رفتن به مطلب

جلوگیری از ایجاد سایزهای مختلف تصاویر در قالب

پست های پیشنهاد شده

سلام . ببخشید من یه قالبی دارم که قسمتهای مختلفی واسه نمایش تصاویر داره و به همین دلیل ، از هر تصویری که در رسانه بارگزاری میشه ، به وسیله دستور add_image_size ، چندین سایز ساخته میشه که از این سایزهای مختلف تصاویر ، در جاهای مختلفی از قالب استفاده میشه و همین مورد باعث شده حجم تصاویر در هاستم ( به دلیل ایجاد چندین سایز از یک تصویر ) خیلی زیاد بشه .

حالا سئوال من اینجاست ، آیا افزونه ای و یا راهکاری هست که بشه به وسیله ی اون ، از ایجاد چندین سایز از تصاویر جلوگیری کرد ، ولی کارایی همین add_image_size رو هم داشته باشه و در جاهای مختلف قالب ، سایزهای متناسب با همون جایگاه رو نشون بده ؟

یعنی به عبارت دیگه ، باعث تولید چندین سایز از یک تصویر نشه ، ولی همون تصویر رو در جاهای مختلف قالب ، با سایزهای هماهنگ با اون جایگاه نشون بده .

همچین چیزی رو میشه پیاده سازی کرد ؟

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، i.m گفته است :

خیلی ممنون که بالاخره یکی پیدا شد جواب داد .

خدا خیرتون بده .

در خصوص لینکی که دادید ، خیلی ممنونم و توضیحات خوبی داده شده بود ولی مشکلی که وجود داشت این بود که فقط نحوه ی ساخته نشدن تصاویر رو گفته بود .

همونطور که در پیام ابتدایی تاپیک هم عرض کرده بودم ، بنده دنبال راهکار و یا افزونه ای هستم که یه جورایی خاصیت add_image_size رو داشته باشه ، با این تفاوت که عکسهایی که برش میده رو در هاست ذخیره نکنه .

یعنی به عبارت ساده تر ، عکس ها رو در سایزهای مختلف نشون بده ، ولی ذخیره نکنه .

آخه قالب من در قسمتهای مختلفی ، تصاویر رو با سایزهای مختلفی نشون میده و به همین دلیل ، بعد از آپلود هر عکس ، چندین سایز از تصویر آپلود شده تولید میکنه ، من نمیخوام این سایزها نمایش داده نشن ، فقط میخوام این همه سایز مختلف از یک تصویر ، در هاست ذخیره نشه .

نمیدونم متوجه منظورم میشید یا نه ؟ !!! اگه توضیح بیشتری لازمه ، بفرمایید تا توضیح بدم .

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، 4M!R گفته است :

خیلی ممنونم از شما .

فقط ببخشید من متأسفانه انگلیسیم زیاد خوب نیست و حقیقتا از لینکی که دادید چیز زیادی متوجه نشدم .

کراپ کردن ، منظورتون همون برش دلخواه تصاویر شاخصه دیگه . درسته ؟

الان با این روش ، چه جوری میشه از ایجاد چندین سایز از تصاویر آپلود شده جلوگیری کرد و در عین حال ، سایزهای مختلفی از تصاویر رو واسه قسمتهای مختلف سایت به نمایش گذاشت ؟

خیلی لطف میکنید شما که در این زمینه وارد هستید ، یکم کامل تر توضیح بدید .

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

خیلی ممنون که بالاخره یکی پیدا شد جواب داد .

خدا خیرتون بده .

در خصوص لینکی که دادید ، خیلی ممنونم و توضیحات خوبی داده شده بود ولی مشکلی که وجود داشت این بود که فقط نحوه ی ساخته نشدن تصاویر رو گفته بود .

همونطور که در پیام ابتدایی تاپیک هم عرض کرده بودم ، بنده دنبال راهکار و یا افزونه ای هستم که یه جورایی خاصیت add_image_size رو داشته باشه ، با این تفاوت که عکسهایی که برش میده رو در هاست ذخیره نکنه .

یعنی به عبارت ساده تر ، عکس ها رو در سایزهای مختلف نشون بده ، ولی ذخیره نکنه .

آخه قالب من در قسمتهای مختلفی ، تصاویر رو با سایزهای مختلفی نشون میده و به همین دلیل ، بعد از آپلود هر عکس ، چندین سایز از تصویر آپلود شده تولید میکنه ، من نمیخوام این سایزها نمایش داده نشن ، فقط میخوام این همه سایز مختلف از یک تصویر ، در هاست ذخیره نشه .

نمیدونم متوجه منظورم میشید یا نه ؟ !!! اگه توضیح بیشتری لازمه ، بفرمایید تا توضیح بدم .

در هر حالت چه تصاویر با اندازه های مختلف ذخیره بشن یا نشن، اگه قالب شما رسپانسیو باشه همون تصاویر رو مناسب با سایز صفحه نمایش نشون خواهد داد.

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، i.m گفته است :

در هر حالت چه تصاویر با اندازه های مختلف ذخیره بشن یا نشن، اگه قالب شما رسپانسیو باشه همون تصاویر رو مناسب با سایز صفحه نمایش نشون خواهد داد.

قالبم رسپانسیوه ولی همونطور که میدونید ، اگه واسه هر جایگاه نمایش تصویر در قالب ، سایز متناسب با اون جایگاه ایجاد و به نمایش در نیاد ، دو مشکل ایجاد میکنه :

1- اگه سایز هر تصویر ، با اون جایگاهها متناسب نباشه ، باعث میشه که تصاویر رو ، یا بصورت کشیده شده نشون بده ، یا باریک کنه ، و کلا نحوه ی نمایش تصاویر رو بهم بریزه و چهره ی تصاویر مطالب رو خراب کنه .

2- از طرفی چون همه ی تصاویر ، در همه ی جایگاهها ، با سایز اصلی به نمایش گذاشته میشن ، اینجوری پهنای باند زیادی رو مصرف میکنه ، در حالیکه اگه واسه هر جایگاه ، تصویر متناسب با اون جایگاه رو ایجاد و به نمایش بزاره ، مسلما حجم تصاویر با سایز کوچکتر کمتر میشه و دیگه مشکل پهنای باند و خراب شدن تصاویر به وجود نمیاد .

الان با این add_image_size ، که در قالبم وجود داره ، تصاویر واسه هر جایگاه ، در سایزهای متناسب با اون جایگاه ایجاد میشن ( برش داده میشن ) و همونطور که قبلا هم گفته بودم ، اینکار باعث تولید چندین عکس ( 7 سایز از هر تصویر ) میشه که باعث پر شدن بیخودی هاست خواهد شد ؛ من تنها کاری که میخوام بکنم ، اینه که فقط این سایزهای متعدد تصاویر ( به جز سایز اصلی ) در هاست ذخیره نشن ، ولی به هر شکلی که امکانپذیره ( با افزونه و یا کدنویسی و ... ) ، متناسب با هر جایگاه در قالب ، برش داده بشن .

خدا کنه منظورم رو خوب رسونده باشم .

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۵/۱۲/۵ ه‍.ش. at 20:02، آرشام . رادمهر گفته است :

قالبم رسپانسیوه ولی همونطور که میدونید ، اگه واسه هر جایگاه نمایش تصویر در قالب ، سایز متناسب با اون جایگاه ایجاد و به نمایش در نیاد ، دو مشکل ایجاد میکنه :

1- اگه سایز هر تصویر ، با اون جایگاهها متناسب نباشه ، باعث میشه که تصاویر رو ، یا بصورت کشیده شده نشون بده ، یا باریک کنه ، و کلا نحوه ی نمایش تصاویر رو بهم بریزه و چهره ی تصاویر مطالب رو خراب کنه .

2- از طرفی چون همه ی تصاویر ، در همه ی جایگاهها ، با سایز اصلی به نمایش گذاشته میشن ، اینجوری پهنای باند زیادی رو مصرف میکنه ، در حالیکه اگه واسه هر جایگاه ، تصویر متناسب با اون جایگاه رو ایجاد و به نمایش بزاره ، مسلما حجم تصاویر با سایز کوچکتر کمتر میشه و دیگه مشکل پهنای باند و خراب شدن تصاویر به وجود نمیاد .

الان با این add_image_size ، که در قالبم وجود داره ، تصاویر واسه هر جایگاه ، در سایزهای متناسب با اون جایگاه ایجاد میشن ( برش داده میشن ) و همونطور که قبلا هم گفته بودم ، اینکار باعث تولید چندین عکس ( 7 سایز از هر تصویر ) میشه که باعث پر شدن بیخودی هاست خواهد شد ؛ من تنها کاری که میخوام بکنم ، اینه که فقط این سایزهای متعدد تصاویر ( به جز سایز اصلی ) در هاست ذخیره نشن ، ولی به هر شکلی که امکانپذیره ( با افزونه و یا کدنویسی و ... ) ، متناسب با هر جایگاه در قالب ، برش داده بشن .

خدا کنه منظورم رو خوب رسونده باشم .

در مورد پهنای باند درسته ولی از بابت اینکه تصاویر کشیده یا جمع شده نمایش داده بشن احتمالش خیلی کم هست، چون تا اونجایی که من توی کدهای css وردپرس دیدم تصاویر رو به صورت درصدی نشون میده نه صرفا با یه سایز مشخص

اگه در هاست ذخیره نشن پس کجا ذخیره بشن، شما می تونید تصاویرتون رو قبل از اضافه کردن به محتوا optimize کنید، و اینکه تعداد خط های add_image_size رو کمتر کنید.

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، i.m گفته است :

در مورد پهنای باند درسته ولی از بابت اینکه تصاویر کشیده یا جمع شده نمایش داده بشن احتمالش خیلی کم هست، چون تا اونجایی که من توی کدهای css وردپرس دیدم تصاویر رو به صورت درصدی نشون میده نه صرفا با یه سایز مشخص

این مورد رو تست کردم و نمایش تصاویر در جایگاههای مختلفی که در قالبم تعریف شده ، به درستی نمایش داده نمیشد ، مثلا واسه اسلایدر تصویر رو می کشید و یا مثلا واسه سایدبار ، تصویر رو خیلی جمع می کرد و ...

در 22 ساعت قبل، i.m گفته است :

اگه در هاست ذخیره نشن پس کجا ذخیره بشن، شما می تونید تصاویرتون رو قبل از اضافه کردن به محتوا optimize کنید، و اینکه تعداد خط های add_image_size رو کمتر کنید.

بحث من سر کم کردن حجم تصاویر و بهینه کردنشون نیست .

آقای امیر ، در پیام خودشون گفتن که با css کراپ کنم که متأسفانه دیگه پاسخی ندادن . شما از این روش ، اطلاعاتی دارید ؟ چه جوری میشه پیاده سازیش کرد ؟

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۵/۱۲/۸ ه‍.ش. at 11:32، آرشام . رادمهر گفته است :

این مورد رو تست کردم و نمایش تصاویر در جایگاههای مختلفی که در قالبم تعریف شده ، به درستی نمایش داده نمیشد ، مثلا واسه اسلایدر تصویر رو می کشید و یا مثلا واسه سایدبار ، تصویر رو خیلی جمع می کرد و ...

بحث من سر کم کردن حجم تصاویر و بهینه کردنشون نیست .

آقای امیر ، در پیام خودشون گفتن که با css کراپ کنم که متأسفانه دیگه پاسخی ندادن . شما از این روش ، اطلاعاتی دارید ؟ چه جوری میشه پیاده سازیش کرد ؟

من سه تا سایت در حال حاضر بالا دارم همچین موردی نداشته!

باید بیشتر توضیح بدن، ضمن اینکه توی کراپ کیفیت هم یه مقدار پایین خواهد اومد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...