رفتن به مطلب

راهنمای استفاده از تگ ها

dreamsss2011

پست های پیشنهاد شده

سلام و درود به شما

سوال در مورد تگ ها

1 - عنوان مطالب روی تگ h1 هست . آیا میشه درون متن هم h1 رو استفاده کرد ؟

2- چه تعداد تگ h2 رو میشه در متن استفاده کرد ؟

3- آیا قرار دادن یک جمله و متن های طولانی در تگ h1 یا h2 کار اشتباهی هست ؟

فقط لطفا اگر دقیقا در این زمینه میدونید  راهنمایی کنید. چون توی فضای اینترنت پر هست از نظرات گوناگون.

سپاس از شما.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، dreamsss2011 گفته است :

سلام و درود به شما

سوال در مورد تگ ها

فقط لطفا اگر دقیقا در این زمینه میدونید  راهنمایی کنید. چون توی فضای اینترنت پر هست از نظرات گوناگون.

سپاس از شما.

۱. خیر

۲. هر تعداد که لازمه

۳. متن طولانی رو طبیعتا در تگ p قرار میدن . جمله بودن تگ ها h مشکلی نداره ولی طبیعتا از یک خط بیشتر بشه ( تبدیل بشه به متن طولانی ) اصلا جالب نیست و با تعریف این تگ‌ها مغایرت داره :)

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، majid1889 گفته است :

۱. خیر

۲. هر تعداد که لازمه

۳. متن طولانی رو طبیعتا در تگ p قرار میدن . جمله بودن تگ ها h مشکلی نداره ولی طبیعتا از یک خط بیشتر بشه ( تبدیل بشه به متن طولانی ) اصلا جالب نیست و با تعریف این تگ‌ها مغایرت داره :)

درود و سپاس از شما

آخه توی مطالب مختلف توی نت نوشته شده تگ h2 هم نباید زیاد استفاده بشه و باز نظرات متفاوت.

از پاسخگویی شما ممنونم.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، dreamsss2011 گفته است :

درود و سپاس از شما

آخه توی مطالب مختلف توی نت نوشته شده تگ h2 هم نباید زیاد استفاده بشه و باز نظرات متفاوت.

از پاسخگویی شما ممنونم.

دوست عزیز اگه کسی می گه فلان تعداد خوبه یا بده  نمیشه گفت راست می گه یا غلط(چون تجربی هستش) چون کسی از گوگل خبر نداره

ولی چیزی که میدونیم گوگل راحتی کاربر  و خوانایی و دسترسسی بهتر رو مد نظر داره

پس سعی کنید برای کاربر مطلب بذارین نه برا ربات

ضمنا دیگه پر کردن متن از کلمات کلیدی و استفاده غیر طبیعی از هیدر ها تاثیری نداره

ویرایش شده توسط p47ri0t
لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، dreamsss2011 گفته است :

درود و سپاس از شما

از پاسخگویی شما ممنونم.

حتما یه چیزی میدونم ک میگم :|

وقتی میخواید به اون مطالب تکیه کنید پس چرا میپرسید ؟؟؟

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، 4M!R گفته است :

دوست عزیز اگه کسی می گه فلان تعداد خوبه یا بده  نمیشه گفت راست می گه یا غلط(چون تجربی هستش) چون کسی از گوگل خبر نداره

ولی چیزی که میدونیم گوگل راحتی کاربر  و خوانایی و دسترسسی بهتر رو مد نظر داره

پس سعی کنید برای کاربر مطلب بذارین نه برا ربات

ضمنا دیگه پر کردن متن از کلمات کلیدی و استفاده غیر طبیعی از هیدر ها تاثیری نداره

درود و سپاس از شما

دقیقا منم همین رو که تجربی هست مد نظرم بود ولی گفتم بپرسم شاید بعضی سوال های برای دوستان حرفه ای جواب مناسبتری هم داره.

سپاس از شما و راهنماییتون

در 14 ساعت قبل، majid1889 گفته است :

حتما یه چیزی میدونم ک میگم :|

وقتی میخواید به اون مطالب تکیه کنید پس چرا میپرسید ؟؟؟

دوست عزیز من هم چیزی میدونم ولی دانسته های ما کامل نیستند. جمله من تاکیدی نبود که شما میگید چرا می پرسید. این نشون میده شما غرور دارید در صحبت کردن و پاسخ شما صرفا وقتی گفته میشه یعنی مخالفت با دیدگاه های دیگه. نه صحبت برای رسیدن به یک مفهوم مناسب که هیچکس به صورت قطع جوابش رو نمی دونه.

مثلا شما راجعبه h1 گفتید نباید در عنوان و متن تکرار بشه. ولی من وب سایتی رو دو ماه بود باهاش سر و کله میزدم که این جز عنوان که اچ 1 هست عنوان رو بعنوان اولین متن هم توی h1 قرار میداد و توی سرچ قرار می گرفت و از نظر سئو این کاری اشتباه هست ولی گوگل هیچ ارزشی برای این نظر قائل نشده بود ...

یا وب سایتی که تماما کپی بود و بدون سایت مپ و ربوتکست و اصول سئو یک قالب قدیمی. صرفا با بکار گیری لینک های تو در تو به مطالب خودش و توی کلمات بسیار مهم مثل طراحی نما توی سرچ صفحه اول بود ...

در هر صورت ما دنبال شنیدن نظرات مختلف و جمع آوری موارد مورد توافق هست نه اینکه یک نفر صحبتی رو بگه و بقیه تاییدش کنند.

شاد و موفق باشید.

ویرایش شده توسط dreamsss2011
لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، dreamsss2011 گفته است :

سلام و درود به شما

سوال در مورد تگ ها

سپاس از شما.

سلام

• ببینید میشه گفت تگ H1 در کنار تگ Title از مهم‌ترین تگ‌ها هستن و برای موتورهای جستجو بسیار پر ارزشن، بهتره فقط یکبار ازش استفاده کنید و اون هم برای عنوان اصلی در هر صفحه.

• تگ H2 از نظر ارزش بعد H1 قرار میگیره، بهتره برای زیر تیترهای نوشته استفاده بشه، تعدادش هم خوب بستگی داره به طول متن نوشته شده، خوب مسلما هر چی یه متن طولانی‌تر باشه میشه به زیرتیترهای بیشتری تقسیم‌بندیش کرد.

• در مورد سوال آخرتون هم، بله اشتباست، تگ‌های سری H فقط برای تیتر باید استفاده بشه، همونطوری که از اسمشون هم پیداست (Heading Tags به معنی تگ‌های عنوان) و به هیچ‌وجه برای متن و جملات طولانی استفاده نکنید. 

و اینکه در پایان باید بگم، نمیشه دقیقا در این مورد نظر داد، چون هیچ‌کسی به طور دقیق از الگوریتم‌های گوگل خبر نداره :) و همونطوری که خودتون و دوستان گفتید نظرات اکثرا از روی تجربیات افراد هست.

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Farshad گفته است :

سلام

• ببینید میشه گفت تگ H1 در کنار تگ Title از مهم‌ترین تگ‌ها هستن و برای موتورهای جستجو بسیار پر ارزشن، بهتره فقط یکبار ازش استفاده کنید و اون هم برای عنوان اصلی در هر صفحه.

• تگ H2 از نظر ارزش بعد H1 قرار میگیره، بهتره برای زیر تیترهای نوشته استفاده بشه، تعدادش هم خوب بستگی داره به طول متن نوشته شده، خوب مسلما هر چی یه متن طولانی‌تر باشه میشه به زیرتیترهای بیشتری تقسیم‌بندیش کرد.

• در مورد سوال آخرتون هم، بله اشتباست، تگ‌های سری H فقط برای تیتر باید استفاده بشه، همونطوری که از اسمشون هم پیداست (Heading Tags به معنی تگ‌های عنوان) و به هیچ‌وجه برای متن و جملات طولانی استفاده نکنید. 

و اینکه در پایان باید بگم، نمیشه دقیقا در این مورد نظر داد، چون هیچ‌کسی به طور دقیق از الگوریتم‌های گوگل خبر نداره :) و همونطوری که خودتون و دوستان گفتید نظرات اکثرا از روی تجربیات افراد هست.

درود دوست گرامی و ممنونم از زمانی که برای پاسخگویی گذاشتید.

من هم دقیقا مشابه نظر شما کارم رو انجام میدم. چون عنوان h1 هست در متن دیگه استفاده نمی کنم.

و یک نکته دیگه که ذهنم رو مشغول کرده . من در وب سایت های مطرح سئو مانند وب سیما خوندم که بکار گیری تگ ها باید به ترتیب اعداد باشه یعنی نمیشه اول h3 بکار ببریم و بعد h2 من خودم این رو رعایت می کنم ولی دیدم در وب سایت های مختلف که بصورت تصادفی استفاده می کنند. آیا این مورد می تونه موضوع درستی باشه ؟

از راهنمایی شما سپاسگذارم.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، dreamsss2011 گفته است :

درود دوست گرامی و ممنونم از زمانی که برای پاسخگویی گذاشتید.

من هم دقیقا مشابه نظر شما کارم رو انجام میدم. چون عنوان h1 هست در متن دیگه استفاده نمی کنم.

و یک نکته دیگه که ذهنم رو مشغول کرده . من در وب سایت های مطرح سئو مانند وب سیما خوندم که بکار گیری تگ ها باید به ترتیب اعداد باشه یعنی نمیشه اول h3 بکار ببریم و بعد h2 من خودم این رو رعایت می کنم ولی دیدم در وب سایت های مختلف که بصورت تصادفی استفاده می کنند. آیا این مورد می تونه موضوع درستی باشه ؟

از راهنمایی شما سپاسگذارم.

خواهش می‌کنم.

این که باید حتما به ترتیب اعداد استفاده بشه، از نظر ارزش این تگ‌ها هست، معمولا عنوان اصلی بالای سایر محتوا قرار میگیره و خوب خواه ناخواه تگ h1 بالا قرار میگره ولی در کل فکر نمیکنم مهم باشه، من خودم اینجوری از تگ‌ها استفاده می‌کنم:

h1 برای عنوان اصلی

h2 برای تیرهایی که داخل پست به کار رفته

h3 برای عنوان ویجت‌ها

h4 برای اسم کاربران (در کامنت‌ها) 

البته معمولا همون H1 و H2 مهم‌تر هستن و بقیشون تاثیر چندانی ندارن، در مورد h5 و h6 هم دیدم که معمولا استفاده نمیکنن.

راستی یه چیزی که الان یادم اومد، اگر میخواین به گوگل بفهمونید یه بخشی از متن در محتوای اصلی مهم‌تره اونو داخل تگ Strong قرار بدین (همون علامت B در ادیتور وردپرس که متن رو درشت نشون میده)

پ‌ن: تگ استرانگ و b هر دو باعث درشت شدن متن میشن ولی b فقط روی ظاهر تاثیر میذاره، استرانگ علاوه بر ظاهر در سئو هم موثره.

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، dreamsss2011 گفته است :

دوست عزیز من هم چیزی میدونم ولی دانسته های ما کامل نیستند. جمله من تاکیدی نبود که شما میگید چرا می پرسید. این نشون میده شما غرور دارید در صحبت کردن و پاسخ شما صرفا وقتی گفته میشه یعنی مخالفت با دیدگاه های دیگه. نه صحبت برای رسیدن به یک مفهوم مناسب که هیچکس به صورت قطع جوابش رو نمی دونه.

مثلا شما راجعبه h1 گفتید نباید در عنوان و متن تکرار بشه. ولی من وب سایتی رو دو ماه بود باهاش سر و کله میزدم که این جز عنوان که اچ 1 هست عنوان رو بعنوان اولین متن هم توی h1 قرار میداد و توی سرچ قرار می گرفت و از نظر سئو این کاری اشتباه هست ولی گوگل هیچ ارزشی برای این نظر قائل نشده بود ...

یا وب سایتی که تماما کپی بود و بدون سایت مپ و ربوتکست و اصول سئو یک قالب قدیمی. صرفا با بکار گیری لینک های تو در تو به مطالب خودش و توی کلمات بسیار مهم مثل طراحی نما توی سرچ صفحه اول بود ...

در هر صورت ما دنبال شنیدن نظرات مختلف و جمع آوری موارد مورد توافق هست نه اینکه یک نفر صحبتی رو بگه و بقیه تاییدش کنند.

شاد و موفق باشید.

یوقتی هست شما نظرسنجی میکنید ، اونوقت میشه دیویست تا نظر مختلف جمع کرد و قابل تقدیره و اینا :D

ولی همچین سوالی قطعا یک جواب مشخص داره . چون اینجور چیزا صفر و یکی عه . همینطور که فرشاد هم گفت

نقل قول

تعدادش هم خوب بستگی داره به طول متن نوشته شده، خوب مسلما هر چی یه متن طولانی‌تر باشه میشه به زیرتیترهای بیشتری تقسیم‌بندیش کرد

الان پافشاری کنید ک نه "من یه جای دیگه خوندم فلان ..." و صبر کنید ، همه بهتون یک چیز رو میگن - چون یک جواب درست بیشتر وجود نداره تو این زمینه !

بازم خودتون میدونید ولی حداقل هدف من اینه که سعی کنم کار ملت رو راه بندازم اگه تایم داشتم

موفق و پیروز باشید :)

ویرایش شده توسط majid1889
لینک به ارسال
در در ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ه‍.ش. at 12:16، dreamsss2011 گفته است :

سلام و درود به شما

سوال در مورد تگ ها

سپاس از شما.

سلام و عرض ادب .

قبل از هرچیز ، باید بگم که دوستان دیگه و خاصه تر ، کاربر محترم جناب فرشاد عزیز ، به خوبی توضیحاتی رو در این خصوص ارائه دادن و بنده هم در ادامه ی توضیحات دوستان ، نکاتی رو در این مورد خدمتتون عرض می کنم .

بنده ابتدا پاسخ سئوالاتتون رو میدم و در ادامه به صورت مفصل تر ( با یک مثال ) به این قضیه می پردازم .

1- بهترین مکان عرضه ی تگ h1 به صورت متفق القول ، همونطور که بقیه ی دوستان هم بهش اشاره کردن ، روی عناوین 1 ( اصلی ) صفحاته و بیشتر از یک مورد هم اصلا توصیه نمیشه .

2- در مورد تعداد استفاده از تگ h2 ، توصیه ی جدی ای نشده ، ولی برخی جاها گفتن که مثلا زیر 10 تا باید باشه و ... ، ولی به نظر بنده مکان قرار گیری تگ h2 که یه جورایی معاون h1 هست و بعد از این تگ ، مهمترین تگ از شش گانه های هیدینگ محسوب میشه ، نباید فقط به متن خلاصه بشه ( مخصوصا اینکه همه ی متن ها ، ممکنه جای مناسبی برای عرضه ی این تگ نداشته باشن ) ، پس نتیجه گیری اینکه واسه استفاده ی بهتر از این تگ ، باید در کدهای قالب از اون استفاده کنید .

3- قرار دادن یک جمله در تگ ها ، طبیعتا کار اشتباهی نیست ، چون شما وقتی یک عنوان رو هم می نویسید ، اون عنوان ، خودش یک جمله محسوب میشه ؛ اما متن های طولانی ، قضیه ش فرق می کنه و بهتره که اینگونه متن ها که خیلی طولانی هستن ، در تگ ها قرار نگیرن ، مخصوصا تگ h1 .

توضیحات تکمیلی در همین رابطه :

بالاتر به این مورد اشاره کردم که بهتره از تمامی تگ ها ، در کدهای قالبتون استفاده کنید و فقط به متون بسنده نکنید ؛ چون در کمترین حالت ، بهتره که به تگ های h1 تا h4 اهمیت بدید و در قالب ازش بهره ببرید .

به عنوان مثال ، بیاید نحوه ی منطقیه عرضه و تقسیم 6گانه های هیدینگ رو در صفحه اصلی سایت با هم بررسی کنیم :

در صفحه اصلی ، طبیعتا باید عنوان سایت در کدهای قالب ، داخل تگ h1 باشه .

لینک های جدیدترین مطالبتون که بهتره زیر 15 عدد باشه ( البته بازم بگم ، تعداد شاید زیاد تأثیر نداشته باشه ، ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه ) بهترین مکان واسه عرضه ی تگ h2 هست .

مطالب قدیمی تر و با ارزش کمتر ، مثله مطالب یک دسته بندی خاص و یا ... ، میتونه داخل تگ h3 قرار بگیره و تعدادشم زیاد مهم نیست و روش هیچ تعصبی وجود نداره .

تگ h4 و یا h5 هم می تونه ، تایتل و عنوان مثلا : ابزارک هاتون باشه .

حتی میتونید از تگ h6 هم استفاده کنید و به عنوان مثال ، کد متن کپی رایتتون رو در فوتر قالب ، داخل این تگ بزارید .

به همین ترتیب ، باید هیدینگ ها رو در صفحات سینگل ، آرشیو و حتی جستجو و 404 ، جایگزاری کنید ، البته نه مثله بالا ، چون نحوه ی قرار دهی این تگ ها در اون صفحات کمی فرق می کنه .

سئوالی بود در خدمتم .

موفق باشید و یا علی .

لینک به ارسال
در در 2/12/2017 at 17:33، Farshad گفته است :

خواهش می‌کنم.

این که باید حتما به ترتیب اعداد استفاده بشه، از نظر ارزش این تگ‌ها هست، معمولا عنوان اصلی بالای سایر محتوا قرار میگیره و خوب خواه ناخواه تگ h1 بالا قرار میگره ولی در کل فکر نمیکنم مهم باشه، من خودم اینجوری از تگ‌ها استفاده می‌کنم:

h1 برای عنوان اصلی....

درود مجدد و سپاس از پاسخ شما

ممنونم از اطلاعاتتون حتما استفاده می کنم.

بازم تشکر می کنم و روز و روزگارتون خوش *

لینک به ارسال
در در 2/13/2017 at 03:06، تازه وارد گفته است :

سلام و عرض ادب .

قبل از هرچیز ، باید بگم که دوستان دیگه و خاصه تر ، کاربر محترم جناب فرشاد عزیز ، به خوبی توضیحاتی رو در این خصوص ارائه دادن و بنده هم در ادامه ی توضیحات دوستان ، نکاتی رو در این مورد خدمتتون عرض می کنم .

بنده ابتدا پاسخ سئوالاتتون رو میدم و در ادامه به صورت مفصل تر ( با یک مثال ) به این قضیه می پردازم .

1- بهترین مکان عرضه ی تگ h1 به صورت متفق القول ، همونطور که بقیه ی دوستان هم بهش اشاره کردن ، روی عناوین 1 ( اصلی ) صفحاته و بیشتر از یک مورد هم اصلا توصیه نمیشه .

.....

درود دوست عزیز

ممنونم از پاسخگوییتون خیلی خیلی سپاس

جامع بود و استفاده بردم.

با آرزوی موفقیت برای شما و دوستانی که برای یاد دادن وقت میگذارند.

لینک به ارسال
در در 2/13/2017 at 02:08، majid1889 گفته است :

یوقتی هست شما نظرسنجی میکنید ، اونوقت میشه دیویست تا نظر مختلف جمع کرد و قابل تقدیره و اینا :D

ولی همچین سوالی قطعا یک جواب مشخص داره . چون اینجور چیزا صفر و یکی عه . همینطور که فرشاد هم گفت

الان پافشاری کنید ک نه "من یه جای دیگه خوندم فلان ..." و صبر کنید ، همه بهتون یک چیز رو میگن - چون یک جواب درست بیشتر وجود نداره تو این زمینه !

بازم خودتون میدونید ولی حداقل هدف من اینه که سعی کنم کار ملت رو راه بندازم اگه تایم داشتم

موفق و پیروز باشید :)

سپاس دوست عزیز, از زمانی که بابت پاسخگویی می گذارید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...