گونه سایت ها میباشند بتوانند به آرزوی خود برسند.
      مخاطبان قالب ساچلی چه کسانی هستند؟
      مخاطبین این قالب افرادی هستند که می خواهند سایت هایی مانند سایت دانلود، سایت خبری، سایت تفریحی، مهمترین آن ها سایت های مجله ای است که می خواهند با یک قالب حرفه ای کار خود را شروع یا ادامه بدهند پس اگر شما هم از این دسته افراد هستید شک نکنید یکی از بهترین ها پیش چشمان شما ایستاده است.

قیمت اصلی قالب 82 هزار تومان می باشد که شما با تخفیف ویژه 64 هزار تومان خرید فرمایید شما تنها تا 13 فروردین فرصت دارید تا از تخفیف نوروزی استفاده نمایید

کنترل پنل اختصاصی Ypanel

سرعت همراه با کیفیت
      گروه یوزتم حساسیت خاصی بر روی سرعت بارگزاری سایت دارد و دلیل آن هم برای شما نیز واضح است چون هیچ کاربری دوست ندارد زمان زیادی را برای بارگزاری سایت شما منتظر بماند و گوگل نیز به هیچ وجه منتظر ماندن را دوست ندارد به همین خاطر در قالب ساچلی تمام سعی خود را کرده تا با امکانات زیادی که در قالب وجود دارد سرعت بارگزاری در حد عالی خود باشد و برای این کار روز های زیادی را صرف این کار کرده است پس با خیال راحت کار خود را آغاز کنید.
      امکانات قالب ساچلی
      واکنشگرایی کامل 3 سبک متفاوت برای مطالب صفحه اختصاصی 404 3 سبک متفاوت برای سایدبار لایک مطالب بدون نیاز افزونه امکان برون بری تنظیمات قالب لود مطالب به صورت ای جکسی جستجوی ایجکسی بدون پلاگین صفحه بندی مطالب بدون افزونه 4 مدل مختلف برای اسلایدر اصلی کدهای کوتاه اختصاصی و قدرتمند سه استایل متفاوت برای زیر منو ها 19 فونت پارسی و استاندارد گالری ویدیویی منحصر بفرد و قدرتمند ورود و ثبت نام ای جکسی بدون پلاگین بیش از 20 ابزارک اختصاصی و پر کاربرد قابلیت تنظیم رنگ قالب توسط بازدیدکننده قابلیت تنظیم رنگ بسیاری از قسمت های قالب بصورت نامحدود هماهنگی کامل با فروشگاه ساز ووکامرس و ایزی دیجیتال دانلودز تیکر مطالب با قابلیت نمایش یا مخفی کردن تصویر شاخص هر مطلب امکان درج تبلیغ در چندین نقطه مختلف با امکان تعیین تاریخ انقضا برای هر تبلیغ امکان انتخاب پس زمینه یا رنگ دلخواه یا انتخاب پترن های آماده بیش از 80 طرح مختلف و بسیاری امکانات دیگر که در دمو می توانید ببینید  
      برای دیدن دموی قالب به آدرس زیر مراجعه کنید:
      دموی قالب مجله ای ساچلی

برای خرید می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
      قالب مجله ای ساچلی

• توسط alirezax2
      با سلام
      مشکل:
      لاگین وردپرسم یوزر و پسورد و میزنم فقط صفحه ریفرش میشه و دوباره لاگین میاد بدون هیچ خطایی ... بدون هیچ تغییراتی در سایت بوجود اومده!!!
      راه حل هایی که رفتم:
      1- غیر فعال کردن کلیه افزونه ها از طریق هاست
      2- تغییر theme
      3- تغییر htaccess
      4 - آپدیت دستی وردپرس
      5- و ...
      متاسفانه مشکل حل نشد!! به ادمین هاستمم گفتم همون راه حل های بالا رو داد گف نشد دوباره wp نصب کن!!
      من نمیخوام دوباره نصب کنم چون مشکلات زیادی میخورم تنظیمات قالبم، دیتابیس و...
      کسی میدونه چه راه دیگه ای هست؟؟ یا مشکل مشابه داشته؟؟ چطوری حل کنم؟ دارم روانی میشم