رفتن به مطلب

تقسيم سايت به قسمت هاي كوچكتر

پست های پیشنهاد شده

ما يه سايتي داريم هم خبريه هم دانلودي ولي الان تصميم گرفتم كه سايت رو به اين صورت تقسيم كنم :

1. news.site.com
  2. download.site.com

و صفحه اصلي هم يه صفحه سبك بشه كه به اين دو تا لينك ميده

چنين كاري امكان داره ؟! چجوري ؟!

بعد واسه سئو سايت چه كاري ميشه كرد ؟! (چون تمام صفحه هاي ايندكس شده دامنه اصلي از بين ميرن)

لینک به ارسال

بله میشه.

یک پروسه داره.

شما دو وردپرس نصب کنید. بعد دسته های خاص که مثلا خبری برای سایت اولی و دانلود برای دومی هست رو باید از دیتابیس سلکت کنید و پست ها رو به دیتابیس های جدید ببرید.از اکسپورت phpmyadmin هم میشه

برای آدرس ها مسلما شکسته میشن و باید اونها رو ریدایرکت و در وبمستر گوگل تغییر آدرس بدید.

لینک به ارسال

مستونید از شبکه هم استفاده کنید که من پیشنهاد نمیکنم

لینک به ارسال

اين روش جداسازي پست از ديتابيس رو متوجه نشدم ! بعد اينكه دسته بندي ها در چه جدولي هستند چون اون ها هم بايد منتقل بشن .

يه سوال ديگه اينكه اگه اينجوري باشه :

site.com/news

يا

news.site.com

1- از لحاظ سئو و گوگل فرقي با هم دارن ؟!

2- از لحاظ عمومي (كاربر) كدوم بهتره ؟!

لینک به ارسال

برای سوال اول من نام جدول رو یادم رفت..

برای سوال دوم: کلا ساب دامین یعنی یک بخش جدا... ولی اگه قالب یکی باشه برای هر دو قسمت ساب فولدر قشنگ تر میشه به نظر من...

برای گوگل هم فکر کنم ساب دامین ارزشش بیشتر باشه

لینک به ارسال

نه ميخام قالب يكي نباشه . يادمه يه دفعه يه مطلبي در مورد ساب دامين و ساب فولدر خوندم كه تفاوت هاشو از لحاظ سئو ميگفت ولي الان پيداش نمي كنم !

لینک به ارسال

میگن سئوی زیرپوشه بهتر هست.

از لحاظ کاربر هم فرقی ندارن.

برای جداسازی دیتابیس شما باید دیتاهای دسته ها رو اکسپورت کنی. هم این جدول هم جدول رابطش رو. کمی کارتون سخت هست.

شاید انتقال از طریق فید براتون راحتتر باشه.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

میگن سئوی زیرپوشه بهتر هست.

از لحاظ کاربر هم فرقی ندارن.

برای جداسازی دیتابیس شما باید دیتاهای دسته ها رو اکسپورت کنی. هم این جدول هم جدول رابطش رو. کمی کارتون سخت هست.

شاید انتقال از طریق فید براتون راحتتر باشه.

بنظر خودم هم ساب فولدر بهتر هست .

بعد الان اگه چند تا ساب فولدر بشه سايت بايد هر كدوم رو جدا توي وبمستر گوگل ثبت كرد ؟

منظورتون از "برای جداسازی دیتابیس شما باید دیتاهای دسته ها رو اکسپورت کنی. هم این جدول هم جدول رابطش رو" چيست ؟!

اين دسته ها (category) تو چه جدولي هستن ؟!

بعد من بلد نيستم مثلا يه پست خاصي رو از ديتابيس اكسپورت كنم ! آموزش تصويري هست (عكس) ؟!

روش فيد چطوريه ؟!

شرمنده تعداد سوالات زياد شد

ویرایش شده توسط arman100000
لینک به ارسال

خیر نیازی به ثبت مجدد نیست و دامنه اصلی کافیه.

ببینید وردپس دسته ها رو جدا از نوشته ها و بکمک یک جدول واسط بهم ارتباط میده. برای همین شما کارتون برای تفکیک کمی سخت هست.

برای اکسپورت هم کافیه یک جدول رو انتخاب و در پایین از منوی دراپ داون گزینه اکسپورت رو بزنید.

لینک به ارسال

منظورتون از جدول و جدول رابط wp_postmeta و wp_post هست ؟!

من يه فكري به ذهنم رسيد :دي تعداد پست هاي دانلود حدود 20 تاست ميتونم كل ديتابيس رو انتقال بدم بعد از پيشخوان اون 20 تا رو حذف كنم و براي ساب فولدر دانلود هم ميتونم 100 تا پست خبر رو حذف كنم ! اين روشه درستيه ؟!

لینک به ارسال

بله مشکلی نداره. اگر تعداد پست ها کمه میتونید همینکار رو انجام بدید. من فکر کردم تعداد پستها زیاد هست.

لینک به ارسال

اين روش جداسازي پست از ديتابيس رو متوجه نشدم ! بعد اينكه دسته بندي ها در چه جدولي هستند چون اون ها هم بايد منتقل بشن .

يه سوال ديگه اينكه اگه اينجوري باشه :

site.com/news

يا

news.site.com

1- از لحاظ سئو و گوگل فرقي با هم دارن ؟!

2- از لحاظ عمومي (كاربر) كدوم بهتره ؟!

از لحاظ تجربه شخصی بنده در سئو این بهتره

site.com/news

لینک به ارسال

يه چيز ديگه اينكه اگر من سايت رو منقل كنم به ساب فولدر اونقت تكليف عكس هاي wp-content چي ميشه ؟

منظورم اينكه اگر ديتابيس رو از site.com

به site.com/download

ببرم

عكس هايي هم كه توي site.com/wp-content

هستند به site.com/download/wp-content

ببرم

مشكلي پيش نمياد ؟!

لینک به ارسال

الان میخواید شبکه باشه یا جداگانه؟

لینک به ارسال

سلام ، این پلاگین فکر کنم به کارت بیاد ، تست نکردما ! زحمت تست با خودت :)

http://wordpress.org...ns/other_notes/

این پلاگین پایینی هم جدید هست :

http://wordpress.org...ins/subdomains/

مقاله ی پایینی هم یه چکی بنما :

http://stackoverflow.com/questions/4734349/how-to-make-wordpress-categories-as-subdomains-without-using-a-plugin

امیدوارم بدرتت بخورن :)

ویرایش شده توسط mehotkhan
لینک به ارسال

ببرم

اگر عکس ها حجم بالایی ندارند میتونی فولدر آپلود و فولدر تم ها رو عیناً کپی کنی توی ساب زیرشاخش. لازم نیست حتماً انتقال بدی.

در مورد ساب دامین یا زیر شاخه هم منم خوندم که زیر شاخه بهتره . چون اگه زیر شاخه استفاده کنی سایت دوم هم زیر مجموعه سایت خودت میشه و انگار یک سایت هستند و ایندکس دامینت پیش گوگل بالاتر میره و طبعاً بازدیدت هم بیشتر میشه. اما توی ساب دامین انگار داری یک پروژه دیگه انجام میدی .

یک خوبی که ساب دامین داره اینه که میتونی رنک بگیری ازش و برای افزایش رنک سایت اولت از لینک های مناسب توی سایت دوم استفاده کنی .

لینک به ارسال

يه چيز ديگه اينكه اگر من سايت رو منقل كنم به ساب فولدر اونقت تكليف عكس هاي wp-content چي ميشه ؟

منظورم اينكه اگر ديتابيس رو از site.com

به site.com/download

ببرم

ببرم

مشكلي پيش نمياد ؟!

اگر عکس ها حجم بالایی ندارند میتونی فولدر آپلود و فولدر تم ها رو عیناً کپی کنی توی ساب زیرشاخش. لازم نیست حتماً انتقال بدی.

در مورد ساب دامین یا زیر شاخه هم منم خوندم که زیر شاخه بهتره . چون اگه زیر شاخه استفاده کنی سایت دوم هم زیر مجموعه سایت خودت میشه و انگار یک سایت هستند و ایندکس دامینت پیش گوگل بالاتر میره و طبعاً بازدیدت هم بیشتر میشه. اما توی ساب دامین انگار داری یک پروژه دیگه انجام میدی .

یک خوبی که ساب دامین داره اینه که میتونی رنک بگیری ازش و برای افزایش رنک سایت اولت از لینک های مناسب توی سایت دوم استفاده کنی .

همين كار رو ميخام بكنم دوست عزيز ولي سوالم اينه كه آيا اين ديتابيس به محل فايل حساس هست يعني بره اونجا باز هم مطالب داراي عكس ميشن ؟!

(سوالم جوريه كه هر كاري ميكنم تو يكي دو جمله خلاصه نميشه اميدوارم منظورمو خودتون متوجه بشيد :دي)

خودم هم نظرم رو ساب فولدر هست ، ممنون

لینک به ارسال

فکر نمیکنم مشکلی باشه . چون اگر عکس ها از هرکدوم از وردپرس ها فراخوانی بشن فایل موجوده و لود میشه .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...